openteacher - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Enter a search term and press the search button to search quizlet.com for sets. Then select the set or sets you want to import and click OK.
ru: Введите слово и нажмите кнопку для поиска на quizlet.com наборов слов. Затем выберите один или несколько наборов, которые вы хотите импортировать и нажмите кнопку OK.

en: E.g.: german food vocabulary
ru: Например: словарь немецкой кухни

en: Search
ru: Поиск

en: Search quizlet.com
ru: Поиск на quizlet.com

en: Import from quizlet.com
ru: Импорт с quizlet.com

en: No Quizlet connection
ru: Отсутствует подключение к Quizlet

en: Quizlet didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and quizlet.com is online?
ru: Сайт Quizlet не отвечает. Вы уверены, что ваше интернет-соединение работает и quizlet.com доступен?

en: The word list was imported from Quizlet successfully.
ru: Список слов успешно импортирован с Quizlet.
