Yum - en to sr@latin translation catalogue (403 entries)

en: Updating
sr@latin: Ažuriram

en: Erasing
sr@latin: Brišem

en: Installing
sr@latin: Instaliram

en: Obsoleted
sr@latin: Prevaziđeni

en: Updated
sr@latin: Ažurirani

en: Erased
sr@latin: Obrisani

en: Installed
sr@latin: Instalirani

en: No header - huh?
sr@latin: Nema zaglavlja - hm?

en: Repackage
sr@latin: Ponovno pakovanje

en: Error: invalid output state: %s for %s
sr@latin: Greška: pogrešno izlazno stanje: %s za %s

en: Erased: %s
sr@latin: Obrisano: %s

en: Removing
sr@latin: Uklanjam

en: Cleanup
sr@latin: Čišćenje

en: Command "%s" already defined
sr@latin: Naredba „%s“ je već definisana

en: Setting up repositories
sr@latin: Postavljam riznice

en: Reading repository metadata in from local files
sr@latin: Čitam metapodatke riznica iz lokalnih datoteka

en: Config Error: %s
sr@latin: Greška pri podešavanju: %s

en: Options Error: %s
sr@latin: Greška u opcijama: %s

en:   Installed: %s-%s at %s
sr@latin:   Instaliran : %s-%s %s

en:   Built    : %s at %s
sr@latin:   Napravio/la: %s %s

en:   Committed: %s at %s
sr@latin:   Objavio/la : %s %s

en: You need to give some command
sr@latin: Morate da unesete neku komandu

en: Disk Requirements:
sr@latin: Zahtevi diska:

note: TODO: simplify the dependency errors? Fixup the summary
en: Error Summary
    -------------
sr@latin: Sažetak grešaka
    -------------

en: Trying to run the transaction but nothing to do. Exiting.
sr@latin: Pokušavam da izvršim transakciju ali nema šta da se radi. Izlazim.

en: Exiting on user Command
sr@latin: Izlazim na komandu korisnika

en: Downloading Packages:
sr@latin: Preuzimam pakete:

en: Error Downloading Packages:
sr@latin: Greška pri preuzimanju paketa:

en: Please report this error in %s
sr@latin: Prijavite ovu grešku u %s

en: Running Transaction Test
sr@latin: Izvršavam proveru transakcije

en: Transaction Check Error:
sr@latin: Greška pri proveri transakcije:

en: Transaction Test Succeeded
sr@latin: Provera transakcije je uspela

en: Running Transaction
sr@latin: Izvršavam transakciju

en: Refusing to automatically import keys when running unattended.
    Use "-y" to override.
sr@latin: Odbijam da automatski uvezem ključeve kada se izvršavanje ne nadgleda.
    Za prevazilaženje ovoga koristite „-y“.

en:   * Maybe you meant:
sr@latin:   * Možda ste mislili:

en: Package(s) %s%s%s available, but not installed.
sr@latin: %s%s%s paket je dostupan, ali nije instaliran.

en: No package %s%s%s available.
sr@latin: Ne postoji dostupan paket %s%s%s.

en: Package(s) to install
sr@latin: Paket(i) koji će se instalirati

en: Nothing to do
sr@latin: Nema šta da se radi

en: %d packages marked for Update
sr@latin: %d paketi označeni za ažuriranje

en: No Packages marked for Update
sr@latin: Nema paketa označenih za ažuriranje

en: %d packages marked for removal
sr@latin: %d paketi označeni za uklanjanje

en: No Packages marked for removal
sr@latin: Nema paketa označenih za uklanjanje

en: Package(s) to downgrade
sr@latin: Paket(i) koji će se unazaditi

en: Package(s) to reinstall
sr@latin: Paket(i) koji će se ponovo instalirati

en: No Packages Provided
sr@latin: Nijedan paket nije dobavljen

en: Warning: No matches found for: %s
sr@latin: Upozorenje: nije nađeno podudaranje za %s

en: No Matches found
sr@latin: Nisu pronađena podudaranja

en: No Package Found for %s
sr@latin: Nisu pronađeni paketi za %s

en: Cleaning up Everything
sr@latin: Čistim sve

en: Cleaning up Headers
sr@latin: Čistim zaglavlja

en: Cleaning up Packages
sr@latin: Čistim pakete

en: Cleaning up xml metadata
sr@latin: Čistim xml metapodatke

en: Cleaning up database cache
sr@latin: Čistim keš baze podataka

en: Cleaning up expire-cache metadata
sr@latin: Čistim expire-cache metapodatke

en: Cleaning up plugins
sr@latin: Čistim dodatke

en: Installed Groups:
sr@latin: Instalirane grupe:

en: Available Groups:
sr@latin: Dostupne grupe:

en: Done
sr@latin: Urađeno

en: Warning: Group %s does not exist.
sr@latin: Upozorenje: grupa %s ne postoji.

