smart - en to hu translation catalogue (684 entries)

en: smart command [options] [arguments]
hu: smart command [kapcsolók] [paraméterek]

en: 
    smart install --help
    smart install pkgname
    smart --gui
    smart --gui install pkgname
    smart --shell
hu: 
    smart install --help
    smart install csomagnév
    smart --gui
    smart --gui install csomagnév
    smart --shell

en: configuration file (default is <data-dir>/config)
hu: konfigurációs fájl (alapértelmezés: <data-dir>/config)

en: data directory (default is %s)
hu: adatkönyvtár (alapértelmezett: %s)

en: set the log level to LEVEL (debug, info, warning, error)
hu: állítsa be a naplózási szintet: LEVEL (debug, info, warning, error)

en: use the default graphic interface
hu: alapértelmezett grafikus felület használata

en: use the default shell interface
hu: alapértelmezett shell használata

en: use the given interface
hu: az adott felület használata

en: don't respect locking
hu: zárolás figyelmen kívül hagyása

en: set the option given by a name=value pair
hu: állítsa be a paramétert név=érték pár szerint

en: no such option: %s
hu: nincs ilyen kapcsoló: %s

en: Invalid option: %s
hu: Érvénytelen paraméter: %s

en: error: %s
hu: hiba: %s

en: 
    Interrupted
hu: 
    Megszakított

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown log level
hu: Ismeretlen naplózási szint

en: Can't use commands with shell interfaces
hu: A parancs nem használható parancsértelmező-felületekkel

en: Invalid package name: %s
hu: Érvénytelen csomagnév: %s

en: Committing transaction...
hu: Tranzakció véglegesítése...

en: Upgrading %s
hu: %s frissítése

en: Got status %d upgrading %s:
hu: %d állapot a(z) %s frissítése közben

en: Upgrading %s:
hu: %s frissítése:

en: Installing %s
hu: %s telepítése

en: Got status %d installing %s:
hu: %d állapot a(z) %s telepítése közben

en: Installing %s:
hu: %s telepítése:

en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

en: Got status %d removing %s:
hu: %d állapot a(z) %s eltávolítása közben

en: Removing %s:
hu: %s eltávolítása:

en: Sub-process %s has received a segmentation fault
hu: A(z) %s alfolyamat szegmentáció hibát kapott

en: Sub-process %s returned an error code (%d)
hu: A(z) %s alfolyamat hibakódot kapott (%d)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
hu: A(z) %s alfolyamat váratlanul kilépett

en: 'rpm' python module is not available
hu: az 'rpm' python modul nem elérhető

en: Could not create rpm-root at %s: %s
hu: Az rpm-root létrehozása nem lehetséges a következő helyen: %s: %s

en: Couldn't initizalize rpm database at %s
hu: Az RPM adatbázis nem inicializálható: %s

en: Initialized new rpm database at %s
hu: Új RPM adatbázis inicializálása befejeződött: %s

en: Your rpm module has no support for readHeaderFromFD()!
    As a consequence, Smart will consume extra memory.
hu: Az rpm modul nem támogatja readHeaderFromFD() hívást!
    Ezért a Smartnak további memóriára van szüksége.

en: Package list with no CRPMTAG_FILENAME tag
hu: CRPMTAG_FILENAME mezőt nem tartalmazó csomaglista

en: Found unbreakable loops:
hu: Megszakíthatatlan ciklus:

en: Will ask RPM to order it.
hu: Rendezési kéréssel fordul az RPM-hez.

en: %s requires %s
hu: %s megköveteli a(z) %s csomagot

en: %s conflicts with %s
hu: A(z) %s csomag ütközik a következővel: %s.

en: Processing %s in %s
hu: %s feldolgozás alatt (%s)

en: Output from %s:
hu: %s kimenete:

en: Preparing...
hu: Előkészítés...

en: Cleaning %s
hu: %s forrás törlése

en: Error parsing %s: %s
hu: Feldolgozási hiba %s: %s

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Unexpected size (expected %d, got %d)
hu: Váratlan méret (várt méret: %d, kapott méret: %d)

en: Invalid MD5 (expected %s, got %s)
hu: Érvénytelen MD5 (várt érték: %s, kapott érték: %s)

en: Invalid SHA (expected %s, got %s)
hu: Érvénytelen SHA (várt: %s, kapott: %s)

en: Updating cache...
hu: Gyorsítótár frissítése...

en: File not found: %s
hu: A következő fájl nam található: %s

en: Alias
hu: Elnevezés

en: Unique identification for the channel.
hu: A csatorna egyedi azonosítója.

en: Type
hu: Típus

en: Channel type
hu: Csatornatipus

en: Name
hu: Név

en: Channel name
hu: Csatornanév

en: Manual updates
hu: Manuális frissítés

en: If set to a true value, the given channel will only be updated when manually selected.
hu: Bekapcsoláskor, a csatorna csak annak kiválasztásakor fog frissülni.

en: Disabled
hu: Letiltott

en: If set to a true value, the given channel won't be used.
hu: Bekapcsoláskor, a csatorna letiltásra kerül.

en: Removable
hu: Eltávolítható

en: If set to a true value, the given channel will be considered as being available in a removable media (cdrom, etc).
hu: Bekapcsolásakor a csatorna eltávolítható médiának lesz beállítva (dvd stb.).

en: Priority
hu: Prioritás

en: Default priority assigned to all packages available in this channel (0 if not set). If the exact same package is available in more than one channel, the highest priority is used.
hu: Az alapértelmezett prioritás a csatornához tartozó összes csomag alapprioritása (0, ha nincs beállítva semmi). Amennyiben ugyanaz a csomag több csatornában is szerepel, akkor a legmagasabb prioritás jut érvényre.

en: Unable to create channel of type '%s'
hu: Ilyen típusú csatorna létrehozása sikertelen: '%s'

en: Channel has no type
hu: A csatornának nincsen típusa

en: Unknown channel type: %s
hu: Ismeretlen csatornatípus: %s

en: %s (%s) is a needed field for '%s' channels
hu: A(z) %s (%s) mező szükséges a(z) '%s' csatornákhoz

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Invalid value for '%s' (%s) field: %s
hu: Érvénytelen érték '%s' (%s) ebben a mezőben: %s

en: Channel '%s' has no type
hu: A megadott csatornának nincsen típusa: '%s'

en: Invalid channel type '%s'
hu: Érvénytelen csatornatípus '%s'

en: Channel '%s' has bad signature
hu: A következő csatorna hibás aláírással rendelkezik: '%s'

en: Channel '%s' signed with unknown key
hu: A következő csatorna ismeretlen kulccsal lett titkosítva: '%s'

en: Component '%s' is not in Release file for channel '%s'
hu: A komponens '%s' nem található a(z) '%s' csatorna Release fájljában.

en: Failed acquiring information for '%s':
hu: Nem sikerült információt begyűjteni a következő helyről: '%s'.

en: APT-DEB Repository
hu: APT-DEB csomagtár

en: 
    Repositories created for APT-DEB.
hu: 
    APT-DEB csomagtár.

en: Base URL
hu: Kezdő URL

en: Base URL of repository, where dists/ is located.
hu: A csomagtár URL-je, ahol a dists/ található.

