openteacher - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Introduction
ru: Введение

en: Choose an image
ru: Выберите изображение

en: Location:
ru: Расположение:

en: Images ({extensions})
ru: Изображения ({extensions})

en: No selection was made
ru: Вы ничего не выбрали

en: No selection was made. Please try again.
ru: Вы ничего не выбрали. Повторите выбор.

en: Recognizing word list...
ru: Распознавание списка слов...

en: Result preview
ru: Предпросмотр результатов

en: Create words lesson from a scan or picture
ru: Создать письменный урок из сканированного документа или изображения

en: Words lesson from picture
ru: Словарный урок из изображения
