tomboy - en to af translation catalogue (423 entries)

en: Accessories
af: Toebehore

en: Simple and easy to use note-taking
af: Maak notas maklik en eenvoudig

en: Tomboy Applet Factory
af: Tomboy-miniprogram-fabriek

en: Tomboy Notes
af: Tomboy-notas

en: S_ynchronize Notes
af: _Sinchroniseer notas

en: _About
af: _Aangaande

en: _Help
af: _Hulp

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: Note-taker
af: Nota-maker

en: Take notes, link ideas, and stay organized
af: Maak notas, koppel idees, en bly georganiseerd

en: Accept SSL Certificates
af: Aanvaar SSL-sertifikate

en: Automatic Background Synchronization Timeout
af: Automatiese agtergrond sinchronisasie verstryk tydperk

en: Create a new Note
af: Maak 'n nuwe nota

en: Custom Font Face
af: Aangepaste lettertipe

en: Determines X coordinate of Search window; stored on Tomboy exit.
af: Bepaal die X-koördinaat van die soekvenster; word gestoor wanneer Tomboy afgesluit word.

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Tomboy exit.
af: Bepaal die Y-koördinaat van die soekvenster; word gestoor wanneer Tomboy afgesluit word.

en: Determines pixel height of Search window; stored on Tomboy exit.
af: Bepaal die piekselhoogte van die soekvenster (in pieksels); word gestoor wanneer Tomboy afgesluit word.

en: Determines pixel width of Search window; stored on Tomboy exit.
af: Bepaal die breedte van die soekvenster (in pieksels); word gestoor wanneer Tomboy afgesluit word.

en: Enable Auto bulleted lists.
af: Aktiveer outomatiese koeëltjies.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
af: Aktiveer plak-met-middelklik op die ikoon.

en: Enable WikiWord highlighting
af: Gebruik WikiWoord-verligting

en: Enable closing notes with escape.
af: Sluit notas met die Esc-sleutel.

en: Enable custom font
af: Gebruik aangepaste lettertipe

en: Enable global keybindings
af: Gebruik sleutelkortpaaie

en: Enable spellchecking
af: Aktiveer speltoets

en: Enable startup notes
af: Aktiveer opstart notas

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
af: Aktiveer die "Skrap nota"-bevestigingsdialoog

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
af: Aktiveer hierdie opsie vir outomatiese koeëltjielyste by die intik van 'n "-" of "*" teken aan die begin van 'n reël.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
af: Aktiveer hierdie opsie om met 'n middelklik op die Tomboy-ikoon teks met 'n tydstip in die "Begin hier"-nota in te plak.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
af: Aktiveer hierdie opsie om woorde "WatSoLyk" te verlig. Deur op só 'n woord te klik, word 'n nota met dieselfde naam geskep.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
af: Verstryktydperk vir die FUSE-koppeling (ms)

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
af: Indien gedeaktiveer, sal die "Skrap nota"-bevestigingsdialoog onderdruk word.

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
af: As "enable_custom_font" geaktiveer is, word dié lettertipe gebruik wanneer notas vertoon word.

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
af: Indien geaktiveer, sal die notas wat oop was toe Tomboy afgesluit het weer by aanvang oopgemaak word.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
af: Indien geaktiveer, kan 'n oop nota toegemaak word deur die Esc-sleutel.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
af: Indien waar, sal spelfoute met rooi onderstreep word met spelvoorstelle in die regsklik-kieslys.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
af: Indien geaktiveer, sal die sleutelkortpaaie vasgestel in "/apps/tomboy/global_keybindings" aktief wees, sodat handige Tomboy-handelinge vanuit enige program verrig kan word.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
af: Indien geaktiveer sal die lettertipe in "custom_font_face" gespesifiseer, in die notas gebruik word. Anders word die standaardlettertipe gebruik.

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
af: Dui aan dat die uitbreiding vir die invoer van notas nog nie gebruik is nie, sodat dit outomaties behoort uit te voer wanneer Tomboy weer begin.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
af: Heelgetal wat die minimum aantal vertoonde notas in die Tomboy-kieslys bepaal.

