tomboy master - en to bg translation catalogue (470 entries)

en: Tomboy Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на Tomboy

en: Tomboy Notes
bg: Бележки (Tomboy)

en: Simple and easy to use note-taking
bg: Просто и лесно водене на бележки

en: Accessories
bg: Аксесоари

en: S_ynchronize Notes
bg: Син_хронизация на бележките

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: Take notes, link ideas, and stay organized
bg: Писане на бележки, свързване на идеи — бъди организиран

en: Note-taker
bg: Водене на бележки

en: Enable spellchecking
bg: Включване на проверката на правописа

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
bg: Ако е истина, сгрешените думи ще бъдат подчертани с червено, а предложенията за верен правопис — изнесени в менюто излизащо при натискането на десния бутон на мишката.

en: Enable WikiWord highlighting
bg: Отбелязване като Уики

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включете тази опция, за да се отбелязват думи КоитоИзглеждатТака. Натискането с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

en: Enable automatic bulleted lists.
bg: Автоматични поточкови списъци.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
bg: Включете тази опция, ако искате автоматично да се създават списъци и да им се поставят водачи, когато редовете започват с „-“ или „*“.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
bg: Поставяне на текст при натискане на средния бутон на мишката върху иконата.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
bg: Включете тази опция, ако искате чрез натискане на средния бутон на мишката върху иконата на Tomboy да поставяте и вмъквате съдържание заедно с времето на поставянето му в началната бележка.

en: Enable custom font
bg: Включване на личния шрифт

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
bg: Ако е истина, името на шрифта записано в „custom_font_face“ ще бъде използвано за шрифта за показване на бележките. В противен случай ще бъде използван стандартният шрифт.

en: Custom Font Face
bg: Личен шрифт

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
bg: Ако настройката „enable_custom_font“ е истина, шрифтът указан тук ще бъде използван за бележките.

en: Enable global keybindings
bg: Включване на глобалните бързи клавиши

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
bg: Ако е истина, клавишните комбинации указани в „/apps/tomboy/global_keybindings“ ще са включени. Това ще позволи ползването на възможностите на Tomboy от всяко приложение.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
bg: Включване на прозореца за потвърждаването на изтриването на бележки

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
bg: Ако не е истина, прозорецът за потвърждаване на изтриването на бележки няма да се показва.

en: Enable Tray Icon
bg: Показване на иконата в областта за уведомяване

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
bg: Ако е истина, иконата на Tomboy ще се показва в областта за уведомяване. Изключването на тази настройка може да е полезно, когато тази функционалност се предоставя от друга програма.

en: Start Here Note
bg: Начална бележка

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
bg: Адресът на бележката, която да се счита за „Начална бележка“. Тя винаги се намира в дъното на менюто за бележки на Tomboy. За нея има и специален ускорител.

en: Minimum number of notes to show in menu
bg: Минимален брой бележки, които да се показват в менюто

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
bg: Цяло число, указващо минималния брой бележки, които да се показват в менюто на Tomboy за бележки.

en: List of pinned notes.
bg: Списък със залепените бележки

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
bg: Списък с адресите на бележките, разделени с интервали, които винаги да се появяват в менюто на Tomboy за бележки.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
bg: Максимална дължина на заглавието на бележки, които да се показват в менюто

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
bg: Максимален брой знаци от заглавието на бележка, които да се показват в аплета Tomboy или менюто с бележки.

en: Enable startup notes
bg: Включване на бележки при стартиране

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
bg: Ако е истина, отворените при спирането на Tomboy бележки ще бъдат автоматично показани при стартирането му.

en: Show applet menu
bg: Показване на менюто за аплетите

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за показване на менюто на аплета Tomboy. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: Open Start Here
bg: Отваряне на началната бележка

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на начална бележка. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: Create a new Note
bg: Създаване на нова бележка

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на нова бележка. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: Open Search Dialog
bg: Отваряне на прозореца за търсене

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отваряне на прозореца за търсене на бележки. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: Open Recent Changes
bg: Отваряне на последните промени

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отваряне на прозореца за последните промени. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: Saved height of "Search All Notes" window
bg: Запазена височина на прозореца „Търсене из всички бележки“

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
bg: Указва височината на прозореца „Търсене из всички бележки“ в пиксели. Запазва се при изход от Tomboy.

en: Saved width of "Search All Notes" window
bg: Запазена широчина на прозореца „Търсене из всички бележки“

