tomboy - en to ug translation catalogue (462 entries)

en: Accessories
ug: قوشۇمچە

en: Simple and easy to use note-taking
ug: ئاددىي ۋە ئوڭاي ئىزاھ يېزىش

en: Tomboy Applet Factory
ug: Tomboy قوللانچاق زاۋۇتى

en: Tomboy Notes
ug: Tomboy ئىزاھلىرى

en: S_ynchronize Notes
ug: ئىزاھلارنى قەدەمداشلاش(_Y)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: Note-taker
ug: ئىزاھ يازغۇ

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ug: ئىزاھلارنى يازىدۇ، ئوي-پىكىرلەرنى ئۇلايدۇ ۋە ئۇلارنى تەرتىپلىك قىلىدۇ

en: Accept SSL Certificates
ug: SSL ئىسپاتنامىسىنى قوبۇل قىلىش

en: Automatic Background Synchronization Timeout
ug: ئارقا تەرەپتە ئاپتوماتىك قەدەمداشلاش مۆھلىتى

en: Create a new Note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇرىدۇ

en: Custom Font Face
ug: ئىختىيارىي خەت نۇسخىسى

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ X ئوقىدىكى كوئوردېناتى؛ Tomboy ئاخىرلاشقاندا ساقلىنىدۇ.

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ Y ئوقىدىكى كوئوردېناتى؛ Tomboy ئاخىرلاشقاندا ساقلىنىدۇ.

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى؛ Tomboy ئاخىرلاشقاندا ساقلىنىدۇ.

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى؛ Tomboy ئاخىرلاشقاندا ساقلىنىدۇ.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
ug: ئوتتۇرا توپچا چېكىلسە چاپلايدىغان بولسۇن.

en: Enable Tray Icon
ug: قونداق سىنبەلگىسىنى قوزغات

en: Enable WikiWord highlighting
ug: WikiWord يورۇتۇشنى قوزغات

en: Enable automatic bulleted lists.
ug: ئاپتوماتىك بەلگە قويۇلىدىغان تىزىمنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

en: Enable closing notes with escape.
ug: Esc  كۇنۇپكىسىدا ئىزاھلارنى تاقىسۇن.

en: Enable custom font
ug: ئىختىيارىي خەت نۇسخىسىنى ئىشلەتسۇن

en: Enable global keybindings
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك كۇنۇپكا بېغىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable spellchecking
ug: ئىملا تەكشۈرۈشنى ئىشلەتسۇن

en: Enable startup notes
ug: قوزغالغان ھامان ئىزاھ ئاچسۇن

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
ug: «ئىزاھ ئۆچۈرۈش» سۆزلەشكۈسىنى ئىشلەتسۇن

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
ug: بۇ تاللانما TRUE بولسا، قۇرنىڭ بېشىغا - ياكى * قويۇلسا، ئاپتوماتىك بەلگە قويۇلىدىغان تىزىم ھالىتىگە ئۆزگىرىدۇ.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
ug: Tomboy سىنبەلگىسىنى چاشقىنەكنىڭ ئوتتۇرا توپچىسىدا چېكىپ «باشلاش» تىكى ئىزاھقا ۋاقىتنى چاپلىماقچى بولسىڭىز بۇنى ئىشلىتىڭ.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ug: «ThatLookLikeThis» دېگەندەك سۆزلەرنى يورۇتۇش ئۈچۈن بۇنى ئىشلىتىڭ. بۇ سۆزنى چەكسە شۇنى ئات قىلىپ بىر ئىزاھ قۇرغىلى بولىدۇ.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ug: FUSE ئېگەرلەش مۆھلىتى(ms)

en: HTML Export All Linked Notes
ug: بارلىق ئۇلانمىلىق ئىزاھلارنى HTML غا ئېكسپورت

en: HTML Export Linked Notes
ug: ئۇلانمىلىق ئىزاھلارنى HTML غا ئېكسپورت

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلمىسە، «ئىزاھ ئۆچۈرۈش» سۆزلەشكۈسى كۆرسىتىلمەيدۇ.

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ug: enable_custom_font نى true قىلسا، بۇ يەردە بېكىتىلگەن خەت نۇسخىسى ئىزاھلارنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدۇ.

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلسە، Tomboy ئاخىرلىشىدىغان چاغدا ئېچىلغان بارلىق ئىزاھلار، Tomboy قايتا قوزغالغاندا ئېچىلىدۇ.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلسە، ئېچىلغان ئىزاھ «Esc» كۇنۇپكىسى چېكىلگەن ھامان يېپىلىدۇ.

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلسە، Tomboy نىڭ سىنبەلگىسى ئۇقتۇرۇش رايونىدا كۆرسىتىلىدۇ. ئىشلەتمىگەندە باشقا پروگراممىلارنىڭ قونداق سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىش قۇلاي بولىدۇ.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلسە، ئىملاسى خاتا سۆزلەرنىڭ ئاستىغا قىزىق سىزىق سىزىلىدۇ، ھەمدە توغرا سۆزلەر چاشقىنەك ئوڭ كۇنۇپكىسى چېكىلگەندە چىقىدىغان تىزىملىكتە كۆرسىتىلىدۇ.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
ug: true قىلىنسا، /apps/tomboy/global_keybindings نىڭدىكى  desktop-global كۇنۇپكا بېغى ئىناۋەتلىك بولۇپ، باشقا پروگراممىلار ئارقىلىق Tomboy دا مەشغۇلات قىلىشقا بولىدۇ.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ug: ئەگەر ئىشلىتىلسە، custom_font_face غا بېكىتىلگەن خەت نۇسخىسى ئىزاھلارنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ. بولمىسا ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسى ئىشلىتىلىدۇ.

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
ug: «Sticky ئىزاھ ئىمپورت قىلغۇچ» قىستۇرمىسىنىڭ تېخى ئىجرا بولمىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ، شۇڭا، ئۇ كېيىنكى قېتىم Tomboy ئىجرا قىلىنغاندا ئاپتوماتىك ئىجرا بولۇشى كېرەك.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
ug: Tomboy ئىزاھنىڭ تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدىغان ئىزاھلارنىڭ ئەڭ كىچىك سانىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
ug: بۇ، ئىزاھنى ئارقا تەرەپتە قانچىلىك ۋاقىتتا بىر قېتىم قەدەمداشلايدىغاننى بەلگىلەيدىغان قىممەت(پۈتۈن سان) بولۇپ، بىردىن كىچىك بولسا ئاپتوماتىك قەدەمداشلاش چەكلىنىدۇ. ئەڭ كىچىك قىممەت 5 بولۇپ، بىرلىكى مىنۇت.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
ug: بۇ، ئىزاھنىڭ مەزمۇنىدا توقۇنۇش يۈز بەرگەندە قوللىنىدىغان چارىنى ئىپادىلەيدىغان قىممەت(پۈتۈن سان) بولۇپ، 0 بولسا توقۇنۇش يۈز بەرگەندە، ئىشلەتكۈچى بىلەن ئالاقە قىلىشنى بىلدۈرىدۇ.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
ug: بۇ، ئىزاھنىڭ ئاتى ئۆزگەرتىلگەندە، ئىشلەتكۈچىگە كۆرسەتمە چىقارمايلا، كۆرسىتىلگەن ئۇلانمىنى يېڭىلاشنى ئېلىپ بېرىشنى ئىپادىلەيدىغان قىممەت(پۈتۈن سان). 0 بولسا ئىزاھنىڭ ئاتى ئۆزگەرگەندە باشقا ئىزاھنىڭ ئىچىدىكى ئۇلانمىغا تەسىر يەتكۈزۈپ قالسا، ئىشلەتكۈچىگە كۆرسەتمە چىقىرىدۇ. 2 بولسا كۆرسەتمە چىقارمايلا ھەممىنى ئاپتوماتىك قىلىدۇ.

