Yum - en to cs translation catalogue (575 entries)

en: Updating
cs: Aktualizuje se

en: Erasing
cs: Maže se

en: Installing
cs: Instaluje se

en: Obsoleted
cs: Zastaralé

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Erased
cs: Smazáno

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: No header - huh?
cs: Bez hlavičky???

en: Repackage
cs: Přebalit

en: Error: invalid output state: %s for %s
cs: Chyba: neplatný výstupní stav: %s pro %s

en: Erased: %s
cs: Smazáno: %s

en: Removing
cs: Odstraňuje se

en: Cleanup
cs: Čistí se

en: Command "%s" already defined
cs: Příkaz „%s“ již definován

en: Setting up repositories
cs: Nastavují se repozitáře

en: Reading repository metadata in from local files
cs: Načítají se metadata repozitářů z lokálních souborů

en: Config Error: %s
cs: Chyba konfigurace: %s

en: Options Error: %s
cs: Chybná volba: %s

en:   Installed: %s-%s at %s
cs:   Nainstalováno: %s-%s na %s

en:   Built    : %s at %s
cs:   Sestaveno    : %s na %s

en:   Committed: %s at %s
cs:   Odesláno     : %s na %s

en: You need to give some command
cs: Musíte zadat nějaký příkaz

en: No such command: %s. Please use %s --help
cs: Neexistující příkaz: %s. Použijte %s --help

en: Disk Requirements:
cs: Diskové požadavky:

en:   At least %dMB more space needed on the %s filesystem.
cs:   Je potřeba alespoň o %dMB více místa na souborovém systému %s.

note: TODO: simplify the dependency errors? Fixup the summary
en: Error Summary
    -------------
cs: Přehled chyb
    ------------

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
cs: Pokus o spuštění transakce, ale není co dělat. Ukončeno.

en: Exiting on user Command
cs: Ukončeno na příkaz uživatele

en: Downloading Packages:
cs: Stahují se balíčky:

en: Error Downloading Packages:
cs: Chyba stahování balíčků:

en: ERROR You need to update rpm to handle:
cs: CHYBA Je potřeba aktualizovat rpm k provedení:

en: RPM needs to be updated
cs: Je potřeba aktualizovat RPM

en: Please report this error in %s
cs: Oznamte prosím tuto chybu v %s

en: Running Transaction Test
cs: Spouští se test transakcí

en: Transaction Check Error:
cs: Chyba při kontrole transakcí:

en: Transaction Test Succeeded
cs: Test transakcí uspěl

en: Running Transaction
cs: Spouští se transakce

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
cs: Nelze automaticky importovat klíče při spuštění bez obsluhy.
    Použijte "-y" k potlačení.

en:   * Maybe you meant:
cs:   * Možná jste myslel:

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
cs: Balíček(y) %s%s%s dostupný/é, ale nenainstalovaný/é.

en: No package %s%s%s available.
cs: Balíček %s%s%s není dostupný.

en: Package(s) to install
cs: Balíček(y) k instalaci

en: Nothing to do
cs: Není co dělat

en: %d packages marked for Update
cs: %d balíčků označeno k aktualizaci

en: No Packages marked for Update
cs: Žádné balíčky označené k aktualizaci

en: %d packages marked for Distribution Synchronization
cs: %d balíčků označených k synchronizaci distribuce

en: No Packages marked for Distribution Synchronization
cs: K synchronizaci distribuce nebyly označeny žádné balíčky

en: %d packages marked for removal
cs: %d balíčků označeno ke smazání

en: No Packages marked for removal
cs: Žádné balíčky označené k odstranění

en: Package(s) to downgrade
cs: Balíček(y) ke snížení verze

en:  (from %s)
cs:  (z %s)

en: Installed package %s%s%s%s not available.
cs: Instalované balíčky  %s%s%s%s nejsou dostupné

en: Package(s) to reinstall
cs: Balíček(y) k reinstalaci

en: No Packages Provided
cs: Žádný balíček neposkytuje

en: Matched: %s
cs: Shoda: %s

en: Warning: No matches found for: %s
cs: Varování: Žádný balíček odpovídající: %s

en: No Matches found
cs: Nebyla nalezena shoda

en: No Package Found for %s
cs: Nebyly nalezeny balíčky pro %s

en: Cleaning repos:
cs: Čištění repozitářů:

en: Cleaning up Everything
cs: Čistí se vše

en: Cleaning up Headers
cs: Čistí se hlavičky

en: Cleaning up Packages
cs: Čistí se balíčky

en: Cleaning up xml metadata
cs: Čistí se XML metadata

en: Cleaning up database cache
cs: Čistí se skladiště databáze

en: Cleaning up expire-cache metadata
cs: Ze skladiště se odstraňují zastaralá metadata

en: Cleaning up cached rpmdb data
cs: Čistí se skladiště rpmdb dat

en: Cleaning up plugins
cs: Čistí se zásuvné moduly

en: Installed Groups:
cs: Nainstalované skupiny:

en: Available Groups:
cs: Dostupné skupiny:

en: Done
cs: Dokončeno

en: Warning: Group %s does not exist.
cs: Varování: skupina %s neexistuje.

en: No packages in any requested group available to install or update
cs: V žádné z požadovaných skupin nejsou balíčky k instalaci nebo aktualizaci

en: %d Package(s) to Install
cs: %d balíček(ů) k instalaci

en: No group named %s exists
cs: Neexistuje skupina se jménem %s

en: No packages to remove from groups
cs: Žádné balíčky k odstranění ve skupině

en: %d Package(s) to remove
cs: %d balíček(ů) k odstranění

en: Package %s is already installed, skipping
cs: Balíček %s je již nainstalován, přeskakuje se