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
bg: Указва широчината на прозореца „Търсене из всички бележки“ в пиксели. Запазва се при изход от Tomboy.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
bg: Запазена позиция по хоризонтала на прозореца „Търсене из всички бележки“

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
bg: Указва координатата X на прозореца „Търсене из всички бележки“. Запазва се при изход от Tomboy.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
bg: Запазена позиция по вертикала на прозореца „Търсене из всички бележки“

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
bg: Указва координатата Y на прозореца „Търсене из всички бележки“. Запазва се при изход от Tomboy.

en: Last Directory used in HTML Export
bg: Последната папка за изнасяне на HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
bg: Последната папка, където е била сложена бележка от приставката за изнасяне в HTML.

en: HTML Export Linked Notes
bg: Свързани бележки при изнасяне в HTML

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
bg: Последната настройка за кутийката за отмятане „Изнасяне на свързани бележки“ в приставката за изнасяне в HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
bg: Изнасяне на всички свързани бележки в HTML

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
bg: Последната настройка за кутийката за отмятане „Включване на всички свързани бележки“ в приставката за изнасяне в HTML. Тази настройка се използва заедно с настройката „Изнасяне на всички свързани бележки в HTML“, за да укаже дали всички бележки (откривани рекурсивно) трябва да се включат при изнасяне към HTML.

en: Sticky Note Importer First Run
bg: Първо стартиране на приставката за внасянето на лепкавите бележки

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
bg: Показва, че приставката за внасянето на лепкавите бележки не е била стартирана досега и трябва да се задейства автоматично при следващото стартиране на Tomboy.

en: Synchronization Client ID
bg: Идентификатор на клиента за синхронизация

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
bg: Уникален идентификатор за този клиент на Tomboy, който се използва при свързване със сървър за синхронизация.

en: Synchronization Local Server Path
bg: Път до локалния сървър за синхронизация

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
bg: Път до сървъра за синхронизация при използване на приставката за услугата за синхронизация.

en: Selected Synchronization Service Addin
bg: Избрана е приставката за услугата за синхронизация.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
bg: Уникален идентификатор за текущо настроената приставка за услугата за синхронизация.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
bg: Изтече времето за монтиране на FUSE (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
bg: Времето (в милисекунди), през което Tomboy ще чака за отговор при монтирането на FUSE дял.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
bg: Папка за синхронизация чрез SSHFS

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
bg: Път върху сървъра със SSH до папката за синхронизация на Tomboy (незадължително).

en: SSHFS Synchronization Server URL
bg: Адрес на сървър за синхронизация чрез SSHFS

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
bg: Адресът на сървър за SSH, съдържащ папка за синхронизация на Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
bg: Потребителско име за синхронизация чрез SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
bg: Потребителското име при синхронизация чрез SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
bg: Порт за синхронизация чрез SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
bg: Портът за свързване при синхронизация чрез SSH. Ако е -1 или по-малко, се използва стандартният порт.

en: Accept SSL Certificates
bg: Приемане на сертификатите за SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
bg: Използвайте опцията „-ac“ на wdfs, за да се приемат сертификатите за SSL без запитване до потребителя.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
bg: Запазено състояние на конфликта при синхронизация на бележката

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
bg: Цяло число, което указва дали при конфликт да се предприема специфично действие вместо да се запитва потребителя. Стойностите съответстват на вътрешен избор. „0“ указва, че потребителят желае да бъде предупреждаван при всеки конфликт, за да предприеме конкретно действие.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
bg: Време за автоматично фоново синхронизиране

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
bg: Цяло число, което указва периода в минути за извършване на фоново синхронизиране (когато то е включено). Стойност под 1 указва, че синхронизирането е изключено. Най-малката приемлива стойност е 5.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
bg: Поведение спрямо връзките при преименуване на бележка

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
bg: Цяло число, което указва какво да е действието при преименуване на бележка. Стойностите съответстват на вътрешен избор. „0“ указва, че потребителят желае да бъде предупреждаван всеки път при преименуване на бележка, към която има връзки в другите бележки. „1“ указва, че връзките в другите бележки трябва да се премахнат, а „2“, че текстът във връзките трябва да се промени, за да съответства на преименуваната бележка.

en: Timestamp format
bg: Формат на датата

en: The date format that is used for the timestamp.
bg: Форматът на текущата дата при въвеждане.

en: Enable closing notes with escape.
bg: Затваряне на бележките с „Esc“.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
bg: Ако е включено, отворена бележка може да бъде затворена чрез натискането на клавиша „Esc“.

