tomboy master - en to hu translation catalogue (469 entries)

en: Tomboy Applet Factory
hu: Tomboy kisalkalmazás factory

en: Tomboy Notes
hu: Tomboy jegyzettömb

en: Simple and easy to use note-taking
hu: Egyszerű, könnyen használható jegyzetkezelés

en: Accessories
hu: Kellékek

en: S_ynchronize Notes
hu: _Jegyzetek szinkronizálása

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: Take notes, link ideas, and stay organized
hu: Jegyzeteljen, kösse össze az ötleteket és maradjon összeszedett

en: Note-taker
hu: Jegyzetkezelő

en: Enable spellchecking
hu: Helyesírás-ellenőrzés engedélyezése

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
hu: Ha be van állítva, az elgépelések vörössel alá lesznek húzva és a javítási javaslatok a felbukkanó menüben jelennek meg.

en: Enable WikiWord highlighting
hu: Wiki-szavak kiemelésének engedélyezése

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
hu: Engedélyezze ezt az opciót az IlyenAlakú szavak kiemeléséhez. Egy kattintás a szóra új jegyzetet hoz létre ezzel a névvel.

en: Enable automatic bulleted lists.
hu: Automatikusan felsorolásjelezett listák engedélyezése.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha szeretné, hogy a lista automatikusan felsorolásjelet kapjon, ha a sort - vagy * karakterrel kezdi.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
hu: Középső gombos beillesztés engedélyezése az ikonon.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha szeretné, hogy a Tomboy ikonra történő jobb kattintással időbélyeggel ellátott tartalom kerüljön a Kezdje Itt jegyzetbe.

en: Enable custom font
hu: Egyéni betűkészlet engedélyezése

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
hu: Ha be van állítva, a jegyzetek a custom_font_face kulcsban beállított betűkészlettel jelennek meg, egyébként a rendszer alapértelmezett betűkészlete lesz használva.

en: Custom Font Face
hu: Egyéni jegyzet-betűkészlet

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
hu: Ha az enable_custom_font engedélyezve van, a jegyzetek az itt megadott nevű betűkészlettel jelennek meg.

en: Enable global keybindings
hu: Globális billentyű-hozzárendelések engedélyezése

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
hu: Ha be van állítva, az /apps/tomboy/global_keybindings alatt beállított globális billentyű-hozzárendelések engedélyezve lesznek, így a hasznos Tomboy műveletek bármely alkalmazásból elérhetőek lesznek.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
hu: A Jegyzet törlése megerősítési ablak engedélyezése

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
hu: Ha le van tiltva, akkor a „Jegyzet törlése” megerősítési ablak nem jelenik meg.

en: Enable Tray Icon
hu: Tálcaikon engedélyezése

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Tomboy tálcaikonja megjelenik az értesítési területen. Ennek letiltása akkor lehet hasznos, ha másik alkalmazás biztosítja a tálcaikon funkcióit.

en: Start Here Note
hu: Kezdje itt jegyzet

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
hu: A „Kezdje itt” jegyzetként kezelendő jegyzet URI címe, amely mindig a Tomboy jegyzetmenüjének tetején helyezkedik el és gyorsbillentyűvel is elérhető.

en: Minimum number of notes to show in menu
hu: A menüben megjelenő jegyzetek legkisebb száma

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
hu: A Tomboy jegyzetmenüben megjelenő jegyzetek legkisebb számát meghatározó egész.

en: Maximum number of notes to show in menu
hu: A menüben megjelenő jegyzetek legnagyobb száma

en: Integer determining the maximum number of notes to show in the Tomboy note menu.
hu: A Tomboy jegyzetmenüben megjelenő jegyzetek legnagyobb számát meghatározó egész.

en: List of pinned notes.
hu: Rögzített jegyzetek listája.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
hu: A Tomboy jegyzetmenüjében mindig megjelenítendő jegyzetek URI címeinek üres hely karakterekkel elválasztott listája.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
hu: A tálcamenüben megjelenő leghosszabb jegyzetcím.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
hu: A Tomboy tálca- vagy panelkisalkalmazás jegyzet menüjében a jegyzetcímből megjelenítendő karakterek legnagyobb száma.

en: Enable startup notes
hu: Indítási jegyzetek engedélyezése

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a Tomboy kilépésekor megnyitott jegyzetek automatikusan újra meg lesznek nyitva indításkor.

en: Show applet menu
hu: Kisalkalmazás menü megjelenítése

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: A Tomboy kisalkalmazás menüjének megjelenítéséhez rendelt globális gyorsbillentyű. A formátum: „&lt;Control&gt;a” vagy „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1”. A feldolgozás elég liberális, megengedi kis- vagy nagybetűk használatát és rövidítéseket is, mint például: „&lt;Ctl&gt;” és „&lt;Ctrl&gt;”. Ha ezt az opciót „disabled” értékűre állítja, nem lesz billentyű hozzárendelve ehhez a művelethez.

en: Open Start Here
hu: „Kezdje itt!” megnyitása

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: A „Kezdje itt!” jegyzet megnyitásához rendelt globális gyorsbillentyű. A formátum: „&lt;Control&gt;a” vagy „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1”. A feldolgozás elég liberális, megengedi kis- vagy nagybetűk használatát és rövidítéseket is, mint például: „&lt;Ctl&gt;” és „&lt;Ctrl&gt;”. Ha ezt az opciót „disabled” értékűre állítja, nem lesz billentyű hozzárendelve ehhez a művelethez.

