openteacher - en to fy translation catalogue (6 entries)

en: Check!
fy: Kontrolearje!

en: You have already tried this character / word
fy: Jo hawwe dit teken/wurd al probearre

en: Mistakes:
fy: Flaters:

en: hanged man
fy: galchje ferlern

en: You lose, the answer was:
fy: Jo hawwe ferlern, it antwurd wie:

en: Play hangman
fy: Galchje spylje