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
af: Heelgetalwaarde wat aandui hoe gereeld 'n agtergrondsinchronisasie van die notas uitgevoer moet word (as dit opgestel is). Enige waarde van minder as 1 dui aan dat outomatiese sinchronisasie gedeaktiveer is. Die laagste aanvaarbare positiewe waarde is 5. Die waarde is in minute.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
af: Heelgetalwaarde wat aandui of daar 'n voorkeur is vir 'n bepaalde aksie wanneer 'n konflik opgespoor word. Die waarde kom ooreen met 'n interne skema. 0 beteken dat die gebruiker in kennis gestel wil word wanneer 'n konflik voorkom sodat elke konfliksituasie afsonderlik beoordeel kan word.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
af: Heelgetalwaarde wat aandui of daar 'n voorkeur bestaan om altyd 'n spesifieke skakelopdateringsaksie uit te voer wanneer 'n nota hernoem word, in plaas daarvan dat die gebruiker gevra word. Die waardes stem ooreen met 'n interne skema. 0 dui aan dat die gebruiker gevra wil word indien die hernoeming van 'n nota die skakels in ander notas kan affekteer. 1 dui aan dat skakels outomaties verwyder moet word. 2 dui aan dat die skakels se teks outomaties na die nuwe naam verander moet word sodat dit steeds verwys na die hernoemde nota.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
af: Skakelopdateringsaksie tydens notahernoeming

en: List of pinned notes.
af: Lys van vasgepende notas.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
af: Maksimum aantal karakters van die notanaam wat sal verskyn in die Tomboy-paneelkieslys.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
af: Maksimum lengte van die notanaam wat sal verskyn in die paneelkieslys.

en: Minimum number of notes to show in menu
af: Minimum aantal notas wat in die kieslys vertoon word

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
af: Gedrag by konflik tydens notasinchronisasie

en: Open Recent Changes
af: Open onlangse wysigings

en: Open Search Dialog
af: Open soekdialoog

en: Open Start Here
af: Open "Begin hier"

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
af: Pad op SSH-bediener na die Tomboy-sinchronisasiegids (opsioneel).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
af: Die pad na die sinchronisasiebediener wanneer die uitbreiding vir die lêerstelsel-sinchronisasiediens gebruik word.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
af: SSHFS afstandsinchronisasiegids

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
af: Gebruikernaam vir SSHFS-afstandsinchronisasie

en: SSHFS Synchronization Server Port
af: Bedienerpoort vir SSHFS-sinchronisasiebediener

en: SSHFS Synchronization Server URL
af: Bediener-URL vir SSHFS-sinchronisasiebediener

en: Saved height of Search window
af: Gestoorde hoogte van die soekvenster

en: Saved horizontal position of Search window
af: Gestoorde horisontale posisie van die soekvenster

en: Saved vertical position of Search window
af: Gestoorde vertikale posisie van die soekvenster

en: Saved width of Search window
af: Gestoorde breedte van die soekvenster

en: Selected Synchronization Service Addin
af: Gekose sinchronisasiediens-uitbreiding

en: Set to TRUE to activate
af: Stel na TRUE om te aktiveer

en: Show applet menu
af: Vertoon die miniprogram-menu

en: Start Here Note
af: Begin Hier Nota

en: Sticky Note Importer First Run
af: Importeer notas vir die eerste keer

en: Synchronization Client ID
af: Sinchronisasie kliënt-ID

en: Synchronization Local Server Path
af: Ligging van plaaslike sinchronisasiebediener

en: The date format that is used for the timestamp.
af: Die datumformaat vir die tydstip.

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
af: Die sleutelkortpad om 'n nuwe nota oop te maak. Die formaat lyk soos "&lt;Control&gt;a" of "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Hierby word klein- en hoofletters toegelaat, asook afkortings soos "&lt;Ctl&gt;" en "&lt;Ctrl&gt;". Indien u die waarde van hierdie opsie "disabled" maak, sal daar geen sleutelkortpad vir hierdie handeling wees nie.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
af: Die sleutelkortpad om die nota "Begin Hier" oop te maak. Die formaat lyk soos "&lt;Control&gt;a" of "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Hierby word klein- en hoofletters toegelaat, asook afkortings soos "&lt;Ctl&gt;" en "&lt;Ctrl&gt;". Indien u die waarde van hierdie opsie "disabled" maak, sal daar geen sleutelkortpad vir hierdie handeling wees nie.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
af: Die sleutelkortpad om die dialoog "Soek notas" oop te maak. Die formaat lyk soos "&lt;Control&gt;a" of "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Hierby word klein- en hoofletters toegelaat, asook afkortings soos "&lt;Ctl&gt;" en "&lt;Ctrl&gt;". Indien u die waarde van hierdie opsie "disabled" maak, sal daar geen sleutelkortpad vir hierdie handeling wees nie.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
af: Die sleutelkortpad om die dialoog "Onlangse wysigings" oop te maak. Die formaat lyk soos "&lt;Control&gt;a" of "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Hierby word klein- en hoofletters toegelaat, asook afkortings soos "&lt;Ctl&gt;" en "&lt;Ctrl&gt;". Indien u die waarde van hierdie opsie "disabled" maak, sal daar geen sleutelkortpad vir hierdie handeling wees nie.

