tomboy - en to tr translation catalogue (463 entries)

en: Accessories
tr: Donatılar

en: Simple and easy to use note-taking
tr: Basit ve kullanışlı not alma

en: Tomboy Applet Factory
tr: Tomboy Uygulamacık Üreticisi

en: Tomboy Notes
tr: Tomboy Notları

en: S_ynchronize Notes
tr: Notları _Eşzamanlandır

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Note-taker
tr: Not Tutucu

en: Take notes, link ideas, and stay organized
tr: Not tutun, düşünceleri bağlayın, ve düzenli kalın

en: Accept SSL Certificates
tr: SSL Sertifikalarını Kabul Et

en: Automatic Background Synchronization Timeout
tr: Otomatik Arkaplan Eşzamanlamasında Zaman Aşımı

en: Create a new Note
tr: Yeni bir not oluştur

en: Custom Font Face
tr: Özel Yazı Tipi

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin X koordinatını belirler; Tomboy kapandığında saklanır.

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin Y koordinatını belirler; Tomboy kapandığında saklanır.

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin piksel yüksekliğini belirler; Tomboy kapandığında saklanır.

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin piksel genişliğini belirler; Tomboy kapandığında saklanır.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
tr: Simge Üzerine Orta Tuşla Tıklandığında Yapıştırmayı Etkinleştir.

en: Enable Tray Icon
tr: Bildirim Simgesini Etkinleştir

en: Enable WikiWord highlighting
tr: WikiWord belirtecini etkinleştir

en: Enable automatic bulleted lists.
tr: Otomatik made imli listeleri etkinleştir.

en: Enable closing notes with escape.
tr: Esc tuşu ile notları kapatmayı etkinleştir.

en: Enable custom font
tr: Özel yazı tiplerini etkinleştir

en: Enable global keybindings
tr: Genel tuş bağlarını etkinleştir

en: Enable spellchecking
tr: İmla denetimini etkinleştir

en: Enable startup notes
tr: Başlangıç notlarını etkinleştir

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
tr: Not Silme onay penceresini etkinleştir

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
tr: Bu seçeneği işaretli listelerin satır başında - ya da * kullanıldığında kendiliğinden etkinleşmesi için etkinleştirin.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
tr: Bu seçeneği Tomboy simgesine orta tuşla bastığında Buradan Başla notuna zaman belirtici yapıştırılmasını mümkün kılabilmek için etkinleştirin.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
tr: BöyleGörünenSözcükler'in aydınlatılmasını isterseniz bu seçeneği etkinleştirin. Bu sözcüğü tıklatmak bu adla yeni bir not oluşturulmasını sağlayacaktır.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
tr: FUSE Bağlama Zaman Aşımı (ms)

en: HTML Export All Linked Notes
tr: Tüm Bağlı Notları HTML Olarak Aktar

en: HTML Export Linked Notes
tr: Bağlı Notları HTML Olarak Dışa Aktar

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
tr: Eğer devre dışı bırakılırsa, "Notu Sil" onaylama penceresi baskılanır.

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
tr: Eğer enable_custom_font seçiliyse, burada ayarlanan yazı tipi ismi notlar gösterilirken kullanılacak.

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
tr: Eğer etkinse, Tomboy'dan çıkışta açık olan tüm notlar başlangıçta kendiliğinden tekrar açılacak.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
tr: Eğer etkinse, açık olan bir not esc tuşuna basıldığında kapatılabilecek.

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
tr: Eğer doğruysa (true), Tomboy'un sistem tepsisi simgesi bildirim alanında görüntülenir. Bunu devre dışı bırakmak, bildirim simgesi işlevi başka bir uygulama tarafından sağlandığı zaman işe yarayabilir.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
tr: Eğer seçiliyse, imla hatalarının altı kırmızı çizilir ve doğru yazım tavsiyeleri sağ tıklama menüsünde görüntülenir.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
tr: Eğer seciliyse, /apps/tomboy/global_keybindings içinde ayarlanmış olan genel tuş bağları etkinleştirilecek. Bu kullanışlı Tomboy eylemlerinin her uygulamalamada mevcut olabilmesine olanak sağlayacak.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
tr: Eğer seçiliyse, notlar gösterilirken custom_font_face'de ayarlı olan yazı tipi kullanılacak. Aksi taktirde masaüstünde öntanımlı yazıtipi kullanılacak.

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
tr: Yapışkan Not İçe Aktarıcı Eklentisi'nin başlatılmamış olduğunu belirtir. Böylece eklenti Tomboy'un bir sonraki başlatılmasında kendiliğinden çalışacak.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
tr: Tomboy not menüsünde gösterilecek asgari not sayısını belirten tamsayı.

