openteacher - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Check!
pl: Sprawdź!

en: You have already tried this character / word
pl: Już sprawdzałeś ten znak / to słowo

en: Mistakes:
pl: Błędy:

en: hanged man
pl: wisielec

en: You lose, the answer was:
pl: Przegrałeś, hasło brzmiało:

en: Play hangman
pl: Zagraj w "wisielca"