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Distribution to use.
hu: Felhasznált disztribúció.

en: Components
hu: Komponensek

en: Space separated list of components.
hu: A szóköz választja el a komponensek listáját.

en: Fingerprint
hu: Ujjlenyomat

en: GPG fingerprint of key signing the channel.
hu: A kulcs GFG ujjlenyomata írja alá a csatornát.

en: Channel '%s' has fingerprint but is not signed
hu: A(z) '%s' csatorna ujjlenyomata nincs aláírva

en: Component '%s' is not in release file for channel '%s'
hu: A(z) '%s' komponens nem biztosít fájlt a(z) '%s' csatornához

en: APT-RPM Repository
hu: APT-RPM csomagtár

en: 
    Repositories created for APT-RPM.
hu: 
    APT-RPM csomagtár.

en: Base URL of APT-RPM repository, where base/ is located.
hu: Az APT-RPM csomagtár URL-je, ahol a base/ található.

en: Channel '%s' has invalid directory: %s
hu: A(z) '%s' csatornának érvénytelen könyvtára van: %s

en: %s channels cannot be removable
hu: ezek a csatornák nem távolíthatók el: %s

en: Directory Path
hu: Könyvtár elérési útvonal

en: Recursive
hu: Rekurzív

en: Search for files recursively.
hu: Fájlok rekurzív keresése.

en: Failed to download. You must fetch channel information to acquire needed filelists.
    %s: %s
hu: A letöltés sikertelen. Be kell tölteni a csatornainformációt a szükséges fájllista letöltéséhez.
    %s: %s

en: DEB Directory
hu: DEB könyvtár

en: 
    Local directory with DEB packages.
hu: 
    DEB csomagok helyi könyvtára.

en: Path of directory containing DEB packages.
hu: DEB csomagokat tartalmazó könyvtár útvonala

en: DPKG Installed Packages
hu: DPKG telepített csomagok

en: 
    Installed packages from dpkg status.
hu: 
    Dpkg állapotból telepített csomagok.

en: Mirror Information
hu: Másodlagos kiszolgáló információk

en: 
    Mirror information file.
hu: 
    Másodlagos kiszolgáló információs fájl.

en: Mirror File URL
hu: Másodlagos kiszolgáló URL:

en: URL for the mirror information file
hu: Másodlagos kiszolgálót tartalmazó fájl URL-je:

en: Red Carpet Channel
hu: Red Carpet csatorna

en: 
    Channel for the Red Carpet package tool.
hu: 
    Red Carpet csomagkezelő csatorna.

en: Base URL for packages
hu: Csomagok kiinduló URL-je

en: URL where packages are found
hu: URL, ahol a csomagok találhatók

en: URL for packageinfo XML
hu: A csomagleíró XML URL-je

en: URL for packageinfo.xml.gz including filename (option may be ommitted if file is named packageinfo.xml.gz and is inside the base url)
hu: Az packageinfo.xml.gz URL-je tartalmazza a fájlnevet is (amennyiben a fájlnév a packageinfo.xml.gz és ezt tartalmazza az alap URL, akkor ez figyelmen kívül marad)

en: RPM Directory
hu: RPM könyvtár

en: 
    Local directory with RPM packages.
hu: 
    RPM csomagok helyi könyvtára.

en: Path of directory containing RPM packages.
hu: RPM csomagokat tartalmazó könyvtár.

en: RPM Header List
hu: RPM fejléclista

en: 
    Packages from an RPM Header List.
hu: 
    Csomagok az RPM fejléclistából.

en: Base URL where package files are found
hu: Csomagok kiinduló URL-je, ahol a csomagok találhatók

en: Header List URL
hu: Fejléclista URL

en: URL for the header list
hu: URL, ahol a fejléclista található

en: Failed acquiring release file for '%s':
hu: A(z) '%s' csatornához tartozó release fájl letöltése sikertelen.

en: Primary information not found in repository metadata for '%s'
hu: A csomagtár metaadatai között nem találhatók az elsődleges információk a(z) '%s' csatornához

en: RPM MetaData
hu: RPM Metaadat

en: 
    Repository created with the rpm-metadata project.
hu: 
    RPM Metaadat projekttel létrehozott csomagtár.

en: URL where repodata/ subdirectory is found
hu: URL, ahol a repodata/ alkönyvtár található

en: RPM Installed Packages
hu: RPM telepített csomagok

en: 
    Installed packages from the local RPM database.
hu: 
    Telepített csomagok a helyi RPM adatbázisban.

en: Slackware Repository
hu: Slackware csomagtár

en: 
    Remote repository with slackware packages.
hu: 
    Távoli Slackware csomagtár.

en: Base URL where PACKAGES.TXT is located
hu: Kezdő URL, ahol a PACKAGES.TXT található

en: Slackware Installed Packages
hu: Telepített Slackware csomagok

en: 
    Installed packages in a slackware system.
hu: 
    Slackware-re telepített csomagok.

en: Mirror Information (up2date format)
hu: Másodlagos kiszolgálók információja (up2date format)

en: 
    Mirror information file, in up2date format.
hu: 
    Másodlagos kiszolgáló információs fájl, up2date formátumban.

en: URPMI Repository
hu: URPMI csomagtár

en: 
    Repository created for Mandriva's URPMI package manager.
hu: 
    Mandriva URPMI csomagtár.

en: Base URL where packages or the 'list' file are found under. Using ' with <hdlurl>' pattern is also supported.
hu: Az alap URL az, amely alatt a csomagok vagy a 'list' fájl található. A ' with <hdlurl>' minta is használható.

en: URL for header list (hdlist or synthesis). If it's hdlist.cz inside the given base URL, may be left empty. URLs relative to the Base URL are supported
hu: A fejléclista (hdlist vagy synthesis) URL-je. Amennyiben a hdlist.cz tartalmazza a megadott alap URL-, akkor ez valószínűleg üres. Az alap URL-ekhez képesti relatív URL-ek használata támogatott.

en: Base URL has 'with', but Header List URL was provided
hu: Az alap URL tartalmaz 'with' részt, de a fejléc lista URL meg van adva

en: Base URL has invalid 'with' pattern
hu: Az alap URL érvénytelen 'with' mintát tartalmaz

en: YaST2 Repository
hu: YaST2 csomagtár

en: 
    Repositories created for YaST2.
hu: 
    YaST2 csomagtár.

en: Base URL of YaST2 repository, where the 'content' file is located.
hu: A YaST2 csomagtár URL-je, ahol a tartalomfájl található.

en: smart channel [options]
hu: smart channel [kapcsolók]

en: 
    This command allows one to manipulate channels. Channels are
    used as sources of information about installed and available
    packages. Depending on the channel type, a different backend
    is used to handle interactions with the operating system and
    extraction of information from the given channel.
    
    The following channel types are available:
    
    %(types)s
    
    Use --help-type <type> for more information.
hu: 
    Ez a parancs lehetővé teszi egy vagy több csatorna módosítását.
    A csatornák a telepített és elérhető csomagokat tartalmazó információ forrásai.
    A csatorna típusától függően a különböző háttérfolyamatok kezelik a kommunikációt az operációs rendszer és a csatornából kiolvasott információ között.
    
    A következő csatornatípusok léteznek::
    
    %(types)s
    
    Használja a --help-type <típus> parancsot a további információhoz.

en: 
    smart channel --help-type apt-rpm
    smart channel --add mydb type=rpm-sys name="RPM Database"
    smart channel --add mychannel type=apt-rpm name="Some repository" \
                      baseurl=http://somewhere.com/pub/repos components=extra
    smart channel --set mychannel priority=-100
    smart channel --disable mychannel
    smart channel --remove mychannel
    smart channel --show
    smart channel --show mychannel > mychannel.txt
    smart channel --add ./mychannel.txt
    smart channel --add http://some.url/mychannel.txt
    smart channel --add /mnt/cdrom
hu: 
    smart channel --help-type apt-rpm
    smart channel --add adatbázis type=rpm-sys name="RPM adatbázis"
    smart channel --add csatorna type=apt-rpm name="Néhány csomagtár" \
                      baseurl=http://somewhere.com/pub/repos components=extra
    smart channel --set csatorna priority=-100
    smart channel --disable csatorna
    smart channel --remove csatorna
    smart channel --show
    smart channel --show csatorna > csatorna.txt
    smart channel --add ./mychannel.txt
    smart channel --add http://some.url/csatorna.txt
    smart channel --add /mnt/cdrom

en: argument is an alias and one or more key=value pairs defining a channel, or a filename/url pointing to a channel description in the same format used by --show, or a directory path where autodetection will be tried
hu: a paraméter egy elnevezés, amely egy vagy több key=pairs definiál egy csatornát, vagy egy fájl/url egy csatornaleírásra mutat, amely a --shpw parancsnak megfelelő formátumban van, vagy egy könyvtárútvonal, ahol automatikus felismerés végezhető

en: argument is an alias, and one or more key=value pairs modifying a channel
hu: a paraméter egy elnevezés és egy vagy több key=value módosítja a csatornát

en: arguments are channel aliases to be removed
hu: a paraméter eltávolítandó csatornalenevezés

en: remove all existent channels
hu: az összes létező csatorna eltávolítása

en: show channels with given aliases, or all channels if no arguments were given
hu: a megadott elnevezésű csatorna megjelenítése, paraméter nélkül az összes csatorna megjelenítése

en: edit channels in editor set by $EDITOR
hu: csatorna szerkesztése a $EDITOR változóban beállított szerkesztővel

en: enable channels with given aliases
hu: a megadott elnevezésű csatornák engedélyezése

en: disable channels with given aliases
hu: megadott elnevezéssel rendelkező csatornák tiltása

en: execute without asking
hu: jóváhagyás nélküli futtatás

en: show further information about given type
hu: a megadott típussal kapcsolatos további információk megjelenítése

en: Type:
hu: Típus:

en: Fields:
hu: Mezők:

en: (*) These fields are necessary for this type.
hu: (*) Ezen mezők kitöltése szükséges ehhez a típushoz.