en: The handler for "note://" URLs
bg: Програмата за обработка на адреси от вида „note://“

en: Set to TRUE to activate
bg: Задайте да е „Истина“, за да активирате

en: _File
bg: _Файл

en: _New
bg: _Нова бележка

en: Create a new note
bg: Създаване на нова бележка

en: _Open...
bg: _Отваряне…

en: Open the selected note
bg: Отваряне на избраната бележка

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete the selected note
bg: Изтриване на избраната бележка

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit Tomboy
bg: Спиране на Tomboy

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Tomboy Preferences
bg: Настройки на Tomboy

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Tomboy Help
bg: Помощ за Tomboy

en: About Tomboy
bg: Относно Tomboy

en: TrayIcon
bg: Икона в областта за уведомяване

en: Create _New Note
bg: Създаване на _нова бележка

en: _Search All Notes
bg: Т_ърсене из всички бележки

en: Open the Search All Notes window
bg: Отваряне на „Търсене из всички бележки“

en: Start synchronizing notes
bg: Започване на синхронизацията на бележките

note: Addin's tab caption
en: Advanced
bg: Допълнителни

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
bg: Минимален брой бележки, които да се показват в менюто за последни бележки (стандартно е 18)

en: What links here?
bg: Бележки свързани с тази

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
bg: (нищо)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
bg: Можете да използвате произволна инсталация на Bugzilla, просто като извлечете връзките върху бележките. Ако искате специална икона за някои хостове, добавете ги тук.

en: Host Name
bg: Име на хоста

en: Icon
bg: Икона

en: Select an icon...
bg: Избор на икона…

note: Extra Widget
en: _Host name:
bg: Име на _хоста:

en: No host name specified
bg: Не е указано име

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
bg: Трябва да укажете името на хоста на Bugzilla, за да използвате тази икона.

en: Error saving icon
bg: Грешка при запазване на икона

en: Could not save the icon file.
bg: Файлът с иконата не може да бъде запазен.

en: Really remove this icon?
bg: Наистина ли да се изтрие тази икона?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
bg: Ако изтриете икона, тя се губи завинаги.

en: Cannot open email
bg: Неуспешно отваряне на е-пощата

en: Destination for HTML Export
bg: Папка-цел за изнасяне в HTML

en: Export linked notes
bg: Изнасяне на свързани бележки

en: Include all other linked notes
bg: Включване на всички свързани бележки

en: Export to HTML
bg: Изнасяне на тази бележка в HTML

en: Your note was exported to "{0}".
bg: Бележката бе изнесена в „{0}“.

en: Note exported successfully
bg: Бележката бе успешно изнесена.

en: Access denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: Folder does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: Could not save the file "{0}"
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде запазен

en: _Folder Path:
bg: _Път до папка:

en: Select Synchronization Folder...
bg: Избор на папка за синхронизация…

en: Folder path field is empty.
bg: Полето за път до папката е празно.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
bg: Указаният път до папка не съществува, а Tomboy не успя да го създаде.

en: Local Folder
bg: Локална папка

en: Fixed Wid_th
bg: _Равноширок

en: Cannot contact '{0}'
bg: Неуспешно свързване с „{0}“

en: Error running gaim-remote: {0}
bg: Грешка при стартирането на gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
bg: Вмъкване на дата

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
bg: d MMMM — dddd, HH:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
bg: Изберете един от дадените формати или ползвайте личен.

en: Use _Selected Format
bg: Използване на _избран формат

en: _Use Custom Format
bg: Избор на _личен формат

en: Today: Template
bg: Шаблонна бележка „Днес“

en: Today:
bg: Днес:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
bg: d MMMM yyyy, dddd

en: Tasks
bg: Задачи

en: Appointments
bg: Срещи

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
bg: Променете бележката <b>Шаблонна бележка „Днес“</b>, за да промените текста, който се появява в новите бележки „Днес“.

en: _Open Today: Template
bg: _Отваряне на шаблонна бележка „Днес“

en: Print
bg: Печат

en: Error printing note
bg: Грешка при печатане на бележка.

en: Page {0} of {1}
bg: Страница {0} от {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
bg: dd.MM.yyyy — dddd, HH:mm

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
bg: Изтриване на счупените връзки

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Remove broken links
bg: _Изтриване на счупените връзки

en: Add a sketch
bg: Добавяне на скица

en: Se_rver:
bg: _Сървър:

en: User_name:
bg: _Име на потребител:

en: _Folder Path (optional):
bg: _Път до папката (по избор):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
bg: Синхронизацията по SSH изисква на демона за SSH да се даде ключ за този потребител на този сървър.