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
af: Die sleutelkortpad om die Tomboy-miniprogram se kieslys oop te maak. Die formaat lyk soos "&lt;Control&gt;a" of "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Hierby word klein- en hoofletters toegelaat, asook afkortings soos "&lt;Ctl&gt;" en "&lt;Ctrl&gt;". Indien u die waarde van hierdie opsie "disabled" maak, sal daar geen sleutelkortpad vir hierdie handeling wees nie.

en: The handler for "note://" URLs
af: Die hanteerder vir "note://"-URL'e

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
af: Die laas gebruikte gids waarheen 'n nota uitgevoer is met die HTML-uitvoer-inprop.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
af: Die laas gebruikte instelling vir die 'Voer geskakelde notas uit'-seleksieboks in die HTML-uitvoer-inprop.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
af: Die nota-URL van die nota wat as "Begin Hier"-nota gebruik word. Hierdie nota is altyd onder aan die Tomboy-kieslys en is ook toeganklik met 'n sleutelkortpad.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
af: The poort om te gebruik wanneer d.m.v SSH aan die sinchronisasiebediener gekoppel word. Stel dit na -1 of minder indien die verstekinstellings gebruik moet word.

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
af: Die tyd (in millisekondes) wat Tomboy moet bly wag op 'n antwoord as FUSE gebruik word om 'n sinchronisasie-deelgids te heg.

en: Timestamp format
af: Tydstipformaat

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
af: URL van die SSH-bediener wat die sinchronisasiegids vir Tomboy bevat.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
af: Unieke identifiseerder vir die tans opgestelde nota-sinchronisasiediens-uitbreiding.

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
af: Unieke identifiseerder vir hierdie Tomboy-kliënt. Word gebruik vir kommunikasie met 'n sinchronisasiebediener.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
af: Gebruik die "wdfs"-opsie "-ac" om SSL-sertificate te aanvaar sonder om die gebruiker te vra.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
af: Die gebruikernaam om te gebruik vir die SSH-koppeling aan die sinchronisasiebediener.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
af: 'n Lys van URI's (met spasie geskei) van die notas wat altyd in die Tomboy-kieslys gewys moet word.

en: _File
af: _Lêer

en: _New
af: _Nuwe

en: Create a new note
af: Maak 'n nuwe nota

en: Open the selected note
af: Maak die gekose nota oop

en: _Delete
af: _Skrap

en: Delete the selected note
af: Skrap die gekose nota

en: _Close
af: _Sluit

en: Close this window
af: Sluit hierdie venster

en: _Quit
af: Sluit _af

en: Quit Tomboy
af: Sluit Tomboy af

en: _Edit
af: R_edigeer

en: Tomboy Preferences
af: Tomboy-voorkeure

en: _Contents
af: _Inhoud

en: Tomboy Help
af: Tomboy-hulp

en: About Tomboy
af: Aangaande Tomboy

en: Create _New Note
af: Maak _nuwe nota

en: _Search All Notes
af: Deur_soek alle notas

en: Open the Search All Notes window
af: Open die venster om alle notas te deursoek

en: Start synchronizing notes
af: Begin om notas te sinchroniseer

en: What links here?
af: Wat verwys hierna?

en: (none)
af: (geen)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
af: U kan enige Bugzilla gebruik deur skakels na notas te sleep.  Om 'n spesiale ikoon vir die bepaalde gasheer te gebruik, voeg dit hier by.

en: Host Name
af: Bedienernaam

en: Icon
af: Ikoon

en: Select an icon...
af: Kies 'n ikoon...

note: Extra Widget
en: _Host name:
af: _Bedienernaam:

en: No host name specified
af: Geen bedienernaam gespesifiseer

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
af: U moet 'n Bugzilla-bedienernaam spesifiseer waarvoor u hierdie ikoon wil gebruik.

en: Error saving icon
af: Fout met stoor van ikoon

en: Could not save the icon file.
af: Kon nie die ikoonlêer stoor nie.

en: Really remove this icon?
af: Wil u definitief hierdie ikoon verwyder?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
af: Indien u 'n ikoon verwyder, is dit permanent verlore.

en: Export to HTML
af: Voer uit na HTML

en: Your note was exported to "{0}".
af: U nota is uitgevoer na "{0}".

en: Note exported successfully
af: Nota suksesvol uitgevoer

en: Access denied.
af: Toegang geweier.

en: Folder does not exist.
af: Gids bestaan nie.

