postr master - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Flickr Uploader
da: Flickr-overførsel

en: Upload photos to Flickr
da: Overfør billeder til Flickr

en: Upload to Flickr...
da: Overfør til Flickr...

en: Upload the selected files into Flickr
da: Overfør de valgte filer til Flickr

en: Add Photos...
da: Tilføj billeder...

en: Add to _Set:
da: Tilføj til _sæt:

en: Dese_lect All
da: _Fravælg alle

en: Privacy, Safety, Type and License
da: Privatliv, sikkerhed, type og licens

en: Remove Photos
da: Fjern billeder

en: Rename
da: Omdøb

en: Select
da: Vælg

en: Send to Groups
da: Send til grupper

en: Ta_gs:
da: _Mærker:

en: _Add Photos...
da: _Tilføj billeder...

en: _Content type:
da: _Indholdstype:

en: _Description:
da: _Beskrivelse:

en: _File
da: _Fil

en: _Help
da: _Hjælp

en: _Invert Selection
da: _Inverter markering

en: _License:
da: _Licens:

en: _Load session
da: _Indlæs session

en: _Privacy:
da: _Privatliv:

en: _Remove Photos
da: _Fjern billeder

en: _Safety:
da: _Sikkerhed:

en: _Save session
da: _Gem session

en: _Switch user...
da: _Skift bruger...

en: _Title:
da: _Titel:

en: _Upload
da: _Overfør

en: _Visible in search results
da: _Synlig i søgeresultater

en: Continue
da: Fortsæt

en: Postr needs to login to Flickr to upload your photos. Please click on the link below to login to Flickr.
da: Postr skal være logget ind hos Flickr, før programmet kan overføre dine billeder. Klik venligst på henvisningen nedenfor for at logge ind hos Flickr.

en: Login to Flickr
da: Log ind hos Flickr

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: Details
da: Detaljer

en: No title
da: Intet navn

en: Default
da: Standard

en: Add Photos
da: Tilføj billeder

en: Images
da: Billeder

en: All Files
da: Alle filer

en: <b>Currently Uploading</b>
da: <b>I gang med at overføre</b>

en: Photos are still being uploaded. Are you sure you want to quit? You can also save your pending upload set for later.
da: Billeder bliver stadig overført. Er du sikker på, at du ønsker at afslutte? Du kan også gemme dit afventende overførelsessæt til senere.

en: <b>Photos to be uploaded</b>
da: <b>Billeder der skal overføres</b>

en: There are photos pending to be uploaded. Are you sure you want to quit? You can also save your pending upload set for later.
da: Der er billeder som afventer overførsel. Er du sikker på, at du ønsker at afslutte? Du kan også gemme dit afventende overførelsessæt til senere.

en: Image %s is too large, images must be no larger than %dMB in size.
da: Billede %s er for stort, billeder må ikke være større end %d MB.

en: Uploading %(index)d of %(count)d
da: Overfører %(index)d af %(count)d

en: Flickr Uploader (%(index)d/%(count)d)
da: Flickr-overføresel (%(index)d/%(count)d)

en: Some Files does not exist or are currently inaccessible.
da: Nogle filer findes ikke eller kan i øjeblikket ikke tilgås.

en: You are logged in as %s but loading
    an upload set for %s
da: Du er logget ind som %s men overfører
    et sæt for %s

en: Do you want to continue with the load?  You will not import photoset information.
da: Ønsker du at fortsætte med indlæsningen? Du vil ikke importere billedsætinformation.

en: You are not logged in but loading
    an upload set for %s
da: Du er ikke logget ind men overfører
    et sæt for %s

en: Uploading
da: Overfører

en: None
da: Ingen

en: Create Photoset "%s"
da: Opret billedsæt "%s"

en: new photoset (%m-%d-%y)
da: nyt billedsæt (%m-%d-%y)

en: Name for the new photoset:
da: Navn på nyt billedsæt:

en: Logged in as <b>%s</b>.
da: Logget ind som <b>%s</b>.

en: You can upload %(quota)s this month, and have %(to_upload)s to upload.
da: Du kan overføre %(quota)s denne måned, og har %(to_upload)s at overføre.

en: You can upload %(quota)s this month.
da: Du kan overføre %(quota)s denne måned.

en: %(to_upload)s to upload.
da: %(to_upload)s at overføre.