en: Server or username field is empty.
bg: Полето за сървър или потребителско име е празно.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
bg: Времето за осъществяване на връзка със сървъра изтече. Проверете дали сте добавили правилния ключ към стартиран демон за SSH.

en: Import from Sticky Notes
bg: Внасяне на лепкавите бележки

en: No Sticky Notes found
bg: Не са открити лепкави бележки

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
bg: Не е открит подходящ файл за лепкави бележки на „{0}“.

en: Sticky Notes import completed
bg: Завърши внасянето на лепкавите бележки

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
bg[0]: Успешно е внесена <b>{0}</b> от общо <b>{1}</b> лепкави бележки.
bg[1]: Успешно са внесени <b>{0}</b> от общо <b>{1}</b> лепкави бележки.

en: Untitled
bg: Без име

en: Sticky Note:
bg: Лепкава бележка:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
bg: Всички

en: --- Tasque is not running ---
bg: --- Tasque не работи ---

en: _Underline
bg: _Подчертаване

en: _URL:
bg: _Адрес:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: URL, username, or password field is empty.
bg: Полето за адреса, потребителското име или паролата е празно.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
bg: Грешка при свързването към сървър. Това може да се дължи на използването на неправилна комбинация от име и парола.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
bg: Запазването на настройките в ключодържателя на GNOME бе неуспешно и върна следното съобщение:

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Connected
bg: Свързан

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
bg: Сървърът не отговаря. Пробвайте отново по-късно.

en: Authorization Failed, Try Again
bg: Неуспешна оторизация. Пробвайте отново

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
bg: Успешна оторизация през уеб

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
bg: Върнете се в прозореца „Настройки на Tomboy“ и натиснете бутона „Запазване“, за да започне синхронизацията

en: Connected. Press Save to start synchronizing
bg: Успешна връзка. Натиснете „Запазване“, за да започне синхронизацията

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
bg: Оторизация чрез браузър (натиснете, за да преустановите връзката)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
bg: Задайте стандартен браузър и пробвайте отново

en: Tomboy Web
bg: Уеб сайт на Tomboy

en: Export All Notes to {0}
bg: Изнасяне на всички бележки в {0}

en: Start exporting notes to {0}
bg: Изнасяне на всички бележки в {0}

en: Export selected notebook to {0}
bg: Изнасяне на избрания бележник в {0}

en: Start exporting notebook to {0}
bg: Изнасяне на бележник в {0}

en: Export
bg: Изнасяне

en: Export your notes.
bg: Изнасяне на бележките ви.

en: Export All Notes To {0}
bg: Изнасяне на всички бележки в {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
bg: Изнасяне на избрания бележник в {0}

en: Could not export, access denied.
bg: Не може да се изнася — достъпът е отказан.

en: Could not export, folder does not exist.
bg: Не може да се изнася — папката не съществува.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
bg: Неуспешно изнасяне — има проблем с пътя. Проверете дали в края сте сложили „"“.

en: Could not export: {0}
bg: Не може да се изнася: „{0}“

en: All Notes {0} Export
bg: Изнасяне на всички бележки в {0}

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка.

en: Unfiled Notes
bg: Некартотекирани

en: Your notes were exported to "{0}".
bg: Бележките бяха изнесени в „{0}“.

en: Notes exported successfully
bg: Бележките бяха успешно изнесени

en: Could not save the files in "{0}"
bg: Файловете не могат да бъдат запазени в „{0}“

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
bg: Създаване на целева папка за изнасянето на {0}

en: Search All Notes
bg: Търсене из всички бележки

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
bg: Създаване на нова бележка

en: {0} (new)
bg: {0} (нова)

en: Recent Notes
bg: Скорошни бележки

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
bg: _Прозорец

en: Preferences...
bg: Настройки…

en: Create a new notebook
bg: Създаване на нов бележник

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
bg: Въведете името на бележника, който искате да създадете.

en: N_otebook name:
bg: Име на _бележника:

en: Name already taken
bg: Името на бележника е заето

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
bg: _Създаване

en: Note_books
bg: _Бележници

en: Create a new note in a notebook
bg: Създаване на нова бележка в бележник

en: New Note_book...
bg: Но_в бележник…

en: _New Note
bg: _Нова бележка

en: Create a new note in this notebook
bg: Създаване на нова бележка в този бележник

en: _Open Template Note
bg: Отваряне на _шаблонната бележка

en: Open this notebook's template note
bg: Отваряне на шаблонната бележка на този бележник

en: Delete Note_book
bg: Изтриване на _този бележник

en: Delete the selected notebook
bg: Изтриване на избрания бележник

en: Notebooks
bg: Бележници

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
bg: Шаблона бележка за {0}

en: New Note
bg: Нова бележка

en: All Notes
bg: Всички бележки

en: Really delete this notebook?
bg: Наистина ли да се изтрие този бележник?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
bg: Бележките в този бележник няма да бъдат изтрити, но няма да бъдат свързани повече с него. Това действие не може да се отмени.