en: Could not save the file "{0}"
af: Kon nie die lêer "{0}" stoor nie

en: Destination for HTML Export
af: Bestemmingsgids vir die HTML-uitvoer

en: Export linked notes
af: Voer geskakelde notas uit

en: Include all other linked notes
af: Sluit alle notas in waarna verwys word

en: Cannot open email
af: Kan nie e-pos open nie

en: _Folder Path:
af: _Pad na gids:

en: Select Synchronization Folder...
af: Kies die sinchronisasiegids...

en: Folder path field is empty.
af: Die veld vir die gidspad is leeg.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
af: Die gespesifiseerde gidspad bestaan nie en Tomboy was nie in staat om dit te skep nie.

en: Local Folder
af: Plaaslike gids

en: Fixed Wid_th
af: Vas_te breedte

en: Cannot contact '{0}'
af: Kon nie kontak met "{0}" maak nie

en: Error running gaim-remote: {0}
af: Fout by uitvoer van "gaim-remote": {0}

en: Insert Timestamp
af: Voeg tydstip in

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
af: dddd d MMMM, HH:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
af: Kies een van die voorafgedefinieerde formate, of gebruik u eie formaat.

en: Use _Selected Format
af: Gebruik die ge_kose formaat

en: _Use Custom Format
af: Gebruik _aangepaste formaat

en: Today: Template
af: Vandag: sjabloon

en: Today:
af: Vandag:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
af: dddd, d MMMM yyyy

en: Tasks
af: Take

en: Appointments
af: Afsprake

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
af: Wysig die <span weight="bold">Vandag: sjabloon</span> nota om die teks van nuwe Vandag-notas na u wense aan te pas.

en: _Open Today: Template
af: _Open Vandag: sjabloon

en: Print
af: Druk

en: Error printing note
af: Fout met uitdruk van nota

en: Page {0} of {1}
af: Bladsy {0} van {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
af: dddd yyyy-MM-dd, HH:mm:ss

en: Add a sketch
af: Voeg 'n tekening by

en: Se_rver:
af: Bediene_r:

en: User_name:
af: Gebruikers_naam:

en: _Folder Path (optional):
af: _Gidspad (opsioneel):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
af: SSH-sinchronisasie vereis 'n bestaande SSH-sleutel vir hierdie bediener en vir die gebruiker wat toegevoeg is tot die lopende ssh-daemon.

en: Server or username field is empty.
af: Die veld vir die bediener of die gebruikernaam is leeg.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
af: Tydslimiet oorskry tydens koppeling aan die bediener. Sorg dat u SSH-sleutel toegevoeg is tot die lopende SSH-daemon.

en: Import from Sticky Notes
af: Voer in vanaf Sticky Notes

en: No Sticky Notes found
af: Geen Sticky Notes-notas gevind nie

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
af: Geen geskikte Sticky Notes-lêer by "{0}" gevind nie.

en: Sticky Notes import completed
af: Invoer van Sticky Notes notas voltooid

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
af: <b>{0}</b> van die <b>{1}</b> Sticky Notes notas is suksesvol ingevoer.

en: Untitled
af: Naamloos

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
af: Alle

en: --- Tasque is not running ---
af: — Tasque is nie aktief nie —

en: _Underline
af: _Onderstreep

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: URL, username, or password field is empty.
af: Die veld vir die URL, gebruikernaam of wagwoord is leeg.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
af: Daar was 'n fout met die koppeling aan die bediener.  Dit kan veroorsaak word deur 'n foutiewe gebruikernaam en/of wagwoord.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
af: Die stoor van die opstelling in die GNOME-sleutelring het misluk met die volgende foutboodskap:

en: Tomboy Web
af: Tomboy-web

en: Connect to Server
af: Koppel aan bediener

en: Connected
af: Gekoppel

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
af: Bediener reageer nie. Probeer later weer.

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
af: Gaan asseblief terug na die Tomboy-voorkeure venster en klik Stoor om die sinchronisasie te begin.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
af: Gekoppel. Klik Stoor om te begin met sinchronisasie

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
af: Stel die verstekblaaier en probeer weer

en: Search All Notes
af: Deursoek alle notas

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
af: Maak 'n nuwe nota

en: {0} (new)
af: {0} (nuut)

en: Recent Notes
af: Onlangse notas

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
af: _Venster

en: Preferences...
af: Voorkeure...

en: Create a new notebook
af: Skep 'n nuwe notaboek

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
af: Gee die naam van die nuwe notaboek.

en: N_otebook name:
af: _Naam van notaboek:

en: Name already taken
af: Die naam is reeds in gebruik

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
af: S_kep

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
af: Sjabloon vir {0}-notaboek

en: All Notes
af: Alle notas

en: Unfiled Notes
af: Ongeliaseerde notas

en: Note_books
af: Nota_boeke

en: Create a new note in a notebook
af: Skep 'n nuwe nota in 'n notaboek

en: New Note_book...
af: Nuwe nota_boek...