en: Configuration is in readonly mode.
hu: A konfiguráció csak olvasható módban van.

en: Unable to fetch channel description: %s
hu: A csatornainformáció bekérése sikertelen: %s

en: Channel has no alias
hu: A csatornának nincs elnevezése

en: Argument '%s' has no '='
hu: A(z) %s paraméterben nincs '='

en: Channel information needed
hu: Csatornainformáció szükséges

en: Include this channel?
hu: Hozzáadja a csatornát?

en: Channel alias '%s' is already in use.
hu: A megadott csatornaleírás már létezik: '%s'.

en: Channel alias:
hu: Csatornaelnevezés:

en: Updating removable channels...
hu: Eltávolítható csatornák frissítése...

en: Invalid arguments
hu: Érvénytelen paraméter

en: First argument must be the channel alias
hu: Az első paraméternek a csatorna elnevezésének kell lennie

en: Channel with alias '%s' not found
hu: '%s' elnevezésű csatorna nem található

en: Can't change the channel type
hu: A csatorna típusa nem változtatható meg

en: Can't change the channel alias
hu: A csatorna elnevezése nem változtatható meg

en: Remove channel '%s'?
hu: Eltávolítja a csatornát: '%s'?

en: Channel '%s' not found.
hu: A következő csatorna nem található: '%s'

en: Remove ALL channels?
hu: Az összes csatornát eltávolítja?

en: Continue?
hu: Folytatja?

en: Error in '%s' channel: %s
hu: Hiba a következő helyen: '%s', csatorna: %s

en: smart check [options] [package] ...
hu: smart check [kapcsolók] [csomag] ...

en: 
    This command will check relations between packages. If no
    packages are explicitly given, all packages in the selected
    channels will be checked. Relations of the checked packages
    will only match packages inside the selected channels.
    
    Use the 'fix' command to fix broken relations of
    installed packages.
hu: 
    Ez a parancs lehetővé teszi két csomag közötti kapcsolat
    ellenőrzését. Amennyiben nincs csomag megadva,
    a megadott csatorna minden csomagja kiválasztásra kerül.
    A kiválasztott csomagok kapcsolatát kizárólag a kiválasztott
    csatornán belül ellenőrzi.
    
    Használja a fix parancsot, ha sérült kapcsolatot talál
    a telepített csomagok között.

en: 
    smart check
    smart check pkgname
    smart check '*kgna*'
    smart check pkgname-1.0
    smart check pkgname-1.0-1
    smart check pkgname1 pkgname2
hu: 
    smart check
    smart check csomagnév
    smart check '*omag*'
    smart check csomagnév-1.0
    smart check csomagnév-1.0-1
    smart check csomagnév1 csomagnév2

en: check packages in all channels
hu: csomagok ellenőrzése az össze csatornában

en: check packages which are in at least one installed channel (default)
hu: csomagok ellenőrzése, amelyek legalább egy telepített csatornában szerepelnek (alapértelmezett)

en: check packages which are in at least one non-installed channel
hu: csomagok ellenőrzése, amelyek legalább egy nem telepített csatornában szerepelnek

en: check packages which are inside the given channels (comma separated aliases)
hu: megadott csatornában szereplő csomagok ellenőrzése (elnevezések vesszővel elválasztva)

en: Channels not found: %s
hu: A következő csatornák nem találhatók: %s

en: Channels are disabled: %s
hu: Letiltott csatornák: %s

en: '%s' matches no packages. Suggestions:
    %s
hu: '%s' csomag nem található. Javaslat:
    %s

en: '%s' matches no packages
hu: '%s' csomag nem található

en: smart clean [options]
hu: smart clean [kapcsolók]

en: 
    This command cleans the package cache. You can use it to
    delete old unused files that were left behind because of
    an incomplete transaction.
hu: 
    Ez a parancs kiüríti a csomagokat tartalmazó gyorsítótárat.
    Ez régi fájlok törlésére alkalmas, amelyek nem befejezett
    tranzakciók hagytak hátra.

en: Directory not found: %s
hu: A következő könyvtár nem található: %s

en: Removing cached package files...
hu: Gyorsítótárban lévő csomagfájlok eltávolítása...

en: Removed %s
hu: Eltávolításra került: %s

en: Can't remove cached package %s: %s
hu: A gyorsítótárban lévő %s csomag nem távolítható el: %s

en: smart config [options]
hu: smart config [kapcsolók]

en: 
    This command allows changing the internal configuration
    representation arbitrarily. This is supposed to be used
    by advanced users only, and is generally not needed.
hu: 
    Ez a parancs lehetővé teszi a belső beállítások önkényes
    megváltoztatását. Ennek használata csak gyakorlott
    felhasználóknak javasolt és általában nem szükséges.

en: 
    smart config --set someoption.suboption=10
    smart config --remove someoption
    smart config --show someoption
    smart config --show
hu: 
    smart config --set kapcsolók.kapcsolók=10
    smart config --remove someoption
    smart config --show someoption
    smart config --show

en: set given key=value options
hu: a megadott key=value beállítása

en: show given options
hu: beállítások megjelenítése

en: remove given options
hu: megadott beállítások eltávolítása

en: ignore problems
hu: problémák figyelmen kívül hagyása

en: Invalid --set argument: %s
hu: Érvénytelen paraméter a -set parancshoz: %s

en: Invalid --remove argument: %s
hu: Érvénytelen paraméter a -remove parancshoz: %s

en: Option '%s' not found.
hu: A következő kapcsoló nem található: '%s'.

en: smart download [options] package ...
hu: smart download [kapcsolók] csomag ...

en: 
    This command allows downloading one or more given packages.
hu: 
    Ez a csomag lehetővé teszi egy vagy több megadott csomag telepítését.

en: packages will be saved in given directory
hu: a csomagok a megadott könyvtárba kerülnek.

en: dump needed urls and don't download packages
hu: szükséges URL-ek kiolvasása és a letöltés kihagyása

en: download files from the given urls and/or from the given files with lists of urls
hu: fájlok letöltése a megadott url-ről és/vagy url listát tartalmazó fájl megadása

en: Directory not found:
hu: A könyvtár nem található:

en: %s (for %s) is already installed
hu: A(z) %s (%s számára) már telepítve van

en: There are multiple matches for '%s':
    %s
hu: A(z) '%s' keresés több találatot adott vissza :
    %s

en: Argument is not a file nor url: %s
hu: A paraméter nem fájl vagy url: %s

en: URLs
hu: URL-ek

en: smart fix [options] [package] ...
hu: smart fix [kapcsolók] [csomag] ...

en: 
    This command will try to fix dependencies of installed packages
    which are related to the given packages. Notice that the given
    packages may be currently installed or not. If no packages are
    given, all installed packages will be checked.
hu: 
    Ez a parancs megpróbálja a telepített csomagok függőségi
    problémáit kijavítani, amelyek az adott csomagokkal kapcsolatosak.
    Vegye figyelembe, hogy a megadott csomagok lehetnek telepítve,
    vagy nem. Amennyiben nincs csomagnév megadva,
    az összes telepített csomag ellenőrzésre kerül.

en: 
    smart fix
    smart fix pkgname
    smart fix '*kgna*'
    smart fix pkgname-1.0
    smart fix pkgname-1.0-1
    smart fix pkgname1 pkgname2
hu: 
    smart fix
    smart fix csomagnév
    smart fix '*omag*'
    smart fix csomagnév-1.0
    smart fix csomagnév-1.0-1
    smart fix csomagnév1 csomagnév2

en: split operation in steps
hu: külön műveletek lépésenként

en: dump needed urls and don't commit operation
hu: szükséges URL-ek kiolvasása és a véglegesítés kihagyása

en: download packages and don't commit operation
hu: csomagok letöltése és a műveletek el nem indítása

en: include additional information about changes,when possible
hu: a csatornával kapcsolatos további információk hozzáadása

en: do not ask for confirmation
hu: ne kérjen jóváhagyást

en: Computing transaction...
hu: Tranzakció feldolgozása...

en: No problems to resolve!
hu: Nincs megoldandó probléma!

