openteacher - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Enter a search term and press the search button to search flashcardexchange.com for sets. Then select the set or sets you want to import and click OK.
nl: Vul een zoekterm in en druk op de zoekknop om flashcardexchange.com af te zoeken naar sets. Selecteer daarna de set die u wilt importeren en klik op OK.

en: E.g.: spanish travel vocabulary
nl: Bijv.: spanish travel vocabulary

en: Search
nl: Zoeken

en: Search flashcardexchange.com
nl: Doorzoek flashcardexchange.com

en: Import from flashcardexchange.com
nl: Importeren van flashcardexchange.com

en: No flashcardexchange.com connection
nl: Geen flashcardexchange.com-verbinding

en: flashcardexchange.com didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and flashcardexchange.com is online?
nl: flashcardexchange.com accepteerde de verbinding niet. Weet u zeker dat uw internetverbinding werkt en dat flashcardexchange.com bereikbaar is?

en: The word list was imported from flashcardexchange.com successfully.
nl: De woordjeslijst is met succes van flashcardexchange.com geïmporteerd.