en: _New Note
af: _Nuwe nota

en: Create a new note in this notebook
af: Maak 'n nuwe nota in dié notaboek

en: _Open Template Note
af: _Open notasjabloon

en: Open this notebook's template note
af: Open hierdie notaboek se notasjabloon

en: Delete Note_book
af: Skrap notaboek

en: Delete the selected notebook
af: Skrap die gekose notaboek

en: Notebooks
af: Notaboeke

en: Really delete this notebook?
af: Wil u definitief hierdie notaboek skrap?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
af: Die notas in hierdie notaboek word nie geskrap nie, maar sal nie meer deel uitmaak van hierdie notaboek nie.  Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: No notebook
af: Geen notaboek

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
af: Nuwe "{0}"-nota

en: Place this note into a notebook
af: Plaas hierdie nota in 'n notaboek

en: Notebook
af: Notaboek

en: _New notebook...
af: _Nuwe notaboek...

en: Really delete this note?
af: Wil u definitief hierdie nota skrap?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
af[0]: Wil u definitief hierdie {0} nota skrap?
af[1]: Wil u definitief hierdie {0} notas skrap?

en: If you delete a note it is permanently lost.
af: As u 'n nota skrap, is dit permanent verlore.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
af: 'n Fout het tydens die stoor van die notas voorgekom. Maak asseblief seker dat u genoeg hardeskyfspasie het en dat u die toepaslike regte op {0} het. Die foutdetail kan in {1} gevind word.

en: Error saving note data.
af: Fout met die stoor van notadata.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
af: Nuwe notasjabloon

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
af: Die notas is verskuif!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
af: In die jongste weergawe van Tomboy het die notalêers geskuif.  U het waarskynlik nooit omgegee waar die notas gestoor word nie, en indien u nog steeds nie omgee nie, kan u bloot <bold>hierdie nota skrap</bold>.  :-)
    
    Die ou notagids is veilig en steeds beskikbaar by <link:url>{0}</link:url>. Indien u teruggaan na 'n ouer weergawe van Tomboy, sal dit daar vir notas kyk.
    
    Ons het egter ook die notas en opstelling na nuwe gidse gekopieer, wat van nou af gebruik sal word:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notas kan nou gevind word by <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Opstelling is by <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Installeer gerus uitbreidings by <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Staaflêers kan gevind word by <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Mooi bly!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
af: <note-content>Begin hier
    
    <bold>Welkom by Tomboy!</bold>
    
    Gebruik hierdie nota ("Begin hier") as begin om u idees en gedagtes te orden.
    
    Nuwe notas kan gemaak word deur "Maak nuwe nota" te kies op die Tomboy-kieslys in die GNOME-paneel. Die nota word outomaties gestoor.
    
    Vervolgens kan die notas georden word deur hul onderling na mekaar te laat verwys.
    
    Daar is 'n nota genaamd <link:internal>Notaskakels in Tomboy</link:internal>.  Let op hoe die naam van 'n nota, soos <link:internal>Notaskakels in Tomboy</link:internal>, telkens outomaties onderstreep word.  Klik op die skakel om die nota oop te maak.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
af: <note-content>Notaskakels in Tomboy
    
    Notas in Tomboy kan na mekaar verwys deur teks in die huidige nota te merk en die <bold>Skakel</bold>-knoppie bó in die nutsbalk te klik.  Dít maak 'n nuwe nota en onderstreep die nota se naam in die huidige nota.
    
    As die naam van 'n nota verander, word verwysings na hierdie nota outomaties bygewerk.  Dit voorkom dat skakels na nie-bestaande notas wys wanneer 'n nota hernoem word.
    
    Indien u die naam van 'n ander nota in die huidige nota tik, sal 'n verwysing outomaties na die betrokke nota gemaak word.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
af: Begin hier

en: Using Links in Tomboy
af: Notaskakels in Tomboy

en: New Note {0}
af: Nuwe nota {0}

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
af: Beskryf die nuwe nota hier.

en: Rename Note Links?
af: Hernoem notaskakels?

en: _Rename Links
af: He_rbenoem skakels

en: _Don't Rename Links
af: _Moenie skakels hernoem nie

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
af: Hernoem skakels in ander notas van "<span underline="single">{0}</span>" na "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    Indien u nie die skakels hernoem nie, sal hulle nie meer na enige iets verwys nie.