en: Last Directory used in HTML Export
ug: «HTML ئېكسپورت قىلىش» تا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجە

en: Link Updating Behavior on Note Rename
ug: ئىزاھنىڭ ئاتى ئۆزگەرتىلگەن چاغدىكى ئۇلانما يېڭىلاش مەشغۇلاتى

en: List of pinned notes.
ug: pinned ئىزاھنىڭ تىزىمى.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
ug: Tomboy نىڭ قوندىقى ياكى تاختاي قوللانچىقىنىڭ تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدىغان ئىزاھنىڭ ماۋزۇسىنىڭ ئەڭ چوڭ ئۇزۇنلۇقى(ھەرپ)

en: Maximum note title length to show in tray menu.
ug: ئىزاھنىڭ قونداق تىزىملىكتە كۆرسىتىلىدىغان ماۋزۇسىنىڭ ئەڭ چوڭ ئۇزۇنلۇقى.

en: Minimum number of notes to show in menu
ug: ئىزاھنىڭ قونداق تىزىملىكتە كۆرسىتىلىدىغان ماۋزۇسىنىڭ ئەڭ كىچىك ئۇزۇنلۇقى.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
ug: ئىزاھنى قەدەمداشلىغاندا چىققان توقۇنۇشنى بىر تەرەپ قىلىش چارىسى

en: Open Recent Changes
ug: يېقىنقى ئۆزگىرىشلەرنى ئېچىش

en: Open Search Dialog
ug: ئىزدەش سۆزلەشكۈسىنى ئېچىش

en: Open Start Here
ug: «باشلاش» نى ئېچىش

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
ug: SSH مۇلازىمېتىرىدىكى Tomboy نى قەدەمداشلايدىغان مۇندەرىجە(ئىختىيارى).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى قەدەمداشلاش مۇلازىمىتىدە ئىشلىتىلىدىغان مۇلازىمېتىرنىڭ يولى.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
ug: SSHFS دە ئىشلىتىلىدىغان يىراقتىكى قەدەمداشلاش قىسقۇچى

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
ug: SSHFS دە ئىشلىتىلىدىغان يىراقتىكى قەدەمداشلاش ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: SSHFS Synchronization Server Port
ug: SSHFS دە ئىشلىتىلىدىغان يىراقتىكى قەدەمداشلاش مۇلازىمېتىر ئېغىزى

en: SSHFS Synchronization Server URL
ug: SSHFS دە ئىشلىتىلىدىغان يىراقتىكى قەدەمداشلاش مۇلازىمېتىر URL سى

en: Saved height of "Search All Notes" window
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ ساقلانغان ئېگىزلىكى

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ توغرا يۆنىلىشتىكى ساقلانغان ئورنى

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ تىك يۆنىلىشتىكى ساقلانغان ئورنى

en: Saved width of "Search All Notes" window
ug: «بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش» كۆزنىكىنىڭ ساقلانغان كەڭلىكى

en: Selected Synchronization Service Addin
ug: تاللانغان قەدەمداشلاش مۇلازىمىتى قىستۇرمىسى

en: Set to TRUE to activate
ug: ئاكتىپلاش ئۈچۈن TRUE قىلىپ بېكىتىڭ

en: Show applet menu
ug: قوللانچاق تىزىملىكىنى كۆرسىتىش

en: Start Here Note
ug: «باشلاش» ئىزاھاتى

en: Sticky Note Importer First Run
ug: «Sticky ئىزاھ ئىمپورت قىلغۇچ» دەسلەپتە ئىجرا بولسۇن

en: Synchronization Client ID
ug: قەدەمداشلاش خېرىدارىنىڭ كىملىكى(ID)

en: Synchronization Local Server Path
ug: قەدەمداشلاش يەرلىك مۇلازىمەت يولى

en: The date format that is used for the timestamp.
ug: ئىشلىتىلىدىغان چېسلا فورماتى.

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ug: يېڭى ئىزاھ قۇرۇش ۋە كۆرسىتىشنىڭ ئومۇمىي كۇنۇپكا بېغى(ئومۇمىي تېزلەتمىسى). فورماتى  "&lt;Control&gt;a" ياكى "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". تەھلىل قىلغۇچ ناھايىتى ياخشى بولۇپ، چوڭ/كىچىك يېزىلسىمۇ بولۇۋېرىدۇ، ھەم "&lt;Ctl&gt;" ۋە "&lt;Ctrl&gt;" دەك قىسقارتىلسىمۇ تونۇۋېرىدۇ. "disabled" دېگەن ئالاھىدە تاللانمىنى ئىشلەتسىڭىز، بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۇنۇپكا بېغى(تېزلەتمىسى) يوق بولىدۇ.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ug: «باشلاش» نىڭ ئومۇمىي كۇنۇپكا بېغى(ئومۇمىي تېزلەتمىسى). فورماتى "&lt;Control&gt;a" ياكى "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". تەھلىل قىلغۇچ ناھايىتى ياخشى بولۇپ، چوڭ/كىچىك يېزىلسىمۇ بولۇۋېرىدۇ، ھەم "&lt;Ctl&gt;" ۋە "&lt;Ctrl&gt;" دەك قىسقارتىلسىمۇ تونۇۋېرىدۇ. "disabled" دېگەن ئالاھىدە تاللانمىنى ئىشلەتسىڭىز، بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۇنۇپكا بېغى(تېزلەتمىسى) يوق بولىدۇ.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ug: «ئىزاھ ئىزدەش» سۆزلەشكۈسىنىڭ ئومۇمىي كۇنۇپكا بېغى(ئومۇمىي تېزلەتمىسى). فورماتى "&lt;Control&gt;a" ياكى "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". تەھلىل قىلغۇچ ناھايىتى ياخشى بولۇپ، چوڭ/كىچىك يېزىلسىمۇ بولۇۋېرىدۇ، ھەم "&lt;Ctl&gt;" ۋە "&lt;Ctrl&gt;" دەك قىسقارتىلسىمۇ تونۇۋېرىدۇ. "disabled" دېگەن ئالاھىدە تاللانمىنى ئىشلەتسىڭىز، بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۇنۇپكا بېغى(تېزلەتمىسى) يوق بولىدۇ.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ug: «يېقىنقى ئۆزگىرىشلەر» سۆزلەشكۈسىنىڭ ئومۇمىي كۇنۇپكا بېغى(ئومۇمىي تېزلەتمىسى). فورماتى "&lt;Control&gt;a" ياكى "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". تەھلىل قىلغۇچ ناھايىتى ياخشى بولۇپ، چوڭ/كىچىك يېزىلسىمۇ بولۇۋېرىدۇ، ھەم "&lt;Ctl&gt;" ۋە "&lt;Ctrl&gt;" دەك قىسقارتىلسىمۇ تونۇۋېرىدۇ. "disabled" دېگەن ئالاھىدە تاللانمىنى ئىشلەتسىڭىز، بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۇنۇپكا بېغى(تېزلەتمىسى) يوق بولىدۇ.