en: smart flag [options]
hu: smart flag [kapcsolók]

en: 
    smart flag --show
    smart flag --show new
    smart flag --set lock pkgname
    smart flag --remove lock pkgname
    smart flag --set lock 'pkgname >= 1.0'
    smart flag --remove lock 'pkgname >= 1.0'
hu: 
    smart flag --show
    smart flag --show new
    smart flag --set lock csomagnév
    smart flag --remove lock csomagnév
    smart flag --set lock 'csomagnév >= 1.0'
    smart flag --remove lock 'csomagnév >= 1.0'

en: set flags given in pairs of flag name/target, where targets may use just the package name, or the package name, relation, and version, such as: lock 'python > 1.0'
hu: jelzők beállítása név/cél párokra, ahol a cél csak a csomagnevet tartalmazza vagy csomagnevet, relációt és verziót, mint pl. 'python > 1.0'

en: remove flags given in pairs of flag name/target, where targets may use just the package name, or the package name, relation, and version, such as: lock 'python > 1.0'
hu: jelzők eltávolítása név/cél párokról, ahol a cél csak a csomagnevet tartalmazza vagy csomagnevet, relációt és verziót, mint pl. 'python > 1.0'

en: show packages with the flags given as arguments or all flags if no argument was given
hu: azon csomagok megjelenítése, amelyek a megadott jelzővel vannak ellátva vagy az összes jelző, ha nincs megadva paraméter

en: Invalid target: %s
hu: Érvénytelen cél: %s

en: smart info [options] [package] ...
hu: smart info [kapcsolók] [csomag] ...

en: 
    This command will show information about the given packages.
hu: 
    Ez a parancs megjeleníti a csomaginformációt.

en: 
    smart info pkgname
    smart info pkgname-1.0
    smart info pkgname --urls --paths
hu: 
    smart info csomagnév
    smart info csomagnév-1.0
    smart info csomagnév --url-ek --elérési utak

en: show URLs
hu: URL-ek megjelenítése

en: show path list
hu: útvonallista megjelenítése

en: Name:
hu: Név:

en: Version:
hu: Verzió:

en: Priority:
hu: Prioritás:

en: Group:
hu: Csoport:

en: Installed Size:
hu: Telepített méret:

en: Reference URLs:
hu: URL hivatkozások:

en: Flags:
hu: Jelölések:

en: Channels:
hu: Csatornák:

en: Summary:
hu: Összegzés:

en: Description:
hu: Leírás:

en: URLs:
hu: URL-ek:

en: Paths:
hu: Elérési útvonalak:

en: smart install [options] package ...
hu: smart install [kapcsolók] csomag ...

en: 
    This command will install one or more packages in the
    system. If a new version of an already installed package
    is available, it will be selected for installation.
hu: 
    Ennek a parancsnak a segítségével a rendszerre egy vagy több
    csomag telepíthető, amennyiben egy már telepített csomag
    új verziója elérhető, akkor az kiválasztásra kerül a telepítéshez.

en: 
    smart install pkgname
    smart install '*kgna*'
    smart install pkgname-1.0
    smart install pkgname-1.0-1
    smart install pkgname1 pkgname2
    smart install ./somepackage.file
    smart install http://some.url/some/path/somepackage.file
hu: 
    smart install csomagnév
    smart install '*omag*'
    smart install csomagnév-1.0
    smart install csomagnév-1.0-1
    smart install csomagnév1 csomagnév2
    smart install ./somepackage.file
    smart install http://some.url/some/path/somepackage.file

en: dump package names and versions to stderr but don't commit operation
hu: csomagnevek és verziók betöltése a stderr-be, de nem hajtja végre a műveletet

en: packages
hu: csomagok

en: Failed to download packages:
hu: A következő csomagok letöltése sikertelen:

en: %s is already installed
hu: a(z) %s csomag már telepítve van

en: smart mirror [options]
hu: smart mirror [kapcsolók]

en: 
    This command allows one to manipulate mirrors. Mirrors are URLs
    that supposedly provide the same contents as are available in
    other URLs, named origins in this help text. There is no internal
    restriction on the kind of information which is mirrored. Once
    an origin URL is provided, and one or more mirror URLs are
    provided, these mirrors will be considered for any file which
    is going to be fetched from an URL starting with the origin URL.
    Whether the mirror will be chosen or not will depend on the
    history of downloads from this mirror and from other mirrors for
    the same URL, since mirrors are automatically balanced so that
    the fastest mirror and with less errors is chosen. When errors
    occur, the next mirror is tried.
    
    For instance, if a mirror "http://mirror.url/path/" is provided
    for the origin "ftp://origin.url/other/path/", and a file in
    "ftp://origin.url/other/path/subpath/somefile" is going to be
    fetched, the mirror will be considered for being used, and the
    URL "http://mirror.url/path/subpath/somefile" will be used if
    the mirror is chosen. Notice that strings are compared and
    replaced without any pre-processing, so that it's possible to
    use URLs ending in prefixes of directory entries.
hu: 
    Ez a parancs lehetővé teszi többfajta másodlagos (mirror) kiszolgáló
    módosítását. A másodlagos kiszolgálók olyan URL-ek, amelyek
    ugyanazon információt tartalmazzák, mint más (elsődleges) URL-ek.
    Nincs semmilyen korlátozás arra vonatkozóan hogy milyen
    adatok jelenhetnek meg másodlagos kiszolgálón. Amikor
    van egy elsődleges kiszolgáló és létezik egy vagy több
    másodlagos, akkor ezek a másodlagos kiszolgálók ugyanazzal
     az információval rendelkeznek, mint az elsődleges kiszolgálók.
    A kiszolgáló kiválasztásra, nem függ az eddigi letöltések előzményeitől,
    mivel a másodlagos kiszolgálók kiosztása egyenletesen
    elosztottan történik a sebesség és az előforduló hibák számának
    megfelelően. Hiba esetén automatikusan a következő 
    másodlagos kiszolgálóval próbálja meg felvenni a kapcsolatot.

en: #
    # Example:
    #
    # http://origin.url/some/path/
    #     http://mirror.url/another/path/
    #     http://some.mirror.url/to/the/same/content/
    #
    # http://another.origin.url/another/path/
    #     http://another.mirror.url/yet/another/path/
    #
hu: #
    # Például:
    #
    # http://origin.url/some/path/
    #     http://mirror.url/another/path/
    #     http://some.mirror.url/to/the/same/content/
    #
    # http://another.origin.url/another/path/
    #     http://another.mirror.url/yet/another/path/
    #

en: show current mirrors
hu: másodlagos szolgáltatók megjelenítése

en: add to the given origin URL the given mirror URL, provided either in pairs, or in a given file/url in the format used by --show
hu: az elsődleges és a másodlagos URl párban történő megadása, vagy a megadott fájl/URL a --show kapcsoló által használt formában

en: remove from the given origin URL the given mirror URL, provided either in pairs, or in a given file/url in the format used by --show
hu: az elsődleges és a másodlagos URl párban történő törlése, vagy a megadott fájl/URL a --show kapcsoló által használt formában

en: remove all mirrors for the given origin URLs
hu: a megadott elsődleges csatornához tartozó összes másodlagos URL eltávolítása

en: synchronize mirrors from the given file/url, so that origins in the given file will have exactly the specified mirrors
hu: másodlagos kiszolgálók szinkronizálása a megadott fájl/URL-ből, tehát a megadott fájlban a pontosan megadott másodlagos kiszolgálók találhatók

en: edit mirrors in editor set by $EDITOR
hu: másodlagos kiszolgáló szerkesztése a $EDITOR változóban beállított szerkesztővel

en: clear history for the given origins/mirrors, or for all mirrors
hu: a megadott elsődleges vagy másodlagos kiszolgálóval kapcsolatos előzmények törlése, vagy az összes másodlagos kiszolgálóval kapcsolatos előzmények törlése

en: show current penalities for origins/mirrors, based on the history information
hu: az elsődleges és másodlagos kiszolgálók hibaszámai az előzmények alapján

en: mirror descriptions
hu: másodlagos kiszolgáló leírása

en: Failed to download mirror descriptions:
hu: A másodlagos kiszolgáló adatinak letöltése sikertelen:

en: Invalid mirrors file
hu: Érvénytelen másodlagos kiszolgáló fájl

en: Invalid arguments for --add
hu: Érvénytelen paraméter az -add parancshoz

en: Invalid arguments for --remove
hu: Érvénytelen paraméter az -remove parancshoz

en: Origin not found: %s
hu: Az elsődleges kiszolgáló nem található: %s

en: Mirror not found: %s
hu: Másodlagos kiszolgáló nem található: %s

en: No interesting upgrades available.
hu: Nincs érdemleges elérhető frissítés.

en: There are pending upgrades!
hu: Frissítések folyamatban!

en: There are new upgrades available!
hu: Nincs új frissítés!

en: Channel
hu: Csatorna

en: Installed
hu: Telepített

en: Package Name
hu: Csomagnév

en: Size
hu: Méret

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: smart test [options]
hu: smart test [kapcsolók]

en: smart priority [options]
hu: smart priority [kapcsolók]

en: 
    This command allows changing the priority of given packages.
    Packages with higher priorities are considered a better option
    even when package versions state otherwise. Using priorities
    one may avoid unwanted upgrades, force downgrades, select
    packages in given channels as preferential, and other kinds
    of interesting setups. When a package has no explicit priority,
    the channel priority is used. The channel priority may be
    changed using the 'channel' command, and defaults to 0 when
    not set.
    