en: Rename Links
af: Hernoem skakels

en: Note Title
af: Die nota se naam

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
af: Kies almal

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
af: Kies geen

en: Ad_vanced
af: Ge_vorderd

en: Always show this _window
af: Wys altyd hierdie ven_ster

en: Never rename _links
af: Moet nooit skake_ls hernoem nie

en: Alwa_ys rename links
af: Hernoem skakels alt_yd

en: Find in This Note
af: Soek in hierdie nota

en: _Link to New Note
af: Ver_wys na 'n nuwe nota

en: Te_xt
af: Te_ks

en: _Find in This Note
af: _Soek in hierdie nota

en: Clos_e All Notes
af: Sl_uit alle notas

en: Search
af: Soek

en: Search your notes (Ctrl-Shift-F)
af: Deursoek die notas (Ctrl-Shift-F)

en: Link
af: Skakel

en: Link selected text to a new note (Ctrl-L)
af: Laat die gemerkte teks na 'n nuwe nota verwys (Ctrl-L)

en: _Text
af: _Teks

en: Set properties of text
af: Stel tekseienskappe

en: T_ools
af: N_utsgoed

en: Use tools on this note
af: Gebruik nutsgoed op hierdie nota

en: Delete this note
af: Skrap hierdie nota

en: Synchronize Notes
af: Sinchroniseer notas

en: _Find...
af: _Vind...

en: Find _Next
af: Vind vo_lgende

en: Find _Previous
af: Vind vo_rige

en: Cannot create note
af: Kon nie die nota skep nie

en: _Find:
af: _Vind:

en: _Previous
af: Vo_rige

en: _Next
af: Vo_lgende

en: _Bold
af: _Vet

en: _Italic
af: _Skuins

en: _Strikeout
af: _Deurstreep

en: _Highlight
af: _Merk

en: Font Size
af: Lettergrootte

en: _Normal
af: _Normaal

en: Hu_ge
af: _Baie groot

en: _Large
af: _Groot

en: S_mall
af: _Klein

en: Increase Font Size
af: Vergroot lettertipe

en: Decrease Font Size
af: Verklein lettertipe

en: Bullets
af: Koeëltjies

en: Editing
af: Redigering

en: Hotkeys
af: Snelsleutels

en: Synchronization
af: Sinchronisasie

en: Add-ins
af: Uitbreidings

en: _Spell check while typing
af: Kontroleer die spelling terwyl getik word

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
af: Spelfoute word met rooi onderstreep. Spelvoorstelle verskyn in die kontekskieslys.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
af: Verlig _WikiWoorde

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
af: Met hierdie opsie word woorde <b>WatSoLyk</b> verlig. Skep 'n nota met dié naam deur daarop te klik.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
af: Aktiveer outomatiese _koeëltjielyste

en: Use custom _font
af: Gebruik 'n _aangepaste lettertipe

en: When renaming a linked note:
af: Met hernoem van 'n nota waarheen verwys word:

en: Ask me what to do
af: Vra my wat gedoen moet word

en: Never rename links
af: Moet nooit die skakels hernoem nie

en: Always rename links
af: Hernoem altyd die skakels

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
af: Gebruik die nuwe notasjabloon om te spesifiseer watter teks gebruik moet word wanneer 'n nuwe nota gemaak word.

en: Open New Note Template
af: Open 'n nuwe notasjabloon

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
af: Gebruik _snelsleutels

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
af: Snelsleutels maak dit moontlik om vinnig vanaf enige plek die notas te open. Voorbeelde: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
af: Wys die notas_kieslys

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
af: Open "_Begin Hier"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
af: Maak 'n _nuwe nota

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
af: Open soekvenster vir _alle notas

en: Ser_vice:
af: _Diens:

en: Not configurable
af: Kan nie opgestel word nie

en: Automaticall_y Sync in Background Every
af: Sinchr_oniseer outomaties in die agtergrond elke

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
af: minute

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
af: _Gevorderd...

en: The following add-ins are installed
af: Die volgende uitbreidings is geïnstalleer

en: Get More Add-Ins...
af: Kry meer uitbreidings...

en: _Enable
af: _Aktiveer

en: _Disable
af: _Deaktiveer

en: Not Implemented
af: Nog nie geïmplementeer nie

en: {0} Preferences
af: {0}-voorkeure

en: Choose Note Font
af: Kies die notas se lettertipe

en: Other Synchronization Options
af: Ander sinchronisasieopsies

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
af: Wanner daar 'n konflik is tussen 'n plaaslike nota en een op die opgestelde sinchronisasiebediener:

en: Always ask me what to do.
af: Vra my telkens wat gedoen moet word.

en: Rename my local note.
af: Hernoem my plaaslike nota.