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
cs: Skartuje se neporovnatelný balíček %s.%s

note: we've not got any installed that match n or n+a
en: No other %s installed, adding to list for potential install
cs: Žádný jiný %s nainstalován, přidán do seznamu k potenciální instalaci

en: Plugin Options
cs: Možnosti zásuvného modulu

en: Command line error: %s
cs: Chyba příkazové řádky: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
cs: 
    
    %s: %s volba vyžaduje argument

en: --color takes one of: auto, always, never
cs: --color přijímá jeden z: auto, always, never

en: show this help message and exit
cs: ukázat tuto nápovědu a skončit

en: be tolerant of errors
cs: tolerovat chyby

en: run entirely from system cache, don't update cache
cs: spustit vše ze systémového skladiště, bez jeho aktualizace

en: config file location
cs: umístění konfiguračního souboru

en: maximum command wait time
cs: maximální čas čekání na příkaz

en: debugging output level
cs: úroveň výstupních ladících informací

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
cs: ukázat duplikáty v repozitářích, v list/search příkazech

en: error output level
cs: úroveň výstupu chyb

en: debugging output level for rpm
cs: úroveň výstupních ladících informací pro rpm

en: quiet operation
cs: tichý chod

en: verbose operation
cs: užvaněný chod

en: answer yes for all questions
cs: odpovědět ano na všechny otázky

en: show Yum version and exit
cs: ukázat verzi yumu a skončit

en: set install root
cs: nastavit kořen instalace

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
cs: povolit jeden nebo více repozitářů (zástupné znaky povoleny)

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
cs: zakázat jeden nebo více repozitářů (zástupné znaky povoleny)

en: exclude package(s) by name or glob
cs: vyřadit balíček(y) podle jména nebo globálně

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
cs: zakázat vyřazení z hlavní části, pro repozitář nebo pro vše

en: enable obsoletes processing during updates
cs: povolit zpracování zastaralých během aktualizací

en: disable Yum plugins
cs: zakázat zásuvné moduly yumu

en: disable gpg signature checking
cs: zakázat kontrolu GPG podpisů

en: disable plugins by name
cs: zakázat zásuvné moduly podle jména

en: enable plugins by name
cs: povolit zásuvné moduly podle jména

en: skip packages with depsolving problems
cs: přeskočit balíčky s problémy v závislostech

en: control whether color is used
cs: kontrola zda jsou použity barvy

en: set value of $releasever in yum config and repo files
cs: nastavte hodnotu $releasever v konfiguraci yumu a repo souborech

en: set arbitrary config and repo options
cs: nastavit doplňkové konfigurace a možnosti repozitáře

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: May
cs: Kvě

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Čec

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Trying other mirror.
cs: Zkouší se jiné zrcadlo

en: Name        : %s%s%s
cs: Jméno       : %s%s%s

en: Epoch       : %s
cs: Epocha      : %s

en: Version     : %s
cs: Verze       : %s

en: Release     : %s
cs: Vydání      : %s

en: Size        : %s
cs: Velikost    : %s

en: From repo   : %s
cs: Z repozitáře: %s

en: Committer   : %s
cs: Odesilatel  : %s

en: Committime  : %s
cs: Čas odeslání: %s

en: Buildtime   : %s
cs: Čas sestavení: %s

en: Install time: %s
cs: Čas instalace: %s

en: Installed by: %s
cs: Nainstaloval: %s

en: Changed by  : %s
cs: Změnil      : %s

en: Summary     :
cs: Souhrn      :

en: License     :
cs: Licence     :

en: Description :
cs: Popis       :

en: y
cs: a

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Is this ok [y/N]:
cs: V pořádku [a/N]:

en: 
    Group: %s
cs: 
    Skupina: %s

en:  Group-Id: %s
cs:  ID skupiny: %s

en:  Description: %s
cs:  Popis: %s

en:  Mandatory Packages:
cs:  Povinné balíčky:

en:  Default Packages:
cs:  Výchozí balíčky:

en:  Optional Packages:
cs:  Volitelné balíčky:

en:  Conditional Packages:
cs:  Podmínečné balíčky:

en: package: %s
cs: balíčky: %s

en:   No dependencies for this package
cs:   Pro tento balíček nejsou žádné závislosti

en:   dependency: %s
cs:   závislosti: %s

en:    Unsatisfied dependency
cs:    Neuspokojené závislosti

en: Matched from:
cs: Shoda s:

en: License     : %s
cs: Licence     : %s

en: Filename    : %s
cs: Soubor      : %s

en: Other       :
cs: Další       :

en: There was an error calculating total download size
cs: Při výpočtu celkové velikosti stahování nastala chyba

en: Total size: %s
cs: Celková velikost: %s

en: Total download size: %s
cs: Celková velikost stahování: %s

en: Installed size: %s
cs: Nainstalovaná velikost: %s

en: There was an error calculating installed size
cs: Při počítání velikosti instalace došlo k chybě

en: Reinstalling
cs: Přeinstalovává se

en: Downgrading
cs: Snižuje se verze

en: Installing for dependencies
cs: Instaluje se kvůli závislostem

en: Updating for dependencies
cs: Aktualizuje se kvůli závislostem

en: Removing for dependencies
cs: Odstraňuje se kvůli závislostem

en: Skipped (dependency problems)
cs: Přeskočeno (problémy se závislostmi)

en: Not installed
cs: Nenainstalováno

en: Package
cs: Balíček

en: Version
cs: Verze

en: Repository
cs: Repozitář

en: Size
cs: Vel.

