openteacher - en to de translation catalogue (9 entries)

en: I'm ready, start the lesson!
de: Ich bin bereit, starte die Lektion!

en: Lesson settings
de: Lektions-Einstellungen

en: Change lesson settings
de: Lektions-Einstellungen ändern

en: Word:
de: Wort:

en: Next
de: Weiter

en: Lesson type
de: Lektionsart

en: Word list order and filters
de: Wort-Ordnungsliste und Filter

en: Word modifications
de: Wortmodifikationen

en: Words lesson
de: Übungseinheiten für Wörter
