openteacher - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Enter a search term and press the search button to search quizlet.com for sets. Then select the set or sets you want to import and click OK.
pl: Podaj hasło do wyszukania i naciśnij przycisk Szukaj, aby przeszukać zbiory quizlet.com. Następnie wybierz zbiór lub zbiory do zaimportowania i kliknij OK.

en: E.g.: german food vocabulary
pl: Np.: german food vocabulary

en: Search
pl: Szukaj

en: Search quizlet.com
pl: Przeszukaj quizlet.com

en: Import from quizlet.com
pl: Importuj z quizlet.com

en: No Quizlet connection
pl: Brak połączenia z Quizlet

en: Quizlet didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and quizlet.com is online?
pl: Quizlet nie przyjął połączenia. Czy na pewno twoje połączenie internetowe działa prawidłowo, a serwer quizlet.com jest dostępny online?

en: The word list was imported from Quizlet successfully.
pl: Lista słów została pomyślnie zaimportowana z Quizlet.