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ug: «Tomboy قوللانچىقى» تىزىملىكىنىڭ ئومۇمىي كۇنۇپكا بېغى(ئومۇمىي تېزلەتمىسى). فورماتى "&lt;Control&gt;a" ياكى "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". تەھلىل قىلغۇچ ناھايىتى ياخشى بولۇپ، چوڭ/كىچىك يېزىلسىمۇ بولۇۋېرىدۇ، ھەم "&lt;Ctl&gt;" ۋە "&lt;Ctrl&gt;" دەك قىسقارتىلسىمۇ تونۇۋېرىدۇ. "disabled" دېگەن ئالاھىدە تاللانمىنى ئىشلەتسىڭىز، بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۇنۇپكا بېغى(تېزلەتمىسى) يوق بولىدۇ.

en: The handler for "note://" URLs
ug: "note://" URLs نى بىر تەرەپ قىلىدىغان پروگرامما

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
ug: «HTML غا ئېكسپورت قىل» قىستۇرمىسىدا ئېكسپورت قىلىشتا ئىشلىتىلگەن ئەڭ ئاخىرقى مۇندەرىجە.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
ug: «HTML غا ئېكسپورت قىل» قىستۇرمىسىنىڭ «ئىزاھلارنى ئېكسپورت قىلسۇن» دېگەن تاللاش كۆزنەكچىسىنىڭ ئەڭ ئاخىرقى ھالىتى.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
ug: «HTML غا ئېكسپورت قىل» قىستۇرمىسىنىڭ «باشقا بارلىق ئۇلانغان ئىزاھلارنى ئوز ئىچىگە ئالسۇن» دېگەن تاللاش كۆزنەكچىسىنىڭ ئەڭ ئاخىرقى ھالىتى. بۇ تەڭشەك «ئۇلانمىلىق ئىزاھلارنى HTML غا ئېكسپورت قىل» بىلەن دېگەن تاللانما بىلەن ھەمدەمدە بولۇپ، چوڭقۇرلار ئىزدەپ تاپقان بارلىق ئىزاھلارنى HTML غا ئېكسپورت قىلامدۇ قىلمامدۇ بەلگىلەش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
ug: «باشلاش» ئىزاھىنىڭ URI، بولۇپ ھەمىشە Tomboy ئىزاھ تىزىملىكىنىڭ ئەڭ ئاستىغا ئورۇنلاشتۇرۇلىدۇ ھەم تېزلەتمە كۇنۇپكا ئارقىلىق زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
ug: SSH ئارقىلىق قەدەمداشلاش مۇلازىمېتىرىغا باغلىنىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئېغىز. كۆڭۈلدىكى SSH ئېغىزىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز -1 ياكى ئۇنىڭدىنمۇ كىچىك قىممەتنى بەلگىلەڭ.

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
ug: FUSE ئىشلىتىپ ھەمبەھىر ئىزاھنى ئېگەرلەشتە، Tomboy نىڭ ساقلاپ تۇرۇش ۋاقتى(مىللىسېكۇنت).

en: Timestamp format
ug: ۋاقىت

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
ug: SSH مۇلازىمېتىرىنىڭ URL ئادرېسى(Tomboy قەدەمداشلاش مۇندەرىجىسىنىمۇ ئوز ئىچىگە ئالغان).

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
ug: نۆۋەتتە سەپلەنگەن ئىزاھ قەدەمداشلاش مۇلازىمەت قىستۇرمىسىنىڭ بىردىنبىر كىملىكى(identifier)

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
ug: Tomboy client نىڭ بىردىنبىر كىملىكى(بۇ قەدەمداشلاش مۇلازىمىتى بىلەن ئالاقە قىلغاندا ئىشلىتىلىدۇ).

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
ug: ئىشلەتكۈچىنى ئارىلاشتۇرمايلا SSL ئىسپاتنامىسىنى قوبۇل قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان "-ac" تاللانمىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ug: SSH ئارقىلىق قەدەمداشلاش مۇلازىمېتىرىغا باغلىنىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
ug: بوشلۇق بىلەن ئايرىلغان ئىزاھلارنىڭ URI نىڭ تىزىمىنى Tomboy ئىزاھ تىزىملىكىدە ھەمىشە كۆرسىتىدۇ.

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _New
ug: يېڭى(_N)

en: Create a new note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇرىدۇ

en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

en: Open the selected note
ug: تاللانغان ئىزاھنى ئاچىدۇ

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Delete the selected note
ug: تاللانغان ئىزاھنى ئۆچۈرىدۇ

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپ

en: _Quit
ug: چېكىن(_Q)

en: Quit Tomboy
ug: Tomboy نى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Tomboy Preferences
ug: Tomboy تەڭشەكلىرى

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Tomboy Help
ug: Tomboy ياردىمى

en: About Tomboy
ug: Tomboy ھەققىدە

en: TrayIcon
ug: قونداق سىنبەلگىسى

en: Create _New Note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇر(_N)

en: _Search All Notes
ug: ھەممە ئىزاھلارنى ئىزدە(_S)

en: Open the Search All Notes window
ug: «ھەممە ئىزاھنى ئىزدە» كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Start synchronizing notes
ug: ئىزاھلارنى قەدەمداشلاشنى باشلايدۇ

note: Addin's tab caption
en: Advanced
ug: ئالىي

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
ug: يېقىنقى تىزىمىدا كۆرۈنىدىغان ئىزاھلارنىڭ ئەڭ كىچىك سانى(ئەڭ چوڭ قىممىتى 18)

en: What links here?
ug: بۇ يەرگە نېمە ئۇلىنىدۇ؟

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
ug: (يوق)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
ug: ئىزاھ ئىچىگە ئۇلانمىلارنى سۆرەپ كېلىش ئارقىلىقلا bugzilla نى ئىشلىتەلەيسىز. ئالاھىدە مۇلازىمېتىرلار ئۈچۈن ئالاھىدە سىنبەلگە ئىشلىتىشنى ئىستىسىڭىز بۇ يەرگە قوشۇڭ.

en: Host Name
ug: باش ماشىنا ئاتى

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Select an icon...
ug: سىنبەلگە تاللايدۇ...

note: Extra Widget
en: _Host name:
ug: باش ماشىنا ئاتى(_H):

en: No host name specified
ug: باش ماشىنا ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
ug: بۇ سىنبەلگىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن Bugzilla باش ماشىنا ئاتىنى بەلگىلىشىڭىز زۆرۈر.