en: Replace my local note with the server's update.
af: Vervang my plaaslike nota met die bediener se opdatering.

en: WARNING: Are you sure?
af: WAARSKUWING: Is u seker?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
af: U word afgeraai om u sinchronisasie-instellings skoon te maak.  U sal dalk al die notas opnuut moet sinchroniseer wanneer u nuwe instelling stoor.

en: Resetting Synchronization Settings
af: Herstel sinchronisasie-instellings

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings
af: U het die opgestelde sinchronisasiediens gedeaktiveer.  U sinchronisasie-instellings sal nou skoongemaak word.  U sal dalk al die notas opnuut moet sinchroniseer wanneer u nuwe instellings stoor.

en: Success! You're connected!
af: Veels geluk, u is gekoppel!

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
af: Tomboy is gereed om die notas te sinchroniseer. Wil u dit nou doen?

en: Sorry, but something went wrong.  Please check your information and try again.  The {0} might be useful too.
af: Jammer, maar iets het fout gegaan.  Kontroleer u inligting en probeer weer.  Die {0} is dalk nuttig.

en: Error connecting :(
af: Fout met koppeling :(

en: Version:
af: Weergawe:

en: Author:
af: Outeur:

en: Copyright:
af: Kopiereg:

en: Add-in Dependencies:
af: Uitbreiding se afhanklikhede:

en: _Search:
af: _Soek:

en: Note
af: Nota

en: Last Changed
af: Laaste wysiging

en: Matches
af: Resultate

en: {0} match | {0} matches
af[0]: {0} resultaat
af[1]: {0} resultate

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
af[0]: Totaal: {0} nota
af[1]: Totaal: {0} notas

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
af[0]: Gevind: {0} nota
af[1]: Gevind: {0} notas

en: Notes
af: Notas

en: Cannot create new note
af: Kon nie 'n nuwe nota skep nie

en: Primary Development:
af: Hoofontwikkeling:

en: Contributors:
af: Bydraers:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2009 Others
af: Kopiereg © 2004-2007 Alex Graveley
    Kopiereg © 2004-2009 ander

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
af: 'n Eenvoudige notaboek vir maklike gebruik op die rekenaar.

en: Homepage
af: Tuisblad

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright (C) 2004-2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
af: Tomboy: 'n Eenvoudige notaboek vir maklike gebruik op die rekenaar.
    Kopiereg © 2004–2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
af: Gebruik:
      --version			Wys weergawe-inligting.
      --help			Wys hierdie hulpboodskap.
      --note-path [pad]		Stoor/laai nota-data in hierdie gids.
      --search [teks]		Open die venster "Deursoek alle notas" met die gegewe teks.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
af:   --new-note			Maak en 'n nuwe nota en wys dit.
      --new-note [naam]		Maak 'n nuwe nota met die gegewe naam.
      --open-note [naam/URL]	Open die bestaande nota met die gegewe naam.
      --start-here			Open die "Begin Hier"-nota.
      --highlight-search [teks]	Soek na teks en verlig dit in die geopende nota.

en: Version {0}
af: Weergawe {0}

en:  (new)
af:  (nuut)

en: _About Tomboy
af: _Aangaande Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
af: Die Tomboy-handleiding kon nie gevind word nie.  Kontroleer of u installasie suksesvol voltooi het.

en: Help not found
af: Hulp nie gevind nie

en: Cannot open location
af: Kon nie die ligging open nie

en: Today, {0}
af: Vandag om {0}

en: Today
af: Vandag

en: Yesterday, {0}
af: Gister om {0}

en: Yesterday
af: Gister

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
af[0]: {0} dag gelede om {1}
af[1]: {0} dae gelede om {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
af[0]: {0} dag gelede
af[1]: {0} dae gelede

en: Tomorrow, {0}
af: Môre om {0}

en: Tomorrow
af: Môre

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
af[0]: Oor {0} dag om {1}
af[1]: Oor {0} dae om {1}

en: In {0} day | In {0} days
af[0]: Oor {0} dag
af[1]: Oor {0} dae

en: MMMM d, h:mm tt
af: d MMMM, HH:mm

en: MMMM d
af: d MMMM

en: No Date
af: Geen datum

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
af: d MMMM yyyy, HH:mm

en: MMMM d yyyy
af: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
af: (Naamloos {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
af: Daar bestaan reeds 'n nota met die naam <b>{0}</b>. Kies asseblief 'n ander naam vir hierdie nota voordat u verder gaan.

