tomboy master - en to ms translation catalogue (62 entries)

en: Simple and easy to use note-taking
ms: Ringkas dan mudah untuk mengambil nota

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ms: Ambil nota, pautkan idea dan kekal terurus

en: Automatic Background Synchronization Timeout
ms: Penyegerakan Masa Tamat Latar Belakang Automatik

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Tomboy exit.
ms: Menentukan koordinat Y tingkap Carian yang disimpan apabila memadamkan Tomboy.

en: Enable closing notes with escape.
ms: Benarkan menutup nota dengan butang escape.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ms: Masa tamat melekapkan FUSE (ms)

en: Homepage
ms: Laman utama

en: Version {0}
ms: Versi {0}

en:  (new)
ms:  (baru)

en: _About Tomboy
ms: Perih_al Tomboy

en: Help not found
ms: Bantuan tidak dijumpai

en: Cannot open location
ms: Lokasi tidak dapat dibuka

en: Today, {0}
ms: Hari ini, {0}

en: Today
ms: Hari ini

en: Yesterday, {0}
ms: Semalam, {0}

en: Yesterday
ms: Semalam

en: No Date
ms: Tiada Tarikh

en: (Untitled {0})
ms: (Tidak Bertajuk {0})

en: Note title taken
ms: Tiada tajuk diambil

en: _Copy Link Address
ms: _Salin Alamat Pautan

en: _Open Link
ms: _Buka Pautan

en: Could not read testfile.
ms: Tidak dapat baca fail ujian.

en: Write test failed.
ms: Gagal ujian menulis.

en: Timeout connecting to server.
ms: Masa tamat semasa menyambung ke pelayan.

en: Error connecting to server.
ms: Ralat menyambung ke pelayan.

en: FUSE could not be enabled.
ms: FUSE tidak dapat dibenarkan.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
ms: Ralat ketika menyambung ke pelayan berikut:

note: Expander containing TreeView
en: Details
ms: Perincian

en: Acquiring sync lock...
ms: Mendapatkan kunci segerak...

en: Committing changes...
ms: Melakukan perubahan...

en: Synchronizing Notes
ms: Mensegerakkan Nota-nota

en: Synchronizing your notes...
ms: Mensegerakkan nota-nota anda...

en: Connecting to the server...
ms: Menyambung ke pelayan...

en: Downloading new/updated notes...
ms: Memuat turun nota-nota baru/dikemaskini...

en: Server Locked
ms: Pelayan Terkunci

en: Server is locked
ms: Pelayan dikunci

en: Preparing to upload updates to server...
ms: Bersedia untuk memuat naik kemaskini ke pelayan...

en: Uploading notes to server...
ms: Memuat naik nota-nota ke pelayan...

en: Synchronization Failed
ms: Pensegerakan gagal

en: Failed to synchronize
ms: Gagal mensegerakkan

en: Synchronization Complete
ms: Pensegerakan Selesai

en: Synchronization is complete
ms: Pemsegerakan selesai

en: Synchronization Canceled
ms: Pensegerakan Dibatalkan

en: Synchronization was canceled
ms: Pensegerakan telah dibatalkan

en: Synchronization Not Configured
ms: Pensegerakan Tidak Pernah Dikonfigurasi

en: Synchronization is not configured
ms: Pensegerakan tidak pernah dikonfigurasi

en: Synchronization Service Error
ms: Ralat Servis Pensegerakan

en: Service error
ms: Ralat servis

en: Deleted locally
ms: Telah dipadamkan

en: Deleted from server
ms: Telah dipadamkan dari pelayan

en: Updated
ms: Status peserta dikemaskinikan
    Dikemaskini

en: Added
ms: Ditambah

en: Uploaded changes to server
ms: Telah memuatnaik perubahan ke pelayan

en: Note Conflict
ms: Konflik Nota

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
ms:  (lama)

en: Rename local note:
ms: Namakan semula nota tempatan:

en: Overwrite local note
ms: Tulisganti nota tempatan

en: Always perform this action
ms: Sentiasa lakukan begini

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
ms: Konflik nota dikesan

en: _Tools
ms: Ala_tan

en: Could not enable FUSE
ms: Tidak dapat membenarkan FUSE

en: Enable FUSE?
ms: Benarkan FUSE?