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
tr: Notlarınızın (eşzamanlama yapılandırılmışsa) ne sıklıkla arkaplanda eşzamanlanacağını gösteren tam sayı değeri. 1'den küçük herhangi bir değer, otomatik eşzamanlamanın devre dışı bırakıldığını gösterir. Kabul edilebilir en küçük pozitif sayı 5'dir. Bu değer, dakika cinsindendir.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
tr: Bir çakışma meydana geldiğinde kullanıcıya sormak yerine her zaman belirli bir işleyişi yerine getirmek yönünde bir tercih olup olmadığını belirten tamsayı değeri. Değerler dahili değerlendirme ile eşleşirler. 0 kullanıcının bir çakışma olduğunda sorulmasını istediği anlamına gelir, böylelikle her çakışmayı durumdan duruma değerlendirebilirler.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
tr: Bir bağlantının adı değiştirildiğinde kullanıcıya sormak yerine her zaman belirli bir işleyişi yerine getirmek yönünde bir tercih olup olmadığını belirten tamsayı değeri. Değerler dahili değerlendirme ile eşleşirler. 0 kullanıcının bir ad değiştirme olduğunda her zaman sorulmasını istediği anlamına gelir, böylelikle her çakışmayı durumdan duruma değerlendirebilirler. 1 bağlantıların otomatik olarak kaldırılması gerektiğini belirtir. 2 bağlantı metninin yeni not adına göre güncellenmesi gerektiğini böylece adı değiştirilen notu göstermeye devam edeceğini belirtir.

en: Last Directory used in HTML Export
tr: HTML Dışa Aktarmada Kullanılan Son Dizin

en: Link Updating Behavior on Note Rename
tr: Notların Yeniden Adlandırılmasında Bağlantı Güncelleme Davranışı

en: List of pinned notes.
tr: İğnelenmiş notları listele.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
tr: Tomboy uyarı alanı ya da panel uygulamacığı not menüsünde gösterilecek olan not başlığının azami karakter sayısı.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
tr: Uyarı alanı menüsünde gösterilecek olan azami not başlığı uzunluğu.

en: Minimum number of notes to show in menu
tr: Menüde gösterilecek azami not sayısı

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
tr: Not Eşzamanlandırma Kaydetme Çakışması İşleyişi

en: Open Recent Changes
tr: Son Yapılan Değişiklikleri Aç

en: Open Search Dialog
tr: Arama Penceresini Aç

en: Open Start Here
tr: Buradan Başla'yı Aç

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
tr: SSH sunucusundaki Tomboy eşzamanlama dizininin yolu (isteğe bağlı).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
tr: Dosya sistemi eşzamanlandırma servis eklentisi kullanılırken eşzamanladırma sunucusunun yolu.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
tr: SSHFS Uzak Eşzamanlama Klasörü

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
tr: SSHFS Uzak Eşzamanlama Kullanıcı Adı

en: SSHFS Synchronization Server Port
tr: SSHFS Eşzamanlama Sunucu Portu

en: SSHFS Synchronization Server URL
tr: SSHFS Eşzamanlama Sunucusu Adresi (URL)

en: Saved height of "Search All Notes" window
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin kaydedilmiş yüksekliği

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin kaydedilmiş yatay konumu

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin kaydedilmiş dikey konumu

en: Saved width of "Search All Notes" window
tr: "Tüm Notlarda Ara" penceresinin kaydedilmiş genişliği

en: Selected Synchronization Service Addin
tr: Seçili Eşzamanlandırma Servis Eklentisi

en: Set to TRUE to activate
tr: Etkinleştirmek için seçin

en: Show applet menu
tr: Uygulamacık menüsünü göster

en: Start Here Note
tr: Buradan Başla Notu

en: Sticky Note Importer First Run
tr: En Başta Yapışkan Not İçe Aktarıcısını Çalıştır

en: Synchronization Client ID
tr: Eşzamanlandırma İstemci Kimliği

en: Synchronization Local Server Path
tr: Eşzamanlandırma Yerel Sunucu Yolu

en: The date format that is used for the timestamp.
tr: Zaman etiketi için kullanılacak tarih biçimi.

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
tr: Yeni bir not gösterilmesi ve oluşturulması için genel tuş bağı. Biçim "&lt;Control&gt;a" ve "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1" şeklinde görünür. Ayrıştırıcı oldukça esnektir,  büyük küçük harflere ve  "&lt;Ctl&gt;" ve "&lt;Ctrl&gt;" gibi kısaltmalara izin verir. Eğer seçenek özel dizgi "disabled" olarak atandıysa bu eylem için tuş bağı olmayacak.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
tr: "Buradan Başla" notunun açılması için genel tuş bağı. Biçim "&lt;Control&gt;a" ve "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1" şeklinde görünür. Ayrıştırıcı oldukça esnektir,  büyük küçük harflere ve  "&lt;Ctl&gt;" ve "&lt;Ctrl&gt;" gibi kısaltmalara izin verir. Eğer seçenek özel dizgi "disabled" olarak atandıysa bu eylem için tuş bağı olmayacak.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
tr: Not Arama Penceresi'ni açmak için genel tuş bağı. Biçim "&lt;Control&gt;a" ve "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1" şeklinde görünür. Ayrıştırıcı oldukça esnektir,  büyük küçük harflere ve  "&lt;Ctl&gt;" ve "&lt;Ctrl&gt;" gibi kısaltmalara izin verir. Eğer seçenek özel dizgi "disabled" olarak atandıysa bu eylem için tuş bağı olmayacak.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
tr: Son Değişiklikler Penceresi'nin açılması için genel tuş bağı. Biçim "&lt;Control&gt;a" ve "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1" şeklinde görünür. Ayrıştırıcı oldukça esnektir,  büyük küçük harflere ve  "&lt;Ctl&gt;" ve "&lt;Ctrl&gt;" gibi kısaltmalara izin verir. Eğer seçenek özel dizgi "disabled" olarak atandıysa bu eylem için tuş bağı olmayacak.

