openteacher - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Interval
ru: Интервал

en: Lesson type
ru: Тип урока

en: Maximum size of group
ru: Максимальный размер группы

en: Minimum amount of questions asked
ru: Минимальное количество вопросов

en: Percent right before known
ru: Процент правильных ответов для перехода слов в категорию "Изучено"