en: Error saving icon
ug: سىنبەلگە ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Could not save the icon file.
ug: سىنبەلگە ھۆججىتىنى ساقلىيالمىدى

en: Really remove this icon?
ug: راستلا بۇ سىنبەلگىنى چىقىرىۋېتەمدۇ؟

en: If you remove an icon it is permanently lost.
ug: ئەگەر سىنبەلگىنى چىقىرىۋەتسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Cannot open email
ug: ئېلخەتنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Destination for HTML Export
ug: HTML ئېكسپورت قىلىشنىڭ مەنزىلى

en: Export linked notes
ug: ئۇلانغان ئىزاھلارنى ئېكسپورت قىل

en: Include all other linked notes
ug: باشقا ئۇلانغان ئىزاھلارنىمۇ ئوز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Export to HTML
ug: HTML غا ئېكسپورت قىل

en: Your note was exported to "{0}".
ug: ئىزاھىڭىز "{0}" غا ئېكسپورت قىلىندى.

en: Note exported successfully
ug: ئىزاھ مۇۋەپپەقىيەتلىك ئېكسپورت قىلىندى

en: Access denied.
ug: زىيارەت رەت قىلىندى.

en: Folder does not exist.
ug: قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس.

en: Could not save the file "{0}"
ug: ھۆججەت "{0}" نى ساقلىيالمىدى

en: _Folder Path:
ug: قىسقۇچ يولى(_F):

en: Select Synchronization Folder...
ug: قەدەمداشلاش قىسقۇچىنى تاللاش...

en: Folder path field is empty.
ug: قىسقۇچ خەت بۆلىكى قۇرۇق.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
ug: بەلگىلەنگەن يوق مەۋجۇت ئەمەس. شۇڭا Tomboy ئۇنى قۇرالمىدى.

en: Local Folder
ug: يەرلىك قىسقۇچ

en: Fixed Wid_th
ug: مۇقىم كەڭلىك(_T)

en: Cannot contact '{0}'
ug: '{0}' بىلەن ئالاقە قىلالمىدى

en: Error running gaim-remote: {0}
ug: gaim-remote نى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: {0}

en: Insert Timestamp
ug: ۋاقىت(Timestamp) قىستۇرۇش

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
ug: dddd، MMMM d، h:mm tt

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
ug: ئالدىن بەلگىلەنگەن فورماتنى تاللاڭ ياكى ئۆزىڭىزنىڭكىنى ئىشلىتىڭ.

en: Use _Selected Format
ug: تاللانغان فورماتنى ئىشلەت(_S)

en: _Use Custom Format
ug: ئىختىيارىي فورماتنى ئىشلەت(_U)

en: Today: Template
ug: بۈگۈن: قېلىپ

en: Today:
ug: بۈگۈن:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
ug: dddd، MMMM d yyyy

en: Tasks
ug: ۋەزىپىلەر

en: Appointments
ug: ئۇچرىشىشلار

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
ug: يېڭى بۈگۈنكى ئىزاھتا كۆرسىتىلىدىغان تېكىستنى ئۆزلەشتۈرۈش ئۈچۈن <span weight="bold">بۈگۈن: قېلىپ</span>نى ئۆزگەرتسە بولىدۇ.

en: _Open Today: Template
ug: بۈگۈن: قېلىپ نى ئاچ(_O)

en: Print
ug: باس

en: Error printing note
ug: ئىزاھنى بېسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Page {0} of {1}
ug: بەت {0} / {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
ug: dddd MM/dd/yyyy، hh:mm:ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
ug: بۇزۇلغان ئۇلانمىلارنى چىقىرىۋېتىش

en: Add a sketch
ug: قىستۇرما رەسىم قوشىدۇ

en: Se_rver:
ug: مۇلازىمېتىر(_R):

en: User_name:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_N):

en: _Folder Path (optional):
ug: قىسقۇچ يولى(ئىختىيار)(_F):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
ug: SSH قەدەمداشلاش ئۈچۈن، ئالدىن ئالا ئىشلەتكۈچى ۋە بۇ ئىشلەتكۈچى ئىشلىتىدىغان SSH ئاچقۇچىنى، SSH تۇرشاۋۇل(daemon) غا قوشۇش زۆرۈردۇر.

en: Server or username field is empty.
ug: مۇلازىمېتىر ياكى ئىشلەتكۈچى ئاتى قۇرۇق.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش مۆھلەتتىن ئېشىپ كەتتى. SSH ئاچقۇچى ئىجرا بولۇۋاتقان SSH daemon غا قوشۇلغانمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Import from Sticky Notes
ug: Sticky ئىزاھتىن ئىمپورت قىلىش

en: No Sticky Notes found
ug: Sticky ئىزاھ تېپىلمىدى

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
ug: "{0}" دىن مۇۋاپىق Sticky ئىزاھ ھۆججىتى تېپىلمىدى.

en: Sticky Notes import completed
ug: Sticky ئىزاھنى ئىمپورت قىلىش تاماملاندى

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
ug[0]: <b>{0}</b> of <b>{1}</b>Sticky ئىزاھ مۇۋەپپەقىيەتلىك ئىمپورت قىلىندى.

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Sticky Note:
ug: Sticky ئىزاھ:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
ug: ھەممىسى

en: --- Tasque is not running ---
ug: --- Tasque ئىجرا قىلىنمىغان ---

en: _Underline
ug: ئاستى سىزىق(_U)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: URL, username, or password field is empty.
ug: URL، ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم قۇرۇق.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى. سەۋەبى ئىشلەتكۈچى ئاتى ياكى ئىم خاتا

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
ug: GNOME keyring غا سەپلىمىلەرنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى. چىققان ئۈچۈن تۆۋەندىكىدەك:

en: Connect to Server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلا

en: Connected
ug: باغلاندى

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
ug: مۇلازىمېتىردىن جاۋاب يوق. كېيىن قايتا سىناڭ.

en: Authorization Failed, Try Again
ug: سالاھىيەت تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى، قايتا سىناڭ

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
ug: Tomboy تور سالاھىيەت تەكشۈرۈشى مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
ug: Tomboy تەڭشەكلىرى كۆزنىكىگە قايتىپ «ساقلا» نى چەكسىڭىز، قەدەمداشلاش باشلىنىدۇ.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
ug: باغلاندى. «ساقلا» نى چەكسىڭىز، قەدەمداشلاش باشلىنىدۇ

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
ug: توركۆرگۈدە دەلىللەش(چېكىلسە باغلىنىش ئەسلىگە قايتىدۇ)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈنى بەلگىلەپ قايتا سىناڭ

en: Tomboy Web
ug: Tomboy تورى

en: Export All Notes to {0}
ug: بارلىق ئىزاھلارنى {0} نىڭغا ئېكسپورت قىلىدۇ

en: Start exporting notes to {0}
ug: ئىزاھلارنى {0} نىڭغا ئېكسپورت قىلىشنى باشلايدۇ

en: Export selected notebook to {0}
ug: تاللانغان دەپتەرنى {0} غا ئېكسپورت قىلىدۇ

en: Start exporting notebook to {0}
ug: دەپتەرنى {0} نىڭغا ئېكسپورت قىلىشنى باشلايدۇ

en: _Tools
ug: قوراللار(_T)

en: Export
ug: چىقار

en: Export your notes.
ug: ئىزاھلارنى ئېكسپورت قىلىدۇ.