    Notice that negatives priorities must be preceded by '--' in
    the command line, otherwise they'll be interpreted as command
    line options.
hu: 
    Ez a csomag lehetővé teszi a kiválasztott csomag prioritásának
    megváltoztatását. Magasabb prioritással rendelkező csomagok
    elsőbbséget élveznek más csomagokkal szemben, függetlenül
    azok verziójától vagy egyéb tulajdonságaitól. A prioritások
    használatával kiküszöbölhetők a nem kívánatos frissítések
    vagy visszafejlesztések, az adott csatornában kiválaszthatók
     az előnyben részesített csomagok, és más hasonló érdekes
    beállítás végezhető el. Amennyiben a csomag nem rendelkezik
    prioritással, akkor számára a csatorna prioritása az alapértelmezett.
    A csatorna prioritása megváltoztatható a a 'channel' parancs
    segítségével és amennyiben ez nincs beállítva, ennek az alapértéke: 0.
    
    Negatív prioritások prioritások '--' előtaggal adhatók meg, ellenkező esetben
    parancssori kapcsolónak értelmezi a program.

en: 
    smart priority --set pkgname 100
    smart priority --set pkgname mychannel -- -200
    smart priority --remove pkgname
    smart priority --remove pkgname mychannel
    smart priority --show
    smart priority --show pkgname
hu: 
    smart priority --set csomagnév 100
    smart priority --set csomagnév csatorna -- -200
    smart priority --remove csomagnév
    smart priority --remove csomagnév csatorna
    smart priority --show
    smart priority --show csomagnév

en: set priority
hu: prioritás beállítása

en: unset priority
hu: nem beállított prioritás

en: show priorities
hu: prioritás megjelenítése

en: Invalid priority
hu: Érvénytelen prioritás

en: Priority not found
hu: Prioritás nem található

en: Package
hu: Csomag

en: smart query [options] [package] ...
hu: smart query [kapcsolók] [csomag] ...

en: 
    This command allows querying the known packages in many
    different ways. Check also the 'search' command.
hu: 
    Ez a parancs számos módon teszi lehetővé a keresést a csomagok között.
    Nézze meg a 'search' parancsot is.

en: consider only installed packages
hu: csak a telepített csomagok figyelembe vétele

en: show only packages providing the given dependency
hu: csak a megadott függőséget biztosító csomagok megjelenítése

en: show only packages requiring the given dependency
hu: csak a megadott függőséget megkövetelő csomagok megjelenítése

en: show only packages conflicting with the given dependency
hu: csak a megadott függőséggel ütköző csomagok megjelenítése

en: show only packages upgrading the given dependency
hu: csak a megadott függőséget frissítő csomagok megjelenítése

en: show only packages which match given name
hu: csak a megadott névvel egyező csomagon megjelenítése

en: show only packages which match given summary
hu: csak a megadott csomagleírással egyező csomagok megjelenítése

en: show only packages which match given description
hu: csak a megadott csomagleírással egyező csomagok megjelenítése

en: show only packages which include the given path in the available meta information
hu: csak a megadott metaadatoknak szereplő útvonalon található csomagok megjelenítése

en: show only packages which include the given reference url in the available meta information
hu: csak a megadott metaadatoknak szereplő referencia url-en található csomagok megjelenítése

en: hide package version
hu: csomagverziók elrejtése

en: show package summaries
hu: rövid csomagleírás megjelenítése

en: show provides for the given packages
hu: a csomag által biztosított komponensek megjelenítése

en: show requires for the given packages
hu: a csomagok számára szükséges komponensek megjelenítése

en: show requires selecting only pre-dependencies
hu: a függőségek számára szükséges komponensek megjelenítése

en: show upgrades for the given packages
hu: a csomagokhoz tartozó frissítéseinek megjelenítése

en: show conflicts for the given packages
hu: a csomagokhoz tartozó ütközések megjelenítése

en: show packages providing dependencies
hu: a csomagok által biztosított függőségek

en: show packages requiring provided information
hu: azon csomagok megjelenítése, amelyeknek szükséges a megadott komponens

en: show packages upgrading provided information
hu: azon csomagok megjelenítése, amelyek frissítik a megadott komponenst

en: show packages conflicting with provided information
hu: azon csomagok megjelenítése, amelyek ütköznek a megadott komponenst

en: show package priority
hu: a csomagok prioritásának megjelenítése

en: show channels that include this package
hu: mutassa azokat a csomagokat, amelyek tartalmazza ezt a csomagok

en: enable all --show-* options
hu: enable all --show-* beállítások

en: change output format
hu: kimeneti formátum megváltoztatása

en: redirect output to given filename
hu: a kimenet átirányítása a megadott fájlba

en: Provides:
hu: Biztosít:

en: Required By:
hu: Megkövetel:

en: Upgraded By:
hu: Frissített:

en: Conflicted By:
hu: Ütközés ezzel:

en: Requires:
hu: Megkövetelt:

en: Provided By:
hu: Biztosít:

en: Upgrades:
hu: Frissítések:

en: Conflicts:
hu: Ütközések:

en: smart reinstall [options] package ...
hu: smart reinstall [kapcsolók] csomag ...

en: 
    This command will reinstall one or more packages which
    are already installed in the system.
hu: 
    Ez a parancs újratelepít egy vagy több csomagot, amelyek
    telepítve vannak a rendszerre.

en: 
    smart reinstall pkgname
    smart reinstall '*kgnam*'
    smart reinstall pkgname-1.0
    smart reinstall pkgname-1.0-1
    smart reinstall pkgname1 pkgname2
hu: 
    smart reinstall csomagnév
    smart reinstall '*omag*'
    smart reinstall csomagnév-1.0
    smart reinstall csomagnév-1.0-1
    smart reinstall csomagnév1 csomagnév2

en: '%s' is not available for reinstallation
hu: a(z) %s nem telepíthető újra

en: '%s' matches no installed packages
hu: nem található telepített '%s' csomag

en: smart remove [options] package ...
hu: smart remove [kapcsolók] csomag ...

en: 
    This command will remove one or more packages which
    are currently installed in the system.
hu: 
    Ez a parancs eltávolít egy vagy több csomagot, amelyek
    telepítve vannak a rendszerre.

en: 
    smart remove pkgname
    smart remove '*kgnam*'
    smart remove pkgname-1.0
    smart remove pkgname-1.0-1
    smart remove pkgname1 pkgname2
hu: 
    smart remove csomagnév
    smart remove '*omag*'
    smart remove csomagnév-1.0
    smart remove csomagnév-1.0-1
    smart remove csomagnév1 csomagnév2

en: 
    This command will show some statistics.
hu: 
    Ez a parancs néhány statisztikát jelenít meg.

en: Installed Packages:
hu: Telepített csomagok:

en: Total Packages:
hu: Összes csomag:

en: Total Provides:
hu: Összes biztosított:

en: Total Requires:
hu: Összes megkövetelt:

en: Total Upgrades:
hu: Összes frissítés:

en: Total Conflicts:
hu: Összes ütközés:

en: smart update [options] [channelalias] ...
hu: smart update [kapcsolók] [csatorna] ...

