HEAD - en to sr translation catalogue (474 entries)

en: Tomboy Applet Factory
sr: Podrška za programče Tomičine beleške

en: Tomboy Notes
sr: Tomičine beleške

en: Simple and easy to use note-taking
sr: Jednostavan hvatač beleški

en: Accessories
sr: Alatke

en: S_ynchronize Notes
sr: _Uskladi beleške

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _About
sr: _O programu

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sr: Hvatajte beleške, povezujte ideje i ostanite organizovani

en: Note-taker
sr: Hvatač beleški

en: Enable spellchecking
sr: Omogućava proveru pravopisa

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sr: Ako je uključeno, neispravno napisane reči će biti podvučene crvenom bojom, a predlozi ispravno napisane reči se prikazuju u izborniku desnog klika.

en: Enable WikiWord highlighting
sr: Omogućava obeležavanje VikiReči

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Uključite ovu opciju za obeležavanje reči KojeIzgledajuOvako. Klik na reč će napraviti novu belešku sa tim nazivom.

en: Enable automatic bulleted lists.
sr: Omogućava samostalno označene spiskove.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sr: Uključite ovu opciju ako želite samostalno postavljanje označenih spiskova kada upišete - ili * na početku reda.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
sr: Omogućava ubacivanje srednjim klikom na ikonicu.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sr: Uključite ovu opciju ako želite da srednjim klikom na ikonicu Tomice ubacite sadržaj obeležen tekućim vremenom u belešku za početnu stranicu.

en: Enable custom font
sr: Omogućava poseban slovni lik

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sr: Ako je uključeno, biće korišćen skup slovnih likova naveden u „custom_font_face“ pri prikazu beleški, inače podrazumevani slovni lik će biti korišćen.

en: Custom Font Face
sr: Poseban slovni lik

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sr: Ako je „enable_custom_font“ uključeno, biće korišćen ovde odabran skup slovnih likova pri prikazu beleški.

en: Enable global keybindings
sr: Omogućava prečice sa tastature

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
sr: Ako je uključeno, globalne prečice postavljene u „/apps/tomboyglobal_keybindings“ će biti omogućene, što daje mogućnost da se nekim korisnim akcijama Tomičinih beleški pristupa iz drugih programa.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
sr: Uključuje potvrdu za brisanje beleške

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
sr: Ukoliko isključite ovu opciju, prozorče za potvrdu brisanja beleške neće biti prikazano.

en: Enable Tray Icon
sr: Postavlja ikonicu u obaveštajnu zonu

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
sr: Ukoliko je uključeno, prikazaće se Tomičina ikonica u obaveštajnoj zoni panela. Isključivanje ove opcije je korisno ukoliko neki drugi program obezbeđuje obaveštajnu ikonicu.

en: Start Here Note
sr: Beleška za početnu stanicu

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
sr: Adresa beleške koja će biti smatrana beleškom za „Početnu stanicu“, koja se uvek nalazi na dnu izbornika u Tomici i dostupna je preko prečice sa tastature.

en: Minimum number of notes to show in menu
sr: Najmanji broj beleški za prikaz u izborniku

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sr: Ceo broj koji određuje najmanji broj beleški koje će biti prikazane u izborniku beleški.

en: Maximum number of notes to show in menu
sr: Najveći broj beleški za prikaz u izborniku

en: Integer determining the maximum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sr: Ceo broj koji određuje najveći broj beleški koje će biti prikazane u izborniku beleški.

en: List of pinned notes.
sr: Lista pribodenih beleški.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
sr: Lista URI-ja beleški razdvojena prazninama koja sadrži beleške koje će uvek biti prikazane u meniju Tomice.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
sr: Najmanja dužina naslova beleške za prikazivanje u izborniku panela.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
sr: Najveći broj znakova naslova beleške koji se prikazuju u ikonici panela ili u izborniku programčeta panela.

en: Enable startup notes
sr: Omogućava beleške pri pokretanju

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
sr: Ako je uključeno, sve otvorene beleške u trenutku gašenja Tomice će biti ponovo otvorene pri pokretanju.

en: Show applet menu
sr: Prikazivanje izbornika programčeta

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Globalna prečica za prikaz menija programčeta. Format polja je kao „&lt;Control&gt;a“ ili „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Format je dosta slobodan i dozvoljava mala ili velika slova kao i skraćenice poput „&lt;Ctl&gt;“ i „&lt;Ctrl&gt;“. Ako postavite ovu opciju na posebnu vrednost „disabled“ — isključeno,tada neće postojati prečica za ovu akciju.

en: Open Start Here
sr: Otvaranje početne stanice

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Globalna prečica za otvaranje beleške „Početna stanica“. Format polja je kao „&lt;Control&gt;a“ ili „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Format je dosta slobodan i dozvoljava mala ili velika slova kao i skraćenice poput „&lt;Ctl&gt;“ i „&lt;Ctrl&gt;“. Ako postavite ovu opciju na posebnu vrednost „disabled“ — isključeno,tada neće postojati prečica za ovu akciju.

