openteacher - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: OpenTeacher helps you learn
pt_BR: O OpenTeacher ajuda você a estudar

en: Improve your results with OpenTeacher
pt_BR: Melhore os seus resultados com o OpenTeacher

en: Learn on many locations
pt_BR: Estude em vários lugares

en: OpenTeacher helps you teach
pt_BR: O OpenTeacher ajuda você a ensinar

en: Offer your students the help they need
pt_BR: Ofereça aos seus alunos a ajuda de que eles precisam

en: Open source in the classroom
pt_BR: Código aberto na sala de aula

en: Contribute
pt_BR: Contribua

en: There are several ways to contribute to OpenTeacher:
pt_BR: Há diversas maneiras de contribuir com o OpenTeacher:
