tomboy - en to sk translation catalogue (461 entries)

en: Accessories
sk: Príslušenstvo

en: Simple and easy to use note-taking
sk: Jednoduché a ľahko použiteľné písanie poznámok

en: Tomboy Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie apletu Tomboy

en: Tomboy Notes
sk: Tomboy - poznámky

en: S_ynchronize Notes
sk: _Synchronizovať poznámky

en: _About
sk: _O programe

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: Note-taker
sk: Poznámkovač

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sk: Píšte poznámky, spájajte nápady, a zostaňte zorganizovaný

en: Accept SSL Certificates
sk: Akceptovať SSL certifikáty

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sk: Časový limit pre automatickú synchronizáciu na pozadí vypršal

en: Create a new Note
sk: Vytvoriť novú poznámku

en: Custom Font Face
sk: Vlastný druh písma

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sk: Určuje súradnicu X okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“; ukladá sa pri ukončení programu Tomboy.

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sk: Určuje súradnicu Y okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“; ukladá sa pri ukončení programu Tomboy.

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sk: Určuje výšku okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“ v pixeloch; ukladá sa pri ukončení programu Tomboy.

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sk: Určuje šírku okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“ v pixeloch; ukladá sa pri ukončení programu Tomboy.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
sk: Povoliť vloženie kliknutím prostredného tlačidla na ikonu.

en: Enable Tray Icon
sk: Povoliť ikonu v oblasti upozornení

en: Enable WikiWord highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie WikiSlov

en: Enable automatic bulleted lists.
sk: Povoliť automaticky odrážkované zoznamy.

en: Enable closing notes with escape.
sk: Povoliť zatváranie poznámok klávesom Esc.

en: Enable custom font
sk: Povoliť vlastné písmo

en: Enable global keybindings
sk: Povoliť globálne klávesové skratky

en: Enable spellchecking
sk: Povoliť kontrolu pravopisu

en: Enable startup notes
sk: Povoliť otvorenie poznámok pri štarte

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
sk: Povoliť potvrdzovacie dialógové okno „Odstrániť poznámku“

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sk: Povoľte túto možnosť, ak chcete, aby boli zoznamy s odrážkami automaticky vytvorené, keď dáte na začiatok riadka - alebo *.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sk: Povoľte túto možnosť, ak chcete kliknutím prostredného tlačidla na ikonu programu Tomboy vkladať do poznámky Začnite tu obsah schránky označený časovou značkou.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sk: Povolením tejto možnosti zvýrazníte slová, KtoréVyzerajúTakto. Kliknutím na takéto slovo vytvoríte poznámku s rovnakým názvom.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sk: Časový limit pripájania FUSE (ms)

en: HTML Export All Linked Notes
sk: Exportovať do HTML všetky previazané poznámky

en: HTML Export Linked Notes
sk: Exportovať do HTML previazané poznámky

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
sk: Ak je zakázané, potvrdzovacie dialógové okno „Odstrániť poznámku“ bude potlačené.

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sk: Ak je hodnota enable_custom_font nastavená na pravda, tak nastavený názov písma sa použije pri zobrazovaní poznámok.

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
sk: Ak je povolené, tak všetky poznámky, ktoré boli otvorené pri ukončení programu Tomboy, budú automaticky znovu otvorené pri spustení.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
sk: Ak je povolené, tak môže byť otvorená poznámka zatvorená stlačením klávesu Esc.

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
sk: Ak je hodnota nastavená na pravda, systémová ikona programu Tomboy bude zobrazená v oblasti upozornení. Zakázanie tohto môže byť užitočné, keď iná aplikácia poskytuje funkčnosť systémovej ikony.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sk: Ak je hodnota nastavená na pravda, pravopisné chyby budú červeno podčiarknuté a pravopisne správne návrhy budú zobrazené v ponuke, ktorá sa otvorí po kliknutí pravým tlačidlom.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
sk: Ak je hodnota nastavená na pravda, tak klávesové skratky nastavené v /apps/tomboy/global_keybindings budú dostupné aj v ostatných aplikáciach, kde sprístupnia užitočné akcie pre program Tomboy.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sk: Ak je hodnota nastavená na pravda, tak názov písma nastaveného v custom_font_face bude použitý ako písmo pri zobrazovaní poznámok. Inak bude použité písmo pracovného prostredia.

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
sk: Indikuje to, že zásuvný modul Importér zo Sticky Notes nebol spustený, mal by sa spustiť automaticky pri ďalšom štarte programu Tomboy.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sk: Celé číslo určujúce minimálny počet poznámok, ktoré sa zobrazia v ponuke poznámok programu Tomboy.