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
tr: Tomboy uygulamacık menüsünü açmak için genel tuş bağı. Biçim "&lt;Control&gt;a" ve "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1" şeklinde görünür. Ayrıştırıcı oldukça esnektir,  büyük küçük harflere ve  "&lt;Ctl&gt;" ve "&lt;Ctrl&gt;" gibi kısaltmalara izin verir. Eğer seçenek özel dizgi "disabled" olarak atandıysa bu eylem için tuş bağı olmayacak.

en: The handler for "note://" URLs
tr: "note://" URL'leri için işleyici

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
tr: Bir notun HTML Dışa Aktarım Eklentisi kullanılarak dışa aktarıldığı en son dizin.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
tr: HTML Dışa Aktarım Eklentisi içindeki 'Bağlı Notlar Dışa Aktar' seçeneği için son ayar.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
tr: HTML Aktar eklentisi için 'tüm diğer bağlı notları içer' seçim kutusunun son seçeneği. Bu ayar 'Bağlı Notları HTML Aktar' ayarı ile birlikte kullanılar ve tüm notların (iç içe bulunan) HTML aktarmada dahil edilip edilmeyeceğini belirler.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
tr: Her zaman Tomboy not menüsünün en altına yerleşecek ve bir tuş ile erişilebilecek "Buradan Başla" notu için not URI'si.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
tr: Eşzamanlama servisine SSH aracılığıyla bağlanırken kullanılacak port. Eğer öntanımlı SSH port ayarları kullanılacaksa -1 ya da daha küçük miktara ayarlayın.

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
tr: Bir eşzamanlama paylaşımına FUSE kullanarak bağlandığında Tomboy'un bir cevap için beklemesi gereken zaman (milisaniye olarak).

en: Timestamp format
tr: Zaman etiketi biçimi

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
tr: Tomboy eşzamanlama dizinini içeren SSH sunucusunun adresi (URL).

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
tr: Yapılandırılmış mevcut not eşzamanlandırma servisi eklentisi için tekil belirteç.

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
tr: Bir eşzamanlandırma servisi ile bağlantı kurulduğunda kullanılacak bu Tomboy istemcisi için tekil beliteç.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
tr: SSL sertifikalarını kullanıcıya sormadan kabul etmek için "-ac" wdfs seçeneğini kullanın.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
tr: Eşzamanlama hizmetine SSH aracılığıyla bağlanılırken kullanılacak kullanıcı adı.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
tr: Tomboy not menüsünde görünmesi gereken URI'lerin boşluk karakterleri ile ayırılmış listesi.

en: _File
tr: _Dosya

en: _New
tr: _Yeni

en: Create a new note
tr: Yeni bir not oluştur

en: _Open...
tr: _Aç...

en: Open the selected note
tr: Seçilen notu aç

en: _Delete
tr: _Sil

en: Delete the selected note
tr: Seçilen notu sil

en: _Close
tr: _Kapat

en: Close this window
tr: Bu pencereyi kapat

en: _Quit
tr: Çı_k

en: Quit Tomboy
tr: Tomboy'dan Çık

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Tomboy Preferences
tr: Tomboy Tercihleri

en: _Contents
tr: İçi_ndekiler

en: Tomboy Help
tr: Tomboy Yardım

en: About Tomboy
tr: Tomboy Hakkında

en: TrayIcon
tr: UyarıAlanıSimgesi

en: Create _New Note
tr: Yeni _Not Oluştur

en: _Search All Notes
tr: _Tüm Notları Ara

en: Open the Search All Notes window
tr: Tüm Notları Ara penceresini aç

en: Start synchronizing notes
tr: Notları eşzamanlandırmayı başlat

note: Addin's tab caption
en: Advanced
tr: Gelişmiş

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
tr: Son notlar listesinde gösterilecek en az not sayısı (en fazla 18)

en: What links here?
tr: Buraya ne bağlı?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
tr: Sadece bağları notlara taşıyarak herhangibir bugzilla kullanabilirsiniz. Eğer belirli makinalar için özel simgeler istiyorsanız, onları buraya ekleyin.

en: Host Name
tr: Makina İsmi

en: Icon
tr: Simge

en: Select an icon...
tr: Bir simge seçin...

note: Extra Widget
en: _Host name:
tr: _Makina ismi:

en: No host name specified
tr: Hiçbir makina ismi belirtilmemiş

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
tr: Bu simge ile kullanmak için bir Bugzilla makina ismi belirtmelisiniz.

en: Error saving icon
tr: Simge kaydedilirken hata

en: Could not save the icon file.
tr: Simge dosyası kaydedilemedi.

en: Really remove this icon?
tr: Bu simgeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
tr: Eğer bir simgeyi silerseniz kalıcı olarak kaybolacaktır.

en: Cannot open email
tr: E-posta açılamıyor

en: Destination for HTML Export
tr: HTML Dışa Aktarımı İçin Konum

en: Export linked notes
tr: Bağlı notları dışa aktar

en: Include all other linked notes
tr: Bağlı notları içer

en: Export to HTML
tr: HTML olarak Dışa Aktar

en: Your note was exported to "{0}".
tr: Notunuz "{0}" konumuna aktarıldı.

en: Note exported successfully
tr: Not başarıyla dışa aktarıldı

en: Access denied.
tr: İzin verilmedi.

en: Folder does not exist.
tr: Klasör mevcut değil.

