openteacher - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Import from WRDS
nl: Importeren van WRTS

en: Export to WRDS
nl: Exporteren naar WRTS

en: Email
nl: E-mail

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Input and output
nl: Invoer en uitvoer

en: WRDS Login credentials
nl: WRTS-logingegevens

en: Invalid login credentials
nl: Ongeldige aanmeldingsgegevens

en: WRDS didn't accept the login credentials. Are you sure you entered your e-mail and password correctly?
nl: WRTS accepteerde de aanmeldingsgegevens niet. Heeft u uw e-mailadres en wachtwoord juist ingevuld?

en: No WRDS connection
nl: Geen verbinding met WRTS

en: WRDS didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and WRDS is online?
nl: Kon geen verbinding maken met WRTS. Werkt uw internetverbinding en is WRTS online?

en: No word list metadata given.
nl: Geen woordenlijstinformatie opgegeven.

en: Please fill in the wordlist title, question language and answer language first. Then try again.
nl: Vul de titel van de woordenlijst, taal van de vragen in taal van de antwoorden in en probeer opnieuw.

en: Word list succesfully exported to WRDS.
nl: De woordjeslijst is met succes naar WRTS geëxporteerd.

en: Can't find the share
nl: Kan de share niet vinden

en: Can't find the share you requested. ('%s') Are you sure it exists?
nl: Kan de share die u aanvroeg niet vinden. ('%s') Weet u zeker dat deze bestaat?

en: No list selected
nl: Geen lijst geselecteerd

en: No list was selected. Please try again.
nl: U heeft geen lijst geselecteerd. Probeer opnieuw.

en: The word list was imported from WRDS successfully.
nl: De woordjeslijst is met succes van WRTS geïmporteerd.

en: WRDS - login please:
nl: WRTS - meld u alstublieft aan

en: Email:
nl: E-mail:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Remember email address and password
nl: Onthoud e-mailadres en wachtwoord

en: WRDS - Please choose a list:
nl: WRTS - Kies alstublieft een lijst:

en: WRDS Share:
nl: WRTS share:

note: TRANSLATORS: please only translate the 'share-name' part here, TRANSLATORS: unless you have a good reason to do something TRANSLATORS: else, of course ;).
en: share-name.wrts.nl
nl: share-naam.wrts.nl

en: Get from share
nl: Van share halen