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sk: Celočíselná hodnota vyjadruje ako často sa má vykonávať synchronizácia vašich poznámok na pozadí (ak je nastavená). Akákoľvek hodnota menšia ako 1 vyjadruje, že automatická synchronizácia je zakázaná. Najnižšia prijateľná kladná hodnota je 5. Hodnota je v minútach.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sk: Celočíselná hodnota, ktorá určuje, či používateľ vždy uprednostňuje konkrétne správanie pri zistení konfliktu namiesto zobrazenia výzvy používateľovi. Hodnoty sa interne mapujú na vymenovaný typ. 0 znamená, že si používateľ pri výskyte konfliktu želá zobraziť výzvu aby mohol rozhodovať v konfliktnej situácii prípad od prípadu.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sk: Celočíselná hodnota, ktorá určuje, či používateľ vždy uprednostňuje konkrétne správanie aktualizácie odkazov pri zistení konfliktu namiesto zobrazenia výzvy používateľovi. Hodnoty sa interne mapujú na vymenovaný typ. 0 znamená, že si používateľ želá, aby bola zobrazená výzva pri premenovaní poznámky, ktoré môže ovplyvniť existujúce odkazy v iných poznámkach. 2 znamená, že text odkazu by mal byť aktualizovaný podľa nového názvu poznámky, takže bude stále odkazovať na premenovanú poznámku.

en: Last Directory used in HTML Export
sk: Naposledy použitý adresár pre exportovanie do HTML

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sk: Spôsob aktualizácie odkazov pri premenovaní poznámky

en: List of pinned notes.
sk: Zoznam pripnutých poznámok.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
sk: Maximálny počet znakov v názve poznámky zobrazený v oblasti upozornení Tomboy alebo v ponuke poznámkového apletu v paneli.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
sk: Maximálna dĺžka názvu poznámky zobrazenej v ponuke v oblasti upozornení.

en: Minimum number of notes to show in menu
sk: Minimálny počet poznámok, ktoré sa zobrazia v ponuke

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sk: Uložené správanie pre konflikt pri synchronizácií poznámok

en: Open Recent Changes
sk: Otvoriť nedávne zmeny

en: Open Search Dialog
sk: Otvoriť dialógové okno hľadania

en: Open Start Here
sk: Otvoriť Začnite tu

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
sk: Cesta k synchronizačnému adresáru Tomboy na SSH serveri (voliteľné).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sk: Cesta k synchronizačnému serveru pri používaní doplnku služby synchronizácie súborového systému.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sk: Vzdialený synchronizačný priečinok SSHFS

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sk: Používateľské meno vzdialenej synchronizácie SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server Port
sk: Port servera pre synchronizáciu SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server URL
sk: URL servera pre synchronizáciu SSHFS

en: Saved height of "Search All Notes" window
sk: Uložená výška okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
sk: Uložená vodorovná pozícia okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
sk: Uložená zvislá pozícia okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“

en: Saved width of "Search All Notes" window
sk: Uložená šírka okna „Hľadať vo všetkých poznámkach“

en: Selected Synchronization Service Addin
sk: Označený doplnok synchronizačnej služby

en: Set to TRUE to activate
sk: Nastavte na TRUE pre aktiváciu

en: Show applet menu
sk: Zobraziť ponuku apletu

en: Start Here Note
sk: Poznámka Začnite tu

en: Sticky Note Importer First Run
sk: Prvé spustenie importéra poznámok Sticky Note

en: Synchronization Client ID
sk: Identifikátor synchronizačného klienta

en: Synchronization Local Server Path
sk: Cesta miestneho synchronizačného servera

en: The date format that is used for the timestamp.
sk: Formát dátumu používaný pre časovú značku.

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Globálna klávesová skratka na vytvorenie a zobrazenie novej poznámky. Formát vyzerá takto: „&lt;Control&gt;a“ alebo „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Syntaktický analyzátor je značne tolerantný a povoľuje veľké aj malé písmená, a tiež skratky ako „&lt;Ctl&gt;“ a „&lt;Ctrl&gt;“. Ak nastavíte možnosť na špeciálny reťazec „disabled“, tak táto akcia nebude mať priradenú žiadnu klávesovú skratku.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Globálna klávesová skratka na otvorenie poznámky „Začnite tu“. Formát vyzerá takto: „&lt;Control&gt;a“ alebo „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Syntaktický analyzátor je značne tolerantný a povoľuje veľké aj malé písmená, a tiež skratky ako „&lt;Ctl&gt;“ a „&lt;Ctrl&gt;“. Ak nastavíte možnosť na špeciálny reťazec „disabled“, tak táto akcia nebude mať priradenú žiadnu klávesovú skratku.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Globálna klávesová skratka na otvorenie dialógového okna hľadania poznámok. Formát vyzerá takto „&lt;Control&gt;a“ alebo „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Syntaktický analyzátor je značne tolerantný a povoľuje veľké aj malé písmená, a tiež skratky ako „&lt;Ctl&gt;“ a „&lt;Ctrl&gt;“. Ak nastavíte možnosť na špeciálny reťazec „disabled“, tak táto akcia nebude mať priradenú žiadnu klávesovú skratku.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Globálna klávesová skratka na otvorenie dialógu Nedávne zmeny.Formát vyzerá takto „&lt;Control&gt;a“ alebo „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Syntaktický analyzátor je značne tolerantný a povoľuje veľké aj malé písmená, a tiež skratky ako „&lt;Ctl&gt;“ a „&lt;Ctrl&gt;“, Ak nastavíte možnosť na špeciálny reťazec „disabled“, tak táto akcia nebude mať priradenú žiadnu klávesovú skratku.