en: Could not save the file "{0}"
tr: "{0}" dosyası kaydedilemedi

en: _Folder Path:
tr: _Klasör Yolu:

en: Select Synchronization Folder...
tr: Eşzamanlandırma Klasörü Seç...

en: Folder path field is empty.
tr: Klasör yol alanı boş.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
tr: Belirtilen klasör yolu mevcut değil, ve Tomboy onu oluşturamadı.

en: Local Folder
tr: Yerel Klasör

en: Fixed Wid_th
tr: _Sabit Genişlik

en: Cannot contact '{0}'
tr: Bağlantı kurulamadı '{0}'

en: Error running gaim-remote: {0}
tr: Gaim uzaktan kumandası çalıştırılırken hata: {0}

en: Insert Timestamp
tr: Zaman Etiketi Ekle

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
tr: dddd, d MMMM, HH:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
tr: Önceden tanımlanmış biçimlerin bir tanesini seçin ya da sizinkini kullanın.

en: Use _Selected Format
tr: _Seçili Biçimi Kullan

en: _Use Custom Format
tr: Özel _Biçim Kullan

en: Today: Template
tr: Bugün: Şablom

en: Today:
tr: Bugün:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
tr: d MMMM yyyy, dddd

en: Tasks
tr: Görevler

en: Appointments
tr: Randevular

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
tr: Yeni Bugün notlarının içereceği metni özelleştirmek için <b>Bugün: Şablon</b> notunu değiştirin.

en: _Open Today: Template
tr: Bugün: Şablom _Aç

en: Print
tr: Yazdır

en: Error printing note
tr: Not yazdırılırken hata oluştu

en: Page {0} of {1}
tr: {1} sayfadan {0}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
tr: dd/MM/yyyy dddd, hh:mm:ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
tr: Kırık bağlantıları sil

en: Add a sketch
tr: Bir çizim ekle

en: Se_rver:
tr: _Sunucu:

en: User_name:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _Folder Path (optional):
tr: _Klasör Yolu (tercihi):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
tr: SSH eşzamanlandırması çalışan SSH servisine ekli bu sunucu ve kullanıcı için mevcut bir SSH anahtarı gerektiriyor.

en: Server or username field is empty.
tr: Sunucu ya da kullanıcı adı alanı boş.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
tr: Sunucuya bağlantı zaman aşımına uğradı. Lütfen SSH anahtarınızın çalışan bir SSH servisine eklenmiş olduğundan emin olun.

en: Import from Sticky Notes
tr: Yapışkan Not'lardan İçe Aktar

en: No Sticky Notes found
tr: Yapışkan Not bulunamadı

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
tr: "{0}" konumunda uygun olmayayan Yapışkan Not dosyaları bulundu.

en: Sticky Notes import completed
tr: Yapışkan Not içe aktarımı tamamlandı

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
tr[0]: <b>{0}</b> / <b>{1}</b> Yapışkan Not başarıyla içeri aktarıldı.

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Sticky Note:
tr: Yapışkan Not:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
tr: Hepsi

en: --- Tasque is not running ---
tr: --- Tasque çalışmıyor ---

en: _Underline
tr: _Altı çizili

en: _Password:
tr: _Parola:

en: URL, username, or password field is empty.
tr: URL, kullanıcı ismi ya da parola alanı boş.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
tr: Sunucuya bağlanırken hata oluştu. Bu yanlış kullanıcı ismi ve/veya parola kullanılmasından kaynaklanabilir.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
tr: Yapılandırmanın GNOME anahtarlığına kaydedilmesi aşağıdaki ileti ile başarısız oldu:

en: Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlan

en: Connected
tr: Bağlandı

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
tr: Sunucu yanıt vermiyor. Daha sonra tekrar deneyin.

en: Authorization Failed, Try Again
tr: Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu, Tekrar Deneyin

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
tr: Tomboy Web Yetkilendirmesi Başarılı

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
tr: Eşzamanlamayı başlatmak için lütfen Tomboy Tercihleri penceresine geri dönün ve Kaydet'e basın.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
tr: Bağlandı. Eşzamanlamayı başlatmak için Kaydet'e basın

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
tr: Tarayıcıda yetkilendirme (Bağlantıyı sıfırlamak için basın)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
tr: Öntanımlı tarayıcıyı ayarla ve tekrar dene

en: Export All Notes to {0}
tr: Tüm Notları {0}'a Aktar

en: Start exporting notes to {0}
tr: Notları {0}'a aktarmaya başla

en: Export selected notebook to {0}
tr: Seçilen not defterini {0}'a aktar

en: Start exporting notebook to {0}
tr: Not defterini {0}'a aktarmaya başla

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export your notes.
tr: Notlarınızı dışa aktarın.

en: Export All Notes To {0}
tr: Tüm Notları {0}'a Aktar

en: Export Selected Notebook To {0}
tr: Seçilen Not Defterini {0}'a Aktar

en: All Notes {0} Export
tr: Tüm Notları {0} Dışa Aktar

en: Could not export, access denied.
tr: Dışa aktarılamadı, erişim reddedildi.

en: Could not export, folder does not exist.
tr: Dışa aktarılamadı, böyle bir klasör yok.

en: Could not export: {0}
tr: Dışa aktarılamadı: {0}

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Unfiled Notes
tr: Dosyalanmamış Notlar

en: Your notes were exported to "{0}".
tr: Notlarınız "{0}" konumuna aktarıldı.