en: Export All Notes To {0}
ug: بارلىق ئىزاھلارنى {0} نىڭغا ئېكسپورت قىلىش

en: Export Selected Notebook To {0}
ug: تاللانغان دەپتەرنى {0} غا ئېكسپورت قىلىش

en: All Notes {0} Export
ug: بارلىق ئىزاھ {0} لارنى ئېكسپورت قىلىش

en: Could not export, access denied.
ug: ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى، زىيارەت رەت قىلىندى.

en: Could not export, folder does not exist.
ug: ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى، قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس.

en: Could not export: {0}
ug: ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى: {0}

en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

en: Unfiled Notes
ug: رەتلەنمىگەن ئىزاھلار

en: Your notes were exported to "{0}".
ug: ئىزاھلار «{0}» غا ئېكسپورت قىلىندى.

en: Notes exported successfully
ug: ئىزاھلار مۇۋەپپەقىيەتلىك ئېكسپورت قىلىندى

en: Could not save the files in "{0}"
ug: ھۆججەتلەرنى «{0}» غا ساقلىغىلى بولمىدى

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
ug: ئېكسپورت قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان مۇندەرىجە {0} نى قۇرۇش

en: Search All Notes
ug: بارلىق ئىزاھلارنى ئىزدەش

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇرۇش

en: {0} (new)
ug: {0} (يېڭى)

en: Recent Notes
ug: يېقىنقى ئىزاھلار

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
ug: كۆزنەك(_W)

en: Preferences...
ug: مايىللىق…

en: Create a new notebook
ug: يېڭى دەپتەر قۇرىدۇ

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
ug: قۇرماقچى بولغان دەپتەرنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

en: N_otebook name:
ug: دەپتەر ئاتى(_o):

en: Name already taken
ug: بۇ ئات ئىشلىتىلىپ بولغان

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Note_books
ug: دەپتەرلەر(_B)

en: Create a new note in a notebook
ug: دەپتەرگە يېڭىدىن ئىزاھ قۇرىدۇ

en: New Note_book...
ug: يېڭى دەپتەر(_B)…

en: _New Note
ug: يېڭى ئىزاھ(_N)

en: Create a new note in this notebook
ug: بۇ دەپتەرگە يېڭىدىن ئىزاھ قۇرىدۇ

en: _Open Template Note
ug: قېلىپ ئىزاھنى ئاچ(_O)

en: Open this notebook's template note
ug: بۇ دەپتەرنىڭ قېلىپ ئىزاھىنى ئاچىدۇ

en: Delete Note_book
ug: دەپتەرنى ئۆچۈر(_B)

en: Delete the selected notebook
ug: تاللانغان دەپتەرنى ئۆچۈرىدۇ

en: Notebooks
ug: دەپتەرلەر

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
ug: {0} دەپتەر قېلىپى

en: New Note
ug: يېڭى ئىزاھ

en: All Notes
ug: بارلىق ئىزاھلار

en: Really delete this notebook?
ug: بۇ دەپتەرنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
ug: بۇ دەپتەردىكى ئىزاھلار ئۆچۈرۈلمەيدۇ، بىراق ئۇلارنىڭ دەپتەر بىلەن بولغان مۇناسىۋىتى يوق بولىدۇ. بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.

en: No notebook
ug: دەپتەر يوق

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
ug: يېڭى "{0}" ئىزاھ

en: Place this note into a notebook
ug: بۇ ئىزاھنى دەپتەرگە سېلىڭ

en: Notebook
ug: دەپتەر

en: _New notebook...
ug: يېڭى دەپتەر(_N)…

en: New Note {0}
ug: يېڭى ئىزاھ {0}

en: Really delete "{0}"?
ug: راستلا «{0}» نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
ug[0]: بۇ {0} ئىزاھلارنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete a note it is permanently lost.
ug: بۇنى ئىزاھنى ئۆچۈرسىڭىز ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
ug: ئىزاھلارنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. دىسكىدا يېتەرلىك بوشلۇق بارمۇ، {0} دا ھوقۇقىڭىز بارمۇ تەكشۈرۈڭ. خاتالىق تەپسىلاتى {1} دە بار.

en: Error saving note data.
ug: ئىزاھ سانلىق-مەلۇماتىنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى:

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
ug: يېڭى ئىزاھ قېلىپى

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
ug: ئىزاھلىرىڭىز يۆتكەلگەن!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
ug: Tomboy نىڭ ئەڭ يېڭى نەشرىدە، ئىزاھلىرىڭىز يۆتكىۋېتىلدى. ھازىرغىچە ئىزاھلىرىڭىزنىڭ قەيەردە ساقلانغانلىقىغا ئانچە دىققەت قىلىپ كەتمىگەن بولغىيتتىڭىز، بۇنىڭدىن كېيىنمۇ شۇنداق قىلسىڭىز، <bold>بۇ ئىزاھنى ئۆچۈر</bold> نى تاللاڭ:-)
    
    سىزنىڭ كونا ئىزاھ مۇندەرىجىڭىز بۇ يەردە <link:url>{0}</link:url> يەنىلا بىخەتەر. ئەگەر Tomboy نىڭ كونا نەشرىنى قايتا ئىشلەتسىڭىز، ئىزاھلارنى يۇقىرىقى يەردىن تاپالايدۇ.
    
    بىراق ئىزاھلىرىڭىز ۋە سەپلىمىلىرىڭىزنى يېڭى مۇندەرىجىلەرگە كۆچۈرۈۋالدۇق، شۇڭا ھازىردىن باشلاپ مۇشۇلار ئىشلىتىلىدۇ
    
    <list><list-item dir="ltr">ئىزاھلارنىڭ ئورنى <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">سەپلىمىلەرنىڭ ئورنى <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">قوشۇلمىلارنى <link:url>{3}</link:url> دىن ئورنىتالايسىز
    </list-item><list-item dir="ltr">خاتىرىلەرنىڭ ئورنى <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    قېنى…!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
ug: <note-content>باشلاش
    
    <bold>Tomboy غا مەرھابا!</bold>
    
    «باشلاش» ئىزاھى ئارقىلىق ئويلىغان ھەرقانداق نەرسىڭىزنى يېزىپ قويسىڭىز بولىدۇ.
    
    GNOME تاختىيىدىكى Tomboy ئىزاھ تىزىملىكىدىن «يېڭى ئىزاھ قۇرۇش» نى تاللاپ يېڭى ئىزاھ يازالايسىز، يازغانلىرىڭىز ئاپتوماتىك ساقلىنىدۇ.
    
    ئوي-پىكىرلىرىڭىز يېزىلغان ئىزاھلارنى گۇرۇپپىلاپ ئۇلارنى بىر ئۇلانما ئارقىلىق بىرلەشتۈرەلەيسىز.!
    