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Globálna klávesová skratka na zobrazenie ponuky apletu Tomboy. Formát vyzerá takto: „&lt;Control&gt;a“ alebo „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Syntaktický analyzátor je značne tolerantný a povoľuje veľké a malé písmená,a zvyčajne skratky ako „&lt;Ctl&gt;“ a „&lt;Ctrl&gt;“, Ak nastavíte možnosť na špeciálny reťazec „disabled“, tak tu nebude žiadna klávesová skratka pre túto akciu.

en: The handler for "note://" URLs
sk: Program na otváranie URL adries v tvare „note://“

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sk: Posledný adresár kam boli poznámky exportované pomocou zásuvného modulu Exportovať do HTML.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sk: Posledný stav zaškrtávacieho tlačidla „Exportovať previazané poznámky“ v zásuvnom module Exportovať do HTML.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sk: Posledný stav zaškrtávacieho tlačidla „Vložiť všetky ostatné previazané poznámky“ v zásuvnom module Exportovať do HTML. Toto nastavenie je použité v spolupráci s nastavením „Exportovať previazané poznámky do HTML“, a je použité na presné určenie, či by mali byť zahrnuté  všetky poznámky (nájdené rekurzívne) počas exportu do HTML.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
sk: URI poznámky, považovaná za poznámku „Začnite tu“, ktorá je vždy umiestnená dole v ponuke programu Tomboy, a tiež prístupná klávesovou skratkou.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
sk: Port, ktorý sa použije pri pripájaní k synchronizačnému serveru cez SSH. Nastavte na -1 alebo menej, ak majú byť použité predvolené nastavenia SSH portu.

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sk: Čas (v milisekundách), počas ktorého by mal Tomboy čakať na odpoveď, keď sa na pripojenie zdieľaného obsahu synchronizácie používa FUSE.

en: Timestamp format
sk: Formát časovej značky

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
sk: URL SSH servera, ktorý obsahuje synchronizačný adresár programu Tomboy.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sk: Unikátny identifikator pre aktuálne nastavený doplnok pre synchronizáciu poznámok.

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
sk: Unikátny identifikátor tohto klienta Tomboy, ktorý sa použije pri komunikácii so synchronizačným serverom.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sk: Použiť voľby „-ac“ pre wdfs, aby sa SSL certifikáty akceptovali bez opýtania sa používateľa.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sk: Používateľské meno, ktoré sa použije pri pripájaní k synchronizačnému serveru cez SSH.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
sk: Zoznamu URI poznámok oddelených bielymi znakmi, ktoré by sa mali vždy zjaviť v ponuke poznámok programu Tomboy.

en: _File
sk: _Súbor

en: _New
sk: _Nový

en: Create a new note
sk: Vytvoriť novú poznámku

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: Open the selected note
sk: Otvoriť označenú poznámku

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Delete the selected note
sk: Odstrániť označenú poznámku

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: Close this window
sk: Zavrieť toto okno

en: _Quit
sk: U_končiť

en: Quit Tomboy
sk: Ukončiť Tomboy

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Tomboy Preferences
sk: Nastavenia Tomboy

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: Tomboy Help
sk: Pomocník Tomboy

en: About Tomboy
sk: O programe Tomboy

en: TrayIcon
sk: Ikona v oblasti upozornení

en: Create _New Note
sk: Vytvoriť _novú poznámku

en: _Search All Notes
sk: _Hľadať vo všetkých poznámkach

en: Open the Search All Notes window
sk: Otvoriť okno Hľadať vo všetkých poznámkach

en: Start synchronizing notes
sk: Spustiť synchronizáciu poznámok

note: Addin's tab caption
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
sk: Minimálny počet poznámok, ktoré sa zobrazia v zozname Nedávne (maximum 18)

en: What links here?
sk: Čo sem odkazuje?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
sk: (nič)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sk: Môžete používať akúkoľvek bugzillu. Stačí, ak pretiahnete odkazy do poznámok. Ak chcete špeciálnu ikonu pre istých hostiteľov, tak ich sem pridajte.

en: Host Name
sk: Názov hostiteľa

en: Icon
sk: Ikona

en: Select an icon...
sk: Zvoliť ikonu...

note: Extra Widget
en: _Host name:
sk: Názov _hostiteľa:

en: No host name specified
sk: Nebol zadaný názov hostiteľa

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
sk: Musíte uviesť názov hostiteľa programu Bugzilla, aby sa zobrazila s ním táto ikona.

en: Error saving icon
sk: Chyba pri ukladaní ikony

en: Could not save the icon file.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor ikony.

en: Really remove this icon?
sk: Naozaj odstrániť túto ikonu?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sk: Ak ikonu zmažete, tak bude navždy stratená.

en: Cannot open email
sk: Nedá sa otvoriť email

en: Destination for HTML Export
sk: Cieľ pre exportovanie do HTML

en: Export linked notes
sk: Exportovať previazané poznámky

en: Include all other linked notes
sk: Zahrnúť všetky ostatné previazané poznámky

en: Export to HTML
sk: Exportovať do HTML

en: Your note was exported to "{0}".
sk: Vaša poznámka bola exportovaná do „{0}“.

en: Note exported successfully
sk: Poznámka bola úspešne exportovaná

en: Access denied.
sk: Prístup odmietnutý.

en: Folder does not exist.
sk: Priečinok neexistuje.

en: Could not save the file "{0}"
sk: Nemohol byť uložený súbor „{0}“

en: _Folder Path:
sk: Ces_ta k priečinku:

en: Select Synchronization Folder...
sk: Vybrať synchronizačný priečinok...