en: Notes exported successfully
tr: Notlar başarıyla dışa aktarıldı

en: Could not save the files in "{0}"
tr: Dosyalar "{0}" içine kaydedilemedi

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
tr: {0} dışa aktarımı için hedef klasör oluştur

en: Search All Notes
tr: Tüm Notları Ara

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
tr: Yeni Not Oluştur

en: {0} (new)
tr: {0} (yeni)

en: Recent Notes
tr: Son Notlar

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
tr: _Pencere

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Create a new notebook
tr: Yeni bir not defteri oluştur

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
tr: Oluşturmak istediğiniz not defterinin ismini yazın.

en: N_otebook name:
tr: _Not defteri ismi:

en: Name already taken
tr: İsim zaten alınmış

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
tr: _Oluştur

en: Note_books
tr: _Not Defterleri

en: Create a new note in a notebook
tr: Bir not defteri içerisinde yeni bir not oluştur

en: New Note_book...
tr: Yeni _Not Defteri...

en: _New Note
tr: _Yeni Not

en: Create a new note in this notebook
tr: Bu not defterinde yeni bir not oluştur

en: _Open Template Note
tr: Şablom Notunu _Aç

en: Open this notebook's template note
tr: Bu not defterinin şablom notunu aç

en: Delete Note_book
tr: Not Defterini _Sil

en: Delete the selected notebook
tr: Seçilen not defterini sil

en: Notebooks
tr: Not Defterleri

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
tr: {0} Not Defteri Şablomu

en: New Note
tr: Yeni Not

en: All Notes
tr: Tüm Notlar

en: Really delete this notebook?
tr: Bu not defterini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
tr: Bu not defterine ait olan notlar silinmeyecek, ancak artık bu not defteri ile ilişkilendirilmeyecekler. Bu eylem geri alınamaz.

en: No notebook
tr: Not defteri yok

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
tr: Yeni "{0}" Not

en: Place this note into a notebook
tr: Bu notu not defteri içerisine yerleştir

en: Notebook
tr: Not defteri

en: _New notebook...
tr: Yeni _not defteri...

en: New Note {0}
tr: Yeni Not {0}

en: Really delete "{0}"?
tr: "{0}" gerçekten silinsin mi?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
tr[0]: Bu {0} not gerçekten silinsin mi?

en: If you delete a note it is permanently lost.
tr: Eğer bir notu silerseniz kalıcı olarak kaybolacaktır.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
tr: Notlarınız kaydedilirken bir hata oluştu. Lütfen yeterli disk alanınız olduğundan ve {0} üzerinde yeterli haklara sahip olduğunuzdan emin olun. Hata ayrıntılarını {1} konumunda bulabilirsiniz.

en: Error saving note data.
tr: Not bilgisi kaydedilirken hata.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
tr: Yeni Not Şablomu

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
tr: Notlarınız Taşındı!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
tr: Tomboy'un en son sürümünde not dosyalarınız taşındı.  Muhtemelen notlarınızın nerede saklandığını önemsemiyorsunuz, ve hâlâ önemsemiyorsanız, lütfen devam edin ve <bold>bu notu silin</bold>.  :-)
    
    Eski not dizininiz hâlâ <link:url>{0}</link:url> dizininde, güvende ve sapasağlam. Eğer Tomboy'un eski bir sürümüne geri dönerseniz, notlar için oraya bakacak.
    
    Fakat dosyalarınızı ve yapılandırma bilgilerinizi, şu andan itibaren kullanılacak olan yeni dizinlerin içine kopyaladık:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notlar şimdi <link:url>{1}</link:url> dizininde bulunabilir.
    </list-item><list-item dir="ltr">Yapılandırma <link:url>{2}</link:url> dizininde.
    </list-item><list-item dir="ltr"><link:url>{3}</link:url> dizinine eklentiler yükleyebilirsiniz.
    </list-item><list-item dir="ltr">Günlük dosyaları <link:url>{4}</link:url>dizininde bulunabilir.</list-item></list>
    
    Hoşçakal!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
tr: <note-content>Buradan Başla
    
    <bold>Tomboy'a Hoşgeldiniz!</bold>
    
    Bu "Buradan Başla" notunu fikirlerinizi ve düşüncelerinizi organize etmeye başlamak için kullanın.
    
    GNOME Panel'de bulunan Tomboy Notlar menüsündeki "Yeni Not Oluştur" öğesini seçerek fikirlerinizi saklayacak yeni notlar oluşturabilirsiniz. Notunuz kendiliğinden kaydedilecektir.
    
    Daha sonra notlarınızı ilişkili fikirlere ve notlarlara bağlar oluşturarak organize edin.
    
    <link:internal>Tomboy'da Bağları Kullanmak</link:internal> notunu oluşturduk. Her <link:internal>Tomboy'da Bağları Kullanmak</link:internal> yazışımızda kendiliğinden altının çizildiğini farkettiniz mi? Notu açmak için bağın üzerine tıklayın.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
tr: <note-content>Tomboy'da Bağları Kullanmak
    
    Tomboy'daki notlar birbirlerine mevcut nottaki metni seçip yukarıdaki araç çubuğundaki <bold>Bağ</bold> düğmesine tıklanarak bağlanabilir. Bunu yapmak yeni bir not oluşturur ve aynı zamanda oluşturulan notun başlığını mevcut notta altı çizili olarak gösterir.
    