en: Create a new Note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: Az új jegyzet létrehozásához és megnyitásához rendelt globális gyorsbillentyű. A formátum: „&lt;Control&gt;a” vagy „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1”. A feldolgozás elég liberális, megengedi kis- vagy nagybetűk használatát és rövidítéseket is, mint például: „&lt;Ctl&gt;” és „&lt;Ctrl&gt;”. Ha ezt az opciót „disabled” értékűre állítja, nem lesz billentyű hozzárendelve ehhez a művelethez.

en: Open Search Dialog
hu: Keresési párbeszédablak megnyitása

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: A Jegyzet keresése párbeszédablak megnyitásához rendelt globális gyorsbillentyű. A formátum: „&lt;Control&gt;a” vagy „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1”. A feldolgozás elég liberális, megengedi kis- vagy nagybetűk használatát és rövidítéseket is, mint például: „&lt;Ctl&gt;” és „&lt;Ctrl&gt;”. Ha ezt az opciót „disabled” értékűre állítja, nem lesz billentyű hozzárendelve ehhez a művelethez.

en: Open Recent Changes
hu: Legutóbbi változások megnyitása

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hu: A Legutóbbi változások párbeszédablak megnyitásához rendelt globális gyorsbillentyű. A formátum: „&lt;Control&gt;a” vagy „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1”. A feldolgozás elég liberális, megengedi kis- vagy nagybetűk használatát és rövidítéseket is, mint például: „&lt;Ctl&gt;” és „&lt;Ctrl&gt;”. Ha ezt az opciót „disabled” értékűre állítja, nem lesz billentyű hozzárendelve ehhez a művelethez.

en: Saved height of "Search All Notes" window
hu: „Keresés minden jegyzetben” ablak mentett magassága

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
hu: Meghatározza a „Keresés minden jegyzetben” ablak magasságát képpontban, a Tomboy kilépésekor tárolódik.

en: Saved width of "Search All Notes" window
hu: „Keresés minden jegyzetben” ablak mentett szélessége

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
hu: Meghatározza a „Keresés minden jegyzetben” ablak szélességét képpontban, a Tomboy kilépésekor tárolódik.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
hu: „Keresés minden jegyzetben” ablak mentett vízszintes pozíciója

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
hu: Meghatározza a „Keresés minden jegyzetben” ablak X koordinátáját, a Tomboy kilépésekor tárolódik.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
hu: „Keresés minden jegyzetben” ablak mentett függőleges pozíciója

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
hu: Meghatározza a „Keresés minden jegyzetben” ablak Y koordinátáját, a Tomboy kilépésekor tárolódik.

en: Last Directory used in HTML Export
hu: HTML exportálásban utoljára használt könyvtár

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
hu: A HTML-be exportálás bővítménnyel jegyzet exportálására legutóbb használt könyvtár.

en: HTML Export Linked Notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
hu: A „Hivatkozott jegyzetek exportálása” jelölőnégyzet utolsó állapota a HTML-be exportálás bővítményen.

en: HTML Export All Linked Notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
hu: A HTML export bővítmény „Minden más hivatkozott jegyzet felvétele” jelölőnégyzetének utolsó beállítása. Ez a beállítás a „Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be” beállítással együtt használandó annak megadására, hogy HTML-be exportáláskor a rekurzívan megtalált jegyzeteket fel kell-e venni.

en: Sticky Note Importer First Run
hu: A Ragadós cetlik importáló első futása

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
hu: Azt jelzi, hogy a Ragadós cetlik importáló bővítmény még nem futott, így a Tomboy következő indításakor le kell futnia.

en: Synchronization Client ID
hu: Szinkronizációs kliens azonosítója

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
hu: Ezen Tomboy kliens szinkronizációs kiszolgálóval való kommunikációban használt egyedi azonosítója.

en: Synchronization Local Server Path
hu: Helyi szinkronizációs kiszolgáló útvonala

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
hu: A fájlrendszer-szinkronizációs szolgáltatásbővítményhez használandó szinkronizációs kiszolgáló útvonala.

en: Selected Synchronization Service Addin
hu: Kijelölt szinkronizációs szolgáltatás bővítmény

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
hu: A jelenleg beállított jegyzetszinkronizációs szolgáltatás bővítmény egyedi azonosítója.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
hu: FUSE csatolás időkorlátja (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
hu: A Tomboy ennyi ideig vár válaszra FUSE használatakor szinkronizálási megosztás csatolására.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
hu: SSHFS távoli szinkronizálási mappa

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
hu: A Tomboy szinkronizálási könyvtár útvonala az SSH kiszolgálón.

en: SSHFS Synchronization Server URL
hu: SSHFS szinkronizálási kiszolgáló URL címe

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
hu: A Tomboy szinkronizálási könyvtárat tartalmazó SSH kiszolgáló URL címe.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
hu: SSHFS távoli szinkronizálási felhasználónév

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
hu: A szinkronizációs szolgáltatáshoz SSH-n keresztüli csatlakozáskor használandó felhasználónév.

en: SSHFS Synchronization Server Port
hu: SSHFS szinkronizálási kiszolgáló portja