en:      replacing  %s%s%s.%s %s
cs:      nahrazuje se  %s%s%s.%s %s

en: 
    Transaction Summary
    %s
cs: 
    Shrnutí transakce
    %s

en: Install   %5.5s Package(s)
cs: Instalace    %5.5s balíčků

en: Upgrade   %5.5s Package(s)
cs: Aktualizace  %5.5s balíčků

en: Remove    %5.5s Package(s)
cs: Odstranění   %5.5s  balíčků

en: Reinstall %5.5s Package(s)
cs: Reinstalace  %5.5s balíčků

en: Downgrade %5.5s Package(s)
cs: Snížení verze %5.5s balíčků

en: Removed
cs: Odstraněno

en: Dependency Removed
cs: Odstraněné závislosti

en: Dependency Installed
cs: Nainstalované závislosti

en: Dependency Updated
cs: Aktualizované závislosti

en: Replaced
cs: Nahrazeno

en: Failed
cs: Selhalo

note: Delta between C-c's so we treat as exit
en: two
cs: dvě

note: For translators: This is output like: Current download cancelled, interrupt (ctrl-c) again within two seconds to exit. Where "interupt (ctrl-c) again" and "two" are highlighted.
en: 
     Current download cancelled, %sinterrupt (ctrl-c) again%s within %s%s%s seconds
    to exit.
cs: 
    Aktuální stahování zrušeno, běh lze ukončit %sopakovaným přerušením (ctrl-c)%s
    během %s%s%s sekund.

en: user interrupt
cs: Přerušeno uživatelem

en: Total
cs: Celkem

en: <unset>
cs: <nenastaveno>

en: System
cs: Systém

en: Bad transaction IDs, or package(s), given
cs: Zadáno špatné ID transakce nebo balíčku/ů

en: Login user
cs: Přihlášení uživatele

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Action(s)
cs: Akce

en: Altered
cs: Pozměněno

en: No transaction ID given
cs: Nezadáno ID transakce

en: Bad transaction ID given
cs: Špatné ID transakce

en: Not found given transaction ID
cs: Zadané ID transakce nenalezeno

en: Found more than one transaction ID!
cs: Nalezeno více než jedno ID transakce!

en: No transaction ID, or package, given
cs: Nebylo zadáno ID transakce nebo balíčku/ů

en: Downgraded
cs: Snížena verze

en: Older
cs: Starší

en: Newer
cs: Novější

en: Transaction ID :
cs: ID transakce:

en: Begin time     :
cs: Počáteční čas  :

en: Begin rpmdb    :
cs: Začátek rpmdb  :

en: End time       :
cs: Konečný čas    :

en: End rpmdb      :
cs: Konec rpmdb    :

en: User           :
cs: Uživatel       :

en: Return-Code    :
cs: Návratový kód  :

en: Aborted
cs: Přerušeno

en: Failure:
cs: Selhalo:

en: Success
cs: Úspěch

en: Command Line   :
cs: Příkazová řádka:

en: Additional non-default information stored: %d
cs: Uložená přídavná nestandardní informace: %d

note: This is _possible_, but not common
en: Transaction performed with:
cs: Transakce proběhla s:

en: Packages Altered:
cs: Pozměněné balíčky:

en: Packages Skipped:
cs: Přeskočené balíčky:

en: Rpmdb Problems:
cs: Problémy rpmdb:

en: Scriptlet output:
cs: Výstup skriptletu:

en: Errors:
cs: Chyby:

en: Install
cs: Instalovat

en: Dep-Install
cs: Instalovat závislosti

en: Obsoleting
cs: Zastaralé

en: Erase
cs: Smazat

en: Reinstall
cs: Přeinstalovat

en: Downgrade
cs: Snížit verzi

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Time
cs: Čas

en: Last day
cs: Poslední den

en: Last week
cs: Poslední týden

en: Last 2 weeks
cs: Poslední 2 týdny

note: US default :p
en: Last 3 months
cs: Poslední 3 měsíce

en: Last 6 months
cs: Posledních 6 měsíců

en: Last year
cs: Poslední rok

en: Over a year ago
cs: Více než rok

en: No Transaction %s found
cs: Nenalezena transakce %s

en: Transaction ID:
cs: ID transakce:

en: Available additional history information:
cs: Další dostupná informace z historie:

en: %s: No additional data found by this name
cs: %s: Nenalezena další data toho jména

en: installed
cs: instalaci

en: erased
cs: smazání

en: reinstalled
cs: reinstalaci

en: updated
cs: aktualizaci

en: obsoleted
cs: zastarání

en: --> Running transaction check
cs: --> Spouští se kontrola transakce

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
cs: --> Restartuje se řešení závislostí s novými změnami.

en: --> Finished Dependency Resolution
cs: --> Řešení závislostí dokončeno

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
cs: --> Zpracování závislosti: %s pro balíček: %s

en: ---> Keeping package: %s
cs: ---> Ponechají se balíčky: %s

en: --> Unresolved Dependency: %s
cs: --> Nevyřešená závislost: %s

en: Package: %s
cs: Balíček: %s

en: 
        Requires: %s
cs: 
        Vyžaduje: %s

en: 
            Not found
cs: 
            Nenalezeno

note: These should be the only three things we care about:
en: Updated By
cs: Aktualizoval

en: Downgraded By
cs: Snížil verzi

en: Obsoleted By
cs: Zastaral

en: Available
cs: Dostupné

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
cs: --> Zpracování konfliktu: %s je v konfliktu s %s

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
cs: --> Do transakční sady se přidávají vybrané balíčky. Čekejte prosím.