    Bir notun başlığını değiştirmek diğer notlarda bulunan notun bağlarını da günceller. Bu bir notun ismi değiştiğinde bağların bozulmasını engeller.
    
    Ayrıca eğer mevcut notunuzda başka bir notun ismini yazarsanız, o kendiliğinden sizin için bağlanmış olur.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
tr: Buradan Başla

en: Using Links in Tomboy
tr: Tomboy'da Bağları Kullanmak

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
tr: Yeni notunuzu burada açıklayın.

en: Rename Note Links?
tr: Not Bağlantıları Yeniden Adlandırılsın Mı?

en: _Rename Links
tr: _Bağlantıları Yeniden Adlandır

en: _Don't Rename Links
tr: Bağlantıları _Yeniden Adlandırma

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
tr: Diğer notlardaki bağlantıların adları "<span underline="single">{0}</span>"dan "<span underline="single">{1}</span>"a değiştirilsin mi?
    
    Eğer bağlantıları yeniden adlandırmazsanız, bundan sonra herhani bir yeri göstermeyecekler.

en: Rename Links
tr: Bağlantıları Yeniden Adlandır

en: Note Title
tr: Not Başlığı

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
tr: Tümünü Seç

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
tr: Hiçbirini Seçme

en: Ad_vanced
tr: _Gelişmiş

en: Always show this _window
tr: Bu _pencereyi herzaman göster

en: Never rename _links
tr: _Bağlantıları hiçbir zaman yeniden adlandırma

en: Alwa_ys rename links
tr: Bağlantıları her _zaman yeniden adlandır

en: Find in This Note
tr: Bu Not İçinde Bul

en: _Link to New Note
tr: Yeni notla _bağla

en: Te_xt
tr: M_etin

en: _Find in This Note
tr: _Bu Not İçinde Bul

en: Clos_e All Notes
tr: Tü_m Notları Kapat

en: Search
tr: Ara

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
tr: Notlarınızı arayın

en: Link
tr: Bağ

en: Link selected text to a new note
tr: Seçilen metni yeni bir nota bağla

en: _Text
tr: _Metin

en: Set properties of text
tr: Metin özelliklerini ayarla

en: T_ools
tr: _Araçlar

en: Use tools on this note
tr: Bu notta araçları kullan

en: Delete this note
tr: Bu notu sil

en: Synchronize Notes
tr: Notları Eşzamanlandır

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
tr: Bu not, bir şablondur. Bu şablon, sıradan notların öntanımlı içeriğini belirler ve not menüsünde ya da arama penceresinde görünmez.

en: Convert to regular note
tr: Normal nota çevir

en: Save Si_ze
tr: Bo_yutu Kaydet

en: Save Se_lection
tr: Se_çimi Kaydet

en: Save _Title
tr: _Başlığı Kaydet

en: _Find...
tr: _Bul...

en: Find _Next
tr: So_nrakini Bul

en: Find _Previous
tr: Ön_cekini Bul

en: Cannot create note
tr: Not oluşturulamıyor

en: _Find:
tr: _Bul:

en: _Previous
tr: Ö_nceki

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Bold
tr: _Kalın

en: _Italic
tr: _Eğik

en: _Strikeout
tr: Ü_stü çizili

en: _Highlight
tr: _Aydınlat

en: Font Size
tr: Yazıtipi Boyutu

en: Hu_ge
tr: Çok _büyük

en: _Large
tr: Bü_yük

en: S_mall
tr: _Küçük

en: Increase Font Size
tr: Yazıtipi Boyutunu Büyüt

en: Decrease Font Size
tr: Yazıtipi Boyutunu Küçült

en: Bullets
tr: İşaretler

en: Editing
tr: Düzenleme

en: Hotkeys
tr: Kısayollar

en: Synchronization
tr: Eşzamanlandırma

en: Add-ins
tr: Eklentiler

en: _Spell check while typing
tr: _Yazarken imla denetimi yap

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
tr: İmla hatalarının altı kırmızı çizilir ve doğru yazım önerileri içerik menüsünde görüntülenir.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
tr: _WikiSözcükleri aydınlat

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
tr: <b>BöyleGörünenSözcükler</b>'in aydınlatılmasını isterseniz bu seçeneği etkinleştirin. Bu sözcüğü tıklatmak bu adla yeni bir not oluşturulmasını sağlayacaktır.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
tr: _Kendiliğinden işaretli listeleri etkinleştir

en: Use custom _font
tr: Özel _yazı tipi kullan

en: When renaming a linked note:
tr: Bağlantılı bir notu yeniden adlandırırken:

en: Ask me what to do
tr: Ne yapılacağını bana sor

en: Never rename links
tr: Bağlantıları hiçbir zaman yeniden adlandırma

en: Always rename links
tr: Bağlantıları her zaman yeniden adlandır

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
tr: Yeni bir not oluştururken kullanılacak metni yeni not şablomu olarak belirt.

en: Open New Note Template
tr: Yeni Not Şablomu Aç

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
tr: Kısayol _tuşlarını dinle

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
tr: Kısayol tuşları notlarınıza tek tuşla herhangi bir uygulamada çalışırken ulaşmanızı sağlar. Örnek kısayol tuşları: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
tr: Notlar _menüsünü görüntüle

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
tr: "_Buradan Başla" notunu aç

