openteacher - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Word most done wrong:
pt_BR: Palavra respondida erroneamente mais vezes:

en: Title:
pt_BR: Título:

en: Question language:
pt_BR: Língua da pergunta:

en: Answer language:
pt_BR: Língua da resposta:

en: Question
pt_BR: Pergunta

en: Answer
pt_BR: Resposta

en: Given answer
pt_BR: Resposta dada

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
pt_BR: Correta