en: 
    This command will update the known information about the
    given channels. If no channels are given, all channels
    which are not disabled or setup for manual updates will
    be updated.
hu: 
    Ez a parancs lehetővé teszi a megadott csatorna információinak
    frissítését. Amennyiben nincs megadva semmilyen csatorna,
    minden csatorna, amely nincs letiltva vagy nem kézi frissítésre
    van állítva frissítésre kerül.

en: 
    smart update
    smart update mychannel
    smart update mychannel1 mychannel2
hu: 
    smart update
    smart update csatorna
    smart update csatorna1 csatorna2

en: only update if the last successful update happened before the given delay
hu: csak akkor frissít, ha az utolsó sikeres frissítés befejeződött az adott késleltetési időn belül

en: Argument '%s' is not a channel alias.
hu: A(z) '%s' paraméter nem csatornaelnevezés.

en: Channels have no new packages.
hu: A csatorna nem rendelkezik új csomagokkal.

en: Channels have %d new packages%s
hu: A csatornában %d új csomag található %s

en: smart upgrade [options] [package] ...
hu: smart upgrade [kapcsolók] [csomag] ...

en: 
    smart upgrade
    smart upgrade pkgname
    smart upgrade '*kgnam*'
    smart upgrade pkgname-1.0
    smart upgrade pkgname-1.0-1
    smart upgrade pkgname1 pkgname2
hu: 
    smart upgrade
    smart upgrade csomagnév
    smart upgrade '*omag*'
    smart upgrade csomagnév-1.0
    smart upgrade csomagnév-1.0-1
    smart upgrade csomagnév1 csomagnév2

en: update channel information before trying to upgrade
hu: csomaginformációk frissítése a csomagok frissítése előtt

en: just check if there are upgrades to be done
hu: ellenőrzés a frissítések befejezése után

en: check if there are upgrades to be done, and update the known upgrades
hu: ellenőrzi, hogy létezik-e frissítés és elindítja a frissítést

en: There's another channel with alias '%s'
hu: Már létezik csatorna ilyen elnevezéssel: '%s'

en: Unable to create channel for file: %s
hu: Csatorna létrehozása sikertelen ehhez a fájlhoz: %s

en: Channel not found for '%s'
hu: A következő csatorna nem található: '%s'

en: Configuration file not found: %s
hu: A konfigurációs fájl nem található: %s

en: Can't create datadir at %s
hu: Nem hozható létre adatkönyvtár: %s

en: Saving cache...
hu: Gyorsítótár mentése...

en: Loading cache...
hu: Gyorsítótár betöltése...

en: Unable to create channel directory.
hu: Nem hozható létre könyvtár a csatornának.

en: Configuration is in readonly mode!
hu: A konfiguráció csak olvasható módban van!

en: Channel information is locked for writing.
hu: A csatornainformáció csak olvasható

en: Can't update channels in readonly mode.
hu: A csatornák nem frissíthetők csak olvasható módban.

en: Can't update channels with active readers.
hu: A csatorna nem frissíthető aktív olvasóval.

en: Fetching information for '%s'...
hu: Adatok letöltése: %s...

en: Failed fetching channel '%s'
hu: A csatorna elérése sikertelen: '%s'

en: Package %s is not available for downloading
hu: A következő csomag nem tölthető le: %s

en: No channel available for package %s
hu: Nincs elérhető csatorna a megadott csomaghoz: %s

en: %s is not available for downloading
hu: A(z) %s csomag letölthető

en: %s is already in the queue
hu: a(z) %s csomag már várakozik

en: Fetching %s...
hu: %s letöltése...

en: Fetching information...
hu: Adatok letöltése...

en: Cancelled
hu: Megszakított

en: Unsupported scheme: %s
hu: Nem támogatott téma: %s

en: File not found for validation
hu: A fájl nem található az érvényesítéshez

en: Invalid URL: %s
hu: Érvénytelen URL: %s

en: Media not found
hu: Adathordozó nem található

en: Server reports unexpected size
hu: A kiszolgáló váratlan méretet jelez

en: Invalid command '%s'
hu: Érvénytelen parancs '%s'

en: Password
hu: Jelszó

en: A password is needed for '%s'.
hu: Jelszó szükséges a következő eléréséhez: '%s'.

en: error
hu: hiba

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: debug
hu: hibakeresés

en: System has no support for gtk python interface
hu: A rendszer nem támogatja a gtk python felületet

en: Image '%s' not found
hu: A(z) '%s' nem található

en: Change Summary
hu: Változások összesítése

en: Downgrade
hu: Visszafejlesztés

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Upgrades
hu: Frissítések

en: Downgrades
hu: Visszafejlesztettek

en: Requires
hu: Megkövetelt

en: Required By
hu: Megkövetel

en: Conflicts
hu: Ütközések

en: Reinstall (%d)
hu: Újratelepítés (%d)

en: Install (%d)
hu: Telepítés (%d)

en: Upgrade (%d)
hu: %d csomag frissítése

en: Downgrade (%d)
hu: Visszafejlesztés (%d)

en: Remove (%d)
hu: Eltávolítás (%d)

en: Keep (%d)
hu: Megtart (%d)

en: %s of package files are needed.
hu: Telepítésre váró csomagok mérete: %s

en: %s will be used.
hu: felhasznált hely: %s.

en: %s will be freed.
hu: felszabaduló hely: %s.

en: Channels
hu: Csatornák

en: Select Channel Description
hu: Csatornaleírás kiválasztása

en: Description URL
hu: URL leírása

en: channel description
hu: csatornaleírás

en: Select Path
hu: Útvonal kiválasztása

en: No channels detected!
hu: Nem található csatorna!

en: Select Channels
hu: Csatornák kiválasztása

en: Edit Channel
hu: Csatorna szerkesztése

en: Don't know how to handle %s fields
hu: A(z) %s mező kezelésének módja ismeretlen

en: Invalid alias!
hu: Érvénytelen elnevezés!

en: Alias already in use!
hu: Ilyen elnevezés már létezik!

en: New Channel
hu: Új csatorna

en: Method:
hu: Metódus:

en: Provide channel information
hu: Csatornainformációk megadása

en: Read channel description from local path
hu: Csatorna leírásának beolvasása helyi könyvtárból

en: Read channel description from URL
hu: Csatorna leírásának beolvasása az URL-ből

en: Detect channel in media (CDROM, DVD, etc)
hu: Csatornainformáció kiolvasása adathordozóról (CD-ROM, DVD stb.)

en: Detect channel in local path
hu: Csatornainformáció kiolvasása helyi útvonalból

en: Media path:
hu: Adathordozó elérési útvonala:

en: No local media found!
hu: Nem található helyi adathordozó!

en: Status
hu: Állapot

en: Flags
hu: Jelölések

en: Targets
hu: Célok

en: Flag already exists!
hu: A jelölés már létezik!

en: Invalid target!
hu: Érvénytelen cél!

en: New Flag
hu: Új jelző

en: No flag name provided!
hu: Nincs megadva jelzőnév!

en: New Target
hu: Új cél

en: Target:
hu: Cél:

en: Examples: "pkgname", "pkgname = 1.0" or "pkgname <= 1.0"
hu: Például: "pkgname", "pkgname = 1.0" or "pkgname <= 1.0"

en: No target provided!
hu: Nincs cél megadva!

en: _File
hu: _Fájl

en: Update _Selected Channels...
hu: _Kiválasztott csatornák frissítése...

en: Update given channels
hu: Megadott csatornák frissítése

en: _Update Channels
hu: _Csatornák frissítése

en: Update channels
hu: Csatornák frissítése

en: _Rebuild Cache
hu: _Gyorsítótár újraépítése

en: Reload package information
hu: Csomaginformációk újratöltése

en: _Execute Changes...
hu: _Változások végrehajtása...

en: Apply marked changes
hu: Kijelölt változások alkalmazása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit application
hu: Kilépés a programból

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo last change
hu: Utolsó változás visszavonása

en: _Redo
hu: Ú_jra

en: Redo last undone change
hu: Az utoljára visszavont művelet újraindítása

en: Clear Marked Changes
hu: Megjelölt változások törlése

en: Clear all changes
hu: Összes változás törlése

en: Check Installed Packages...
hu: Telepített csomagok ellenőrzése...

en: Check installed packages
hu: Telepített csomagok ellenőrzése

en: Check Uninstalled Packages...
hu: Nem telepített csomagok ellenőrzése...

en: Check uninstalled packages
hu: Nem telepített csomagok ellenőrzése

en: Check All Packages...
hu: Összes csomag ellenőrzése...