en: No notebook
bg: Няма бележници

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
bg: Нова бележка за {0}

en: Place this note into a notebook
bg: Поставяне на бележката в бележник

en: Notebook
bg: Бележник

en: _New notebook...
bg: Но_в бележник…

en: New Note {0}
bg: Нова бележка {0}

en: Really delete "{0}"?
bg: Наистина ли да се изтрие тази {0} бележка?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
bg[0]: Наистина ли да се изтрие тази {0} бележка?
bg[1]: Наистина ли да се изтрият тези {0} бележки?

en: If you delete a note it is permanently lost.
bg: Ако изтриете бележка, тя се губи завинаги.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
bg: При запазването на бележките възникна грешка. Проверете дали имате достатъчно свободно място на диска и необходимите права за папката „{0}“. Подробностите за грешката са във файла „{1}“.

en: Error saving note data.
bg: Грешка при запазване на данните на бележка.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
bg: Нова шаблонна бележка

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
bg: Бележките ви са преместени!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
bg: В последната версия на Tomboy бележките ви са преместени. Ако никога досега не сте се интересували къде се съхраняват и това продължава да е така — просто <bold>изтрийте тази бележка</bold>.  :-)
    
    Предишната папка, в която старите бележки все така си седят, е <link:url>{0}</link:url> . Ако се върнете към стара версия на Tomboy, програмата ще работи с тях.
    
    Все пак, бележките и настройките са копирани в нови папки, който ще се ползват в бъдеще:
    
    <list><list-item dir="ltr">Бележките се намират в <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Настройките се намират в <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Приставките се намират в <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Дневниците се намират в <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Поздрави!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
bg: <note-content>Започнете от тук
    
    <bold>Добре дошли в Tomboy!</bold>
    
    Използвайте тази „Начална бележка“, за да организирате вашите идеи и мисли.
    
    Можете да създадете нови бележки, за да съхраните вашите идеи чрез избирането на „Създаване на нова бележка“ от менюто на Tomboy в панела на GNOME.
    
    След това можете да организирате бележките като създавате връзки между тях!
    
    Създадена е бележка наречена <link:internal>Създаване на връзки в Tomboy</link:internal>. Забележете как всеки път когато напишем <link:internal>Създаване на връзки в Tomboy</link:internal> тази фраза се подчертава автоматично. Натиснете върху връзката, за да отворите бележката.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
bg: <note-content>Създаване на връзки в Tomboy
    
    Бележките в Tomboy могат да бъдат свързвани чрез избиране на текст в текущата бележка и натискане на бутона <bold>Връзка</bold> в лентата с инструменти. С това действие ще създадете нова бележка и също така ще подчертаете заглавието на текущата бележка.
    
    Промяната на заглавието на бележка ще доведе до актуализиране на връзките в другите бележки. Това ще предотврати създаването на счупени връзки при преименуването на бележката.
    
    Ако напишете името на друга бележка във вашата текуща бележка, двете бележки ще се свържат автоматично.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
bg: Начална бележка

en: Using Links in Tomboy
bg: Създаване на връзки в Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
bg: Тук опишете новата бележка.

en: Rename Note Links?
bg: Да се преименуват ли връзките в бележките?

en: _Rename Links
bg: _Преименуване на връзки

en: _Don't Rename Links
bg: _Без преименуване на връзки

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
bg: Да се преименуват ли връзките в другите бележки от „<span underline="single">{0}</span>“ на „<span underline="single">{1}</span>“?
    