en: Folder path field is empty.
sk: Cesta k priečinku je prázdna.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
sk: Zadaná cesta k priečinku neexistuje, a Tomboy ju nedokázal vytvoriť.

en: Local Folder
sk: Miestny priečinok

en: Fixed Wid_th
sk: Pev_ná šírka

en: Cannot contact '{0}'
sk: Nedá sa spojiť s „{0}“

en: Error running gaim-remote: {0}
sk: Chyba pri spúšťaní gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
sk: Vložiť časovú značku

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
sk: hh:mm, dddd d. MMMM

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sk: Zvoľte jeden z preddefinovaných formátov alebo použite vlastný.

en: Use _Selected Format
sk: Použiť zvo_lený formát

en: _Use Custom Format
sk: Použiť vlastný f_ormát

en: Today: Template
sk: Dnes: Šablóna

en: Today:
sk: Dnes:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
sk: dddd d. MMMM yyyy

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Appointments
sk: Schôdzky

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
sk: Zmeňte poznámku <b>Dnes: Šablóna</b> ak si chcete prispôsobiť text, ktorý budú obsahovať nové poznámky Dnes.

en: _Open Today: Template
sk: _Otvoriť poznámku Dnes: Šablóna

en: Print
sk: Tlačiť

en: Error printing note
sk: Chyba pri tlači poznámky

en: Page {0} of {1}
sk: Strana {0}. z {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
sk: hh:mm:ss, dddd dd.MM.yyyy

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
sk: Odstrániť nefunkčné odkazy

en: Add a sketch
sk: Pridať náčrt

en: User_name:
sk: Používateľské me_no:

en: _Folder Path (optional):
sk: Ces_ta k priečinku (nepovinné):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
sk: SSH synchronizácia vyžaduje existujúci SSH kľúč pre tento server a používateľa, pridané do bežiaceho SSH démona.

en: Server or username field is empty.
sk: Pole server alebo používateľské meno je prázdne.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
sk: Vypršal časový limit pre pripojenie k serveru. Zaistite, prosím, aby bol váš SSH kľúč pridaný do bežiaceho SSH démona.

en: Import from Sticky Notes
sk: Importovať z programu Sticky Notes

en: No Sticky Notes found
sk: Neboli nájdené žiadne poznámky Sticky Notes

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
sk: Nebol nájdený žiadny vhodný súbor pre poznámky Sticky Notes v „{0}“.

en: Sticky Notes import completed
sk: Poznámky zo Sticky Notes boli importované

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
sk[0]: <b>{0}</b> z <b>{1}</b> poznámok zo Sticky Notes bolo úspešne importovaných.
sk[1]: <b>{0}</b> z <b>{1}</b> poznámok zo Sticky Notes bolo úspešne importovaných.
sk[2]: <b>{0}</b> z <b>{1}</b> poznámok zo Sticky Notes bolo úspešne importovaných.

en: Untitled
sk: Nepomenovaná

en: Sticky Note:
sk: Poznámka Sticky Notes:

en: --- Tasque is not running ---
sk: --- Tasque nebeží ---

en: _Underline
sk: Podtrhn_uté

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: URL, username, or password field is empty.
sk: Pole URL, používateľské meno alebo heslo je prázdne.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
sk: Chyba pri pripájaní na server. Môže to byť spôsobené používaním nesprávneho používateľského mena a/alebo hesla.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
sk: Ukladanie nastavení do zväzku kľúčov GNOME zlyhalo s nasledujúcou správou:

en: Connect to Server
sk: Pripojiť sa k serveru

en: Connected
sk: Pripojený

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
sk: Server neodpovedá. Neskôr to skúste znovu.

en: Authorization Failed, Try Again
sk: Overenie totožnosti zlyhalo, skúste to znovu

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
sk: Webové overenie totožnosti pre program Tomboy bolo úspešné

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
sk: Prosím, vráťte sa do okna nastavení Tomboy a kliknite na Uložiť, aby sa začala synchronizácia.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
sk: Pripojený. Na začatie synchronizácie kliknite na Uložiť

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
sk: Prebieha overenie totožnosti v prehliadači (kliknite pre resetovanie pripojenia)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
sk: Nastavte predvolený prehliadač a skúste to znovu

en: Tomboy Web
sk: Web programu Tomboy

en: Export All Notes to {0}
sk: Exportovať všetky poznámky do {0}

en: Start exporting notes to {0}
sk: Spustiť export poznámok do {0}

en: Export selected notebook to {0}
sk: Exportovať vybraný zápisník do {0}

en: Start exporting notebook to {0}
sk: Začať exportovanie zápisníka do {0}

en: _Tools
sk: Nás_troje

en: Export
sk: Exportovať

en: Export your notes.
sk: Exportujte svoje poznámky.

en: Export All Notes To {0}
sk: Exportovať všetky poznámky do {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
sk: Exportovať vybraný zápisník do {0}

en: All Notes {0} Export
sk: Exportovať všetky poznámky {0}

en: Could not export, access denied.
sk: Nepodarilo sa exportovať, prístup odmietnutý.

en: Could not export, folder does not exist.
sk: Nepodarilo sa exportovať, priečinok neexistuje.