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
tr: Yeni _not oluştur

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
tr: "Tüm Notları Ara" _Aç

en: Ser_vice:
tr: _Servis:

en: Not configurable
tr: Yapılandırılamaz

en: Automaticall_y Sync in Background Every
tr: Arkapland_a Otomatik Olarak Eşzamanlama Sıklığı:

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
tr: Dakika

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
tr: _Gelişmiş...

en: The following add-ins are installed
tr: Aşağıdaki eklentiler kurulmuş

en: Get More Add-Ins...
tr: Daha Fazla Eklenti Al...

en: _Enable
tr: _Etkinleştir

en: _Disable
tr: _Etkisizleştir

en: Not Implemented
tr: UygulanmamışIugul

en: {0} Preferences
tr: {0} Tercihleri

en: Choose Note Font
tr: Not Yazıtipi Seçin

en: Other Synchronization Options
tr: Diğer Eşzamanlandırma Seçenekleri

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
tr: Yerel bir not ile yapılandırılmış eşzamanlandırma sunucusu üzerindeki not arasında çakışma tespit edildiğinde:

en: Always ask me what to do.
tr: Ne yapılacağını her zaman bana sor.

en: Rename my local note.
tr: Yerel notumu yeniden adlandır.

en: Replace my local note with the server's update.
tr: Sunucudaki güncel olaranı ile beni notumu yer değiştir.

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
tr: Eşzamanlandırma ayarlarınızı temizlemek tavsiye edilmiyor. Yeni ayarları kaydettiğinizde tüm notlarınızı tekrar eşzamanlandırmaya zorlanabilrisiniz.

en: Resetting Synchronization Settings
tr: Eşzamanlandırma Ayarları Sıfırlanıyor

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
tr: Yapılandırılmış eşzamanlandırma servisini etkinsizleştirdiniz. Şimdi eşzamanlandırma ayarlarını temizlenecek. Yeni ayarları kaydettiğinizde terkar tüm notlarınızı eşzamanlandırmaya zorlanabilirsiniz.

en: Connection successful
tr: Bağlantı başarılı

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
tr: Tomboy notlarınızı eşzamanlandırmak için hazır. Notlarınızı şimdi eşzamanlandırmak istiyor musunuz?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
tr: Lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyin. Günlük dosyası {0}, hata hakkında daha fazla bilgi içeriyor olabilir.

en: Error connecting
tr: Bağlanırken hata oluştu

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Author:
tr: Yazan:

en: Copyright:
tr: Telif Hakkı:

en: Add-in Dependencies:
tr: Eklenti Bağımlılıkları:

en: _Search:
tr: _Ara:

en: Note
tr: Not

en: Last Changed
tr: Son Değiştirilme

en: Matches
tr: Eşleşmeler

en: Title match
tr: Başlık eşleşmesi

en: {0} match | {0} matches
tr[0]: {0} eşleşme

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
tr[0]: Toplam: {0} not

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
tr[0]: Eşleşmeler: {0} not

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
tr: Seçilen not defterinde sonuç bulunamadı.
    Tüm notlarda aramak için buraya tıklayın.

en: Click here to search across all notebooks
tr: Tüm not defterlerinde aramak için buraya tıklayın

en: Notes
tr: Notlar

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
tr: Eşzamanlandırma eklentisi bilgisayarınızda desteklenmiyor. Lütfen FUSE'ün bulunduğundan ve {0} kurulumunun doğru yapılıp yapılandırıldığından emin olun

en: Could not read testfile.
tr: Test dosyası okunamadı.

en: Write test failed.
tr: Yazma testi başarısız oldu.

en: Timeout connecting to server.
tr: Sunucuya bağlanırken zaman aşımı.

en: Error connecting to server.
tr: Sunucuya bağlanırken hata.

en: FUSE could not be enabled.
tr: FUSE etkinleştirilemedi.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
tr: Belirtilen sunucuya bağlanılırken bir hata oluştu:

note: Expander containing TreeView
en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Status
tr: Durum

en: Acquiring sync lock...
tr: Eşzamanlama kilidi alınıyor...

en: Committing changes...
tr: Değişiklikler gönderiliyor...

en: Synchronizing Notes
tr: Notlar Eşzamanlandırılıyor

en: Synchronizing your notes...
tr: Notlarınız eşzamanlandırılıyor...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
tr: Bu biraz zaman alabilir, arkaya yaslanın ve keyfini çıkartın!

en: Connecting to the server...
tr: Sunucuya bağlanılıyor...

en: Deleting notes off of the server...
tr: Notlar sunucudan siliniyor...

en: Downloading new/updated notes...
tr: Yeni/güncellenmiş notlar indiriliyor...

en: Server Locked
tr: Sunucu Kilitli

en: Server is locked
tr: Sunucu kilitli

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
tr: Diğer bilgisayarlarınızdan birisi şu anda eşzamanlandırılıyor. Lütfen 2 dakika bekleyin ve tekrar deneyin.

en: Preparing to download updates from server...
tr: Sunucudan güncellemeleri indirmek için hazırlanılıyor...

en: Preparing to upload updates to server...
tr: Sunucuya güncellemeleri yüklemek için hazırlanılıyor...

en: Uploading notes to server...
tr: Notlar sunucuya yükleniyor...

