transmageddon master - en to gd translation catalogue (67 entries)

en: Transmageddon Video Transcoder
gd: Inneal tar-chòdachaidh video Transmageddon

en: Video format conversion tool
gd: Inneal airson fòrmatan video iompachadh

en: Transmageddon Media Transcoder
gd: Inneal tar-chòdachaidh mheadhanan Transmageddon

en: Easy to use audio and video transcoding application
gd: Inneal tar-chòdachaidh fuaime 's video a tha furasta cleachdadh

en: Transmageddon is an application for converting audio and video files between different formats. It allows you to either manually choose the formats you want to convert between or alternatively you can choose a predefined target and the selections will be made for you. Transmageddon supports a very wide range of formats and can also optionally function as a DVD ripping tool.
gd: 'S e prògram a tha sa Transmageddon gus faidhlichean fuaime 's video iompachadh on dàrna fòrmat gun fhòrmat eile. Faodaidh tu na fòrmatan a thaghadh a làimh no amas a thaghadh ach an dèid taghadh fèin-obrachail a dhèanamh dhut. Cuiridh Transmageddon taic dha roghainn fharsaing de fhòrmatan agus 's urrainn dhur a chleachdadh gus DVDan a ripigeadh cuideachd.

en: Feature list:
gd: Liosta nam feartan:

en: Wide range of media codecs
gd: Taghadh farsaing de codecs meadhain

en: Allows extracting audio or video streams separately
gd: 'S urrainn dhut sruthan fuaime no video fa leth às-tharraing

en: Alows ripping of DVD if needed software libraries are available
gd: 'S urrainn dhut DVDan a ripigeadh ma tha na leabharlannan bathair-bhuig riatanach ri làimh

en: Supports named device presets
gd: Taic ri ro-shocrachadh airson uidheaman ainmichte

en: Lets you add language metadata if missing
gd: 'S urrainn dhut meata-dàta cànain a chur ris ma tha e a dhìth

en: Can change orientation of video if necessary
gd: 'S urrainn dhut comhair a' video atharrachadh ma tha seo a dhìth

en: Supports files with multiple audio streams
gd: Taic ri faidhlichean aig a bheil iomadh sruth fuaime

en: You might want to install this application if your need to convert media files between different formats due to for example having hardware that only supports a limited range of formats.
gd: Dh'fhaoidte gu bheil thu airson am prògram seo a stàladh ma dh'fheumas tu fòrmat eile a thoirt air na faidhlichean meadhain agad a chionn 's gu bheil bathar-cruaidh agad nach cuir taic ach dha roghainn chuingichte a dh'fhòrmatan, mar eisimpleir.

en: Transmageddon is a simple video and audio conversion tool for GNOME created by Christian Fredrik Kalager Schaller.
gd: 'S e inneal simplidh airson fòrmatan video 's fuaime iompachadh airson GNOME a tha sa Transmageddon 's a chaidh a chruthachadh le Christian Fredrik Kalager Schaller.

en: Transmageddon homepage
gd: Duilleag dachaigh Transmageddon

en: Title:
gd: Tiotal:

en: Languages:
gd: Cànanan:

en: Length:
gd: Faid:

en: Minute | Minutes
gd[0]: Mionaid
gd[1]: Mionaidean
gd[2]: Mionaidean
gd[3]: Mionaidean

en: Select a DVD title
gd: Tagh tiotal an DVD

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Select
gd: Tagh

en: Select a language
gd: Tagh cànan

note: append to the menu the options
en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Debug
gd: Dì-bhugaich

note: set default values for various variables
en: Transcoding Progress
gd: Adhartas an tar-chòdachaidh

note: add i18n "No container"option
en: No container (Audio-only)
gd: Gun shoitheach (fuaim a-mhàin)

note: Populate the rotatation box print("populating rotationbox")
en: No rotation (default)
gd: Gun chuairteachadh (bun-roghainn)

en: Clockwise 90 degrees
gd: Tuathal le 90 ceum

en: Rotate 180 degrees
gd: Cuairtich le 180 ceum

en: Counterclockwise 90 degrees
gd: Deiseil le 90 ceum

en: Horizontal flip
gd: Flip air a' chòmhnard

en: Vertical flip
gd: Flip gu h-inghearach

en: Upper left diagonal flip
gd: Flip trastanach on oisean chlì aig a' bharr

en: Upper right diagnonal flip
gd: Flip trastanach on oisean dheas aig a' bharr

en: No Presets
gd: Gun ro-shocrachadh

en: File saved to %(dir)s
gd: Chaidh am faidhle a shàbhaladh gu %(dir)s

en: %(file)s saved to %(dir)s
gd: %(file)s air a shàbhaladh gu %(dir)s

en: Done Transcoding
gd: Tha an tar-chòdachadh coileanta

en: Writing %(filename)s
gd: A' sgrìobhadh %(filename)s

en: Pass %(count)d Complete.
gd: Dol troimhe %(count)d coileanta.

note: We use None here so that we in transcoder engine can differentiate between, unknown language and known language, but no language code.
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

note: if there is no audio streams
en:   No Audio
gd:   Gun fhuaim

note: add a 'No Video option'
en: No Video
gd: Gun video

en: Got an invalid response from codec installer, can not install missing codec.
gd: Fhuair sinn freagairt mì-dhligheach o stàlaichear a' codec 's cha ghabh an codec a tha a dhìth a stàladh.

en: No Codec installer helper application available.
gd: Chan eil prògram taice gus codec a stàladh ri làimh.

en: Plugins not found, choose different codecs.
gd: Cha deach plugan a lorg, tagh codec eile.

en: Codec installation aborted.
gd: Chaidh sgur dhe stàladh a' codec.

en: Missing plugin installation failed.
gd: Dh'fhàillig le stàladh a' phlugain a tha a dhìth.

en: Pass %(count)d Progress
gd: Adhartas an dol troimhe %(count)d

note: add a 'No Audio option'
en: No Audio
gd: Gun fhuaim

en: Audio passthrough
gd: Dol thairis air an fuaim

en: Video passthrough
gd: Dol thairis air a' video

en: Choose Source File...
gd: Tagh faidhle an tùis...

en: <small>Audio Channels:</small>
    <small>Audio Codec:</small>
gd: <small>Seanailean fuaime:</small>
    <small>Codec fuaime:</small>

en: <small>Video height&#47;width:</small>
    <small>Video Codec:</small>
gd: <small>Àirde&#47;leud video:</small>
    <small>Codec video:</small>

en: <b>Presets:</b>
gd: <b>Ro-shocrachaidhean:</b>

en: <b>Choose Input File:</b>
gd: <b>Tagh faidhle an ion-chuir:</b>

en: <b>Output Format:</b>
gd: <b>Fòrmat an às-chuir:</b>

en: <b>Choose Audio Codec</b>:
gd: <b>Tagh codec na fuaime</b>:

en: <b>Choose Video Codec</b>:
gd: <b>Tagh codec a' video</b>:

en: <small>Rotate the video image if needed</small>
gd: <small>Cuairtich comhair a' video ma tha seo a dhìth</small>

en: _Transcode
gd: _Tar-chòdaich

en: Not mounted.
gd: Cha deach a mhunntachadh.

en: Can't find %(path)s in any known prefix!
gd: Cha deach %(path)s a lorg le ro-leasachan sam bith!