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
hu: A szinkronizációs szolgáltatáshoz SSH-n keresztül csatlakozáshoz használandó port. Állítsa negatív értékre az alapértelmezett SSH portbeállítások használatához.

en: Accept SSL Certificates
hu: SSL tanúsítványok elfogadása

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
hu: A „-ac” wdfs kapcsoló használata SSL tanúsítványok elfogadására a felhasználó megkérdezése nélkül.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
hu: Jegyzetszinkronizálási ütközés mentett viselkedése

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
hu: Egész érték, amely jelzi hogy ütközés esetén a felhasználó megkérdezése nélkül mindig egy adott viselkedésmód követendő-e. Az értékek egy belső felsorolásra kerülnek leképezésre. A 0 esetén a felhasználó ütközések esetén értesítést kér, így azokat külön-külön kezelheti.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
hu: Automatikus háttér-szinkronizálás időkorlátja

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
hu: A jegyzetek háttérben végzett szinkronizálásának gyakoriságát jelző egész érték (ha a szinkronizálás be van állítva). Az 1-nél kisebb érték a szinkronizálás kikapcsolt állapotát jelzi. A legkisebb elfogadható érték az 5. Az érték percekben értendő.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
hu: Hivatkozásfrissítés viselkedése jegyzetek átnevezésekor

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
hu: Egész érték, amely jelzi hogy ütközés esetén a felhasználó megkérdezése nélkül mindig egy adott hivatkozásfrissítési viselkedésmód követendő-e jegyzetek átnevezésekor. Az értékek egy belső felsorolásra kerülnek leképezésre. A 0 esetén a felhasználó jegyzetek átnevezésekor ütközések esetén értesítést kér, ha a jegyzet átnevezése a meglévő jegyzetekben található hivatkozásokat érint. Az 1 azt jelzi, hogy a hivatkozásokat automatikusan el kell távolítani. A 2 azt jelzi, hogy a hivatkozás szövegét frissíteni kell az új jegyzetnévre, hogy az továbbra is ugyanarra a jegyzetre hivatkozzon.

en: Timestamp format
hu: Időbélyeg formátuma

en: The date format that is used for the timestamp.
hu: Az időbélyeghez használt dátumformátum.

en: Enable closing notes with escape.
hu: A jegyzetek bezárásának engedélyezése az Esc billentyűvel.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
hu: Ha engedélyezett, egy megnyitott jegyzet bezárható az ESC billentyű lenyomásával

en: The handler for "note://" URLs
hu: A „note://” URL címek kezelője

en: Set to TRUE to activate
hu: Bekapcsolásához állítsa TRUE értékre

en: _File
hu: _Fájl

en: _New
hu: Ú_j

en: Create a new note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Open the selected note
hu: A kijelölt jegyzet megnyitása

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete the selected note
hu: A kijelölt jegyzet törlése

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Close this window
hu: Az ablak bezárása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit Tomboy
hu: Kilépés a Tomboyból

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: Tomboy Preferences
hu: A Tomboy beállításai

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Tomboy Help
hu: Tomboy súgó

en: About Tomboy
hu: A Tomboy névjegye

en: TrayIcon
hu: Tálcaikon

en: Create _New Note
hu: Ú_j jegyzet

en: _Search All Notes
hu: Keresés _minden jegyzetben

en: Open the Search All Notes window
hu: A Keresés minden jegyzetben ablak megnyitása

en: Start synchronizing notes
hu: Jegyzetek szinkronizálásának megkezdése

note: Addin's tab caption
en: Advanced
hu: Speciális

note: Menu Min Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list
hu: A Legutóbbi listában megjelenő jegyzetek legkisebb száma

note: Menu Max Note Count option
en: Maximum number of notes to show in Recent list
hu: A Legutóbbi listában megjelenő jegyzetek legnagyobb száma

en: What links here?
hu: Mi hivatkozik erre?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
hu: (semmi)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
hu: Bármely bugzillát használhatja, a hivatkozások jegyzetekbe húzásával. Ha bizonyos gépekhez adott ikont kíván társítani, itt felveheti azokat.

en: Host Name
hu: Gépnév

en: Icon
hu: Ikon

en: Select an icon...
hu: Válasszon ikont…

note: Extra Widget
en: _Host name:
hu: _Gépnév:

en: No host name specified
hu: Nem adott meg gépnevet

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
hu: Meg kell adnia az ikonnal használandó Bugzilla gépnevét.

en: Error saving icon
hu: Hiba az ikon mentése közben

en: Could not save the icon file.
hu: Nem sikerült elmenteni a ikonfájlt.

en: Really remove this icon?
hu: Biztosan törli ezt az ikont?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy ikont, akkor az véglegesen elvész.

en: Cannot open email
hu: Nem lehet megnyitni az e-mailt

en: Destination for HTML Export
hu: A HTML-be exportálás célja

en: Export linked notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása

en: Include all other linked notes
hu: Minden más hivatkozott jegyzet felvétele

en: Export to HTML
hu: Exportálás HTML-be

en: Your note was exported to "{0}".
hu: A jegyzet exportálva lett a következőbe: „{0}”.

en: Note exported successfully
hu: A jegyzet sikeresen exportálva

en: Access denied.
hu: Hozzáférés megtagadva.

en: Folder does not exist.
hu: A mappa nem létezik.