en: No packages in any requested group available to install or update
sr@latin: Nema dostupnih paketa za instalaciju ili ažuriranje u svim zahtevanim grupama

en: %d Package(s) to Install
sr@latin: %d paket(i) za instalaciju

en: No group named %s exists
sr@latin: Ne postoji grupa pod imenom %s

en: No packages to remove from groups
sr@latin: Nema paketa za uklanjanje iz grupa

en: %d Package(s) to remove
sr@latin: %d  paket(i) za uklanjanje

en: Package %s is already installed, skipping
sr@latin: Paket %s je već instaliran, preskačem ga

en: Discarding non-comparable pkg %s.%s
sr@latin: Uklanjam neuporediv paket %s.%s

note: we've not got any installed that match n or n+a
en: No other %s installed, adding to list for potential install
sr@latin: Ne postoji instaliran drugi %s, dodajem ga u spisak za potencijalnu instalaciju

en: Plugin Options
sr@latin: Opcije dodatka

en: Command line error: %s
sr@latin: Greška komandne linije: %s

en: 
    
    %s: %s option requires an argument
sr@latin: 
    
    %s: %s opcija zahteva argument

en: --color takes one of: auto, always, never
sr@latin: --color prima jedan od sledećih: auto, always, never

en: show this help message and exit
sr@latin: prikaži ovu pomoćnu poruku i izađi

en: be tolerant of errors
sr@latin: budi tolerantan na greške

en: config file location
sr@latin: mesto datoteke podešavanja

en: maximum command wait time
sr@latin: najduže vreme čekanja na komandu

en: debugging output level
sr@latin: nivo izlaznog prikaza za pronalaženje grešaka

en: show duplicates, in repos, in list/search commands
sr@latin: prikazuj duplikate, u riznicama, u komandama za izlistavanje/pretraživanje

en: error output level
sr@latin: nivo izlaznog prikaza grešaka

en: quiet operation
sr@latin: tiha radnja

en: verbose operation
sr@latin: opširna radnja

en: answer yes for all questions
sr@latin: odgovori sa da na sva pitanja

en: show Yum version and exit
sr@latin: prikaži Yum verziju i izađi

en: set install root
sr@latin: postavi koreni direktorijum instalacije

en: enable one or more repositories (wildcards allowed)
sr@latin: uključi jednu ili više riznica (skraćenice su dozvoljene)

en: disable one or more repositories (wildcards allowed)
sr@latin: isključi jednu ili više riznica (skraćenice su dozvoljene)

en: exclude package(s) by name or glob
sr@latin: izuzmi paket(e) po imenu ili globu

en: disable exclude from main, for a repo or for everything
sr@latin: isključi izuzimanje iz glavnog skupa, za riznicu ili za sve

en: enable obsoletes processing during updates
sr@latin: uključi obradu zastarelih paketa u toku ažuriranja

en: disable Yum plugins
sr@latin: isključi dodatke za Yum

en: disable gpg signature checking
sr@latin: isključi proveru gpg potpisa

en: disable plugins by name
sr@latin: isključi dodatke po imenu

en: enable plugins by name
sr@latin: uključi dodatke po imenu

en: skip packages with depsolving problems
sr@latin: preskoči pakete koji imaju problema sa rešavanjem zavisnosti

en: control whether color is used
sr@latin: kontroliše da li se koristi boja

en: Jan
sr@latin: jan

en: Feb
sr@latin: feb

en: Mar
sr@latin: mar

en: Apr
sr@latin: apr

en: May
sr@latin: maj

en: Jun
sr@latin: jun

en: Jul
sr@latin: jul

en: Aug
sr@latin: avg

en: Sep
sr@latin: sep

en: Oct
sr@latin: okt

en: Nov
sr@latin: nov

en: Dec
sr@latin: dec

en: Trying other mirror.
sr@latin: Pokušavam drugi odraz.

