openteacher - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Open from file
ar: إفتح عن طريق ملف

en: Enter list
ar: أدخل قائمة

en: Teach me!
ar: علّمني

en: Show results
ar: عرض النّتائج

en: &File
ar: &ملف

en: &New
ar: &جديد

en: &Open
ar: &إفتح

en: &Save
ar: &حفظ

en: Save &As
ar: حفظ &تحت

en: &Print
ar: &طباعة

en: &Quit
ar: &إنهاء

en: &Edit
ar: &حرّر

en: &Settings
ar: &إعدادات

en: &Help
ar: &مساعدة

en: &Documentation
ar: &الوثائق

en: &About
ar: &حول

en: Toolbar
ar: شريط الأدوات
