Pidgin-Encryption 3.0 - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: Bad key size
ro: Mărime greşită cheie

en: Keys < 512 bits are VERY insecure
ro: Cheile mai mici de 512 octeţi sunt FOARTE nesigure

en: Keys > 4096 bits will cause extreme
    message bloat, causing problems with
    message transmission
ro: Cheile mai mari de 4096 octeţi vor duce
    la supradimensionarea mesajelor provocând
    probleme de transmisie a datelor.

en: Generate Keys
ro: Generează chei

en: No key selected to re-generate!
ro: Nici o cheie nu a fost selectată pentru regenerare!

note: First column
en: Encryption protocol:
ro: Protocol criptare:

en: Key size:
ro: Mărime cheie:

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Delete Key
ro: Şterge cheia

en: Account
ro: Cont

en: Name
ro: Nume

en: Bits
ro: Octeţi

en: Key Fingerprint
ro: Amprentă cheie

en: Config
ro: Configurare

en: Accept key automatically if no key on file
ro: Acceptă automat o cheie dacă nu există una salvată

en: Accept conflicting keys automatically (security risk)
ro: Acceptă automat chei greşite (prezintă riscuri de securitate)

en: Automatically encrypt if sent an encrypted message
ro: Criptează automat dacă s-a trimis un mesaj criptat

en: Broadcast encryption capability
ro: Anunţă tuturor contactelor facilităţile de criptare

en: Automatically encrypt if buddy has plugin
ro: Criptează automat pentru contactele ce au acest modul

en: Show lock icon for each line of chat
ro: Evidenţiază toate replicile criptate din discuţii

en: Keyfile location
ro: Locaţie fişier chei:

en: Create key files
ro: Creează fişierele cheie

en: Regenerate Key
ro: Regenerează cheia

en: Copy Fingerprint to Clipboard
ro: Copiază amprenta în clipboard

en: Local Keys
ro: Chei locale

en: Trusted Buddy Keys
ro: Chei de încredere

en: Recent Buddy Keys
ro: Chei recente

en: No key files found at path
ro: Nu s-au găsit chei în calea dată

en: Absolute path required
ro: E nevoie de o cale absolută

en: Unable to create key files
ro: Nu se pot crea fişierele cheie

en: This account key is too large for this protocol. Unable to send.
ro: Cheia acestui cont este prea mare pentru acest protocol. Nu se poate trimite.

en: Last outgoing message not received properly- resetting
ro: Ultimul mesaj trimis nu a fost primit corect, resetare

en: Received message encrypted with wrong key
ro: Mesajul primit a fost criptat cu o cheie greşită

en: Error in decryption- asking for resend...
ro: Eroare la decriptare, se cere retrimiterea mesajului

en: Requesting key...
ro: Se verifică cheia contactului...

en: No key to resend message.  Message lost.
ro: Nici o cheie nu e disponibilă pentru retrimiterea mesajului. Mesajul nu a ajuns la destinaţie.

en: Outgoing message lost.
ro: Mesajul trimis nu a ajuns la destinaţie.

en: Pidgin-Encryption
ro: Criptare Pidgin

en: Encrypts conversations with RSA encryption.
ro: Criptează discuţiile Pidgin utilizând algoritmul RSA

en: RSA encryption with keys up to 4096 bits, using the Mozilla NSS crypto library.
ro: Criptare RSA cu chei de până la 4096 octeţi, utilizând bibliotecile de criptare Mozilla NSS.

note: Translators: Feel free to add your name to the author field, with text like "Bill Tompkins, translation by Phil McGee"
en: Bill Tompkins
ro: Bill Tompkins (localizare: Mişu Moldovan)

en: Turn Auto-Encrypt Off
ro: Fără criptare automată

en: Turn Auto-Encrypt On
ro: Criptare automată

en: Making new key pair...
ro: Se creează o nouă pereche de chei...

en: Error trying to make key.
ro: Eroare la crearea cheii.

en: Conflicting Key Received!
ro: Cheia primită nu corespunde cu cea salvată!

en: Error changing access mode for file: %s
    Cannot save key.
ro: Eroare la schimbarea drepturilor de acces ale fişierului: %s
    Nu se poate salva cheia.

en: Error (2) changing access mode for file: %s
    Cannot save key.
ro: Eroare 2 la schimbarea drepturilor de acces ale fişierului: %s
    Nu se poate salva cheia.

en: Pidgin-Encryption Key Received
ro: Cheie de criptare Pidgin

en: %s key received for '%s'
ro: Cheie %s primită pentru „%s”

en: Key Fingerprint:%*s
ro: Amprentă cheie:%*s

en: Do you want to accept this key?
ro: Doriţi să acceptaţi această cheie?

en: No
ro: Nu

en: Accept and Save
ro: Acceptă şi salvează

en: This session only
ro: Doar sesiunea asta

en: CONFLICTING Pidgin-Encryption Key Received
ro: S-a primit o cheie de criptare Pidgin GREŞITĂ

en:  ******* WARNING *******
ro:  ******* ATENŢIE *******

en: CONFLICTING %s key received for '%s'!
ro: S-a primit o cheie %s greşită pentru „%s”

en: This could be a man-in-the-middle attack, or
    could be someone impersonating your buddy.
    You should check with your buddy to see if they have
    generated this new key before trusting it.
ro: Ar putea să fie vorba despre un atack „man-in-the-middle”,
    când cineva încearcă să se dea drept un alt contact.
    Ar trebui să verificaţi dacă respectivul contact şi-a
    generat această nouă cheie înainte de a-i acorda încredere.

en: Generating RSA Key Pair for %s
ro: Se generează o pereche de chei RSA pentru %s

en: This may take a little bit...
ro: Aceasta s-ar putea să dureze puţin...

en: Could not generate key.  NSS Error: %d
ro: Nu s-a putut genera cheia. Eroare NSS: %d

en: Error parsing RSANSS key
ro: Eroare la prelucrarea cheii RSANSS

en: Bad signature on message (len %d, mod %d)
ro: Semnătură greşită pentru acest mesaj (lungime %d, mod%d)

en: Enable Encryption
ro: Activare criptare

en: Disable Encryption
ro: Dezactivare criptare

en: The last message received was encrypted  with the Pidgin-Encryption plugin
ro: Ultimul mesaj primit a fost criptat utilizând modulul Criptare Pidgin
