openteacher - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Import from WRDS
cs: Importovat z WRDS

en: Export to WRDS
cs: Exportovat do WRDS

en: Password
cs: Heslo

en: Input and output
cs: Vstup a výstup

en: Invalid login credentials
cs: Neplatné přihlašovací údaje

en: WRDS didn't accept the login credentials. Are you sure you entered your e-mail and password correctly?
cs: WRDS nepřijalo přihlašovací údaje. Opravdu jste vložili svůj email a heslo správně?

en: No WRDS connection
cs: Žádné připojení k WRDS

en: WRDS didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and WRDS is online?
cs: WRDS nepřijalo spojení. Opravdu jste připojeni k internetu a WRDS je online?

en: No word list metadata given.
cs: Nezadána žádná metadata.

en: Please fill in the wordlist title, question language and answer language first. Then try again.
cs: Vyplňte prosím název seznamu, jazyk otázek a jazyk odpovědí. Poté to zkuste znovu.

en: Word list succesfully exported to WRDS.
cs: Seznam slovíček úspěšně exportován do WRDS.

en: No list selected
cs: Nevybrán žádný seznam

en: No list was selected. Please try again.
cs: Nebyl vybrán žádný seznam. Zkuste to prosím znovu.

en: The word list was imported from WRDS successfully.
cs: Seznam slovíček byl úspěšně importován z WRDS.

en: WRDS - login please:
cs: WRDS - přihlaste se prosím:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Remember email address and password
cs: Zapamatovat email a heslo

en: WRDS - Please choose a list:
cs: WRDS - vyberte prosím seznam:
