openteacher - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Word most done wrong:
ru: Слово с наибольшим числом ошибок:

en: Title:
ru: Название

en: Question language:
ru: Язык вопросов:

en: Answer language:
ru: Язык ответов:

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Given answer
ru: Данный ответ

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
ru: Правильно