en: Check all packages
hu: Összes csomag ellenőrzése

en: Upgrade _All...
hu: Összes csomag _frissítése

en: Upgrade all packages
hu: Az összes csomag frissítése

en: Fix All _Problems...
hu: Összes _hiba javítása...

en: Fix all problems
hu: Összes hiba javítása

en: _Find...
hu: _Keresés...

en: Find packages
hu: Csomagok keresése

en: _Channels
hu: _Csatornák

en: Edit channels
hu: Csatornák szerkesztése

en: _Mirrors
hu: _Másodlagos kiszolgálók

en: Edit mirrors
hu: Másodlagos kiszolgálók szerkesztése

en: _Flags
hu: _Jelölések

en: Edit package flags
hu: Csomagjelző szerkesztése

en: _Priorities
hu: _Prioritások

en: Edit package priorities
hu: Csomagok prioritásának szerkesztése

en: _View
hu: _Nézet

en: _Tree Style
hu: _Fastruktúra

en: _Expand All
hu: Összes _kibontása

en: Expand all items in the tree
hu: Összes elem kibontása a fában

en: _Collapse All
hu: Összes _bezárása

en: Collapse all items in the tree
hu: Az összes elem bezárása a fában

en: _Summary Window
hu: Összegzés

en: Show summary window
hu: Összegzőablak megjelenítése

en: _Log Window
hu: _Napló megtekintése

en: Show log window
hu: Napló megjelenítése

en: _Help
hu: _Segítség

en: _About
hu: _Névjegy

en: Show about window
hu: Névjegy megjelenítése

en: Hide Non-upgrades
hu: Nem frissített csomagok elrejtése

en: Hide Installed
hu: Telepített csomagok elrejtése

en: Hide Uninstalled
hu: Nem telepített csomagok elrejtése

en: Hide Unmarked
hu: Ki nem jelölt csomagok elrejtése

en: Hide Old
hu: Régi csomagok elrejtése

en: Groups
hu: Csoportok

en: Channels & Groups
hu: Csatornák és csoportok

en: None
hu: Nincs

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Description
hu: Leírás

en: Search:
hu: Keresés:

en: Apply marked changes now?
hu: A kijelölt változtatásokat most jussanak érvényre?

en: No interesting upgrades available!
hu: Nincs érdemleges elérhető frissítés!

en: Keep
hu: Megtart

en: Fix problems
hu: Hibák javítása

en: Unlock this version
hu: Verzió zárolásának feloldása

en: Lock this version
hu: Verzió zárolása

en: Unlock all versions
hu: Összes verzió zárolásának feloldása

en: Lock all versions
hu: Összes verzió zárolása

en: Checking relations...
hu: Kapcsolatok ellenőrzése...

en: All checked packages have correct relations.
hu: Minden ellenőrzött csomag kapcsolata megfelelő.

en:  Continue?
hu:  Folytatja?

en: Input
hu: Bemenet

en: Insert one or more of the following removable channels:
hu: Az alábbi eltávolítható csatornákból adjon meg legalább egyet:

en: Log
hu: Napló

en: Mirrors
hu: Másodlagos kiszolgálók

en: Mirror
hu: Másodlagos kiszolgáló

en: Origin already exists!
hu: Az elsődleges kiszolgáló már létezik!

en: Mirror already exists!
hu: A másodlagos kiszolgáló már létezik!

en: New Mirror
hu: Új másodlagos kiszolgáló

en: Origin URL:
hu: Elsődleges kiszolgáló URL:

en: Mirror URL:
hu: Másodlagos kiszolgáló URL:

en: No origin provided!
hu: Nincs elsődleges kiszolgáló megadva!

en: No mirror provided!
hu: Nincs másodlagos kiszolgáló megadva!

en: Status:
hu: Állapot:

en: General
hu: Általános

en: Content
hu: Tartalom

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Available
hu: Elérhető

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Provides
hu: Biztosít

en: Upgraded By
hu: Frissített

en: Conflicted By
hu: Ütközés

en: Version
hu: Verzió

en: Priorities
hu: Prioritások

en: Channel Alias
hu: Csatornaelnevezés

en: Name/alias pair already exists!
hu: Név/elnevezés párosítás már létezik!

en: Invalid priority!
hu: Érvénytelen prioritás!

en: New Package Priority
hu: Új csomagprioritás

en: Package Name:
hu: Csomagnév:

en: Channel Alias:
hu: Csatornaelnevezés:

en: No name provided!
hu: Nincs név megadva!

en: Package Priority
hu: Csomagprioritások

en: Package:
hu: Csomag:

en: Default priority:
hu: Alapértelmezett prioritás:

en: Channel default
hu: Csatorna-alapértelmezés

en: Set to
hu: Beállítás

en: Channel priority:
hu: Csatornaprioritás:

en: Operation Progress
hu: Feldolgozás

en: Progress
hu: Folyamat

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Total
hu: Teljes

en: Speed
hu: Sebesség

en: ETA
hu: Kész

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Question...
hu: Kérdés...

en: Continue
hu: Folytatás

en: Documented commands (type help <topic>):
hu: Dokumentált parancsok (help <témakör>):

en: Undocumented commands:
hu: Nem dokumentált parancsok:

en: Miscelaneous help topics:
hu: Egyéb súgótémakörök:

en: *** No help on %s
hu: *** Nincs súgó ebben a témában: %s

en: What would you expect!? ;-)
hu: Mire gondoltál? ;-)

en: The exit/quit/EOF command returns to the system.
hu: Exit/quit/EOF parancs érkezett vissza a rendszerhez.

en: The shell command offers execution of system commands.
hu: A shell parancs segítségével rendszerparancsos futtathatók.

en: Usage: shell [<cmd>]
hu: Használat: shell [<parancs>]

en:        ![<cmd>]
hu:        ![<parancs>]

en: The status command shows currently marked changes.
hu: A status parancs megjeleníti a kijelölt változásokat.

en: Usage: status
hu: Használat: status

en: There are no marked changes.
hu: Nincs megjelölt változás.

en: The install command marks packages for installation.
hu: Az install parancs kijelöli telepítéshez a csomagokat.

en: Options:
hu: Beállítások:

en:    --explain  Include additional information about
                  changes, when possible
hu:    --explain  További információkat tartalmaz a
                  változásokról, amennyiben lehetséges

en: Usage: install <pkgname> ...
hu: Használat: install <csomagnév>

en: No uninstalled packages matched '%s'
hu: Nem található telepítetlen '%s' csomag

en: The reinstall command marks packages for reinstallation.
hu: A reinstall parancs megjelöli az újratelepítendő csomagokat.

en: Usage: reinstall <pkgname> ...
hu: Használat: reinstall <csomagnév>

en: '%s' matches multiple installed packages
hu: több telepített '%s' csomag található

en: The upgrade command marks packages for upgrading.
hu: Az upgrade parancs megjelöli a csomagokat a frissítéshez.

en: Usage: upgrade <pkgname> ...
hu: Használat: upgrade <csomagnév> ...

en: The remove command marks packages for being removed.
hu: A remove parancs megjelöli az eltávolítandó csomagokat.

en: Usage: remove <pkgname> ...
hu: Használat: remove <csomagnév> ...

en: The keep command unmarks currently marked packages.
hu: A keep parancs jelöletlenné teszi a jelenleg jelölt csomagokat.

en: Usage: keep <pkgname> ...
hu: Használat: keep <csomagnév> ...

en: '%s' matches no marked packages
hu: nem található megjelölt '%s' csomag

en: The fix command verifies relations of given packages
    and marks the necessary changes for fixing them.
hu: A fix parancs ellenőrzi a kapcsolatokat a megadott csomagok között
    és megjelöli a szükséges változásokat a javításhoz.

en: Usage: fix <pkgname> ...
hu: Használat: fix <csomagnév> ...

en: The download command fetches the given packages
    to the local filesystem.
hu: A download parancs letölti a megadott csomagokat
    a helyi fájlrendszerre.

en: Usage: download <pkgname> ...
hu: Használat: download <csomagnév> ...

en: '%s' matches multiple packages, selecting: %s
hu: több '%s' csomag található, válasszon: %s

en: The commit command applies marked changes in the system.
hu: A commit parancs végrehajtja a kijelölt változásokat a rendszeren.

en: Usage: commit
hu: Használat: commit

en: The undo command reverts marked changes.
hu: Az undo parancs visszavonja a kijelölt változásokat.