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
cs: ---> Stahují se hlavičky %s pro přidání do transakce.

en: Running
cs: Běží

en: Sleeping
cs: Spí

en: Uninterruptible
cs: Nepřerušitelné

en: Traced/Stopped
cs: Trasován/Zastaven

en: Unknown
cs: Neznámý

en:   The other application is: PackageKit
cs:   Další aplikace je: PackageKit

en:   The other application is: %s
cs:   Další aplikace je: %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
cs:     Paměť  : %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
cs:     Spuštěn: %s - %s nazpět

en:     State  : %s, pid: %d
cs:     Stav   : %s, pid: %d

en: 
    
    Exiting on user cancel
cs: 
    
    Ukončeno na základě pokynu uživatele

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
cs: 
    
    Ukončeno kvůli nefunkční rouře

en: Another app is currently holding the yum lock; exiting as configured by exit_on_lock
cs: Zámek aplikace yum je uzamčen jinou aplikací; ukončeno dle konfigurace exit_on_lock

en: PluginExit Error: %s
cs: Chyba PluginExit: %s

en: Yum Error: %s
cs: Chyba Yumu: %s

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
cs:  Můžete zkusit volbu --skip-broken k překonání tohoto problému

en:  You could try running: rpm -Va --nofiles --nodigest
cs:  Můžete zkusit spustit: rpm -Va --nofiles --nodigest

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
cs: Neznámá chyba/y: Výstupní kód: %d:

en: 
    Dependencies Resolved
cs: 
    Závislosti vyřešeny

en: Complete!
cs: Hotovo!

en: You need to be root to perform this command.
cs: Pro spuštění tohoto příkazu potřebujete být root.

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
cs: 
    Povolili jste kontrolu balíčků pomocí GPG klíčů, což je dobrá věc.
    Bohužel nemáte ale nainstalován žádný veřejný GPG klíč. Musíte stáhnout klíč
    pro balíček, který si přejete nainstalovat a přidat jej příkazem
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Jako druhou možnost můžete uvést URL ke klíči, který chcete použít
    pro repozitář ve volbě 'gpgkey' v nastavení repozitáře, a yum
    jej nainstaluje.
    
    Více informací získáte u svého distributora nebo správce balíčku.

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
cs: Chyba: Je potřeba předat seznam balíčků do %s

en: Error: Need an item to match
cs: Chyba: K nalezení shody je potřeba předmět

en: Error: Need a group or list of groups
cs: Chyba: Je potřeba skupina nebo seznam skupin

en: Error: clean requires an option: %s
cs: Chyba: clean vyžaduje volbu: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
cs: Chyba: Neplatný argument pro clean: %r

en: No argument to shell
cs: Shell nemá žádný argument

en: Filename passed to shell: %s
cs: Jméno souboru předané shellu: %s

en: File %s given as argument to shell does not exist.
cs: Soubor %s předaný jako argument shellu neexistuje.

en: Error: more than one file given as argument to shell.
cs: Chyba: Více než jeden soubor předán shellu jako argument.

en: There are no enabled repos.
     Run "yum repolist all" to see the repos you have.
     You can enable repos with yum-config-manager --enable <repo>
cs: Neexistují žádné povolené repozitáře.
     Abyste viděli povolené repozitáře spusťte "yum repolist all".
     Povolit repozitáře můžete pomocí "yum-config-manager --enable <repo>"

en: PACKAGE...
cs: Balíček...

en: Install a package or packages on your system
cs: Instalovat balíček nebo balíčky do vašeho systému

en: Setting up Install Process
cs: Uspořádává se průběh instalace

en: [PACKAGE...]
cs: [Balíček...]

en: Update a package or packages on your system
cs: Aktualizovat balíček nebo balíčky na vašem systému

en: Setting up Update Process
cs: Uspořádává se průběh aktualizace

en: Synchronize installed packages to the latest available versions
cs: Synchronizovat nainstalované balíčky na poslední dostupnou verzi

en: Setting up Distribution Synchronization Process
cs: Uspořádává se proces synchronizace distribuce

en: Display details about a package or group of packages
cs: Zobrazit detaily o balíčku nebo skupině balíčků

en: Installed Packages
cs: Nainstalované balíčky

en: Available Packages
cs: Dostupné balíčky

en: Extra Packages
cs: Dodatečné balíčky

en: Updated Packages
cs: Aktualizované balíčky

note: This only happens in verbose mode
en: Obsoleting Packages
cs: Zastaralé balíčky

en: Recently Added Packages
cs: Nově přidané balíčky

en: No matching Packages to list
cs: Nenalezeny shodné balíčky

en: List a package or groups of packages
cs: Vypsat balíček nebo skupiny balíčků

en: Remove a package or packages from your system
cs: Odstranit balíček nebo balíčky ze systému

en: Setting up Remove Process
cs: Uspořádává se průběh odstranění

en: Setting up Group Process
cs: Uspořádává se zpracování skupiny

en: No Groups on which to run command
cs: Nenalezeny skupiny, na které by šlo příkaz aplikovat

