openteacher - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Interval
de: Intervall

en: Lesson type
de: Lektionsart

en: Maximum size of group
de: maximale Gruppengröße

en: Minimum amount of questions asked
de: Mindestanzahl der gestellten Fragen

en: Percent right before known
de: Prozentsatz an Richtigen vor Bekanntgabe