    بۇ نەشرىدە <link:internal>Tomboy دا ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىش</link:internal> دېگەن ئىزاھ يېڭىدىن قوشۇلدى. ھەر قېتىم <link:internal>Tomboy دا ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىش</link:internal> نى كىرگۈزگەن چاغدا ئاستىغا سىزىق سىزىلغانلىقىغا دىققەت قىلدىڭىزمىكىن، ئۇلانمىنى چېكىپ ئىزاھنى ئېچىپ بېقىڭ. </note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
ug: <note-content>Tomboy دا ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىش
    
    Tomboy دا ئىزاھلارنىڭ ئىچىدىكى يورۇتۇلغان تېكىستلەرنى بىراقلا ئۇلانمىغا ئايلاندۇرۇپ، ئۇلارنى قورال بالدىقىدىكى <bold>ئۇلانما</bold> ئارقىلىق زىيارەت قىلىشقا بولىدۇ. بۇ يەردە يېڭى ئىزاھ ياسىغاندا، ئۇنىڭ ماۋزۇسىنىڭ ئاستىغا سىزىق سىزىلىدۇ.
    
    ئىزاھنىڭ ماۋزۇسى ئۆزگەرسە، باشقا ئىزاھ ئىچىدىكى بارلىق ئۇلانمىلىرىمۇ ئۆزگىرىدۇ. شۇنداق بولغاچقا ئىزاھنىڭ ماۋزۇسى ئۆزگەرسىمۇ ئۇنىڭ ئۇلانمىلىرى ئۈزۈلۈپ كەتمەيدۇ.
    
    يەنە، ھازىرقى ئىزاھ ئىچىگە باشقا ئىزاھنىڭ ئاتىنى كىرگۈزسىڭىزمۇ، ئاپتوماتىك ئۇلانما ھاسىل بولىدۇ.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
ug: «باشلاش»

en: Using Links in Tomboy
ug: Tomboy دا ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىلسۇن

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
ug: يېڭى ئىزاھنى بۇ يەردە بايان قىلىڭ.

en: Rename Note Links?
ug: ئىزاھ ئۇلانمىلىرىنىڭ ئاتى ئۆزگەرتىلسۇنمۇ؟

en: _Rename Links
ug: ئۇلانمىلارنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش(_R)

en: _Don't Rename Links
ug: ئۇلانمىلارنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتمە(_D)

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
ug: باشقا ئىزاھ ئىچىدىكى ئۇلانمىلارنى "<span underline="single">{0}</span>" دىن "<span underline="single">{1}</span>"  غا ئۆزگەرتسۇنمۇ؟
    
    ئۆزگەرتمىسىڭىز، بۇ ئۇلانما ھېچقانداق يەرگە ئۇلانمايدۇ.

en: Rename Links
ug: ئۇلانما ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: Note Title
ug: ئىزاھ ماۋزۇسى

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
ug: ھەممىنى تاللىما

en: Ad_vanced
ug: ئالىي(_V)

en: Always show this _window
ug: بۇ كۆزنەكنى ھەمىشە كۆرسەت(_W)

en: Never rename _links
ug: ئۇلانمىلارنىڭ ئاتى قەتئىي ئۆزگەرتىلمىسۇن(_L)

en: Alwa_ys rename links
ug: ئۇلانمىلار ئاتى ھەمىشە ئۆزگەرتىلسۇن(_Y)

en: Find in This Note
ug: بۇ ئىزاھتىن تېپىش

en: _Link to New Note
ug: يېڭى ئىزاھقا ئۇلا(_L)

en: Te_xt
ug: تېكىست(_X)

en: _Find in This Note
ug: بۇ ئىزاھتىن تاپ(_F)

en: Clos_e All Notes
ug: ھەممە ئىزاھلارنى ياپ(_E)

en: Search
ug: ئىزدە

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
ug: ئىزاھلارنى ئىزدەيدۇ

en: Link
ug: ئۇلانما

en: Link selected text to a new note
ug: تاللانغان تېكىستنى يېڭى ئىزاھقا ئۇلايدۇ

en: _Text
ug: تېكىست(_T)

en: Set properties of text
ug: تېكىستنىڭ خاسلىقىنى بەلگىلەيدۇ

en: T_ools
ug: قورال(_O)

en: Use tools on this note
ug: بۇ ئىزاھلاردا قورال ئىشلىتىدۇ

en: Delete this note
ug: بۇ ئىزاھنى ئۆچۈرىدۇ

en: Synchronize Notes
ug: ئىزاھلارنى قەدەمداشلاش

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
ug: بۇ بىر قېلىپ ئىزاھاتى. بۇ نورمال ئىزاھنىڭ كۆڭۈلدىكى مەزمۇنىنى بەلگىلەيدۇ، بىراق ئىزاھ تىزىملىكى ياكى ئىزدەش كۆزنىكىدە كۆرسىتىلمەيدۇ.

en: Convert to regular note
ug: نورمال ئىزاھقا ئايلاندۇرىدۇ

en: Save Si_ze
ug: چوڭلۇقىنى ساقلا(_Z)

en: Save Se_lection
ug: تاللانغاننى ساقلا(_L)

en: Save _Title
ug: ماۋزۇنى ساقلا(_T)

en: _Find...
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: Cannot create note
ug: ئىزاھ قۇرغىلى بولمىدى

en: _Find:
ug: ئىزدە(_F):

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: _Bold
ug: توم(_B)

en: _Italic
ug: يانتۇ(_I)

en: _Strikeout
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى(_S)

en: _Highlight
ug: يورۇتۇش(_H)

en: Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: _Normal
ug: نورمال(_N)

en: Hu_ge
ug: بەك چوڭ(_G)

en: _Large
ug: چوڭ(_L)

en: S_mall
ug: كىچىك(_M)

en: Increase Font Size
ug: خەت چوڭلۇقىنى چوڭايتىش

en: Decrease Font Size
ug: خەت چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىش

en: Editing
ug: تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Hotkeys
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكىلار

en: Synchronization
ug: قەدەمداشلاش

en: Add-ins
ug: قىستۇرمىلار

en: _Spell check while typing
ug: كىرگۈزۈۋاتقاندا ئىملاسى تەكشۈرۈلسۇن(_S)

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
ug: ئىملاسى خاتالىرىنىڭ ئاستىغا قىزىل سىزىق سىزىلىدۇ، ماس نامزاتلار مەزمۇن تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدۇ.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ug: _WikiWords  يورۇتۇلسۇن

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
ug: «ThatLookLikeThis» دېگەن سۆزنى يورۇتۇش ئۈچۈن بۇنى ئىشلىتىڭ. بۇ سۆزنى چەكسە شۇنى ئات قىلىپ بىر ئىزاھ قۇرغىلى بولىدۇ.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
ug: ئاپتوماتىك بەلگە قويۇلىدىغان تىزىمى ئىناۋەتلىك قىل

en: Use custom _font
ug: ئىختىيارى خەت نۇسخىسى ئىشلىتىلسۇن(_F)

en: When renaming a linked note:
ug: ئۇلانمىلىق ئىزاھنىڭ ئاتى ئۆزگەرتىلگەندە:

en: Ask me what to do
ug: قانداق قىلىشنى مەندىن سورا

en: Never rename links
ug: ئۇلانما ئاتىنى زادى ئۆزگەرتمە

en: Always rename links
ug: ئۇلانمىنى ئاتىنى ھەمىشە ئۆزگەرت

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
ug: ئىزاھ قېلىپى ئىشلىتىپ، يېڭى ئىزاھ قۇرغاندا قېلىپتىكى تېكىستنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Open New Note Template
ug: يېڭى ئىزاھ قېلىپىنى ئېچىش