    Ако не се преименуват, връзките няма да работят повече.

en: Rename Links
bg: Преименуване на връзки

en: Note Title
bg: Заглавие на бележката

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
bg: Избор на всичко

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
bg: Изчистване на избора

en: Ad_vanced
bg: _Допълнителни

en: Always show this _window
bg: Този _прозорец да се показва винаги

en: Never rename _links
bg: Връзките да не се преименуват _никога

en: Alwa_ys rename links
bg: Връзките да се преименуват _винаги

en: Find in This Note
bg: Търсене в тази бележка

en: _Link to New Note
bg: _Връзка към нова бележка

en: Te_xt
bg: Т_екст

en: _Find in This Note
bg: _Търсене в тази бележка

en: Clos_e All Notes
bg: Затваряне на вси_чки бележки

en: Search
bg: Търсене

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
bg: Търсене из бележките ви

en: Link
bg: Връзка

en: Link selected text to a new note
bg: Свързване на избрания текст към нова бележка

en: _Text
bg: Т_екст

en: Set properties of text
bg: Настройване свойствата на текста

en: T_ools
bg: _Инструменти

en: Use tools on this note
bg: Използване на инструменти в тази бележка

en: Delete this note
bg: Изтриване на тази бележка

en: Synchronize Notes
bg: Синхронизация на бележките

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
bg: Това е шаблон на бележка. С нея се определя съдържанието на стандартните бележки и не можете да я намерите в менюто „Бележка“ или при търсене.

en: Convert to regular note
bg: Преобразуване в стандартна бележка

en: Save Si_ze
bg: Запазване на ра_змера

en: Save Se_lection
bg: Запазване на избо_ра

en: Save _Title
bg: Запазване на и_мето

en: _Find...
bg: _Търсене…

en: Find _Next
bg: _Следващо

en: Find _Previous
bg: _Предишно

en: Cannot create note
bg: Неуспешно създаване на бележка

en: _Find:
bg: _Търсене:

en: _Previous
bg: _Предишна поява

en: _Next
bg: _Следваща поява

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
bg: {0} от {1}

en: _Bold
bg: _Получерно

en: _Italic
bg: _Курсивно

en: _Strikeout
bg: _Зачеркнато

en: _Highlight
bg: О_цветяване

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: _Normal
bg: _Нормален

en: Hu_ge
bg: Ог_ромен

en: _Large
bg: _Голям

en: S_mall
bg: _Малък

en: Increase Font Size
bg: Увеличаване на шрифта

en: Decrease Font Size
bg: Намаляване на шрифта

en: Bullets
bg: Поточкови списъци

en: Editing
bg: Редактиране

en: Hotkeys
bg: Бързи клавиши

en: Synchronization
bg: Синхронизация

en: Add-ins
bg: Приставки

en: _Spell check while typing
bg: _Автоматична проверка на правописа

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
bg: Грешните думи ще бъдат подчертани в червено. В контекстното меню има предложения за корекция.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
bg: _Отбелязване на УикиДуми

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включете тази опция, за да отбелязвате думи <b>КоитоИзглеждатТака</b>. Натискане с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
bg: Включване на _поточковите списъци

en: Use custom _font
bg: _Избор на личен шрифт

en: When renaming a linked note:
bg: При преименуването на болежка, към която има връзки:

en: Ask me what to do
bg: Да се пита за действие

en: Never rename links
bg: Връзките да не се преименуват никога

en: Always rename links
bg: Връзките да се преименуват винаги

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
bg: Използвайте шаблона за нови бележки, за да укажете текста, който трябва да се използва при създаването на нова бележка.

en: Open New Note Template
bg: Отваряне на нова шаблонна бележка

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
bg: _Следене за бързи клавиши

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
bg: Бързите клавиши позволяват достъп до бележките с натискане на клавишна комбинация. Например: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
bg: Показване на _менюто за бележки

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
bg: Отваряне на „_Начална бележка“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
bg: Създаване на нова _бележка

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
bg: Отваряне на „Т_ърсене из всички бележки“

en: Ser_vice:
bg: _Услуга:

en: Not configurable
bg: Не се настройва

en: Automaticall_y Sync in Background Every
bg: _Автоматично фоново синхронизиране на всеки

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
bg: минути

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
bg: _Допълнителни…

en: The following add-ins are installed
bg: Инсталирани са следните приставки

en: Get More Add-Ins...
bg: Изтегляне на още приставки…

en: _Enable
bg: _Включване

en: _Disable
bg: _Изключване

en: Not Implemented
bg: Не е реализирано

en: {0} Preferences
bg: Настройки на {0}

en: Choose Note Font
bg: Избор на шрифт за бележките

en: Other Synchronization Options
bg: Други настройки на синхронизацията

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
bg: Когато локалната версия на бележка е в конфликт с тази на настроения сървър за синхронизация:

en: Always ask me what to do.
bg: Винаги да се пита за действие.

en: Rename my local note.
bg: Локалната бележка да се преименува.

en: Replace my local note with the server's update.
bg: Бележката на сървъра да замени локалната.