en: Create a new Note
sr: Napravite novu belešku

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Globalna prečica za otvaranje i prikaz nove beleške. Format polja je kao „&lt;Control&gt;a“ ili „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Format je dosta slobodan i dozvoljava mala ili velika slova kao i skraćenice poput „&lt;Ctl&gt;"i "&lt;Ctrl&gt;“. Ako postavite ovu opciju na posebnu vrednost „disabled“ — isključeno,tada neće postojati prečica za ovu akciju.

en: Open Search Dialog
sr: Otvaranje prozorčeta za pretragu

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Globalna prečica za otvaranje prozorčeta za pretraživanje. Format polja je kao „&lt;Control&gt;a“ ili „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Format je dosta slobodan i dozvoljava mala ili velika slova kao i skraćenice poput „&lt;Ctl&gt;“i „&lt;Ctrl&gt;“. Ako postavite ovu opciju na posebnu vrednost „disabled“ — isključeno,tada neće postojati prečica za ovu akciju.

en: Open Recent Changes
sr: Otvaranje skorašnjih izmena

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Globalna prečica za otvaranje prozorčeta sa skorašnjim izmenama. Format polja je kao „&lt;Control&gt;a“ ili „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Format je dosta slobodan i dozvoljava mala ili velika slova kao i skraćenice poput „&lt;Ctl&gt;“ i „&lt;Ctrl&gt;“. Ako postavite ovu opciju na posebnu vrednost „disabled“ — isključeno,tada neće postojati prečica za ovu akciju.

en: Saved height of "Search All Notes" window
sr: Sačuvana visina prozora „Traži kroz sve beleške“

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Određuje u tačkama visinu prozora „Traži kroz sve beleške“, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved width of "Search All Notes" window
sr: Sačuvana širina prozora „Traži kroz sve beleške“

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Određuje u tačkama širinu prozora „Traži kroz sve beleške“, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
sr: Sačuvan vodoravni položaj prozora „Traži kroz sve beleške“

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Određuje X koordinatu prozora „Traži kroz sve beleške“, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
sr: Sačuvan uspravni položaj prozora „Traži kroz sve beleške“

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Određuje Y koordinatu prozora „Traži kroz sve beleške“, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Last Directory used in HTML Export
sr: Poslednji direktorijum korišćen u HTML izvozu

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sr: Poslednji direktorijum u koji je beleška izvezena koristeći dodatak za izvoz u HTML.

en: HTML Export Linked Notes
sr: Povezane beleške HTML izvoza

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sr: Poslednje podešavanje za „Izvezi povezane beleške“ u dodatku za izvoz u HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
sr: HTML izvoz svih povezanih beleški

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sr: Poslednje podešavanje za „Izvezi sve druge povezane beleške“ u dodatku za izvoz u HTML. Ovo podešavanje se koristi skupa sa „HML izvozi povezane beleške“ podešavanjem, a određuje da li sve beleške (rekurzivno otkrivene) trebaju biti uključene pri izvozu u HTML.

en: Sticky Note Importer First Run
sr: Prvo pokretanje Uvoza Gnomovih beleški

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
sr: Ukazuje da dodatak Uvoznik Gnomovih beleški nije pokrenut, i da treba biti samostalno pokrenut pri sledećem pokretanju Tomice.

en: Synchronization Client ID
sr: IB klijenta usklađivanja

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
sr: Jedinstvena oznaka za ovaj klijent Tomice koja se koristi pri komunikaciji sa serverom za usklađivanje.

en: Synchronization Local Server Path
sr: Lokalna putanja do servera usklađivanja

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sr: Putanja do servera za usklađivanje kada se koristi dodatak za usklađivanje preko sistema datoteka.

en: Selected Synchronization Service Addin
sr: Odabrani dodatak za servis usklađivanja

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sr: Jedinstvena oznaka za odabrani dodatak za usklađivanje beleški.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sr: Vreme isteka FUSE montiranja (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sr: Vreme (u milisekundama) koje Tomičine beleške čekaju na odgovor kada se koristi FUSE za montiranje deljena fascikla za usklađivanje.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sr: SSHFS udaljena fascikla za usklađivanje

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
sr: Putanja na SSH serveru za fasciklu usklađivanja Tomičinih beleški (opciono).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sr: SSHFS adresa za udaljeno usklađivanje

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
sr: Adresa SSH servera koja sadrži fasciklu za usklađivanje Tomičinih beleški.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sr: SSHFS korisničko ime za udaljeno usklađivanje

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Korisničko ime za korišćenje prilikom povezivanja na server za usklađivanje preko SSH protokola.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sr: SSHFS port za udaljeno usklađivanje

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
sr: Port za korišćenje prilikom povezivanja na server usklađivanja preko SSH protokola. Postavite na -1 ili manje ukoliko se koristi podrazumevani SSH port.

en: Accept SSL Certificates
sr: Prihvatanje SSL uverenja

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sr: Korišćenje „-ac“ opcije wdfs-a za prihvatanje SSL sertifikata bez pitanja korisnika.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sr: Ponašanje u slučaju sukoba pri usklađivanju beleški

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sr: Ceo broj koji određuje ponašanje pri otkrivenom sukobu umesto da se o tome pita korisnik. Vrednosti se preslikavaju na unutrašnje numerisanje. Vrednost „0“ određuje da treba pitati korisnika tako da se problemi rešavaju od slučaja do slučaja.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sr: Vremensko ograničenje samostalnog pozadinskog usaglašavanja

