openteacher - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: Check!
pt_BR: Verificar!

en: You have already tried this character / word
pt_BR: Você já tentou este caractere/esta palavra

en: Mistakes:
pt_BR: Erros:

en: hanged man
pt_BR: Forca

en: You lose, the answer was:
pt_BR: Você perdeu, a resposta era:

en: Play hangman
pt_BR: Jogar forca