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
bg: Не се препоръчва да изчиствате настройките си за синхронизация. Може да се наложи наново да синхронизирате всичките си бележки, когато запазите новите си настройки

en: Resetting Synchronization Settings
bg: Изчистване на настройките на синхронизацията

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
bg: Изключили сте услугата за автоматична синхронизация. Настройките ви за автоматична синхронизация ще бъдат изчистени. Може да се наложи наново да синхронизирате всичките си бележки, когато запазите новите си настройки

en: Connection successful
bg: Успешно свързване

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
bg: Tomboy може да синхронизира бележките. Искате ли да ги синхронизирате сега?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
bg: Проверете настройките и опитайте отново. Погледнете съдържанието на журналния файл „{0}“ за грешката.

en: Error connecting
bg: Грешка при свързване

en: Version:
bg: Версия:

en: Author:
bg: Автор:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Add-in Dependencies:
bg: Зависимости на приставката:

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Note
bg: Бележка

en: Last Changed
bg: Последно променени

en: Matches
bg: Съвпадения

en: Title match
bg: Съвпадение на заглавието

en: {0} match | {0} matches
bg[0]: ({0} съвпадение)
bg[1]: ({0} съвпадения)

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
bg[0]: Общо: {0} бележка
bg[1]: Общо: {0} бележки

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
bg[0]: Съвпадения: {0} бележка
bg[1]: Съвпадения: {0} бележки

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
bg: Не са открити резултати в избрания бележник.
    Натиснете тук, за да търсите във всички бележки.

en: Click here to search across all notebooks
bg: Натиснете тук, за да търсите във всички бележки.

en: Notes
bg: Бележки

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
bg: Тази приставка за синхронизация не се поддържа на компютъра ви. Проверете дали потребителските файлови системи (FUSE) и {0} са инсталирани и настроени коректно

en: Could not read testfile.
bg: Тестовият файл не може да бъде прочетен.

en: Write test failed.
bg: Пробата за запис е неуспешна.

en: Timeout connecting to server.
bg: Времето за връзка със сървъра изтече.

en: Error connecting to server.
bg: Грешка при свързването към сървъра.

en: FUSE could not be enabled.
bg: Потребителските файлови системи не могат да бъдат включени.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
bg: Възникна грешка при свързване към указания сървър:

note: Expander containing TreeView
en: Details
bg: Подробности

en: Status
bg: Състояние

en: Acquiring sync lock...
bg: Придобиване на заключването за синхронизация…

en: Committing changes...
bg: Подаване на промените…

en: Synchronizing Notes
bg: Синхронизиране на бележките

en: Synchronizing your notes...
bg: Синхронизиране на бележките ви…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
bg: Това може да отнеме известно време. Изчакайте.

en: Connecting to the server...
bg: Свързване към сървър…

en: Deleting notes off of the server...
bg: Изтриване на бележки от сървър…

en: Downloading new/updated notes...
bg: Изтегляне на новите/променените бележки…

en: Server Locked
bg: Сървърът е заключен

en: Server is locked
bg: Сървърът е заключен

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
bg: Някой от компютрите ви в момента се синхронизира. Изчакайте 2 минути и опитайте отново.

en: Preparing to download updates from server...
bg: Подготвяне за изтеглянето на промените от сървър…

en: Preparing to upload updates to server...
bg: Подготвяне за качването на промените на сървър…

en: Uploading notes to server...
bg: Качване на бележки на сървър…

en: Synchronization Failed
bg: Неуспешна синхронизация

en: Failed to synchronize
bg: Неуспешна синхронизация

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
bg: Бележките не бяха синхронизирани. Прегледайте информацията по-долу и опитайте отново.

en: Synchronization Complete
bg: Синхронизацията завърши

en: Synchronization is complete
bg: Синхронизацията завърши

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
bg[0]: Обновена е {0} бележка.
bg[1]: Обновени са {0} бележки.

en: Your notes are now up to date.
bg: Бележките ви са обновени.

en: Synchronization Canceled
bg: Синхронизацията бе отменена

en: Synchronization was canceled
bg: Синхронизацията бе отменена.

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
bg: Отменихте синхронизацията. Можете да затворите този прозорец.

en: Synchronization Not Configured
bg: Синхронизацията не е настроена

en: Synchronization is not configured
bg: Синхронизацията не е настроена.