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sr: Ceo broj koji određuje koliko često će se izvršavati usklađivanje vaših beleški u pozadini (ako se koristi). Svaka vrednost manja od 1 znači da je usklađivanje isključeno. Najmanja prihvatljiva vrednost je 5. Vrednost je u minutima.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sr: Ponašanje ažuriranja veza pri preimenovanju beleške

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sr: Ceo broj koji određuje da li je poželjno da se uvek primenjuje neko određeno ažuriranje veza kada se beleška preimenuje, umesto da se pita korisnik. Vrednosti se preslikavaju na unutrašnje numerisanje. 0 — znači da korisnik želi da bude pitan kada preimenovanje beleške može da utiče na veze koje postoje u ostalim beleškama. 1 — znači da se sve veze automatski uklanjaju. 2 — znači da tekst veze treba ažurirati na novo ime beleške tako da veza ka preimenovanoj belešci nastavi da postoji.

en: Timestamp format
sr: Zapis datuma i vremena

en: The date format that is used for the timestamp.
sr: Oblik datuma korišćenog za oznaku vremena.

en: Enable closing notes with escape.
sr: Omogućava zatvaranje beleške tasterom Esc.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
sr: Ako je uključeno otvorena beleška može biti zatvorena pritiskom na taster Esc.

en: The handler for "note://" URLs
sr: Rukovalac „note://“ adresa

en: Set to TRUE to activate
sr: Izaberite da bi bilo uključeno

en: _File
sr: _Datoteka

en: _New
sr: _Nova

en: Create a new note
sr: Napravite novu belešku

en: _Open...
sr: _Otvori...

en: Open the selected note
sr: Otvorite odabranu belešku

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Delete the selected note
sr: Obrišite odabranu belešku

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Close this window
sr: Zatvorite ovaj prozor

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Quit Tomboy
sr: _Izađi iz Tomice

en: _Edit
sr: _Izmeni

en: Tomboy Preferences
sr: Tomičine postavke

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Tomboy Help
sr: Pomoć za Tomicu

en: About Tomboy
sr: O Tomici

en: TrayIcon
sr: Ikonica u panelu

en: Create _New Note
sr: Napravi _novu belešku

en: _Search All Notes
sr: _Traži kroz sve beleške

en: Open the Search All Notes window
sr: Otvori prozor za pretragu kroz sve beleške

en: Start synchronizing notes
sr: Započni usklađivanje beleški

note: Addin's tab caption
en: Advanced
sr: Napredno

note: Menu Min Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list
sr: Najmanji broj beleški za prikazivanje u spisku skorašnjih

note: Menu Max Note Count option
en: Maximum number of notes to show in Recent list
sr: Najveći broj beleški za prikazivanje u spisku skorašnjih

en: What links here?
sr: Šta vodi ovamo?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
sr: (ništa)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sr: Možete koristiti bilo koju bubaždaju jednostavnim prevlačenjem veze ka stranici u belešku. Ako želite posebnu ikonicu za određene adrese, dodajte ih ovde.

en: Host Name
sr: Adresa računara

en: Icon
sr: Ikonica

en: Select an icon...
sr: Odaberi ikonicu...

note: Extra Widget
en: _Host name:
sr: _Adresa računara:

en: No host name specified
sr: Nije navedena adresa računara

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
sr: Morate navesti adresu računara Bubaždaje za korišćenje sa ovom ikonicom.

en: Error saving icon
sr: Greška pri čuvanju ikonice

en: Could not save the icon file.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku sa ikonicom.

en: Really remove this icon?
sr: Zaista želite da obrišete ovu ikonicu?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sr: Ako je obrišete ona će zauvek biti izgubljena.

en: Cannot open email
sr: Ne mogu da otvorim e-poštu

en: Destination for HTML Export
sr: Odredište izvoza u HTML

en: Export linked notes
sr: Izvezi povezane beleške

en: Include all other linked notes
sr: Uključi sve druge povezane beleške

en: Export to HTML
sr: Izvezi u HTML

en: Your note was exported to "{0}".
sr: Vaša beleška je izvezena u „{0}“.

en: Note exported successfully
sr: Beleška je uspešno izvezena

en: Access denied.
sr: Pristup nije dozvoljen.

en: Folder does not exist.
sr: Fascikla ne postoji.

en: Could not save the file "{0}"
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „{0}“

en: _Folder Path:
sr: _Putanja fascikle:

en: Select Synchronization Folder...
sr: Odaberi fasciklu za usklađivanje...

en: Folder path field is empty.
sr: Polje za putanju fascikle je prazno.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
sr: Navedena putanja fascikle ne postoji, a Tomica ne može da je napravi.

en: Local Folder
sr: Lokalna fascikla

en: Fixed Wid_th
sr: Stalna _širina

en: Cannot contact '{0}'
sr: Ne mogu da kontaktiram „{0}“

en: Error running gaim-remote: {0}
sr: Greška pri pokretanju gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
sr: Umetni datum i vreme

