openteacher - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Correct answer: <b>{answers}</b> [{diff}]
pl: Poprawna odpowiedź: <b>{answers}</b> [{diff}]

en: Correct answer: <b>{answers}</b>
pl: Poprawna odpowiedź: <b>{answers}</b>

en: Check!
pl: Sprawdź!

en: Correct anyway
pl: Popraw mimo wszystko

en: Skip
pl: Pomiń

en: Fade duration when wrong (milliseconds)
pl: Czas zanikania przy złej odpowiedzi (milisekund)

en: Lesson
pl: Lekcja

en: Words lesson
pl: Lekcja słów