en: Repo        : %s
sr@latin: Riznica     : %s

en: Description :
sr@latin: Opis        :

en: y
sr@latin: d

en: yes
sr@latin: da

en: no
sr@latin: ne

en: Is this ok [y/N]:
sr@latin: Da li je ovo u redu [d/N]:

en: 
    Group: %s
sr@latin: 
    Grupa: %s

en:  Group-Id: %s
sr@latin:  IB grupe: %s

en:  Description: %s
sr@latin:  Opis: %s

en:  Mandatory Packages:
sr@latin:  Obavezni paketi:

en:  Default Packages:
sr@latin:  Podrazumevani paketi:

en:  Optional Packages:
sr@latin:  Izborni paketi:

en:  Conditional Packages:
sr@latin:  Uslovljeni paketi:

en: package: %s
sr@latin: paket: %s

en:   No dependencies for this package
sr@latin:   Ne postoje zavisnosti ovog paketa

en:   dependency: %s
sr@latin:   zavisnost: %s

en:    Unsatisfied dependency
sr@latin:    Nezadovoljena zavisnost

en: Matched from:
sr@latin: Povezan iz  :

en: License     : %s
sr@latin: Licenca     : %s

en: Filename    : %s
sr@latin: Ime datoteke: %s

en: Other       :
sr@latin: Ostalo      :

en: There was an error calculating total download size
sr@latin: Dogodila se greška pri računanju ukupne veličine za preuzimanje

en: Total size: %s
sr@latin: Ukupna veličina: %s

en: Total download size: %s
sr@latin: Ukupna veličina za preuzimanje: %s

en: Installing for dependencies
sr@latin: Instaliram zbog zavisnosti

en: Updating for dependencies
sr@latin: Ažuriram zbog zavisnosti

en: Removing for dependencies
sr@latin: Uklanjam zbog zavisnosti

en: Skipped (dependency problems)
sr@latin: Preskočeno (problemi sa zavisnostima)

en: Package
sr@latin: Paket

en: Arch
sr@latin: Arhitektura

en: Version
sr@latin: Verzija

en: Repository
sr@latin: Riznica

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Removed
sr@latin: Uklonjeno

en: Dependency Removed
sr@latin: Zavisnost uklonjena

en: Dependency Installed
sr@latin: Zavisnost instalirana

en: Dependency Updated
sr@latin: Zavisnost ažurirana

en: Replaced
sr@latin: Zamenjeno

en: Failed
sr@latin: Neuspeh

note: Delta between C-c's so we treat as exit
en: two
sr@latin: dva

en: user interrupt
sr@latin: prekid od strane korisnika

en: Total
sr@latin: Ukupno

en: installed
sr@latin: instaliran

en: erased
sr@latin: obrisan

en: updated
sr@latin: ažuriran

en: obsoleted
sr@latin: prevaziđen

en: --> Running transaction check
sr@latin: --> Izvršava se provera transakcije

en: --> Restarting Dependency Resolution with new changes.
sr@latin: --> Ponovno pokretanje razrešavanja zavisnosti sa novim promenama.

en: --> Finished Dependency Resolution
sr@latin: --> Završeno je razrešavanje zavisnosti

en: --> Processing Dependency: %s for package: %s
sr@latin: --> Obrađujem zavisnost: %s za paket: %s

en: --> Unresolved Dependency: %s
sr@latin: --> Nerazrešena zavisnost: %s

en: --> Processing Conflict: %s conflicts %s
sr@latin: --> Sukob pri obradi: %s se sukobi sa %s

en: --> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
sr@latin: --> Popunjavam skup transakcije sa izabranim paketima. Molim vas, sačekajte.

en: ---> Downloading header for %s to pack into transaction set.
sr@latin: ---> Preuzimam zaglavlje za %s radi pakovanja u skup transakcije.

en: Running
sr@latin: Izvršava se

en: Sleeping
sr@latin: Uspavan

en: Zombie
sr@latin: Zombi

en: Traced/Stopped
sr@latin: Praćen/zaustavljen

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en:   The other application is: PackageKit
sr@latin:   Drugi program je: PackageKit

en:   The other application is: %s
sr@latin:   Drugi program je: %s

en:     Memory : %5s RSS (%5sB VSZ)
sr@latin:     Memorija: %5s RSS (%5sB VSZ)

en:     Started: %s - %s ago
sr@latin:     Pokrenut: %s - %s ranije

en:     State  : %s, pid: %d
sr@latin:     Stanje  : %s, pid: %d

en: 
    