en: Could not export: {0}
sk: Nepodarilo sa exportovať: {0}

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: Unfiled Notes
sk: Nezaradené poznámky

en: Your notes were exported to "{0}".
sk: Vaše poznámky boli exportované do „{0}“.

en: Notes exported successfully
sk: Poznámky boli úspešne exportované

en: Could not save the files in "{0}"
sk: Nepodarilo sa uložiť súbory do „{0}“

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
sk: Vytvoriť cieľový priečinok pre exportovanie {0}

en: Search All Notes
sk: Hľadať vo všetkých poznámkach

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
sk: Vytvoriť novú poznámku

en: {0} (new)
sk: {0} (nová)

en: Recent Notes
sk: Nedávne poznámky

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
sk: _Okno

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Create a new notebook
sk: Vytvoriť nový zápisník

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
sk: Napíšte názov zápisníka, ktorý chcete vytvoriť.

en: N_otebook name:
sk: Názov _zápisníka:

en: Name already taken
sk: Názov je už zadaný

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sk: Vy_tvoriť

en: Note_books
sk: Zá_pisníky

en: Create a new note in a notebook
sk: Vytvoriť novú poznámku v zápisníku

en: New Note_book...
sk: Nový zá_pisník...

en: _New Note
sk: _Nová poznámka

en: Create a new note in this notebook
sk: Vytvoriť novú poznámku v tomto zápisníku

en: _Open Template Note
sk: _Otvoriť šablónu poznámky

en: Open this notebook's template note
sk: Otvoriť šablónu poznámky tohto zápisníka

en: Delete Note_book
sk: Odstrániť zá_pisník

en: Delete the selected notebook
sk: Odstrániť označený zápisník

en: Notebooks
sk: Zapisníky

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
sk: {0} šablóna zápisníka

en: New Note
sk: Nová poznámka

en: All Notes
sk: Všetky poznámky

en: Really delete this notebook?
sk: Naozaj odstrániť tento zápisník?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sk: Poznámky patriace do tohto zápisníka nebudú odstránené, ale už nebudú priradené k tomuto zápisníku. Táto akcia je nevratná.

en: No notebook
sk: Žiadny zápisník

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
sk: Nová poznámka v „{0}“

en: Place this note into a notebook
sk: Vložte túto poznámku do zápisníka

en: Notebook
sk: Zápisník

en: _New notebook...
sk: _Nový zápisník...

en: New Note {0}
sk: Nová poznámka {0}

en: Really delete "{0}"?
sk: Naozaj odstrániť „{0}“?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
sk[0]: Skutočne odstrániť týchto {0} poznámok?
sk[1]: Skutočne odstrániť túto poznámku?
sk[2]: Skutočne odstrániť tieto {0} poznámky?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sk: Ak odstránite poznámku, bude navždy stratená.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
sk: Počas ukladania vašich poznámok sa vyskytla chyba. Skontrolujte, prosím, či máte dostatok miesta na disku, a či máte vhodné práva v {0}. Podrobnosti o chybe môžete nájsť v {1}.

en: Error saving note data.
sk: Chyba pri ukladaní údajov poznámky.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sk: Šablóna novej poznámky

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
sk: Vaše poznámky boli presunuté!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
sk: V najnovšej verzii Tomboy boli vaše súbory s poznámkami presunuté. Pravdepodobne by vás nemalo nikdy zaujímať, kde sú vaše poznámky uložené, a ak vás to nezaujíma, tak prosím, pokračujte a <bold>odstráňte túto poznámku</bold>.  :-)
    
    Váš starý priečinok s poznámkami je stále živý a zdravý v <link:url>{0}</link:url> . Ak sa vrátite k staršej verzii programu Tomboy, poznámky bude hľadať v ňom.
    
    My sme ale prekopírovali vaše poznámky a konfiguráciu do nových priečinkov, ktoré sa budú odteraz používať.
    
    <list><list-item dir="ltr">Poznámky môžete nájsť v <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Konfigurácia je v <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Zásuvné moduly môžete inštalovať do <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Súbory so záznamami môžete nájsť v <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Veľa šťastia!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sk: <note-content>Začnite tu
    
    <bold>Vitajte v programe Tomboy!</bold>
    
    Poznámku „Začnite tu“ použite na začiatku organizovania vašich nápadov a myšlienok.
    
    Pomocou položky „Vytvoriť novú poznámku“ môžete vytvoriť nové poznámky v ponuke poznámok programu Tomboy vo vašom GNOME paneli. Vaša poznámka bude uložená automaticky.
    
    Po zorganizovaní poznámok príbuzné poznámky prepojte odkazmi a nápady máte spolu!
    
    Vytvorili sme poznámku, ktorá sa volá <link:internal>Používanie odkazov v programe Tomboy</link:internal>. Všimli ste si, že zakaždým keď zadáte <link:internal>Používanie odkazov v programe Tomboy</link:internal> sa to automaticky podčiarklo? Kliknite na odkaz na otvorenie poznámky.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sk: <note-content>Používanie odkazov v programe Tomboy
    
    Poznámky v programe Tomboy sa dajú navzájom previazať označením textu v súčasnej poznámke a kliknutím na tlačidlo <bold>Odkaz</bold> hore v lište nástrojov. Tým sa vytvorí nová poznámká a tiež sa podčiarkne názov poznámky v súčasnej poznámke.
    