en: Could not save the file "{0}"
hu: A(z) „{0}” fájl mentése meghiúsult

en: _Folder Path:
hu: Ma_ppaútvonal:

en: Select Synchronization Folder...
hu: Válassza ki a szinkronizálási mappát…

en: Folder path field is empty.
hu: A mappaútvonal mező üres.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
hu: A megadott mappaútvonal nem létezik és a Tomboy nem volt képes létrehozni.

en: Local Folder
hu: Helyi mappa

en: Fixed Wid_th
hu: _Rögzített szélességű

en: Cannot contact '{0}'
hu: „{0}” nem érhető el

en: Error running gaim-remote: {0}
hu: Hiba a gaim-remote futtatása közben: {0}

en: Insert Timestamp
hu: Időbélyeg beillesztése

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
hu: Válasszon egyet az előre definiált formátumok közül, vagy használja sajátját.

en: Use _Selected Format
hu: A _kijelölt formátum használata

en: _Use Custom Format
hu: _Egyéni formátum használata

en: Today: Template
hu: Ma: Sablon

en: Today:
hu: Ma:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
hu: dddd, yyyy. MMMM d.

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Appointments
hu: Találkozók

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
hu: A <b>Ma: sablon</b> jegyzet módosításával személyre szabhatja az új Ma jegyzetek szövegét.

en: _Open Today: Template
hu: A Ma: sablon _megnyitása

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Error printing note
hu: Hiba a jegyzet nyomtatásakor

en: Page {0} of {1}
hu: {0}/{1} oldal

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
hu: dddd, yyyy. MM. dd, h.mm.ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
hu: Törött hivatkozások eltávolítása

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Remove broken links
hu: _Törött hivatkozások eltávolítása

en: Add a sketch
hu: Vázlat hozzáadása

en: Se_rver:
hu: _Kiszolgáló:

en: User_name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Folder Path (optional):
hu: M_appaútvonal (elhagyható):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
hu: Az SSH szinkronizálás megköveteli, hogy a kiszolgáló és felhasználó meglévő kulcspárja egy futó SSH démonhoz legyen adva.

en: Server or username field is empty.
hu: A kiszolgáló vagy felhasználónév mező üres.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
hu: Időtúllépés történt a kiszolgálóhoz való kapcsolódás során. Győződjön meg róla, hogy az SSH kulcsa egy futó SSH démonhoz van adva.

en: Import from Sticky Notes
hu: Importálás a Ragadós cetlik kisalkalmazásból

en: No Sticky Notes found
hu: Nem találhatók ragadós cetlik

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
hu: Nem található megfelelő Ragadós cetlik fájl a következő helyen: „{0}”.

en: Sticky Notes import completed
hu: A Ragadós cetlik importálása befejeződött.

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
hu[0]: <b>{0}</b> / <b>{1}</b> ragadós cetli sikeresen importálva.
hu[1]: <b>{0}</b> / <b>{1}</b> ragadós cetli sikeresen importálva.

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Sticky Note:
hu: Ragadós cetli:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
hu: Minden

en: --- Tasque is not running ---
hu: --- A Tasque nem fut ---

en: _Underline
hu: _Aláhúzás

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: URL, username, or password field is empty.
hu: Az URL, felhasználónév vagy jelszó mező üres.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
hu: Hiba történt a kiszolgálóhoz kapcsolódás során. Ezt helytelen felhasználónév és/vagy jelszó használata okozhatja.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
hu: A beállítások GNOME kulcstartóra mentése meghiúsult a következő üzenettel:

en: Connect to Server
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz

en: Connected
hu: Kapcsolódva

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
hu: A kiszolgáló nem válaszol. Próbálja újra később.

en: Authorization Failed, Try Again
hu: A bejelentkezés meghiúsult, próbálja újra

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
hu: A Tomboy webes bejelentkezés sikeres

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
hu: Térjen vissza a Tomboy Beállítások ablakába és nyomja meg a Start gombot a szinkronizálás megkezdéséhez.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
hu: Kapcsolódva. Nyomja meg a Mentés gombot a szinkronizálás megkezdéséhez

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
hu: Bejelentkezés böngészőben (nyomja meg a kapcsolat visszaállításához)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
hu: Állítsa be az alapértelmezett böngészőt, és próbálja újra

en: Tomboy Web
hu: Tomboy web

en: Export All Notes to {0}
hu: Minden jegyzet exportálása ebbe: {0}

en: Start exporting notes to {0}
hu: Jegyzetek exportálásának megkezdése ebbe: {0}

en: Export selected notebook to {0}
hu: A kijelölt jegyzettömb exportálása ebbe: {0}

en: Start exporting notebook to {0}
hu: Jegyzettömb exportálásának megkezdése ebbe: {0}

en: Export
hu: Exportálás

en: Export your notes.
hu: Jegyzetek exportálása.

en: Export All Notes To {0}
hu: Minden jegyzet exportálása ebbe: {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
hu: A kijelölt jegyzettömb exportálása ebbe: {0}

en: Could not export, access denied.
hu: Nem sikerült az exportálás, hozzáférés megtagadva.

en: Could not export, folder does not exist.
hu: Nem sikerült az exportálás, a mappa nem létezik.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
hu: Nem sikerült az exportálás, hibás az elérési út. (Nincs záró "?)

en: Could not export: {0}
hu: Nem sikerült az exportálás: {0}

en: All Notes {0} Export
hu: Minden jegyzet {0} exportálása

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unfiled Notes
hu: Osztályozatlan jegyzetek

en: Your notes were exported to "{0}".
hu: Jegyzetei exportálva lettek a következőbe: „{0}”.