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
sr: dddd, d. MMMM, h:mm tt

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sr: Odaberite neki od ponuđenih zapisa ili unesite novi.

en: Use _Selected Format
sr: Koristi _odabrani zapis

en: _Use Custom Format
sr: Koristi poseban _zapis

en: Today: Template
sr: Danas: Šablon

en: Today:
sr: Danas:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
sr: dddd, d. MMMM yyyy

en: Tasks
sr: Zadaci

en: Appointments
sr: Sastanci

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
sr: Izmenite belešku „<b>Danas: šablon</b>“ da prilagodite tekst koji imaju nove beleške dana.

en: _Open Today: Template
sr: _Otvori „Danas: Šablon“

en: Print
sr: Štampaj

en: Error printing note
sr: Greška pri štampanju beleške

en: Page {0} of {1}
sr: Stranica {0} od {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
sr: dddd dd.MM.yyyy, hh:mm:ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
sr: Ukloni oštećene veze

en: _Tools
sr: Ala_ti

en: _Remove broken links
sr: _Ukloni oštećene veze

en: Add a sketch
sr: Dodaj crtež

en: User_name:
sr: _Korisničko ime:

en: _Folder Path (optional):
sr: _Putanja fascikle (neobavezno):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
sr: SSH usklađivanje zahteva postojeći ključ za server i da korisnik bude pridodat pokrenutom SSH demonu.

en: Server or username field is empty.
sr: Server ili korisničko ime su prazni.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
sr: Vremenski rok za povezivanje sa serverom. Uverite se da je vaš SSH ključ pridodat pokrenutom SSH demonu.

en: Import from Sticky Notes
sr: Uvezi Gnomove beleške

en: No Sticky Notes found
sr: Nisu pronađene Gnomove beleške

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
sr: Nije pronađena pogodna datoteka Gnomovih beleški u „{0}“.

en: Sticky Notes import completed
sr: Uvoz Gnomovih beleški je završen

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
sr[0]: Uspešno uvezene Gnomove beleške: <b>{0}</b> od <b>{1}</b>.
sr[1]: Uspešno uvezene Gnomove beleške: <b>{0}</b> od <b>{1}</b>.
sr[2]: Uspešno uvezene Gnomove beleške: <b>{0}</b> od <b>{1}</b>.
sr[3]: Uspešno uvezene gnomove beleške: <b>{0}</b> od <b>{1}</b>

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: Sticky Note:
sr: Gnomova beleška:

en: Tasque
sr: Zadačići

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
sr: Sve

en: --- Tasque is not running ---
sr: --- Program Zadačići nije pokrenut ---

en: _Underline
sr: Podv_učeno

en: _URL:
sr: _Adresa:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: URL, username, or password field is empty.
sr: Adresa, korisničko ime ili lozinka su prazni.

en: WebDAV
sr: VebDAV

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
sr: Greška pri povezivanju sa serverom. Uzrok može biti neispravno korisničko ime i/ili lozinka.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
sr: Snimanje postavki u Gnomov privezak za ključeve nije uspelo, uz sledeću poruku:

en: Connect to Server
sr: Poveži se sa serverom

en: Connected
sr: Povezan

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
sr: Server ne odgovora. Pokušajte kasnije.

en: Authorization Failed, Try Again
sr: Nije uspelo prijavljivanje, pokušajte ponovo

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
sr: Veb Tomica je prijavljen

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
sr: Vratite se u prozor „Postavke“ i kliknite „Snimi“ da započnete usklađivanje.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
sr: Povezan. Kliknite „Snimi“ da započnete usklađivanje

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
sr: Prijava iz Internet preglednika (kliknite da resetujete vezu)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
sr: Postavite podrazumevani internet preglednik i pokušajte ponovo

en: Tomboy Web
sr: Veb Tomica

en: Export All Notes to {0}
sr: Izvezi sve beleške u {0}

en: Start exporting notes to {0}
sr: Započni izvoz beleški u {0}

en: Export selected notebook to {0}
sr: Izvezi odabranu svesku u {0}

en: Start exporting notebook to {0}
sr: Započni izvoz sveske u {0}

en: Export
sr: Izvezi

en: Export your notes.
sr: Izvezite vaše beleške.

en: Export All Notes To {0}
sr: Izvezi sve beleške u {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
sr: Izvezi odabranu svesku u {0}

en: Could not export, access denied.
sr: Ne mogu da izvezem, pristup je odbijen.

en: Could not export, folder does not exist.
sr: Ne mogu da izvezem, fascikla ne postoji.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
sr: Ne mogu da izvezem, greška sa putanjom. (Nema krajnjeg "?)

en: Could not export: {0}
sr: Ne mogu da izvezem: {0}

en: All Notes {0} Export
sr: Izvoz svih {0} beleški

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: Unfiled Notes
sr: Nepopunjene beleške

en: Your notes were exported to "{0}".
sr: Vaše beleške su izvežene u „{0}“.

en: Notes exported successfully
sr: Beleška je uspešno izvežena

en: Could not save the files in "{0}"
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku u „{0}“

