openteacher - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Word most done wrong:
ja: 最も間違った単語

en: Title:
ja: タイトル:

en: Question language:
ja: 質問の言語

en: Answer language:
ja: 答の言語

en: Question
ja: 質問

en: Answer
ja: 答え

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
ja: 正解