en: List available package groups
cs: Vypsat dostupné skupiny balíčků

en: Install the packages in a group on your system
cs: Instalovat balíčky ze skupiny do systému

en: Remove the packages in a group from your system
cs: Odstranit balíčky ze skupiny ze systému

en: Display details about a package group
cs: Zobrazit detaily o skupině balíčků

en: Generate the metadata cache
cs: Vygenerovat skladiště metadat

en: Making cache files for all metadata files.
cs: Vytváří se skladištní soubory pro všechna metadata

en: This may take a while depending on the speed of this computer
cs: Může to chvíli trvat v závislosti na rychlosti tohoto počítače

en: Metadata Cache Created
cs: Skladiště metadat vytvořeno

en: Remove cached data
cs: Odstranit data ze skladiště

en: Find what package provides the given value
cs: Nalézt balíček, který poskytuje danou hodnotu

en: Check for available package updates
cs: Zkontrolovat dostupné aktualizace balíčků

en: Search package details for the given string
cs: Nalézt detaily balíčku pro daný řetězec

en: Searching Packages:
cs: Prohledávají se balíčky:

en: Update packages taking obsoletes into account
cs: Aktualizovat balíčky a brát v úvahu zastaralé

en: Setting up Upgrade Process
cs: Uspořádává se průběh aktualizace

en: Install a local RPM
cs: Instalovat lokální RPM

en: Setting up Local Package Process
cs: Uspořádává se zpracování lokálního balíčku

en: Determine which package provides the given dependency
cs: Určit který balíček poskytuje danou závislost

en: Searching Packages for Dependency:
cs: Prohledávají se balíčky kvůli závislostem:

en: Run an interactive yum shell
cs: Spustit interaktivní shell yum

en: Setting up Yum Shell
cs: Nastavuje se yum shell

en: List a package's dependencies
cs: Zobrazit závislosti balíčku

en: Finding dependencies:
cs: Hledají se závislosti:

en: Display the configured software repositories
cs: Zobrazit nastavené repozitáře softwaru

en: enabled
cs: povoleno

en: disabled
cs: zakázáno

en: Repo-name    :
cs: Repo-jméno   :

en: Repo-revision:
cs: Repo-revize  :

en: Repo-tags    :
cs: Repo-tagy    :

en: Repo-distro-tags:
cs: Repo-distro-tagy:

en: Repo-updated :
cs: Repo-aktuální:

en: Repo-pkgs    :
cs: Repo-bal.    :

en: Repo-size    :
cs: Repo-velikost:

en:   Updated    :
cs:   Aktualizováno:

en: Repo-mirrors :
cs: Repo-zrcadla :

en: Never (last: %s)
cs: Nikdy (poslední: %s)

en: Instant (last: %s)
cs: Okamžitě (naposledy: %s)

en: %s second(s) (last: %s)
cs: %s sekund (naposledy: %s)

en: Repo-expire  :
cs: Repo-vyprší  :

en: Repo-exclude :
cs: Repo-vyřazeno:

en: Repo-include :
cs: Repo-zahrnuto:

en: Repo-excluded:
cs: Repo-vyřazeno:

en: repo name
cs: jméno repa

en: Display a helpful usage message
cs: Zobrazit užitečnou nápovědu

en: No help available for %s
cs: Není dostupná nápověda pro %s

en: 
    
    aliases:
cs: 
    
    aliasy:

en: Setting up Reinstall Process
cs: Uspořádává se průběh reinstalace

en: reinstall a package
cs: Reinstalace balíčku

en: Setting up Downgrade Process
cs: Uspořádává se průběh snížení verze

en: downgrade a package
cs: Snížení verze balíčku

en: Display a version for the machine and/or available repos.
cs: Zobrazit verzi pro tento počítač a/nebo dostupné repozitáře.

en:  Yum version groups:
cs:  Verze yum skupin:

en:  Group   :
cs:  Skupina :

en:  Packages:
cs:  Balíčky :

en: Installed:
cs: Nainstalováno:

en: Group-Installed:
cs: Nainstalované skupiny:

en: Available:
cs: Dostupné:

en: Group-Available:
cs: Dostupné skupiny:

en: Display, or use, the transaction history
cs: Zobrazit nebo používat transakční historii

en: Invalid history sub-command, use: %s.
cs: Neplatný pod-příkaz historie, použijte: %s.

en: You don't have access to the history DB.
cs: Nemáte přístup k databázi s historií.

en: Check for problems in the rpmdb
cs: Zkontrolovat problémy v rpmdb

en: Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit...
cs: Zámek yumu je obsazen jinou aplikací; čeká se na její ukončení...

note: Depsolve stage
en: Resolving Dependencies
cs: Řeší se závislosti

en: 
    
    Exiting on user cancel.
cs: 
    
    Ukončeno na pokyn uživatele.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doTsSetup() bude v následujících verzích yumu odstraněno.

en: Setting up TransactionSets before config class is up
cs: Uspořádává se TransactionSet před tím než bude připravena třída config

en: Invalid tsflag in config file: %s
cs: Neplatný tsflag v konfiguračním souboru: %s

en: Searching pkgSack for dep: %s
cs: Hledá se pkgSack pro závislost: %s

en: Member: %s
cs: Prvek: %s

en: %s converted to install
cs: %s zkonvertován na instalaci

en: Adding Package %s in mode %s
cs: Přidává se balíček %s v módu %s

en: Removing Package %s
cs: Odstraňuje se balíček %s

en: %s requires: %s
cs: %s vyžaduje: %s

en: %s requires %s
cs: %s vyžaduje %s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
cs: Závazné požadavky již byly prohledány, švindluje se

