openteacher - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Correct answer: <b>{answers}</b> [{diff}]
tr: Doğru cevap: <b>{ansvers}</b> [{diff}]

en: Correct answer: <b>{answers}</b>
tr: Doğru cevap: <b>{ansvers}</b>

en: Check!
tr: Kontrol et!

en: Correct anyway
tr: Her şekilde doğru

en: Skip
tr: Atla

en: Fade duration when wrong (milliseconds)
tr: Yanlış olduğundaki geçiş süresi (milisaniye)

en: Lesson
tr: Ders

en: Words lesson
tr: Kelimeler dersi