en: Synchronization Failed
tr: Eşzamanlandırma Başarısız Oldu

en: Failed to synchronize
tr: Eşzamanlandırma başarısız oldu

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
tr: Notlar eşzamanlandırılamadı. Aşağıdaki ayrıntıları kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Synchronization Complete
tr: Eşzamanlandırma Tamamlandı

en: Synchronization is complete
tr: Eşzamanlandırma tatmlandı

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
tr[0]: {0} not güncellendi.

en: Your notes are now up to date.
tr: Notlarınızı artık güncel.

en: Synchronization Canceled
tr: Eşzamanlandırma İptal Edildi

en: Synchronization was canceled
tr: Eşzamanlandırma iptal edildi

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
tr: Eşzamanlandırmayı iptal ettiniz. Şimdi pencereyi kapatabilirsiniz.

en: Synchronization Not Configured
tr: Eşzamanlandırma Yapılandırılmamış

en: Synchronization is not configured
tr: Eşzamanlandırma yapılandırılmamış

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
tr: Lütfen eşzamanlandırmanızı tercihler penceresinden yapılandırın.

en: Synchronization Service Error
tr: Eşzamanlandırma Servis Hatası

en: Service error
tr: Servis hatası

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
tr: Eşzamanlandırma servisine bağlanırken hata. Lütfen tekrar deneyin.

en: Deleted locally
tr: Yerelde silindi

en: Deleted from server
tr: Sunucudan silindi

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Added
tr: Eklendi

en: Uploaded changes to server
tr: Değişiklikler sunucuya yüklendi

en: Uploaded new note to server
tr: Sunucuya yeni not yüklendi

en: Note Conflict
tr: Not Çakışması

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
tr:  (eski)

en: Rename local note:
tr: Yerel notu yeniden adlandır:

en: Update links in referencing notes
tr: Referans notlardaki bağları güncelle

en: Overwrite local note
tr: Yerel notun üzerine yaz

en: Always perform this action
tr: Her zaman bu eylemi uygula

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
tr: Not çakışması tespit edildi

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
tr: Sunucu sürümü "{0}" yerel notunuzla çakışıyor. Yerel notla ne yapmak istiyor sunuz?

en: Could not enable FUSE
tr: FUSE etkinleştirilemedi

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
tr: FUSE modülü yüklenemedi. Lütfen doğru bir şekilde kurulduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

en: Enable FUSE?
tr: FUSE etkinleştirilsin mi?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
tr: Seçmiş olduğunuz eşzamanlandırma FUSE modülünün yüklenmesini gerektiriyor.
    
    Gelecekte bu soruyla karşılaşmamak için, başlangıçta FUSE'ü yüklemelisiniz. /etc/init.d/boot.local içerisine "modprbe fuse" ekleyin ya da /etc/modules içerisine "fuse" ekleyin.

en: Cannot create new note
tr: Yeni not oluşturulamıyor

en: Primary Development:
tr: Birincil Geliştirme:

en: Contributors:
tr: Katkıda Bulunanlar:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
tr: Telif Hakkı © 2004-2007 Alex Graveley
    Telif Hakkı © 2004-2011 Diğerleri

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
tr: Basit ve kullanışlı bir not tutucu uygulaması.

en: Homepage
tr: Web Sitesi

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
tr: Tomboy: Basit, kullanımı kolay masaüstü not alma uygulaması.
    Telif Hakkı © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Telif Hakkı © 2004-2011 Diğerleri

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
tr: Kullanım:
      --version			Sürüm bilgisini görüntüle.
      --help			Bu kullanım bilgisini görüntüle.
      --note-path [yol]		Bu dizin içindeki not verisini yükle/sakla.
      --search [metin]		Tüm notları arama penceresini metin araması ile aç.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
tr:   --new-note			Yeni bir not oluştur ve görüntüle.
      --new-note [başlık]		Belirtilen başlıkta bir not oluştur ve görüntüle.
      --open-note [başlık/url]	Belirtilen başlık ile eşleşen mevcut notu görüntüle.
      --start-here			'Buradan Başla' notunu görüntüle
      --highlight-search [metin]	Açık notlar içerisinde 'metin' metnini ara ve aydınlat.

en: Version {0}
tr: Sürüm {0}

en:  (new)
tr:  (yeni)

en: _About Tomboy
tr: Tomboy _Hakkında

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
tr: "Tomboy Not Kılavuzu" bulunamadı. Lütfen kurulumunuzun başarıyla tamamlandığından emin olun.

en: Help not found
tr: Yardım bulunamadı

en: Cannot open location
tr: Konum açılamıyor

en: Today, {0}
tr: Bugün, {0}

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday, {0}
tr: Dün, {0}

en: Yesterday
tr: Dün

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
tr[0]: {0} gün önce, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
tr[0]: {0} gün önce

en: Tomorrow, {0}
tr: Yarın, {0}

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
tr[0]: {0} gün içinde, {1}

en: In {0} day | In {0} days
tr[0]: {0} gün içinde

en: MMMM d, h:mm tt
tr: d MMMM, HH:mm

en: MMMM d
tr: d MMMM

en: No Date
tr: Tarih Yok

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
tr: d MMMM yyyy, HH:mm

en: MMMM d yyyy
tr: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
tr: (Başlıksız {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
tr: <b>{0}</b> başlıklı bir not zaten var. Devam etmeden önce bu not için başka bir başlık seçin.

en: Note title taken
tr: Not başlığı alındı

en: _Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini _Kopyala

en: _Open Link
tr: _Bağlantıyı Aç