en: Notes exported successfully
hu: A jegyzetek sikeresen exportálva

en: Could not save the files in "{0}"
hu: A fájlok mentése meghiúsult ide: „{0}”

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
hu: Célmappa létrehozása a(z) {0} exportáláshoz

en: Search All Notes
hu: Keresés minden jegyzetben

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: {0} (new)
hu: {0} (új)

en: Recent Notes
hu: Legutóbbi jegyzetek

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
hu: _Ablak

en: Preferences...
hu: Beállítások…

en: Create a new notebook
hu: Új jegyzettömb létrehozása

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
hu: Írja be a létrehozni kívánt jegyzettömb nevét.

en: N_otebook name:
hu: _Jegyzettömbnév:

en: Name already taken
hu: A név már foglalt

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Note_books
hu: _Jegyzettömbök

en: Create a new note in a notebook
hu: Új jegyzet létrehozása jegyzettömbben

en: New Note_book...
hu: Új jeg_yzettömb…

en: _New Note
hu: Ú_j jegyzet

en: Create a new note in this notebook
hu: Új jegyzet létrehozása a jegyzettömbben

en: _Open Template Note
hu: _Sablonjegyzet megnyitása

en: Open this notebook's template note
hu: A jegyzettömb sablonjegyzetének megnyitása

en: Delete Note_book
hu: Jegyzettömb _törlése

en: Delete the selected notebook
hu: A kijelölt jegyzettömb törlése

en: Notebooks
hu: Jegyzettömbök

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
hu: {0} jegyzettömb-sablon

en: New Note
hu: Új jegyzet

en: All Notes
hu: Minden jegyzet

en: Really delete this notebook?
hu: Biztosan törli ezt a jegyzettömböt?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
hu: A jegyzettömbhöz tartozó jegyzetek nem kerülnek törlésre, de többé nem lesznek megtalálhatók ebben a jegyzettömbben. Ez a művelet nem vonható vissza!

en: No notebook
hu: Nincs jegyzettömb

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
hu: Új „{0}” jegyzet

en: Place this note into a notebook
hu: Jegyzet elhelyezése jegyzettömbbe

en: Notebook
hu: Jegyzettömb

en: _New notebook...
hu: Új jeg_yzettömb…

en: New Note {0}
hu: {0}. új jegyzet

en: Really delete "{0}"?
hu: Biztosan törli a következőt: „{0}”?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
hu[0]: Biztosan törli ezt a(z) {0} jegyzetet?
hu[1]: Biztosan törli ezt a(z) {0} jegyzetet?

en: If you delete a note it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy jegyzetet, akkor az véglegesen elvész.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
hu: Hiba történt a jegyzetek mentésekor. Ellenőrizze, hogy van-e elég szabad lemezterület és rendelkezik jogosultságokkal a(z) {0} írásához. A hiba részletei a(z) {1} alatt találhatók.

en: Error saving note data.
hu: Hiba a jegyzet adatainak mentésekor.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
hu: Új jegyzet sablonja

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
hu: Jegyzetei átköltöztetve!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
hu: A Tomboy legújabb verziójában a jegyzetfájljai áthelyezésre kerültek. Valószínűleg soha nem érdekelte, hogy hol találhatók a jegyzetei, és ha ez most sem érdekli, nyugodtan <bold>törölheti ezt a jegyzetet</bold>. :-)
    
    A régi jegyzetkönyvtára továbbra is épségben megtalálható itt: <link:url>{0}</link:url> . Ha visszatér a Tomboy korábbi verziójára, az itt fogja keresni a jegyzeteit.
    
    Azonban jegyzeteit és beállításait új könyvtárakba másoltuk, mostantól ezek lesznek használatban:
    
    <list><list-item dir="ltr">A jegyzetek itt találhatók: <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">A beállítások itt: <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Bővítményeket ide telepíthet: <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">A naplófájlok itt találhatók: <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Köszönjük a figyelmet!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
hu: <note-content>Kezdje itt
    
    <bold>Üdvözli a Tomboy!</bold>
    
    Használja ezt a „Kezdje itt” jegyzetet ötletei és gondolatai rendszerezésének megkezdésére.
    
    A GNOME panel Tomboy jegyzetek menüjének „Új jegyzet” menüpontja segítségével hozhat létre új jegyzeteket. A jegyzet automatikusan mentésre kerül.
    
    A jegyzeteket a kapcsolódó jegyzetek és ötletek összekapcsolásával rendszerezheti!
    
    Létrehoztunk egy <link:internal>Hivatkozások használata a Tomboyban</link:internal> című jegyzetet. Észrevette, hogy a <link:internal>Hivatkozások használata a Tomboyban</link:internal> hivatkozást leírva a program automatikusan aláhúzza azt? Kattintson a hivatkozásra a jegyzet megnyitásához.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
hu: <note-content>Hivatkozások használata a Tomboyban
    
    A Tomboy jegyzetei összekapcsolhatók az aktuális jegyzetben egy szövegrész kijelölésével és a fenti eszköztár <bold>Hivatkozás</bold> gombjára kattintással. Ennek hatására létrejön egy új jegyzet és a jegyzet címe aláhúzva jelenik meg az aktuális jegyzetben.
    