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
cs: Závazný požadavek není jméno balíčku. Hledá se: %s

en: Potential Provider: %s
cs: Možný poskytovatel: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
cs: Mód je %s pro poskytovatele %s: %s

en: Mode for pkg providing %s: %s
cs: Mód pro bal. poskytující %s: %s

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
cs: TSINFO: %s balíček požaduje %s označený ke smazání

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
cs: TSINFO: Zastarává se %s s %s k vyřešení závislostí.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
cs: TSINFO: Aktualizuji %s k vyřešení závislostí.

en: Cannot find an update path for dep for: %s
cs: Nelze nalézt cestu aktualizací pro závislost pro: %s

en: Quick matched %s to require for %s
cs: Rychlá shoda %s vyžadovaného pro %s

note: is it already installed?
en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
cs: %s je v poskytujících balíčcích, ale je již nainstalován, odstraňuje se.

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
cs: Balíček %s, který může být řešení, má v ts novější verzi.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
cs: Balíček %s, který může být řešení, je nainstalován v novější verzi.

en: %s already in ts, skipping this one
cs: %s je již v ts, vynechává se

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
cs: TSINFO: Označuji %s jako aktualizaci %s

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
cs: TSINFO: Označuji %s jako instalaci %s

en: Success - empty transaction
cs: Úspěch - prázdná transakce

en: Restarting Loop
cs: Restartuje se smyčka

en: Dependency Process ending
cs: Proces zpracování závislostí končí

en: Success - deps resolved
cs: Úspěch - závislosti vyřešeny

en: Checking deps for %s
cs: Kontroluji závislosti pro %s

en: looking for %s as a requirement of %s
cs: hledá se %s jako požadavek od %s

en: Running compare_providers() for %s
cs: Spouští se compare_providers() pro %s

en: better arch in po %s
cs: lepší architektura v po %s

en: %s obsoletes %s
cs: %s zastarává %s

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
cs: archdist porovnán pro %s k %s na %s
      Vítěz: %s

en: common sourcerpm %s and %s
cs: společné zdrojové rpm %s a %s

en: base package %s is installed for %s
cs: základní balíček %s je nainstalován pro %s

en: common prefix of %s between %s and %s
cs: společný prefix %s mezi %s a %s

en: requires minimal: %d
cs: vyžaduje minimálně: %d

en:  Winner: %s
cs:  Vítěz:  %s

en:  Loser(with %d): %s
cs:  Poražený (kým %d): %s

en: Best Order: %s
cs: Nejlepší pořádek: %s

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doConfigSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: Repository %r: Error parsing config: %s
cs: Repozitář  %r: Chyba při zpracování konfigurace:  %s

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
cs: Repozitáři %r chybí jméno v konfiguraci, používá se id

en: plugins already initialised
cs: zásuvný modul je již inicializován

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doRpmDBSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: Reading Local RPMDB
cs: Načítá se lokální RPMDB

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doRepoSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doSackSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: Setting up Package Sacks
cs: Připravuje se pytel balíčků

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
cs: objekt repozitáře pro repo %s postrádá metodu _resetSack

en: therefore this repo cannot be reset.
cs: proto nemůže toto repo být resetováno.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doUpdateSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: Building updates object
cs: Sestavuje se objekt aktualizací

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
cs: doGroupSetup() bude odstraněn v příští verzi Yumu.

en: Getting group metadata
cs: Získávají se metadata skupin

en: Adding group file from repository: %s
cs: Přidává se skupinový soubor pro repozitář: %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
cs: Selhalo přidání skupinového souboru pro repozitář: %s - %s

en: No Groups Available in any repository
cs: V žádném repozitáři nejsou dostupné skupiny

en: Getting pkgtags metadata
cs: Získávají se pkgtags metadata

en: Adding tags from repository: %s
cs: Přidávají se tagy z repozitáře: %s

en: Failed to add Pkg Tags for repository: %s - %s
cs: Selhalo přidání Pkg Tagů pro repozitář: %s - %s

en: Importing additional filelist information
cs: Importuji informace z dodatečného seznamu souborů

en: The program %s%s%s is found in the yum-utils package.
cs: Program %s%s%s byl nalezen v balíčku yum-utils.

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
cs: Existují nedokončené transakce. Měli byste zvážit možnost nejdříve spustit yum-complete-transaction k jejich dokončení.

en: Trying to remove "%s", which is protected
cs: Zkuste odstranit "%s", který je chráněný

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
cs: 
    Balíček přeskočen kvůli problémům se závislostmi:

en:     %s from %s
cs:     %s z %s

note: FIXME: _N()
en: ** Found %d pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
cs: ** Nalezeny %d pre-existující problémy rpmdb, následuje výstup "yum check":

en: Warning: RPMDB altered outside of yum.
cs: Varování: RPMDB byla změněna mimo yum.

en: missing requires
cs: chybějící požadavek

en: installed conflict
cs: konflikt nainstalovaného

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
cs: Varování: Během transakce došlo k chybě skriptletu nebo jiné nefatální chybě.

en: Transaction couldn't start:
cs: Transakce nemůže začít:

note: should this be 'to_unicoded'?
en: Could not run transaction.
cs: Nelze spustit transakci.