    Zmenením názvu poznámky sa aktualizujú odkazy v ostatných poznámkach. Tým sa predíde porušeniu odkazov pri premenovaní poznámky.
    
    Taktiež ak zadáte názov inej poznámky v súčasnej poznámke, tak s ňou bude automaticky previazaná.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sk: Začnite tu

en: Using Links in Tomboy
sk: Používanie odkazov v programe Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
sk: Sem napíšte obsah novej poznámky.

en: Rename Note Links?
sk: Premenovať odkazy poznámok?

en: _Rename Links
sk: P_remenovať odkazy

en: _Don't Rename Links
sk: _Nepremenovať odkazy

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sk: Premenovať odkazy v ostatných poznámkach z „<span underline="single">{0}</span>“ na „<span underline="single">{1}</span>“?
    Ak nepremenujete odkazy, tak potom už viac nebudú odkazovať na nič.

en: Rename Links
sk: Premenovať odkazy

en: Note Title
sk: Názov poznámky

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
sk: Vybrať všetky

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
sk: Odznačiť všetky

en: Ad_vanced
sk: _Pokročilé

en: Always show this _window
sk: Vždy zobraziť toto _okno

en: Never rename _links
sk: _Nikdy nepremenovať odkazy

en: Alwa_ys rename links
sk: Vžd_y premenovať odkazy

en: Find in This Note
sk: Nájsť v tejto poznámke

en: _Link to New Note
sk: O_dkaz na novú poznámku

en: _Find in This Note
sk: _Nájsť v tejto poznámke

en: Clos_e All Notes
sk: Za_vrieť všetky poznámky

en: Search
sk: Hľadať

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
sk: Hľadajte vo svojich poznámkach

en: Link
sk: Odkaz

en: Link selected text to a new note
sk: Previazať vybraný text s novou poznámkou

en: Set properties of text
sk: Nastaviť vlastnosti textu

en: T_ools
sk: Nástr_oje

en: Use tools on this note
sk: Použiť nástroje na tejto poznámke

en: Delete this note
sk: Odstrániť túto poznámku

en: Synchronize Notes
sk: Synchronizovať poznámky

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sk: Toto je šablóna poznámky, od ktorej závisí predvolený obsah normálnych poznámok a nebude zobrazená v ponuke poznámok ani v okne hľadania.

en: Convert to regular note
sk: Previesť na normálnu poznámku

en: Save Si_ze
sk: Uložiť veľ_kosť

en: Save Se_lection
sk: Uložiť vý_ber

en: Save _Title
sk: Uložiť _názov

en: _Find...
sk: _Nájsť...

en: Find _Next
sk: _Hľadať ďalšie

en: Find _Previous
sk: Nájsť pre_dchádzajúce

en: Cannot create note
sk: Nedá sa vytvoriť poznámka

en: _Find:
sk: _Nájsť:

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: _Next
sk: Ď_aľšie

en: _Bold
sk: _Tučné

en: _Italic
sk: _Kurzíva

en: _Strikeout
sk: _Preškrtnuté

en: _Highlight
sk: _Zvýraznené

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: _Normal
sk: Normá_lne

en: Hu_ge
sk: Ob_rovské

en: _Large
sk: V_eľké

en: S_mall
sk: _Malé

en: Increase Font Size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Decrease Font Size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Bullets
sk: Odrážky

en: Editing
sk: Upravovanie

en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Add-ins
sk: Doplnky

en: _Spell check while typing
sk: Kontrolovať pravopi_s počas písania

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sk: Chyby budú podtrhnuté červenou a návrhy správneho zápisu budú zobrazené v kontextovej ponuke.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sk: Zvýrazňovať _WikiSlová

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sk: Povolením tejto možnosti zvýrazníte slová <b>KtoréVyzerajúTakto</b>. Kliknutím na to slovo vytvoríte poznámku s takým názvom.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sk: Povoliť automaticky o_drážkované zoznamy

en: Use custom _font
sk: Použiť vlastné písm_o

en: When renaming a linked note:
sk: Keď sa premenúva previazaná poznámka:

en: Ask me what to do
sk: Opýtať sa ma čo spraviť

en: Never rename links
sk: Nikdy nepremenovať odkazy

en: Always rename links
sk: Vždy premenovať odkazy

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sk: Použite šablónu novej poznámky na určenie textu, ktorý by mal byť použitý pri vytváraní novej poznámky.

en: Open New Note Template
sk: Otvoriť šablónu novej poznámky

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
sk: Očakávať klávesové _skratky

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
sk: Klávesové skratky vám umožnia rýchlo pristupovať k vašim poznámkam kdekoľvek stlačením klávesu. Príklad klávesových skratiek: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
sk: Zobraziť ponuku k _poznámkam

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
sk: Otvoriť „_Začnite tu“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
sk: Vytvoriť _novú poznámku

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
sk: Otvoriť „_Hľadať vo všetkých poznámkach“

en: Ser_vice:
sk: Služ_ba:

en: Not configurable
sk: Nekonfigurovateľné

en: Automaticall_y Sync in Background Every
sk: Automatick_y synchronizovať na pozadí každých

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
sk: Minút

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sk: _Pokročilé...

en: The following add-ins are installed
sk: Nasledujúce doplnky sú nainštalované

en: Get More Add-Ins...
sk: Získať viac doplnkov...