en: Note title taken
af: Hierdie naam is reeds in gebruik

en: _Copy Link Address
af: _Kopieer skakeladres

en: _Open Link
af: _Open skakel

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
af: Hierdie sinchronisasie-uitbreiding word nie ondersteun op u rekenaar nie. Sorg dat FUSE en {0} korrek geïnstalleer en opgestel is.

en: Could not read testfile.
af: Kon nie die toetslêer lees nie.

en: Write test failed.
af: Die skryftoets het misluk.

en: Timeout connecting to server.
af: Tydslimiet oorskry by koppeling aan die bediener.

en: Error connecting to server.
af: Fout met die koppeling aan die bediener.

en: FUSE could not be enabled.
af: FUSE kon nie geaktiveer word nie.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
af: 'n Fout het voorgekom tydens koppeling aan die gespesifiseerde bediener:

note: Expander containing TreeView
en: Details
af: Besonderhede

en: Acquiring sync lock...
af: Verkry tans sinchronisasieslot...

en: Committing changes...
af: Wysigings word deurgevoer...

en: Synchronizing Notes
af: Sinchroniseer van notas

en: Synchronizing your notes...
af: Besig om die notas te sinchroniseer...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
af: Hierdie kan 'n rukkie vat. Gaan drink solank 'n koppie koffie!

en: Connecting to the server...
af: Koppel tans aan die bediener...

en: Deleting notes off of the server...
af: Skrap tans notas van die bediener...

en: Downloading new/updated notes...
af: Laai tans nuwe/opgedateerde notas af...

en: Server Locked
af: Bediener beset

en: Server is locked
af: Die bediener is beset

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
af: Een van u ander rekenaars sinchroniseer tans.  Wag asseblief 2 minute en probeer dan weer.

en: Preparing to download updates from server...
af: Berei tans voor om opdaterings van die bediener af te laai...

en: Preparing to upload updates to server...
af: Berei tans voor om opdaterings na die bediener op te laai...

en: Uploading notes to server...
af: Laai tans notas op na die bediener...

en: Synchronization Failed
af: Sinchronisasie het misluk

en: Failed to synchronize
af: Die sinchronisasie het misluk

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
af: Kon nie die notas sinchroniseer nie.  Kontroleer die detail hieronder en probeer weer.

en: Synchronization Complete
af: Sinchronisasie voltooid

en: Synchronization is complete
af: Die sinchronisasie is voltooid

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
af[0]: {0} nota opgedateer.
af[1]: {0} notas opgedateer.

en: Your notes are now up to date.
af: Die notas is nou op datum.

en: Synchronization Canceled
af: Sinchronisasie gekanselleerd

en: Synchronization was canceled
af: Sinchronisasie is gekanselleerd

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
af: Die sinchronisasie is gekanselleer.  U kan nou hierdie venster sluit.

en: Synchronization Not Configured
af: Sinchronisasie nie opgestel nie

en: Synchronization is not configured
af: Sinchronisasie is nie opgestel nie

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
af: Stel die sinchronisasie op in die Voorkeure-dialoog.

en: Synchronization Service Error
af: Sinchronisasie-diensfout

en: Service error
af: Diensfout

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
af: Fout met die koppeling aan die sinchronisasiediens.  Probeer weer.

en: Deleted locally
af: Plaaslik geskrap

en: Deleted from server
af: Van die bediener geskrap

en: Updated
af: Opgedateer

en: Added
af: Bygevoeg

en: Uploaded changes to server
af: Wysigings is na opgelaai na die bediener

en: Uploaded new note to server
af: Nuwe nota is opgelaai na die bediener

en: Note Conflict
af: Notakonflik

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
af:  (oud)

en: Rename local note:
af: Hernoem plaaslike nota:

en: Update links in referencing notes
af: Dateer die skakels in verwysende notas op

en: Overwrite local note
af: Oorskryf plaaslike nota

en: Always perform this action
af: Voer altyd hierdie aksie uit

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
af: Notakonflik opgetel

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
af: Die weergawe van "{0}" op die bediener is in konflik met u plaaslike nota.  Wat wil u met die plaaslike nota doen?

en: _Tools
af: _Nutsgoed

en: Could not enable FUSE
af: Kon nie FUSE aktiveer nie

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
af: Die FUSE-module kon nie gelaai word nie. Kontroleer of dit geïnstalleer is en probeer dan weer.

en: Enable FUSE?
af: Aktiveer FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
af: Die gekose sinchronisasiemetode benodig dat die FUSE module gelaai word.
    
    Om hierdie melding in die toekoms te vermy, moet die FUSE-module saam met die bedryfstelsel tydens die aanskakel van die rekenaar gelaai word.  Voeg "modprobe fuse" tot /etc/init.d/boot.local of "fuse" tot /etc/modules.
