openteacher - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: From hard disk...
pl: Z dysku twardego...

en: Images
pl: Obrazy

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
pl: Czy na pewno chcesz użyć innej mapy? Spowoduje to usunięcie wszystkich miejsc!

en: Map:
pl: Mapa:

en: Add a place by doubleclicking it on the map
pl: Dodaj miejsce, klikając je dwukrotnie na mapie

en: Places in your test
pl: Miejsca, które obejmuje twój test

en: Remove selected place
pl: Usuń wybrane miejsce

en: Add a place by name:
pl: Dodaj miejsce, podając jego nazwę:

en: Add
pl: Dodaj

en: Place not found
pl: Nie znaleziono miejsca

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
pl: Niestety, tego miejsca nie ma na liście znanych miejsc. Dodaj je ręcznie, klikając dwukrotnie odpowiednie miejsce na mapie.
