openteacher - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Enter a search term and press the search button to search flashcardexchange.com for sets. Then select the set or sets you want to import and click OK.
ru: Введите слово и нажмите кнопку для поиска на flashcardexchange.com наборов слов. Затем выберите один или несколько наборов, которые вы хотите импортировать и нажмите кнопку OK.

en: E.g.: spanish travel vocabulary
ru: Например, испанский словарь путешественника

en: Search
ru: Поиск

en: Search flashcardexchange.com
ru: Поиск на flashcardexchange.com

en: Import from flashcardexchange.com
ru: Импорт с flashcardexchange.com

en: flashcardexchange.com API client id
ru: ID API клиента flashcardexchange.com

en: No flashcardexchange.com connection
ru: Отсутствует подключение к flashcardexchange.com

en: flashcardexchange.com didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and flashcardexchange.com is online?
ru: Сайт flashcardexchange.com не отвечает. Вы уверены, что ваше интернет-соединение работает и flashcardexchange.com доступен?

en: The word list was imported from flashcardexchange.com successfully.
ru: Список слов успешно импортирован с flashcardexchange.com.