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: _Disable
sk: Z_akázať

en: Not Implemented
sk: Nenaimplementované

en: {0} Preferences
sk: Nastavenia {0}

en: Choose Note Font
sk: Zvoľte písmo poznámky

en: Other Synchronization Options
sk: Ostatné možnosti synchronizácie

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sk: Keď je zistený rozpor medzi miestnou poznámkou a poznámkou na nastavenom synchronizačnom serveri:

en: Always ask me what to do.
sk: Vždy sa opýtať čo spraviť.

en: Rename my local note.
sk: Premenovať miestnu poznámku.

en: Replace my local note with the server's update.
sk: Nahradiť miestnu poznámku aktuálnejšou zo servera.

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sk: Vymazanie vašich synchronizačných nastavení sa neodporúča.  Mali by ste znovu vynútiť synchronizáciu všetkých vašich poznámok, keď uložíte nové nastavenia.

en: Resetting Synchronization Settings
sk: Nulovanie synchronizačných nastavení

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sk: Zakázali ste nastavený synchronizačný server.  Vaše nastavenia synchronizácie budú vymazané.  Mali by ste znovu vynútiť synchronizáciu všetkých vašich poznámok, keď uložíte nové nastavenia.

en: Connection successful
sk: Úspešne pripojený

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sk: Tomboy je pripravený na synchronizáciu vašich poznámok. Prajete si ich synchronizovať teraz?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
sk: Skontrolujte, prosím, vami zadané informácie a skúste to znovu. Súbor so záznamom {0} by mal obsahovať viac informácií o chybe.

en: Error connecting
sk: Chyba pri pripájaní

en: Version:
sk: Verzia:

en: Author:
sk: Autor:

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: Add-in Dependencies:
sk: Závislosti doplnku

en: _Search:
sk: _Hľadať:

en: Note
sk: Poznámka

en: Last Changed
sk: Naposledy zmenené

en: Matches
sk: Zhody

en: Title match
sk: Zhoda v názve

en: {0} match | {0} matches
sk[0]: {0} zhôd
sk[1]: {0} zhoda
sk[2]: {0} zhody

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
sk[0]: Spolu: {0} poznámok
sk[1]: Spolu: {0} poznámka
sk[2]: Spolu: {0} poznámky

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
sk[0]: Zhoduje sa: {0} poznámok
sk[1]: Zhoduje sa: {0} poznámka
sk[2]: Zhodujú sa: {0} poznámky

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky v vybranom zápisníku.
    Kliknutím sem vyhľadávate naprieč všetkými poznámkami.

en: Click here to search across all notebooks
sk: Kliknutím sem vyhľadávate naprieč všetkými zápisníkmi

en: Notes
sk: Poznámky

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
sk: Tento synchronizačný doplnok nie je na vašom počítači podporovaný. Preverte, prosím, či máte správne nainštalované a nastavené FUSE a {0}

en: Could not read testfile.
sk: Nepodarilo sa prečítať testovací súbor.

en: Write test failed.
sk: Skúška zápisu zlyhala.

en: Timeout connecting to server.
sk: Vypršal časový limit pripájania k serveru.

en: Error connecting to server.
sk: Chyba pri pripájaní k serveru.

en: FUSE could not be enabled.
sk: Nepodarilo sa povoliť FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
sk: Vyskytla sa chyba počas pripájania k zadanému serveru:

note: Expander containing TreeView
en: Details
sk: Podrobnosti

en: Status
sk: Stav

en: Acquiring sync lock...
sk: Získava sa synchronizačný zámok...

en: Committing changes...
sk: Odovzdávajú sa zmeny...

en: Synchronizing Notes
sk: Synchronizujú sa poznámky

en: Synchronizing your notes...
sk: Synchronizujú sa vaše poznámky...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sk: Môže to chvíľu trvať, oddýchnite si!

en: Connecting to the server...
sk: Pripája sa k serveru...

en: Deleting notes off of the server...
sk: Odstraňujú sa poznámky zo servera...

en: Downloading new/updated notes...
sk: Sťahujú sa nové/aktualizované poznámky...

en: Server Locked
sk: Server uzamknutý

en: Server is locked
sk: Server je uzamknutý

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sk: Jeden z iných vašich počítačov sa práve synchronizuje. Počkajte, prosím, 2 minúty a skúste to znovu.

en: Preparing to download updates from server...
sk: Pripravuje sa stiahnutie aktualizácií zo servera...

en: Preparing to upload updates to server...
sk: Pripravuje sa nahratie aktualizácií na server...

en: Uploading notes to server...
sk: Nahrávajú sa poznámky na server...

en: Synchronization Failed
sk: Synchronizácia zlyhala

en: Failed to synchronize
sk: Zlyhala synchronizácia

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sk: Nepodarilo sa synchronizovať poznámky. Skontrolujte podrobnosti nižšie a skúste to znovu.

en: Synchronization Complete
sk: Synchronizácia dokončená

en: Synchronization is complete
sk: Synchronizácia je dokončená

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
sk[0]: {0} poznámok aktualizovaných.
sk[1]: {0} poznámka aktualizovaná.
sk[2]: {0} poznámky aktualizované.