    Egy jegyzet címének módosítása frissíti a más jegyzetekben meglévő hivatkozásokat. Ez megelőzi törött linkek létrejöttét a jegyzetek átnevezése esetén.
    
    Ezen kívül, ha az aktuális jegyzetben leírja egy másik jegyzet nevét, az automatikusan hivatkozássá alakul.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
hu: Kezdje itt!

en: Using Links in Tomboy
hu: Hivatkozások használata a Tomboyban

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
hu: Ide írhatja a jegyzet tartalmát.

en: Rename Note Links?
hu: Átnevezi a jegyzet hivatkozásait?

en: _Rename Links
hu: _Hivatkozások átnevezése

en: _Don't Rename Links
hu: _Nem nevezem át

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
hu: Átnevezi a hivatkozásokat más jegyzetekben erről: <span underline="single">{0}</span> erre: "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    Ha nem nevezi át a hivatkozásokat, akkor azok nem fognak semmire sem hivatkozni.

en: Rename Links
hu: Hivatkozások átnevezése

en: Note Title
hu: Jegyzet neve

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
hu: Összes kijelölése

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Ad_vanced
hu: Spe_ciális

en: Always show this _window
hu: Min_dig jelenjen meg ez az ablak

en: Never rename _links
hu: S_oha nem nevezem át

en: Alwa_ys rename links
hu: _Mindig átnevezem

en: Find in This Note
hu: Keresés a jegyzetben

en: _Link to New Note
hu: _Hivatkozás egy új jegyzetre

en: Te_xt
hu: _Szöveg

en: _Find in This Note
hu: Keresés a _jegyzetben

en: Clos_e All Notes
hu: Minden _jegyzet bezárása

en: Search
hu: Keresés

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
hu: Keresés a jegyzetekben

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Link selected text to a new note
hu: A kijelölt szöveg hivatkozzon egy új jegyzetre

en: _Text
hu: _Szöveg

en: Set properties of text
hu: Szöveg beállításai

en: T_ools
hu: _Eszközök

en: Use tools on this note
hu: Eszközök használata ezen a jegyzeten

en: Delete this note
hu: Jegyzet törlése

en: Synchronize Notes
hu: Jegyzetek szinkronizálása

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
hu: Ez a jegyzet egy sablon jegyzet. A normál jegyzetek alap tartalmát határozza meg, és nem jelenik meg a jegyzet menüben vagy a keresés ablakban.

en: Convert to regular note
hu: Átalakítás normál jegyzetté

en: Save Si_ze
hu: _Méret mentése

en: Save Se_lection
hu: _Kijelölés mentése

en: Save _Title
hu: _Cím mentése

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Cannot create note
hu: Nem hozható létre jegyzet

en: _Find:
hu: Ke_resés:

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Next
hu: _Tovább

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
hu: {0}/{1}

en: _Bold
hu: _Félkövér

en: _Italic
hu: _Dőlt

en: _Strikeout
hu: Á_thúzott

en: _Highlight
hu: _Kiemelés

en: Font Size
hu: Betűméret

en: _Normal
hu: N_ormál

en: Hu_ge
hu: Óriá_si

en: _Large
hu: _Nagy

en: S_mall
hu: Ki_csi

en: Increase Font Size
hu: Betűméret növelése

en: Decrease Font Size
hu: Betűméret csökkentése

en: Bullets
hu: Felsorolás

en: Editing
hu: Szerkesztés

en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

en: Synchronization
hu: Szinkronizálás

en: Add-ins
hu: Bővítmények

en: _Spell check while typing
hu: _Helyesírás-ellenőrzés gépelés közben

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
hu: Az elgépelések vörössel alá lesznek húzva, a javítási javaslatok a felbukkanó menüben jelennek meg.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
hu: _Wiki-szavak kiemelése

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
hu: Engedélyezze ezt az opciót az <b>IlyenAlakú</b> szavak kiemeléséhez. Egy kattintás a szóra új jegyzetet hoz létre, ezzel a névvel.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
hu: A_utomatikusan felsorolásjelezett listák engedélyezése

en: Use custom _font
hu: _Egyéni betűkészlet használata

en: When renaming a linked note:
hu: Hivatkozott jegyzet átnevezésekor:

en: Ask me what to do
hu: Mindig kérdezzen

en: Never rename links
hu: Soha ne nevezze át a hivatkozásokat

en: Always rename links
hu: Mindig nevezze át a hivatkozásokat

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
hu: Az új jegyzetek sablonjának segítségével megadható az új jegyzet létrehozásakor használandó szöveg.

en: Open New Note Template
hu: Új jegyzetek sablonjának megnyitása

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
hu: _Gyorsbillentyűk figyelése

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
hu: A gyorsbillentyűk segítségével bárhonnan gyorsan elérheti jegyzeteit egy gombnyomással. Példa gyorsbillentyűk: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
hu: Jegyzetek menü _megjelenítése

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
hu: „_Kezdje itt!” megnyitása

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
hu: Ú_j jegyzet létrehozása

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
hu: A „Keresés _minden jegyzetben” megnyitása

en: Ser_vice:
hu: S_zolgáltatás:

en: Not configurable
hu: Nem konfigurálható

en: Automaticall_y Sync in Background Every
hu: A_utomatikus szinkronizálás a háttérben minden

