checkbox - en to fr translation catalogue (44 entries)

note: name
en: Audio tests
fr: Tests audio

note: name
en: Benchmarks tests
fr: Tests comparatifs

note: name
en: Bluetooth tests
fr: Tests du Bluetooth

note: name
en: Camera tests
fr: Tests de l'appareil photo

note: name
en: Codec tests
fr: Tests des codecs

note: name
en: CPU tests
fr: Tests du processeur

note: name
en: System Daemon tests
fr: Tests des services du système

note: name
en: Disk tests
fr: Tests des disques

note: name
en: Ethernet Device tests
fr: Tests des périphériques Ethernet

note: name
en: eSATA disk tests
fr: Tests des disques eSATA

note: name
en: Fingerprint reader tests
fr: Tests du lecteur d'empreintes digitales

note: name
en: Firewire disk tests
fr: Tests des disques Firewire

note: name
en: Firmware tests
fr: Tests du microprogramme

note: name
en: Floppy disk tests
fr: Tests des lecteurs de disquettes

note: name
en: Graphics tests
fr: Tests graphiques

note: name
en: Hibernation tests
fr: Tests de mise en hibernation

note: name
en: Informational tests
fr: Tests informatifs

note: name
en: Input Devices tests
fr: Tests des périphériques d'entrée

note: name
en: Hotkey tests
fr: Tests des touches de raccourci

note: name
en: LED tests
fr: Tests des DEL

note: name
en: Media Card tests
fr: Tests des cartes multimédia

note: name
en: Memory tests
fr: Tests de la mémoire

note: name
en: MIR tests
fr: Tests de MIR

note: name
en: Miscellaneous tests
fr: Tests divers

note: name
en: Monitor tests
fr: Tests de l'écran

note: name
en: Non-device specific networking tests
fr: Tests du réseau non spécifiques à l'appareil

note: name
en: Optical Drive tests
fr: Tests des lecteurs optiques

note: name
en: ExpressCard tests
fr: Tests de l'ExpressCard

note: name
en: Peripheral tests
fr: Tests des périphériques

note: name
en: Power Management tests
fr: Tests de la gestion de l'alimentation

note: name
en: Suspend tests
fr: Tests de mise en veille

note: name
en: Touchpad tests
fr: Tests du pavé tactile

note: name
en: Touchscreen tests
fr: Tests de l'écran tactile

note: name
en: USB tests
fr: Tests des ports USB

note: name
en: User Applications
fr: Applications de l'utilisateur

note: name
en: Virtualization tests
fr: Tests de virtualisation

note: name
en: Wireless networking tests
fr: Tests du réseau sans fil

note: name
en: Mobile broadband tests
fr: Tests de haut débit mobile

note: name
en: Stress tests
fr: Tests de résistance

note: name
en: Uncategorised
fr: Non catégorisés

note: This is categories_def.description, we need it here to extract is as a part of this provider
en: Common test category definitions
fr: Définitions courantes des catégories de test

en: The Category provider is special
fr: Le fournisseur de catégorie est spécial

en: You don't need to develop it explicitly
fr: Vous n'avez pas besoin de le développer explicitement

en: You don't need to install it explicitly
fr: Vous n'avez pas besoin de l'installer explicitement