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
ug: تېزلەتمىلەر(Hotkeys)نى تىڭشا(_H)

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
ug: تېزلەتمىلەر ئىزاھلىرىڭىزنى ھەممە يەردە تېزلا زىيارەت قىلىشىڭىزغا ئىمكانىيەت يارىدۇ. تېزلەتمىلەرنىڭ مىساللىرى: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>، <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
ug: ئىزاھلار تىزىملىكىنى كۆرسەت(_M)

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
ug: «باشلاش» نى ئاچ(_S)

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇر(_N)

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
ug: «ھەممە ئىزاھنى ئىزدە» نى ئاچ(_A)

en: Ser_vice:
ug: مۇلازىمەت(_V):

en: Not configurable
ug: سەپلەنمەيدۇ

en: Automaticall_y Sync in Background Every
ug: ئارقا تەرەپتە ئاپتوماتىك قەدەمداشلاش ۋاقىت ئارىلىقى

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
ug: مىنۇت

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
ug: ئالىي تەڭشەك(_A)...

en: The following add-ins are installed
ug: تۆۋەندىكى قىستۇرمىلار ئورنىتىلغان

en: Get More Add-Ins...
ug: تېخى كوپ قىستۇرمىلارنى قوشۇش…

en: _Enable
ug: قوزغات(_E)

en: _Disable
ug: چەكلە(_D)

en: Not Implemented
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇلمىغان

en: {0} Preferences
ug: {0}  مايىللىقى

en: Choose Note Font
ug: ئىزاھ خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: Other Synchronization Options
ug: باشقا قەدەمداشلاش تاللانمىلىرى

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
ug: يەرلىك ئىزاھ بىلەن سەپلەنگەن مۇلازىمېتىردىكى ئىزاھ ئارىسىدا توقۇنۇش كۆرۈلسە:

en: Always ask me what to do.
ug: نېمە قىلىش كېرەكلىكىنى مەندىن دائىم سورا.

en: Rename my local note.
ug: يەرلىك ئىزاھ ئاتىنى ئۆزگەرت.

en: Replace my local note with the server's update.
ug: مۇلازىمېتىردىكى يېڭىلانمىنى كومپيۇتېردىكىسىگە ئالماشتۇر.

en: Are you sure?
ug: راستمۇ؟

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ug: قەدەمداشلاش تەڭشىكىنى تازىلاش تەۋسىيە قىلىنىدۇ. يېڭى تەڭشەكلەرنى ساقلاپ بولغاندا، ئىزاھلىرىڭىزنى قايتا قەدەمداشلاڭ.

en: Resetting Synchronization Settings
ug: قەدەمداشلاش تەڭشەكلىرىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ug: سەپلەنگەن قەدەمداشلاش مۇلازىمىتى ئىناۋەتسىز قىلىندى. قەدەمداشلاش تەڭشەكلىرى يۇيۇلۇپ كېتىدۇ. يېڭى تەڭشەكنى ساقلىغان ۋاقىتتا، بارلىق ئىزاھلارنى مەجبۇرىي قەدەمداشلىسىڭىز بولىدۇ.

en: Connection successful
ug: باغلىنىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
ug: Tomboy ئىزاھلىرىڭىزنى قەدەمداشلاشقا تەييار بولدى. ھازىرلا قەدەمداشلامسىز؟

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
ug: كىرگۈزگەن ئۇچۇرلارنى تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ. خاتىرە ھۆججەت {0} تەركىبىدە خاتالىق ھەققىدە كۆپرەك ئۇچۇرلار بولۇشى مۇمكىن.

en: Error connecting
ug: باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Version:
ug: نەشرى:

en: Author:
ug: ئاپتور:

en: Copyright:
ug: نەشر ھوقۇقى:

en: Add-in Dependencies:
ug: قىستۇرما زۆرۈرىيەتلىرى:

en: _Search:
ug: ئىزدە(_S):

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Last Changed
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن

en: Matches
ug: تېپىلغانلىرى

en: Title match
ug: ماۋزۇغا ماسلاشتۇرۇش

en: {0} match | {0} matches
ug[0]: {0} تېپىلدى

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
ug[0]: جەمئىي: {0} ئىزاھ

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
ug[0]: تېپىلغانلىرى: {0} ئىزاھ

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
ug: تاللانغان دەپتەردىن تېپىلمىدى.
    بۇ يەر چېكىلسە بارلىق دەپتەردىن ئىزدەيدۇ.

en: Click here to search across all notebooks
ug: بارلىق دەپتەردىن ئىزدەش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ

en: Notes
ug: ئىزاھ

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
ug: بۇ قەدەمداشلاش قىستۇرمىسىنى كومپيۇتېرىڭىزدا ئىشلەتكىلى بولمايدىكەن. FUSE ۋە {0} ئورنىتىلىپ توغرا تەڭشەلگەنمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Could not read testfile.
ug: سىناق ھۆججىتىنى ئوقۇيالمىدى.

en: Write test failed.
ug: يېزىش سىنىقى مەغلۇپ بولدى.

en: Timeout connecting to server.
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىۋاتقاندا (ۋاقىت)مۆھلەتتىن ئېشىپ كەتتى.

en: Error connecting to server.
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: FUSE could not be enabled.
ug: FUSE نى قوزغاتقىلى بولمىدى.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
ug: بەلگىلەنگەن مۇلازىمېتىرغا باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق يۈز بەردى:

note: Expander containing TreeView
en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Acquiring sync lock...
ug: قەدەمداشلاش قۇلۇپىنى ئېلىۋاتىدۇ…

en: Committing changes...
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاپشۇرۇۋاتىدۇ...

en: Synchronizing Notes
ug: ئىزاھلارنى قەدەمداشلاش

en: Synchronizing your notes...
ug: ئىزاھلىرىڭىزنى قەدەمداشلايدۇ…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
ug: ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ، بىردەم باشقا ئىشلارنى قىلىپ تۇرۇڭ!

en: Connecting to the server...
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Deleting notes off of the server...
ug: مۇلازىمېتىردىن ئىزاھلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ…

en: Downloading new/updated notes...
ug: يېڭى/يېڭىلانغان ئىزاھلارنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ...

en: Server Locked
ug: مۇلازىمېتىر قۇلۇپلانغان

en: Server is locked
ug: مۇلازىمېتىر قۇلۇپلانغان

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
ug: سىز باشقا بىر كومپيۇتېرىڭىز قەدەمداشلاش مەشغۇلاتى قىلىۋېتىپتۇ. 2 مىنۇت ساقلاپ قايتا سىناڭ.

en: Preparing to download updates from server...
ug: مۇلازىمېتىردىن يېڭىلانمىلارنى چۈشۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Preparing to upload updates to server...
ug: مۇلازىمېتىرغا يېڭىلانمىلارنى يۈكلەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Uploading notes to server...
ug: ئىزاھلارنى مۇلازىمېتىرغا يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Synchronization Failed
ug: قەدەمداشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to synchronize
ug: قەدەمداشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
ug: ئىزاھلارنى قەدەمداشلىغىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى تەپسىلاتنى كۆرۈپ قايتا سىناڭ.

