openteacher - en to fy translation catalogue (8 entries)

en: Word most done wrong:
fy: Wurd dat it faakst fout gong:

en: Title:
fy: Titel:

en: Question language:
fy: Taal fan de fragen:

en: Answer language:
fy: Taal fan de antwurden:

en: Question
fy: Fraach

en: Answer
fy: Antwurd

en: Given answer
fy: Antwurd joen

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
fy: Korrekt