en: Failed to remove transaction file %s
cs: Selhalo odstranění transakčního souboru %s.

note: maybe a file log here, too but raising an exception is not going to do any good
en: %s was supposed to be installed but is not!
cs: %s mělo být nainstalováno, ale není!

note: maybe a file log here, too but raising an exception is not going to do any good
en: %s was supposed to be removed but is not!
cs: %s mělo být odstraněno, ale není!

en: Could not open lock %s: %s
cs: Nelze otevřít zámek  %s: %s

note: Whoa. What the heck happened?
en: Unable to check if PID %s is active
cs: Nedá se zkontrolovat, zda je PID %s aktivní.

note: Another copy seems to be running.
en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
cs: Existující zámek %s: jiná kopie běží s pid %s.

note: Whoa. What the heck happened?
en: Could not create lock at %s: %s
cs: Nelze vytvořit zámek na %s: %s

en: Package does not match intended download. Suggestion: run yum --enablerepo=%s clean metadata
cs: Balíček neodpovídá zamýšlenému stahování. Zkuste spustit: yum --enablerepo=%s clean metadata

en: Could not perform checksum
cs: Nelze zkontrolovat kontrolní součet

en: Package does not match checksum
cs: Balíček neodpovídá kontrolnímu součtu

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
cs: balíček neprošel kontrolním součtem ale skladiště je povoleno pro %s

en: using local copy of %s
cs: používá se lokální kopie %s

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
cs: Nedostatek diskového prostoru ve stahovacím adresáři %s
        * volno   %s
        * potřeba %s

en: Header is not complete.
cs: Hlavička není kompletní.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
cs: Hlavička není v lokálním skladišti, ale je povoleno používat pouze skladiště. Nemohu stáhnout %s

en: Public key for %s is not installed
cs: Veřejný klíč %s není nainstalován

en: Problem opening package %s
cs: Problém s otevřením balíčku %s

en: Public key for %s is not trusted
cs: Veřejný klíč %s není důvěryhodný

en: Package %s is not signed
cs: Balíček %s není podepsán

en: Cannot remove %s
cs: Nemohu odstranit %s

en: %s removed
cs: %s odstraněn

en: Cannot remove %s file %s
cs: Nemohu odstranit %s soubor %s

en: %s file %s removed
cs: %s soubor %s odstraněn

en: %d %s files removed
cs: %d %s soubor odstraněn

en: More than one identical match in sack for %s
cs: Více než jedna identická shoda v pytli pro %s

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
cs: Nic se neshoduje s %s.%s %s:%s-%s z aktualizace

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
cs: searchPackages() bude odstraněn v příští verzi Yumu.                      Používejte místo něj searchGenerator().

en: Searching %d packages
cs: Prohledává se %d balíčků

en: searching package %s
cs: prohledává se balíček %s

en: searching in file entries
cs: hledá se v souborových položkách

en: searching in provides entries
cs: hledá se v položkách poskytovatelů

en: No group data available for configured repositories
cs: Pro nastavený repozitář nejsou žádná dostupná skupinová data

en: No Group named %s exists
cs: Neexistuje skupina pojmenovaná %s

en: package %s was not marked in group %s
cs: balíček %s nebyl označen ve skupině %s

en: Adding package %s from group %s
cs: Přidává se balíček %s pro skupinu %s

en: No package named %s available to be installed
cs: Žádný balíček pojmenovaný %s není dostupný pro instalaci

note: This can happen due to excludes after .up has happened.
en: Package tuple %s could not be found in packagesack
cs: Uspořádaný seznam balíčků %s nenalezen v pytli balíčků

en: Package tuple %s could not be found in rpmdb
cs: Uspořádaný seznam balíčků %s nenalezen v rpmdb

en: No Package found for %s
cs: Nebyl nalezen balíček pro %s

en: Package Object was not a package object instance
cs: Objekt balíčku nebyl instancí balíčkového objektu

en: Nothing specified to install
cs: Nebylo určeno nic k instalaci

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
cs: Hledá se virtuální poskytovatel nebo soubor poskytující %s

en: No Match for argument: %s
cs: Nenalezena shoda pro argument: %s

en: Package %s installed and not available
cs: Balíček %s je nainstalován, ale není dostupný

en: No package(s) available to install
cs: Žádné balíčky dostupné pro instalaci

en: Package: %s  - already in transaction set
cs: Balíček: %s - již je v transakční sadě

en: Package %s is obsoleted by %s which is already installed
cs: Balíček %s je zastaralý balíčkem %s, který je již nainstalován

en: Package %s is obsoleted by %s, but obsoleting package does not provide for requirements
cs: Balíček %s je zastaralý balíčkem %s, ale nový balíček nesplňuje závislosti

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
cs: Balíček %s je zastaralý balíčkem %s, zkouší se místo něj instalovat %s

en: Package %s already installed and latest version
cs: Balíček %s je již nainstalován a v poslední verzi

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
cs: Balíček odpovídající %s je již nainstalován. Hledají se aktualizace.

note: update everything (the easy case)
en: Updating Everything
cs: Aktualizuje se vše

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
cs: Neaktualizuje se balíček, který je již zastaralý: %s.%s %s:%s-%s

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
cs: Balíček je již zastaralý: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is obsoleted: %s
cs: Neaktualizuje se balíček, který je zastaralý: %s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
cs: Neaktualizuje se balíček, který jej již aktuální: %s.%s %s:%s-%s

en: No package matched to remove
cs: Nenalezen žádný shodný balíček pro odstranění

en: Skipping the running kernel: %s
cs: Přeskakuji aktuálně používané jádro: %s

en: Removing %s from the transaction
cs: Odstraňuji %s z transakce

en: Cannot open: %s. Skipping.
cs: Nelze otevřít: %s. Přeskakuje se.

en: Examining %s: %s
cs: Zkoumá se %s: %s

en: Cannot localinstall deltarpm: %s. Skipping.
cs: Nelze lokálně instalovat deltarpm: %s. Přeskakuje se.