en: Your notes are now up to date.
sk: Vaše poznámky sú teraz aktuálne.

en: Synchronization Canceled
sk: Synchronizácia zrušená

en: Synchronization was canceled
sk: Synchronizácia bola zrušená

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sk: Prerušili ste synchronizáciu.  Teraz môžete zavrieť okno.

en: Synchronization Not Configured
sk: Synchronizácia nenastavená

en: Synchronization is not configured
sk: Synchronizácia nie je nastavená

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sk: Nastavte si prosím synchronizáciu v dialógovom
    okne nastavení.

en: Synchronization Service Error
sk: Chyba synchronizačnej služby

en: Service error
sk: Chyba služby

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sk: Chyba pri pripájaní k synchronizačnej službe. Skúste to, prosím, znovu.

en: Deleted locally
sk: Odstránené miestne

en: Deleted from server
sk: Odstránené zo servera

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Added
sk: Pridané

en: Uploaded changes to server
sk: Zmeny nahrané na server

en: Uploaded new note to server
sk: Nová poznámka nahraná na server

en: Note Conflict
sk: Rozpor medzi poznámkami

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sk:  (stará)

en: Rename local note:
sk: Premenovať miestnu poznámku:

en: Update links in referencing notes
sk: Aktualizovať odkazy v odkazujúcich poznámkach

en: Overwrite local note
sk: Prepísať miestnu poznámku

en: Always perform this action
sk: Vždy vykonať túto akciu

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sk: Bol zistený rozpor medzi poznámkami

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sk: Verzia na serveri „{0}“ je v rozpore s miestnou poznámkou. Čo chcete spraviť s miestnou poznámkou?

en: Could not enable FUSE
sk: Nepodarilo sa povoliť FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
sk: FUSE modul nemohol byť nahratý. Skontrolujte, prosím, či je správne nainštalovaný a skúste to znovu.

en: Enable FUSE?
sk: Povoliť FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
sk: Vami zvolená ynchronizácia vyžaduje, aby ste mali nahratý modul FUSE.
    
    Ak nechcete dostávať túto výzvu, mali by ste pri štarte nahrať FUSE. Pridajte „modprobe fuse“ do /etc/init.d/boot.local alebo „fuse“ do /etc/modules.

en: Cannot create new note
sk: Nie je možné vytvoriť novú poznámku

en: Primary Development:
sk: Primárny vývoj:

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
sk: Autorské právo © 2004-2007 Alex Graveley
    Autorské právo © 2004-2011 ostatní

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sk: Jednoduchá a ľahko používateľná
    aplikácia na vytváranie poznámok na pracovnej ploche.

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
sk: Tomboy: Jednoduchá, ľahko používateľná aplikácia na prácu s poznámkami.
    Autorské právo © 2004-2006 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Autorské právo © 2004-2011 ostatní

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
sk: Použitie:
      --version			Zobraziť informácie o verzii.
      --help			Zobraziť túto správu o používaní.
      --note-path [cesta k adresáru]		Nahrať/uskladniť údaje poznámok v tomto adresári.
      --search [text]		Otvoriť okno hľadania vo všetkých poznámkach s textom na hľadanie.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
sk:   --new-note			Vytvoriť a zobraziť novú poznámku.
      --new-note [názov]		Vytvoriť a zobraziť novú poznámku s názvom.
      --open-note [názov/url]	Zobraziť existujúcu poznámku zodpovedajúcu názvu.
      --start-here			Zobraziť poznámku „Začnite tu“.
      --highlight-search [text]	Hľadať a zvýrazniť text v otvorenej poznámke.

en: Version {0}
sk: Verzia {0}

en:  (new)
sk:  (nová)

en: _About Tomboy
sk: _O programe Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sk: Príručku k programu „Tomboy - poznámky“ sa nepodarilo nájsť. Skontrolujte, prosím, či bola inštalácia úspešne dokončená.

en: Help not found
sk: Pomocník nebol nájdený

en: Cannot open location
sk: Nedá sa otvoriť umiestnenie

en: Today, {0}
sk: Dnes, {0}

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday, {0}
sk: Včera, {0}

en: Yesterday
sk: Včera

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
sk[0]: Pred {0} dňami, {1}
sk[1]: Včera, {1}
sk[2]: Pred {0} dňami, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
sk[0]: Pred {0} dňami
sk[1]: Včera
sk[2]: Pred {0} dňami

en: Tomorrow, {0}
sk: Zajtra, {0}

en: Tomorrow
sk: Zajtra

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
sk[0]: O {0} dní, {1}
sk[1]: O {0} deň, {1}
sk[2]: O {0} dni, {1}

en: In {0} day | In {0} days
sk[0]: O {0} dní
sk[1]: O {0} deň
sk[2]: O {0} dni

en: MMMM d, h:mm tt
sk: hh:mm, d. MMMM

en: MMMM d
sk: d. MMMM

en: No Date
sk: Žiadny dátum

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
sk: hh:mm, d. MMMM yyyy

en: MMMM d yyyy
sk: d. MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
sk: (Nepomenovaná {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sk: Poznámka s názvom <b>{0}</b> už existuje. Pred pokračovaním vyberte, prosím, iný názov pre túto poznámku.

en: Note title taken
sk: Zadaný názov poznámky

en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz