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
sr: Napravi odredišnu fasciklu za {0} izvoz

en: Search All Notes
sr: Traži kroz sve beleške

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
sr: Napravi novu belešku

en: {0} (new)
sr: {0} (nova)

en: Recent Notes
sr: Skorašnje beleške

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
sr: _Prozor

en: Preferences...
sr: Postavke...

en: Create a new notebook
sr: Napravi novu svesku

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
sr: Unesite ime sveske koju želite da napravite.

en: N_otebook name:
sr: _Ime sveske:

en: Name already taken
sr: Ime je već zauzeto

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sr: _Nova

en: Note_books
sr: _Sveske

en: Create a new note in a notebook
sr: Napravi novu belešku u svesci

en: New Note_book...
sr: Nova _sveska...

en: _New Note
sr: _Nova beleška

en: Create a new note in this notebook
sr: Napravi novu belešku u ovoj svesci

en: _Open Template Note
sr: _Otvori šablon beleške

en: Open this notebook's template note
sr: Otvori šablon beleške za ovu svesku

en: Delete Note_book
sr: Obriši _svesku

en: Delete the selected notebook
sr: Obriši odabranu svesku

en: Notebooks
sr: Sveske

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
sr: Šablon za svesku „{0}“

en: New Note
sr: Nova beleška

en: All Notes
sr: Sve beleške

en: Really delete this notebook?
sr: Zaista želite da obrišete ovu svesku?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sr: Beleške iz sveske neće biti obrisane, ali više neće biti pridružene svesci. Ovu radnju nije moguće poništiti.

en: No notebook
sr: Nema sveski

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
sr: {0} — nova beleška

en: Place this note into a notebook
sr: Spremi belešku u svesku

en: Notebook
sr: Sveska

en: _New notebook...
sr: _Nova sveska...

en: New Note {0}
sr: {0}. beleška

en: Really delete "{0}"?
sr: Stvarno da obrišem „{0}“?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
sr[0]: Zaista želite da obrišete ovu {0} belešku?
sr[1]: Zaista želite da obrišete ove {0} beleške?
sr[2]: Zaista želite da obrišete ovih {0} beleški?
sr[3]: Zaista želite da obrišete ovu {0} belešku?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sr: Ako je obrišete ona će zauvek biti izgubljena.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
sr: Dogodila se greška pri čuvanju beleški. Proverite da li imate dovoljno prostora na disku i da imate prava upisa u fasciklu {0}. Detalji o grešci su zapisani u {1}.

en: Error saving note data.
sr: Greška pri čuvanju podataka beleške.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sr: Šablon nove beleške

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
sr: Vaše beleške su premeštene!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
sr: U poslednjoj verziji Tomice, datoteka sa vašim beleškama je premeštena.  Vas verovatno nikad nije zanimalo gde su vam beleške uskladištene, a ako vas ni sad ne zanima, produžite i <bold>izbrišite ovu poruku</bold>.  :-)
    
    Vaša stara fascikla sa beleškama je i dalje sigurna u <link:url>{0}</link:url> . Ako se vratite na staru verziju Tomičinih beleški, on će tražiti beleške u ovoj fascikli.
    
    Ali mi smo umnožili vaše beleške i podešavanja u nove fascikle koje će se od sada koristiti:
    
    <list><list-item dir="ltr">Beleške se mogu naći u <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Podešavanja su u <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Možete instalirati dodatke u  <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Datoteke dnevnika se mogu naći u <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ćao!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sr: <note-content>Polazna stanica
    
    <bold>Dobrodošli kod Tomice!</bold>
    
    Koristite belešku „Polazna stanica“ da započnete organizaciju ideja i misli.
    
    Napravite novu belešku za zapis ideja odabirom „Napravi novu belešku“ iz menija Tomice u panelu Gnoma. Vaša beleška će automatski biti sačuvana.
    
    Zatim organizujte beleške dodavanjem veza između srodnih beleški i ideja!
    
    Već smo napravili belešku koja se zove <link:internal>Korišćenje veza u Tomici</link:internal>.  Primećujete li kako svaki put kada otkucamo <link:internal>Korišćenje veza u Tomici</link:internal> tekst automatski biva podvučen?  Kliknite na vezu da otvorite belešku.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sr: <note-content>Korišćenje veza u Tomici
    
    Možete povezati srodne beleške u Tomici tako što ćete označiti tekst unutar beleške i kliknuti na dugme <bold>Veza</bold> iznad u liniji alata.  Na taj način ćete napraviti novu belešku sa tim naslovom i napraviti vezu ka njoj u trenutnoj belešci.
    
    Ako kasnije izmenite naslov nove beleške, biće promenjen tekst ostalih beleški kako bi se izbeglo prekidanje veza.
    
    Takođe, ako ukucate naslov neke postojeće beleške unutar postojeće, veza ka njoj će automatski biti napravljena.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sr: Početna stanica

en: Using Links in Tomboy
sr: Korišćenje veza u Tomici

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
sr: Ovde opišite vašu misao.

en: Rename Note Links?
sr: Da preimenujem veze u beleškama?

en: _Rename Links
sr: P_reimenuj veze

en: _Don't Rename Links
sr: _Ne preimenuj veze

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sr: Preimenujte veze u ostalim beleškama iz „<span underline="single">{0}</span>“ u „<span underline="single">{1}</span>“?
    
    Ako ne primenujete veze, one više neće pokazivati ni na šta.

en: Rename Links
sr: Preimenuj veze

en: Note Title
sr: Naslov beleške

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
sr: Izaberi sve

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
sr: Poništi izbor

en: Ad_vanced
sr: _Napredno

en: Always show this _window
sr: Uvek prikazuj ovaj _prozor

en: Never rename _links
sr: _Nikad ne preimenuj veze

en: Alwa_ys rename links
sr: _Uvek preimenuj veze

en: Find in This Note
sr: Traži unutar beleške

en: _Link to New Note
sr: _Veza na novu belešku

en: Te_xt
sr: Te_kst

en: _Find in This Note
sr: _Traži unutar beleške

en: Clos_e All Notes
sr: Zatvori sv_e beleške

en: Search
sr: Pretraga

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
sr: Potražite vaše beleške

en: Link
sr: Veza

en: Link selected text to a new note
sr: Poveži odabrani tekst na novu belešku

en: _Text
sr: Te_kst

en: Set properties of text
sr: Postavi osobine teksta

en: T_ools
sr: Ala_ti

en: Use tools on this note
sr: Koristi alate

en: Delete this note
sr: Obriši ovu belešku

en: Synchronize Notes
sr: Uskladi beleške

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sr: Ova beleška je beleška šablona. Ona ondređuje osnovni sadržaj običnih beleški, i neće biti prikazana u izborniku beleški ili u prozoru za pretragu.

en: Convert to regular note
sr: Pretvori u običnu belešku

en: Save Si_ze
sr: Veličina _čuvanja

en: Save Se_lection
sr: Sačuvaj _izbor

en: Save _Title
sr: Naslov beleške

en: _Find...
sr: _Traži...

en: Find _Next
sr: Traži _naredno

en: Find _Previous
sr: Traži _prethodno

en: Cannot create note
sr: Ne mogu da napravim belešku

en: _Find:
sr: Pretra_ži:

en: _Previous
sr: _Prethodna

en: _Next
sr: _Sledeća

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
sr: {0} od {1}

en: _Bold
sr: _Podebljano

en: _Italic
sr: _Iskošeno

en: _Strikeout
sr: Pre_crtano

en: _Highlight
sr: _Podvučeno

en: Font Size
sr: Veličina slova

en: _Normal
sr: _Normalna

en: Hu_ge
sr: O_gromna

en: _Large
sr: Ve_lika

en: S_mall
sr: _Mala

en: Increase Font Size
sr: Povećaj veličinu fonta

en: Decrease Font Size
sr: Smanji veličinu fonta

en: Bullets
sr: Lista sa tačkicama

en: Editing
sr: Izmena

en: Hotkeys
sr: Prečice

en: Synchronization
sr: Usklađivanje

en: Add-ins
sr: Dodaci

en: _Spell check while typing
sr: Proveri pravopi_s tokom kucanja

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sr: Neispravno napisane reči će biti podvučene crvenom bojom, sa predlozima ispravnog pisanja prikazanih u priručnom izborniku.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sr: Označi _VikiReči

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Omogućite opciju za obeležavanje reči <b>KojeIzgledajuOvako</b>. Klik iznad reči će tada napraviti novu belešku sa tim imenom.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sr: Omogući automatske _liste

en: Use custom _font
sr: Koristi poseban _slovni lik

en: When renaming a linked note:
sr: Prilikom preimenovanja povezane beleške:

en: Ask me what to do
sr: Pitaj me šta da radim

en: Never rename links
sr: Nikad ne preimenuj veze

en: Always rename links
sr: Uvek preimenuj veze

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sr: Koristi šablon nove beleške za određivanje početnog teksta u novim beleškama.

en: Open New Note Template
sr: Otvori šablon nove beleške

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
sr: Reaguj na _prečice

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
sr: Prečice omogućavaju brzi pristup beleškama u svakom trenutku. Primer prečica: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
sr: Prikaz _menija sa beleškama

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
sr: Otvori „Početnu _stranicu“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
sr: Napravi _novu belešku

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
sr: Z_apočni pretragu kroz sve beleške

en: Ser_vice:
sr: Ser_vis:

en: Not configurable
sr: Nije podesivo

en: Automaticall_y Sync in Background Every
sr: Automatski usaglasi beleške svakih

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
sr: minuta

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sr: _Napredno...

en: The following add-ins are installed
sr: Sledeći dodaci su instalirani

en: Get More Add-Ins...
sr: Nabavi još dodataka...

en: _Enable
sr: _Uključi

en: _Disable
sr: _Isključi

en: Not Implemented
sr: Još nije napravljeno

en: {0} Preferences
sr: Postavke za {0}

en: Choose Note Font
sr: Odaberi slovni lik za beleške

en: Other Synchronization Options
sr: Ostale opcije usklađivanja

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sr: Kada se dogodi sukob između lokalni beleške i beleške na odabranom serveru za usklađivanje:

en: Always ask me what to do.
sr: Uvek me pitaj šta da uradiš.

en: Rename my local note.
sr: Preimenuj moju lokalnu belešku.

en: Replace my local note with the server's update.
sr: Zameni moju lokalnu belešku onom sa servera.

en: Are you sure?
sr: Da li ste sigurni?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Uklanjanje postavki za usklađivanje nije preporučeno. Može se dogoditi da moraš ponovo da uskladite sve vaše beleške kada sačuvate nove postavke.

en: Resetting Synchronization Settings
sr: Ponovo postavi postavke za usklađivanje

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Podešeni servis za usklađivanje je onemogućen. Vaše postavke za usklađivanje će sada biti obrisane. Može se dogoditi da ćete morati ponovo da uskladite sve vaše beleške kada sačuvate nove postavke.

en: Connection successful
sr: Veza je uspostavljena

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sr: Tomica je spreman da uskladi beleške. Želite li da ih uskladite sada?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
sr: Proverite vaše podatke i pokušajte ponovo.  Datoteka dnevnika {0} može da sadrži više podataka o grešci.

en: Error connecting
sr: Greška u povezivanju

en: Version:
sr: Izdanje:

en: Author:
sr: Autor:

en: Copyright:
sr: Prava:

en: Add-in Dependencies:
sr: Međuzavisnosti dodatka:

en: _Search:
sr: Pretra_ži:

en: Note
sr: Beleška

en: Last Changed
sr: Poslednja izmena

en: Matches
sr: Poklapanja

en: Title match
sr: Poklapanje naslova

en: {0} match | {0} matches
sr[0]: ({0} poklapanje)
sr[1]: ({0} poklapanja)
sr[2]: ({0} poklapanja)
sr[3]: ({0} poklapanje)

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
sr[0]: Ukupno: {0} beleška
sr[1]: Ukupno: {0} beleške
sr[2]: Ukupno: {0} beleški
sr[3]: Ukupno: {0} beleška

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
sr[0]: Pronađeno: {0} beleška
sr[1]: Pronađeno: {0} beleške
sr[2]: Pronađeno: {0} beleški
sr[3]: Ukupno: {0} beleška

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sr: Nisu pronađeni rezultati u izabranoj svesci.
    Kliknite ovde da potražite u svim beleškama.

en: Click here to search across all notebooks
sr: Kliknite ovde da potražite u svim sveskama

en: Notes
sr: Beleške

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
sr: Ovaj dodatak za usklađivanje nije podržan na vašem računaru. Proverite da li su FUSE i {0} ispravno instalirani i podešeni.

en: Could not read testfile.
sr: Ne mogu da čitam datoteku testa.

en: Write test failed.
sr: Test pisanja nije uspeo.

en: Timeout connecting to server.
sr: Isteklo je vreme za povezivanje sa serverom.

en: Error connecting to server.
sr: Greška pri povezivanju sa serverom.

en: FUSE could not be enabled.
sr: FUSE ne može biti omogućen.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
sr: Dogodila se greška pri povezivanju sa navedenim serverom:

note: Expander containing TreeView
en: Details
sr: Detalji

en: Status
sr: Stanje

en: Acquiring sync lock...
sr: Zaključavam pred usklađivanje...

en: Committing changes...
sr: Šaljem promene...

en: Synchronizing Notes
sr: Usklađivanje beleški

en: Synchronizing your notes...
sr: Usklađujem vaše beleške...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sr: Ovo može potrajati, zavalite se i uživajte!

en: Connecting to the server...
sr: Povezujem se sa serverom...

en: Deleting notes off of the server...
sr: Brišem beleške sa servera...

en: Downloading new/updated notes...
sr: Preuzimam nove/ažurirane beleške...

en: Server Locked
sr: Server je zaključan

en: Server is locked
sr: Server je zaključan

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sr: Neki drugi računar trenutno usklađuje beleške. Sačekajte 2 minuta i pokušajte ponovo.

en: Preparing to download updates from server...
sr: Spremam se da preuzmem promene od servera...

en: Preparing to upload updates to server...
sr: Spremam se da pošaljem promene serveru...

en: Uploading notes to server...
sr: Šaljem beleške serveru...

en: Synchronization Failed
sr: Usklađivanje nije uspelo

en: Failed to synchronize
sr: Nisam uspeo da usaglasim beleške

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sr: Nisam mogao da usaglasim beleške. Proverite detalje prikazane ispod i pokušajte ponovo.

en: Synchronization Complete
sr: Završeno je usklađivanje

en: Synchronization is complete
sr: Usklađivanje je završeno

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
sr[0]: {0} beleška je ažurirana.
sr[1]: {0} beleške su ažurirane.
sr[2]: {0} beleški je ažurirano.
sr[3]: {0} beleška je ažurirana.

en: Your notes are now up to date.
sr: Vaše beleške su sada usklađene.

en: Synchronization Canceled
sr: Prekinuto usklađivanje

en: Synchronization was canceled
sr: Usklađivanje je prekinuto

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sr: Usklađivanje je prekinuto. Sada možete zatvoriti prozorčić.

en: Synchronization Not Configured
sr: Usklađivanje nije podešeno

en: Synchronization is not configured
sr: Usklađivanje nije podešeno

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sr: Podesite postavke usklađivanja u prozorčetu sa postavkama.

