openteacher - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Open from file
tr: Dosyadan aç

en: Enter list
tr: Liste gir

en: Teach me!
tr: Öğret bana!

en: Show results
tr: Sonuçları göster

en: &File
tr: &Dosya

en: &New
tr: &Yeni

en: &Open
tr: &Aç

en: Open &into current list
tr: &Şu anki listeye aç

en: &Save
tr: &Kaydet

en: Save &As
tr: &Farklı Kaydet

en: &Print
tr: &Yazdır

en: &Quit
tr: &Çıkış

en: &Edit
tr: &Düzenle

en: &Reverse list
tr: &Listeyi tersine çevir

en: &Settings
tr: Aya&rlar

en: &View
tr: &Görünüm

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: &Help
tr: Yard&ım

en: &Documentation
tr: &Belgeler

en: &About
tr: &Hakkında

en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu
