openteacher - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Correct answer: <b>{answers}</b> [{diff}]
ru: Правильный ответ: <b>{answers}</b> [{diff}]

en: Correct answer: <b>{answers}</b>
ru: Правильный ответ: <b>{answers}</b>

en: Check!
ru: Проверить!

en: Correct anyway
ru: Всё равно верно

en: Skip
ru: Пропустить

en: Fade duration when wrong (milliseconds)
ru: Продолжительность исчезновения при ошибке (миллисекунд)

en: Lesson
ru: Урок

en: Words lesson
ru: Словарный урок
