openteacher - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Open from file
fr: Ouvert depuis le fichier

en: Enter list
fr: Entrer la liste

en: Teach me!
fr: Apprenez moi!

en: Show results
fr: Montrer les résultats

en: &File
fr: &Fichier

en: &New
fr: &Nouveau

en: &Open
fr: &Ouvrir

en: &Save
fr: &Enregistrer

en: Save &As
fr: Enregistrer &Sous

en: &Print
fr: &Imprimer

en: &Quit
fr: &Quitter

en: &Edit
fr: &Modifier

en: &Settings
fr: &Préférences

en: &View
fr: &Vue

en: Fullscreen
fr: Plein-écran

en: &Help
fr: &Aide

en: &About
fr: &À propos

en: Toolbar
fr: Barre d'outils