en: Synchronization Complete
ug: قەدەمداشلاش تامام

en: Synchronization is complete
ug: قەدەمداشلاش تاماملاندى

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
ug[0]: {0} ئىزاھ يېڭىلاندى.

en: Your notes are now up to date.
ug: ئىزاھلىرىڭىز ئەڭ يېڭى ھالەتتە.

en: Synchronization Canceled
ug: قەدەمداشلاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Synchronization was canceled
ug: قەدەمداشلاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
ug: قەدەمداشلاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى. بۇ كۆزنەكنى ئەمدى ئېتىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Synchronization Not Configured
ug: قەدەمداشلاش سەپلەنمىگەن

en: Synchronization is not configured
ug: قەدەمداشلاش سەپلەنمىگەن

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
ug: قەدەمداشلاشنى مايىللىق سۆزلەشكۈسىدە سەپلەڭ.

en: Synchronization Service Error
ug: قەدەمداشلاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى مۇلازىمىتى خاتا

en: Service error
ug: مۇلازىمەت خاتالىقى

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
ug: قەدەمداشلاش مۇلازىمىتىگە باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. قايتا سىناڭ.

en: Deleted locally
ug: يەرلىكتىن ئۆچۈرۈلدى

en: Deleted from server
ug: مۇلازىمەتتىن ئۆچۈرۈلدى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Added
ug: قوشۇلدى

en: Uploaded changes to server
ug: مۇلازىمېتىرغا يۈكلەنگەن ئۆزگىرىشلەر

en: Uploaded new note to server
ug: مۇلازىمېتىرغا يۈكلەنگەن يېڭى ئىزاھ

en: Note Conflict
ug: ئىزاھ توقۇنۇشى

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
ug:  (كونا)

en: Rename local note:
ug: يەرلىكتىكى ئىزاھ ئاتىنى ئۆزگەرتىش:

en: Update links in referencing notes
ug: پايدىلىنىۋاتقان ئىزاھتىكى ئۇلانمىنى يېڭىلاش

en: Overwrite local note
ug: يەرلىكتىكى ئىزاھنى قاپلاش

en: Always perform this action
ug: بۇ مەشغۇلاتنى دائىم قىل

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
ug: ئىزاھ توقۇنۇشى بايقالدى

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
ug: نەشرى "{0}" بولغان مۇلازىمېتىر يەرلىك ئىزاھ بىلەن توقۇنۇشۇپ قالدى. يەرلىك ئىزاھنى قانداق قىلىسىز؟

en: Could not enable FUSE
ug: FUSE نى ئىناۋەتلىك قىلالمىدى

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
ug: FUSE بۆلىكىنى ئوقۇيالمىدى. ئۇ توغرا ئورنىتىلغانمۇ تەكشۈرۈڭ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Enable FUSE?
ug: FUSE نى قوزغاتسۇنمۇ؟

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
ug: تاللىغان قەدەمداشلاشنى ئىشلىتىش ئۈچۈن، FUSE بۆلىكى يۈكلىنىشى كېرەك.
    
    FUSE نى سىستېما قوزغالغان چاغدا يۈكلىنىدىغان قىلىپ قويسىڭىز، بۇنداق ئۇچۇر چىقمايدۇ. بۇنى قىلىش ئۈچۈن /etc/init.d/boot.local نىڭ ئىچىگە «modprobe fuse» نى يېزىپ قويۇڭ ياكى /etc/modules نىڭ ئىچىگە «fuse» دەپ يېزىپ قويۇڭ.

en: Cannot create new note
ug: يېڭى ئىزاھ قۇرالمىدى

en: Primary Development:
ug: دەسلەپكى ئىجادىيەت:

en: Contributors:
ug: تۆھپىكارلار:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
ug: نەشر ھوقۇقى © 2004-2007 Alex Graveley غا تەۋە
    نەشر ھوقۇقى © 2004-2007 باشقىلارغا تەۋە

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
ug: ئاددىي ۋە ئىشلىتىش ئوڭاي بولغان ئۈستەلئۈستى ئىزاھ يېزىش پروگراممىسى

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
ug: تومبوي(Tomboy): ئۈستەلئۈستىدىكى ئاددىي ئىزاھ يېزىش پروگراممىسى.
    نەشر ھوقۇقى © 2004-2007 Alex Graveley غا تەۋە
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    نەشر ھوقۇقى © 2004-2011 باشقىلارغىمۇ تەۋە

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:
      --version			نەشر ئۇچۇرىنى چىقىرىدۇ.
      --help			ئىشلىتىش ئۇچۇرىنى چىقىرىدۇ.
      --note-path [path]		بۇ مۇندەرىجىدىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوقۇيدۇ/ساقلايدۇ.
      --search [text]		ھەممە ئىزاھتىن ئىزدەش كۆزنىكىنى كۆرسىتىدۇ(ئىزدەيدىغان تېكىستنىمۇ).

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
ug:   --new-note			يېڭى ئىزاھ قۇرىدۇ ۋە كۆرسىتىدۇ.
      --new-note [title]		ماۋزۇلۇق يېڭى ئىزاھ قۇرىدۇ ۋە كۆرسىتىدۇ.
      --open-note [title/url]	ماۋزۇسى ماس كەلگەن ئىزاھنى كۆرسىتىدۇ.
      --start-here			«باشلاش» ئىزاھىنى كۆرسىتىدۇ.
      --highlight-search [text]	ئېچىلغان ئىزاھتىكى تېكىستنى ئىزدەيدۇ ياكى يورۇتىدۇ.

en: Version {0}
ug: نەشرى {0}

en:  (new)
ug:  (يېڭى)

en: _About Tomboy
ug: Tomboy ھەققىدە(_A)

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
ug: «Tomboy ئىزاھ قوللانمىسى» تېپىلمىدى. توغرا ئورنىتىلغانمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Help not found
ug: ياردەم تېپىلمىدى

en: Cannot open location
ug: ئورۇننى ئاچقىلى بولمىدى

en: Today, {0}
ug: بۈگۈن، {0}

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Yesterday, {0}
ug: تۈنۈگۈن، {0}

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
ug[0]: {0} كۈن بۇرۇن، {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
ug[0]: {0} كۈن بۇرۇن

en: Tomorrow, {0}
ug: ئەتە، {0}

en: Tomorrow
ug: ئەتە

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
ug[0]: {0} كۈن ئىچىدە، {1}

en: In {0} day | In {0} days
ug[0]: {0} كۈن ئىچىدە

en: MMMM d, h:mm tt
ug: MMMM d، h:mm tt

en: No Date
ug: چېسلا يوق

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
ug: MMMM d yyyy، h:mm tt

en: (Untitled {0})
ug: (ماۋزۇسىز{0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ug: <b>{0}</b> ماۋزۇلۇق ئىزاھ بار. بۇ ئىزاھقا باشقا ئات بېكىتىڭ.

en: Note title taken
ug: ئىزاھ ئاتى ئىشلىتىلىپ بولغان

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)
