openteacher - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: From hard disk...
ru: С жесткого диска...

en: Images
ru: Изображения

en: Warning
ru: Внимание

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
ru: Вы действительно хотите использовать другую карту? Это удалит все ваши места!

en: Map:
ru: Карта:

en: Add a place by doubleclicking it on the map
ru: Добавьте место двойным щелчком по карте

en: Places in your test
ru: Места в вашем тесте

en: Remove selected place
ru: Удалить выделенные места

en: Add a place by name:
ru: Добавить место по названию

en: Add
ru: Добавить

en: Place not found
ru: Место не найдено

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
ru: К сожалению, этого места нет в списке известных мест. Пожалуйста, добавьте его вручную, дважды щелкнув на нужном месте карты.