en: Synchronization Service Error
sr: Greška u servisu za usklađivanje

en: Service error
sr: Greška servisa

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sr: Greška pri povezivanju sa servisom za usklađivanje. Pokušajte ponovo.

en: Deleted locally
sr: Lokalno obrisana

en: Deleted from server
sr: Obrisana sa servera

en: Updated
sr: Ažurirana

en: Added
sr: Pridodata

en: Uploaded changes to server
sr: Izmene su poslate serveru

en: Uploaded new note to server
sr: Nova beleška je poslata serveru

en: Note Conflict
sr: Sukob beleški

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sr:  (stara)

en: Rename local note:
sr: Preimenuj lokalnu belešku:

en: Update links in referencing notes
sr: Ažuriraj veze u beleškama koje je pozivaju

en: Overwrite local note
sr: Prepiši preko lokalne beleške

en: Always perform this action
sr: Uvek primeni ovaj postupak

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sr: Primećen je sukob beleški

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sr: Verzija beleške „{0}“ sa servera je u sukobu sa lokalnom beleškom. Šta želite da učinite sa vašom lokalnom beleškom?

en: Could not enable FUSE
sr: Ne mogu da omogućim FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
sr: FUSE modul ne može biti učitan. Uverite se da je ispravno instaliran i pokušajte ponovo.

en: Enable FUSE?
sr: Da omogućim FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
sr: Odabrani postupak usklađivanja zahteva da FUSE modul bude učitan.
    
    Da izbegnete ovo prozorče u budućnosti, treba da učitate FUSE pri pokretanju. Dodajte „modprobe fuse“ u /etc/init.d/boot.local ili „fuse“ u /etc/modules.

en: Cannot create new note
sr: Ne mogu da napravim novu belešku

en: Primary Development:
sr: Glavni razvoj:

en: Contributors:
sr: Doprinosioci:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
sr: Autorska prava © 2004-2007 Alex Graveley
    Autorska prava © 2004-2011 Ostali

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sr: Jednostavan i zgodan programčić za hvatanje beleški.

en: Homepage
sr: Veb stranica

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
sr: Tomica: Jednostavno programče za hvatanje beleški.
    Autorska prava (C) 2004-2007 Aleks Grejvli
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Autorska prava © 2004-2011 Ostali

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
sr: Upotreba:
      --version			Prikazuje podatke o izdanju.
      --help			Prikazuje ovu pomoć.
      --note-path [putanja]		Učitava/snima podatke o beleškama iz/u direktorijum.
      --search [tekst]		Traži uneti tekst kroz sve beleške u prozoru za pretragu.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
sr:   --new-note			Pravi i prikazuje novu belešku.
      --new-note [naslov]		Pravi i prikazuje novu belešku, uz naslov.
      --open-note [naslov/url]	Prikazuje postojeću belešku koja se poklapa sa naslovom.
      --start-here			Prikazuje belešku „Početna stanica“.
      --highlight-search [tekst]	Pronalazi i obeležava tekst u otvorenoj beleški.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
sr:   --addin:html-export-all [putanja]	Izvozi sve beleške u HTML na zadatom mestu.
      --addin:html-export-all-quit [putanja]	Izvozi sve beleške u HTML na zadatom mestu i izlazi.

en: Version {0}
sr: Izdanje {0}

en:  (new)
sr:  (nova)

en: _About Tomboy
sr: _O Tomici

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sr: „Uputstvo za Tomičine beleške“ nije pronađeno.  Proverite da li je instalacija programa prošla uspešno.

en: Help not found
sr: Pomoć nije pronađena

en: Cannot open location
sr: Ne mogu da otvorim lokaciju

en: Today, {0}
sr: Danas, {0}

en: Today
sr: Danas

en: Yesterday, {0}
sr: Juče, {0}

en: Yesterday
sr: Juče

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
sr[0]: Pre {0} dana, {1}
sr[1]: Pre {0} dana, {1}
sr[2]: Pre {0} dana, {1}
sr[3]: Pre {0} dana, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
sr[0]: Pre {0} dan
sr[1]: Pre {0} dana
sr[2]: Pre {0} dana
sr[3]: Pre {0} dan

en: Tomorrow, {0}
sr: Sutra, {0}

en: Tomorrow
sr: Sutra

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
sr[0]: Kroz {0} dan, {1}
sr[1]: Kroz {0} dana, {1}
sr[2]: Kroz {0} dana, {1}
sr[3]: Kroz {0} dan, {1}

en: In {0} day | In {0} days
sr[0]: Kroz {0} dan
sr[1]: Kroz {0} dana
sr[2]: Kroz {0} dana
sr[3]: Kroz {0} dan

en: MMMM d, h:mm tt
sr: d. MMMM, h:mm tt

en: MMMM d
sr: d. MMMM

en: No Date
sr: Bez datuma

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
sr: d. MMMM yyyy, h:mm tt

en: MMMM d yyyy
sr: d. MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
sr: (Bez naslova {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sr: Beleška <b>{0}</b> već postoji. Odaberite drugo ime za ovu belešku pre nego što nastavite dalje.

en: Note title taken
sr: Naslov beleške je zauzet

en: _Copy Link Address
sr: _Umnoži adresu veze

en: _Open Link
sr: _Otvori vezu