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
bg: Конфигурирайте синхронизацията в прозореца за настройки.

en: Synchronization Service Error
bg: Грешка в услугата за синхронизация

en: Service error
bg: Грешка в услугата

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
bg: Грешка при свързване към услугата за синхронизиране. Опитайте отново.

en: Deleted locally
bg: Изтрита локално

en: Deleted from server
bg: Изтрита на сървъра

en: Updated
bg: Променена

en: Added
bg: Добавена

en: Uploaded changes to server
bg: Промените са качени на сървъра

en: Uploaded new note to server
bg: Новата бележка бе качена на сървъра

en: Note Conflict
bg: Конфликт в бележка

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
bg:  (стара)

en: Rename local note:
bg: Преименуване на локална бележка:

en: Update links in referencing notes
bg: Обновяване на връзките в препращащите бележки

en: Overwrite local note
bg: Заместване на локалната бележка

en: Always perform this action
bg: Винаги да се извършва това действие

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
bg: Открит е конфликт в бележки

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
bg: Версията върху сървъра на „{0}“ е в конфликт с локалната версия на бележката. Какво искате да се случи с локалната бележка?

en: Could not enable FUSE
bg: Модулът за потребителски файлови системи (FUSE) не може да бъде включен

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
bg: Модулът за FUSE не може да бъде зареден. Проверете дали е инсталиран правилно и опитайте отново.

en: Enable FUSE?
bg: Включване на потребителските файлови системи (FUSE)?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
bg: Синхронизацията, която избрахте, изисква зареждането на модула за потребителските файлови системи (FUSE).
    
    За да не получавате това съобщение в бъдеще, трябва да заредите модула за FUSE при стартиране. Добавете реда „modprobe fuse“ към /etc/init.d/boot.local или „fuse“ към /etc/modules.

en: Cannot create new note
bg: Неуспешно създаване на нова бележка

en: Primary Development:
bg: Основна разработка:

en: Contributors:
bg: Сътрудници:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
bg: Авторски права: © 2004-2007 Alex Graveley
    Авторски права: © 2004-2011 Други

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
bg: Програма за просто и лесно взимане на бележки.

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
bg: Tomboy: Проста и лесна програма за водене на бележки.
    Авторски права: © 2004-2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
    
    Авторски права: © 2004-2011 Други

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
bg: Начин на употреба:
      --version                         Показване на информация за версията.
      --help                            Показване на това съобщение.
      --note-path [път]                 Зареждане/съхранение на данните за бележката
                                        в тази папка.
      --search [текст]                  Отваряне на прозореца за търсене във всички
                                        бележки на този текст.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
bg:   --new-note                        Създаване и показване на нова бележка.
      --new-note [заглавие]             Създаване и показване на нова бележка със
                                        заглавие.
      --open-note [заглавие/адрес]      Показване на бележка с това заглавие.
      --start-here                      Показване на „Начална бележка“.
      --highlight-search [текст]        Търсене и отбелязване на текст в отворената
                                        бележка.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
bg:   --addin:html-export-all [път]     Изнасяне на всички бележки като HTML в
                                        дадения път.
    
      --addin:html-export-all-quit [път]
                                        Изнасяне на всички бележки като HTML в
                                        дадения път и спиране на програмата.

en: Version {0}
bg: Версия {0}

en:  (new)
bg: (ново)

en: _About Tomboy
bg: _Относно Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
bg: Ръководството на Tomboy не бе открито. Проверете инсталацията си.

en: Help not found
bg: Помощта не е открита

en: Cannot open location
bg: Местоположението не може да се отвори

en: Today, {0}
bg: Днес, {0}

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday, {0}
bg: Вчера, {0}

en: Yesterday
bg: Вчера

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
bg[0]: преди {0} ден, {1}
bg[1]: преди {0} дни, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
bg[0]: преди {0} ден
bg[1]: преди {0} дни

en: Tomorrow, {0}
bg: Утре, {0}

en: Tomorrow
bg: Утре

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
bg[0]: След {0} ден, {1}
bg[1]: След {0} дни, {1}

en: In {0} day | In {0} days
bg[0]: След {0} ден
bg[1]: След {0} дни

en: MMMM d, h:mm tt
bg: d MMMM, HH:mm

en: MMMM d
bg: d MMMM

en: No Date
bg: Без дата

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
bg: d MMMM yyyy, HH:mm

en: MMMM d yyyy
bg: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
bg: (Без име {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
bg: Бележка със заглавие <b>{0}</b> вече съществува. Изберете друго име за тази бележка преди да продължите.

en: Note title taken
bg: Прието е заглавието на бележката

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка