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
hu: percben

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
hu: Spe_ciális…

en: The following add-ins are installed
hu: A következő bővítmények vannak telepítve

en: Get More Add-Ins...
hu: További bővítmények letöltése

en: _Enable
hu: _Engedélyezés

en: _Disable
hu: _Tiltás

en: Not Implemented
hu: Nincs megvalósítva

en: {0} Preferences
hu: {0} beállításai

en: Choose Note Font
hu: Jegyzet betűkészletének kiválasztása

en: Other Synchronization Options
hu: A szinkronizálás további beállításai

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
hu: Ha helyi és a beállított szinkronizálási kiszolgálón található jegyzet között ütközés van:

en: Always ask me what to do.
hu: Mindig kérdezzen

en: Rename my local note.
hu: Nevezze át a helyi jegyzetet

en: Replace my local note with the server's update.
hu: Cserélje a helyi jegyzetet a kiszolgálón találhatóra

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
hu: A szinkronizálás beállításainak törlése nem ajánlott. Új beállítások mentésekor szükség lehet a jegyzetek újraszinkronizálására.

en: Resetting Synchronization Settings
hu: Szinkronizálás beállításainak visszaállítása

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
hu: Letiltotta a beállított szinkronizációs szolgáltatást. A szinkronizációs beállításai törlésre kerülnek. Új beállítások mentésekor szükség lehet a jegyzetek újraszinkronizálására.

en: Connection successful
hu: A kapcsolódás sikeres

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
hu: A Tomboy készen áll a jegyzetei szinkronizálására. Kívánja azokat most szinkronizálni?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
hu: Ellenőrizze az információkat, és próbálkozzon újra. A(z) {0} naplófájl további információkat tartalmazhat a hibáról.

en: Error connecting
hu: Hiba a csatlakozáskor

en: Version:
hu: Verzió:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Add-in Dependencies:
hu: Bővítmény függőségei:

en: _Search:
hu: _Keresés:

en: Note
hu: Jegyzet

en: Last Changed
hu: Legutóbb módosítva

en: Matches
hu: Találat

en: Title match
hu: Cím illeszkedik

en: {0} match | {0} matches
hu[0]: {0} találat
hu[1]: {0} találat

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
hu[0]: Összesen {0} jegyzet
hu[1]: Összesen {0} jegyzet

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
hu[0]: Találat: {0} jegyzet
hu[1]: Találat: {0} jegyzet

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
hu: Nincsenek találatok a kijelölt jegyzettömbben.
    Kattintson ide az összes jegyzetben való kereséshez.

en: Click here to search across all notebooks
hu: Kattintson ide az összes jegyzettömbben való kereséshez

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
hu: A szinkronizációs bővítmény nem támogatott ezen a számítógépen. Győződjön meg róla, hogy a FUSE és a(z) {0} megfelelően van telepítve és beállítva.

en: Could not read testfile.
hu: Nem sikerült olvasni a tesztfájlt.

en: Write test failed.
hu: Az írási teszt meghiúsult.

en: Timeout connecting to server.
hu: Időtúllépés a kiszolgálóhoz kapcsolódás közben.

en: Error connecting to server.
hu: Hiba a kiszolgálóhoz kapcsolódás közben.

en: FUSE could not be enabled.
hu: A FUSE nem engedélyezhető.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
hu: Hiba történt a megadott kiszolgálóhoz kapcsolódás közben:

note: Expander containing TreeView
en: Details
hu: Részletek

en: Status
hu: Állapot

en: Acquiring sync lock...
hu: Szinkronizálási zár beszerzése…

en: Committing changes...
hu: Változások véglegesítése…

en: Synchronizing Notes
hu: Jegyzetek szinkronizálása

en: Synchronizing your notes...
hu: A jegyzetek szinkronizálása…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
hu: Ez eltarthat egy ideig, kis türelmet

en: Connecting to the server...
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz…

en: Deleting notes off of the server...
hu: Jegyzetek törlése a kiszolgálóról…

en: Downloading new/updated notes...
hu: Új/frissített jegyzetek letöltése…

en: Server Locked
hu: Kiszolgáló zárolva

en: Server is locked
hu: A kiszolgáló zárolva van

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
hu: A számítógépeinek egyike jelenleg szinkronizál. Várjon két percet és próbálkozzon újra.

en: Preparing to download updates from server...
hu: Frissítések letöltésének előkészítése a kiszolgálóról…

en: Preparing to upload updates to server...
hu: Frissítések feltöltésének előkészítése a kiszolgálóra…

en: Uploading notes to server...
hu: Jegyzetek feltöltése a kiszolgálóra…

en: Synchronization Failed
hu: A szinkronizálás meghiúsult

en: Failed to synchronize
hu: A szinkronizálás meghiúsult

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
hu: A jegyzetek nem szinkronizálhatók. Vizsgálja meg az alábbi részleteket és próbálkozzon újra.

en: Synchronization Complete
hu: A szinkronizálás befejeződött

en: Synchronization is complete
hu: A szinkronizálás befejeződött

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
hu[0]: {0} jegyzet frissítve.
hu[1]: {0} jegyzet frissítve.

en: Your notes are now up to date.
hu: A jegyzetei naprakészek.

en: Synchronization Canceled
hu: A szinkronizálás megszakítva

en: Synchronization was canceled
hu: A szinkronizálás megszakítva

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
hu: Megszakította a szinkronizálást. Bezárhatja az ablakot.