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
cs: Nelze přidat balíček %s do transakce. Nekompatibilní architektura: %s

en: Cannot install package %s. It is obsoleted by installed package %s
cs: Nelze instalovat balíček %s. Je zastaralý nainstalovaným balíčkem  %s

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
cs: Balíček %s není nainstalován, nelze jej aktualizovat. Spusťte místo toho yum install a nainstalujte jej.

en: Excluding %s
cs: Vynechává se %s

en: Marking %s to be installed
cs: Označuje se %s k instalaci

en: Marking %s as an update to %s
cs: Označuje se %s jako aktualizace %s

en: %s: does not update installed package.
cs: %s: není aktualizací instalovaného balíčku.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
cs: Nelze otevřít soubor: %s. Přeskakuje se.

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
cs: Problém při reinstalaci: žádný shodný balíček k odstranění

en: Problem in reinstall: no package %s matched to install
cs: Problém při reinstalaci: žádný shodný balíček %s k instalaci

en: No package(s) available to downgrade
cs: Žádné balíčky dostupné ke snížení verze

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
cs: Balíček %s má dovoleno vícero instalací, přeskakuje se

en: No Match for available package: %s
cs: Neexistuje shoda pro dostupný balíček: %s

en: Only Upgrade available on package: %s
cs: Pouze aktualizace dostupná pro balíček: %s

en: Failed to downgrade: %s
cs: Nepodařilo se snížit verzi: %s

en: GPG key retrieval failed:
cs: Získání GPG klíče selhalo:

en: Invalid GPG Key from %s: %s
cs: Neplatný GPG klíč pro %s: %s

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
cs: Zpracování GPG klíče selhalo: klíč nemá žádnou hodnotu %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
cs: GPG klíč %s (0x%s) je již nainstalován

en: Key import failed (code %d)
cs: Import klíče selhal (kód %d)

en: Key imported successfully
cs: Import klíče proběhl úspěšně

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
cs: GPG klíč určený pro repozitář „%s“ je již nainstalován, ale není správný pro tento balíček.
    Zkontrolujte, že URL klíče jsou pro repozitář správně nastavena.

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
cs: Import klíče/ů nepomohl, špatný klíč(e)?

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
cs: GPG klíč %s (0x%s) je již naimportován

en: Key import failed
cs: Import klíče selhal

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
cs: GPG klíče pro repozitář "%s" jsou již nainstalovány, ale nejsou správné.
    Zkontrolujte že pro repozitář je správně nastaveno URL klíče.

en: Unable to find a suitable mirror.
cs: Nemohu nalézt vhodné zrcadlo

en: Errors were encountered while downloading packages.
cs: Při stahování balíčků došlo k chybě.

en: Please report this error at %s
cs: Oznamte prosím tuto chybu na %s

en: Test Transaction Errors:
cs: Chyby testu transakce:

en: Could not set cachedir: %s
cs: Nelze vytvořit skladiště: %s

note: Mostly copied from YumOutput._outKeyValFill()
en: Loaded plugins:
cs: Zavedeny zásuvné moduly:

en: No plugin match for: %s
cs: Neexistuje zásuvný modul pro: %s

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
cs: Nezavádí se „%s“ modul, protože je zakázán

note: Give full backtrace:
en: Plugin "%s" can't be imported
cs: Modul „%s“ nemůže být importován

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
cs: Modul „%s“ neuvádí požadovanou verzi API

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
cs: Modul „%s“ požaduje API %s. Podporované API je %s.

en: Loading "%s" plugin
cs: Zavádí se zásuvný modul „%s“

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
cs: V prohledávaných cestách jsou dva nebo více modulů se jménem „%s“

en: Configuration file %s not found
cs: Konfigurační soubor %s nenalezen

note: for Configuration files for the plugin not found
en: Unable to find configuration file for plugin %s
cs: Nelze nalézt konfigurační soubor pro modul %s

en: registration of commands not supported
cs: registrace příkazů není podporována

en: has missing requires of
cs: má chybějící požadavky

en: has installed conflicts
cs: má konflikty v instalaci

en: %s is a duplicate with %s
cs: %s je duplicitní s %s

en: %s is obsoleted by %s
cs: %s je zastaralé novějším %s

en: %s provides %s but it cannot be found
cs: %s poskytuje %s, ale to nelze nalézt

en: Repackaging
cs: Přebaluje se

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
cs: Hlavička nemůže být otevřena nebo neodpovídá %s, %s.

en: RPM %s fails md5 check
cs: Pro RPM %s selhala kontrola md5

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
cs: Nelze otevřít databázi RPM pro čtení. Možná je již používána?

en: Got an empty Header, something has gone wrong
cs: Vrátila se prázdná hlavička. Něco se stalo špatně.

en: Damaged Header %s
cs: Poškozená hlavička %s

en: Error opening rpm %s - error %s
cs: Chyba při otevření rpm %s - chyba %s