en: Usage: undo
hu: Használat: undo

en: The redo command reapplies undone changes.
hu: A redo parancs érvényesíti a visszavont változásokat.

en: Usage: redo
hu: Használat: redo

en: The ls command lists packages by name. Wildcards
    are accepted.
hu: Az ls parancs név szerint listázza a csomagneveket. A vezérlőkarakterek
    használata elfogadott.

en:    -i  List only installed packages
hu:    -i  Csak a telepített csomagok listázása

en:    -n  List only new packages
hu:    -n  Csak az új csomagokat listázza

en:    -v  Show versions
hu:    -v  Verziók megjelenítése

en:    -s  Show summaries
hu:    -s  Összegzés megjelenítése

en: Usage: ls [options] [<string>] ...
hu: Használat: ls [kapcsolók] [<karakterlánc>] ...

en: The update command will update channel information.
hu: Az update parancs frissíti a csatornainformációkat.

en: Usage: update [<alias>] ...
hu: Használat: update [<alias>] ...

en: The flag command allows configuring, removing and
    verifying package flags, and accepts the same options
    available in the command line interface.
hu: A flag parancs segítségével beállítható, eltávolítható és
    ellenőrizhetők a csomagok jelzései és elfogad a parancssori
    utasításnak megfelelő kapcsolókat.

en: Usage: flag [options]
hu: Használat: flag [kapcsolók]

en: The query command allows querying package information,
    and accepts the same options available in the command
    line interface.
hu: A query parancs segítségével lekérdezhetők a
    csomaginformációk, és elfogad a parancssori
    utasításnak megfelelő kapcsolókat.

en: Usage: query [options] [<pkgname>] ...
hu: Használat: query [kapcsolók] [<csomagnév>] ...

en: The search command allows searching for packages.
hu: A search parancs segítségével kereshetők a csomagok.

en: Usage: search <string> ...
hu: Használat: search <karakterlánc> ...

en: The info command shows information about packages.
hu: Az info parancs információkat jelenít meg a csomagról.

en: Usage: info <pkgname> ...
hu: Használat: info <csomagnév> ...

en: The stats command shows some statistics.
hu: A stat parancs néhány statisztikát jelenít meg.

en: Usage: stats
hu: Használat: stats

en: The check command verifies relations between packages,
    and accepts the same options available in the command
    line interface.
hu: A check parancs ellenőrzi a csomagok közötti
    kapcsolatokat és elfogad a parancssori utasításnak
    megfelelő kapcsolókat.

en: Usage: check [options] [<pkgname>] ...
hu: Használat: check [kapcsolók] [<csomagnév>] ...

en: continue
hu: folytatás

en: cancel
hu: mégsem

en: Insert one or more of the following removable channels:
hu: Az alábbi eltávolítható csatornákból adjon meg legalább egyet:

en: (installed)
hu: (telepített)

en: (upgraded)
hu: (frissített)

en: (removed)
hu: (eltávolított)

en: (downgraded)
hu: (visszafejlesztett)

en: Downgrades:
hu: Visszafejlesztettek:

en: Kept packages (%d):
hu: Megtartott csomagok (%d)

en: Upgrading packages (%d):
hu: Csomagok frissítése (%d):

en: Downgrading packages (%d):
hu: Csomagok visszafejlesztése (%d):

en: Installing packages (%d):
hu: Telepített csomagok: (%d):

en: Removing packages (%d):
hu: Csomagok eltávolítása (%d):

en: Confirm changes?
hu: Jóváhagyja a változásokat?

en: /proc/mounts not found
hu: a /proc/mounts nem található

en: show this help message and exit
hu: ennek a súgónak a megjelenítése és kilépés

en: show program's version number and exit
hu: program verziójának megjelenítése és kilépés

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: options
hu: beállítások

en: examples
hu: példák

en: %s option requires an argument
hu: %s kapcsolóhoz paraméter megadása szükséges

en: %s option requires %d arguments
hu: %s kapcsolóhoz %d paraméter megadása szükséges

en: While using %s: %s
hu: A(z) %s használata közben: %s

en: New channel '%s' detected.
    Include it?
hu: Új csatorna érhető el: '%s'.
    Hozza kívánja adni a csatornalistához?

en: Channel in %s has no type.
hu: A(z) %s csatornának nincsen típusa.

en: Change in channel '%s' detected.
    Old channel:
    
    %s
    
    New channel:
    
    %s
    
    Do you want to replace it?
hu: A '%s' csatorna megváltozott.
    Régi csatorna:
    
    %s
    
    Új csatorna:
    
    %s
    
    Kívánja lecserélni?

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Change in field '%(label)s' of channel '%(name)s' detected.
    Old value: %(curvalue)s
    New value: %(newvalue)s
    Replace current value?
hu: Változás történt a(z) '%(name)s' csatorna '%(label)s' mezőjében.
    Jelenlegi érték: %(curvalue)s
    Új érték: %(newvalue)s
    Kívánja felülírni a jelenlegi értéket?

en: Removing channel '%s' was suggested.
    Do you want to remove it?
hu: A '%s' csatorna eltávolítása javasolt.
    Kívánja őket eltávolítani?

en: Dynamic DEB Directory
hu: Dinamikus DEB könyvtár

en: Dynamic RPM Directory
hu: Dinamikus RPM könyvtár

en: Invalid string
hu: Érvénytelen karakterlánc

en: Broken configuration file at %s
hu: Hibás konfigurációs fájl: %s

en: Trying backup at %s
hu: %s mentésének megkísérlése.

en: Can't install %s: conflicted package %s is locked
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: ütközés van a zárolt %s csomaggal

en: Can't install %s: it's conflicted by the locked package %s
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: ütközés van a zárolt %s csomaggal

en: Can't install %s: it can't coexist with %s
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: nem működik együtt a(z) %s csomaggal

en: Can't install %s: no package provides %s
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: semelyik csomag sem biztosítja a(z) %s komponenst

en: Can't remove %s: it's an essential package
hu: A(z) %s csomag nem távolítható el, mert alapcsomag

en: Can't remove %s: %s is locked
hu: A(z) %s csomag nem távolítható el: %s zárolt

en: Can't install %s: all packages providing %s failed to install:
    %s
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: minden csomag telepítése, amely biztosítja a(z) %s komponenst sikertelen:
    %s

en: %s is locked
hu: a(z) %s csomag zárolt

en: Unsatisfied dependency: %s requires %s
hu: Nem megfelelő függőség: a(z) %s csomaghoz szükséges a(z) %s csomag

en: Unsatisfied dependency: %s conflicts with %s
hu: Nem megfelelő függőség: a(z) %s csomag ütközik a(z) %s csomaggal

en: Package %s can't coexist with %s
hu: A(z) %s csomag nem tud együttműködni a(z) %s csomaggal

en: Can't fix %s:
    %s
hu: A(z) %s nem javítható:
    %s

en: Can't install %s: it's locked
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető: zárolt

en: Can't remove %s: it's locked
hu: A(z) %s csomag nem távolítható el: zárolt

en: Can't reinstall %s: it's locked
hu: A(z) %s csomag nem telepíthető újra: zárolt

en: No providers for '%s', required by '%s'
hu: A(z) %s komponenst egyetlen komponens sem biztosítja, pedig ez szükséges a(z) '%s' csomaghoz

en: Package '%s' is locked
hu: A következő csomag zárolva: '%s'

en: Can't remove %s, which conflicts with %s
hu: A(z) %s csomag nem távolítható el, mert ütközik a(z) %s csomaggal

en: Package '%s' is not in changeset
hu: A(z) '%s' csomag nem található a változások között

en: Unknown compressed file: %s
hu: Ismeretlen tömörített fájl: %s

en: Unsupported file type
hu: Nem támogatott fájltípus

en: usage: %s
hu: használat: %s

en: Usage
hu: Használat

en: floating-point
hu: lebegőpont

en: complex
hu: komplex

en: option %s: invalid %s value: %r
hu: A(z) %s kapcsoló: érvénytelen %s érték: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
hu: A(z) %s kapcsoló: érvénytelen: %r (ezek közül válasszon: %s)

en: %prog [options]
hu: %prog [kapcsolók]

en: %s option does not take a value
hu: A(z) %s kapcsoló nem ad értéket

en: ambiguous option: %s (%s?)
hu: bizonytalan kapcsoló: %s (%s?)

en: SSH asked for password, but no password is available
hu: Az SSH jelszót kér, de nincs elérhető jelszó

en: Stalled
hu: Kész