en: Synchronization Not Configured
hu: A szinkronizálás nincs beállítva

en: Synchronization is not configured
hu: A szinkronizálás nincs beállítva

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
hu: Állítsa be a szinkronizálást a beállítások párbeszédablakban.

en: Synchronization Service Error
hu: Szinkronizációsszolgáltatás-hiba

en: Service error
hu: Szolgáltatáshiba

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
hu: Hiba a szinkronizációs szolgáltatáshoz csatlakozás során. Próbálkozzon újra.

en: Deleted locally
hu: Helyileg törölve

en: Deleted from server
hu: A kiszolgálóról törölve

en: Updated
hu: Frissítve

en: Added
hu: Felvéve

en: Uploaded changes to server
hu: Változások feltöltve a kiszolgálóra

en: Uploaded new note to server
hu: Új jegyzet feltöltve a kiszolgálóra

en: Note Conflict
hu: Jegyzetütközés

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
hu:  (régi)

en: Rename local note:
hu: Helyi jegyzet átnevezése:

en: Update links in referencing notes
hu: Hivatkozások frissítése a hivatkozó jegyzetekben

en: Overwrite local note
hu: Helyi jegyzet felülírása

en: Always perform this action
hu: Mindig ezen művelet végrehajtása

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
hu: Jegyzetütközés

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
hu: A(z) „{0}” kiszolgálón található verziója ütközik a helyi jegyzettel. Mit kíván tenni a helyi jegyzettel?

en: Could not enable FUSE
hu: A FUSE nem engedélyezhető

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
hu: A FUSE modul nem tölthető be. Ellenőrizze, hogy az megfelelően van telepítve és próbálkozzon újra.

en: Enable FUSE?
hu: Engedélyezi a FUSE-t?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
hu: A kiválasztott szinkronizáció a FUSE modult igényli.
    
    Ezen ablak jövőbeli elkerülése érdekében indításkor be kell töltenie a FUSE modult. Vegye fel a „modprobe fuse” sort az /etc/init.d/boot.local vagy a „fuse” sort az /etc/modules fájlba.

en: Cannot create new note
hu: Nem hozható létre új jegyzet

en: Primary Development:
hu: Elsődleges fejlesztő:

en: Contributors:
hu: Közreműködők:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
hu: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 mások

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
hu: Egyszerű és könnyen használható asztali jegyzetkezelő alkalmazás.

en: Homepage
hu: Honlap

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
hu: Tomboy: Egyszerű, könnyen használható asztali jegyzetkezelő alkalmazás.
    Copyright © 2004-2006 Alex Graveley
    <alex at beatniksoftware dot com>
    
    Copyright © 2004-2011 mások

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
hu: Használat:
      --version			Verzióinformációk megjelenítése
      --help			Ezen súgóüzenet megjelenítése.
      --note-path [útvonal]		Jegyzetadatok betöltése a könyvtárból, vagy
    				tárolása a könyvtárban.
      --search [szöveg]		A Keresés minden jegyzetben ablak megnyitása az
    				adott keresőszöveggel.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
hu:   --new-note			Új jegyzet létrehozása és megnyitása.
      --new-note [cím]		Új jegyzet létrehozása és megnyitása, a megadott
                      		címmel.
      --open-note [cím/url]		Adott nevű jegyzet megjelenítése.
      --start-here			A „Kezdje itt!” jegyzet megjelenítése.
      --highlight-search [szöveg]	Az adott szöveg keresése és kiemelése a
                                 	megnyitott jegyzetben.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
hu:   --addin:html-export-all [path]	Minden jegyzetet HTML-be exportál a megadott helyen.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Minden jegyzetet HTML-be exportál a megadott helyen, majd kilép.

en: Version {0}
hu: {0} verzió

en:  (new)
hu:  (új)

en: _About Tomboy
hu: A Tomboy _névjegye

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
hu: A „Tomboy jegyzetkezelő kézikönyve” nem található. Ellenőrizze, hogy a telepítés sikeresen fejeződött-e be.

en: Help not found
hu: Nem található súgó

en: Cannot open location
hu: Nem lehet megnyitni a helyet

en: Today, {0}
hu: Ma, {0}

en: Today
hu: Ma

en: Yesterday, {0}
hu: Tegnap, {0}

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
hu[0]: {0} napja, {1}
hu[1]: {0} napja, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
hu[0]: {0} napja
hu[1]: {0} napja

en: Tomorrow, {0}
hu: Holnap, {0}

en: Tomorrow
hu: Holnap

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
hu[0]: {0} napon belül, {1}
hu[1]: {0} napon belül, {1}

en: In {0} day | In {0} days
hu[0]: {0} napon belül
hu[1]: {0} napon belül

en: MMMM d, h:mm tt
hu: MMMM d., h:mm tt

en: No Date
hu: Nincs dátum

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
hu: yyyy. MMMM d. h.mm tt

en: MMMM d yyyy
hu: yyyy. MMMM d

en: (Untitled {0})
hu: (Névtelen {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
hu: Már létezik <b>{0}</b> nevű jegyzet. A folytatáshoz válasszon másik nevet.

en: Note title taken
hu: A jegyzet neve foglalt

en: _Copy Link Address
hu: Hivatkozás cí_mének másolása

en: _Open Link
hu: _Hivatkozás megnyitása