    Exiting on user cancel
sr@latin: 
    
    Izlazim kada korisnik otkaže

en: 
    
    Exiting on Broken Pipe
sr@latin: 
    
    Izlazim kada se slomi cev

en: Error: %s
sr@latin: Greška: %s

en:  You could try using --skip-broken to work around the problem
sr@latin:  Možete da probate upotrebu --skip-broken opcije radi zaobilaženja problema

en: Unknown Error(s): Exit Code: %d:
sr@latin: Nepoznata greška(e): izlazni kod: %d:

en: 
    Dependencies Resolved
sr@latin: 
    Zavisnosti su razrešene

en: Complete!
sr@latin: Završeno!

en: You need to be root to perform this command.
sr@latin: Morate biti root korisnik da biste izvršili ovu komandu.

en: 
    You have enabled checking of packages via GPG keys. This is a good thing. 
    However, you do not have any GPG public keys installed. You need to download
    the keys for packages you wish to install and install them.
    You can do that by running the command:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Alternatively you can specify the url to the key you would like to use
    for a repository in the 'gpgkey' option in a repository section and yum 
    will install it for you.
    
    For more information contact your distribution or package provider.
sr@latin: 
    Uključili ste proveru paketa pomoću GPG ključeva. Ovo je dobra stvar. 
    Međutim, nemate instaliran nijedan GPG javni ključ. Morate da preuzmete
    ključeve za pakete koje želite da instalirate i instalirate ih.
    To možete uraditi izvršavanjem komande:
        rpm --import public.gpg.key
    
    
    Takođe, možete odrediti url za ključ koji želite da koristite
    za riznicu u „gpgkey“ opciji u odeljku vezanim za riznice i yum 
    će ga instalirati za vas.
    
    Za više informacija kontaktirajte dobavljača vaše distribucije ili paketa.

en: Error: Need to pass a list of pkgs to %s
sr@latin: Greška: potrebno je da dodate spisak paketa za %s

en: Error: Need an item to match
sr@latin: Greška: potrebno je pridružiti stavku

en: Error: Need a group or list of groups
sr@latin: Greška: potrebna je grupa ili spisak grupa

en: Error: clean requires an option: %s
sr@latin: Greška: clean zahteva opciju: %s

en: Error: invalid clean argument: %r
sr@latin: Greška: pogrešan clean argument:%r

en: No argument to shell
sr@latin: Ne postoji argument za komandno okruženje

en: Filename passed to shell: %s
sr@latin: Ime datoteke je prosleđeno komandnom okruženju: %s

en: File %s given as argument to shell does not exist.
sr@latin: Ne postoji datoteka %s, koja je prosleđena kao argument komandnom okruženju.

en: Error: more than one file given as argument to shell.
sr@latin: Greška: više od jedne datoteke je prosleđeno kao argument komandnom okruženju.

en: PACKAGE...
sr@latin: PAKET...

en: Install a package or packages on your system
sr@latin: Instalirajte paket ili pakete na vaš sistem

en: Setting up Install Process
sr@latin: Postavljam proces instalacije

en: [PACKAGE...]
sr@latin: [PAKET...]

en: Update a package or packages on your system
sr@latin: Ažuriraj paket ili pakete na vašem sistemu

en: Setting up Update Process
sr@latin: Postavljam proces ažuriranja

en: Display details about a package or group of packages
sr@latin: Prikaži detalje o svakom paketu ili grupi paketa

en: Installed Packages
sr@latin: Instalirani paketi

en: Available Packages
sr@latin: Dostupni paketi

en: Extra Packages
sr@latin: Dodatni paketi

en: Updated Packages
sr@latin: Ažurirani paketi

note: This only happens in verbose mode
en: Obsoleting Packages
sr@latin: Prevaziđeni paketi

en: Recently Added Packages
sr@latin: Nedavno dodati paketi

en: No matching Packages to list
sr@latin: Ne postoje odgovarajući paketi za izlistavanje

en: List a package or groups of packages
sr@latin: Izlistaj pakete ili grupe paketa

en: Remove a package or packages from your system
sr@latin: Uklonite paket ili pakete sa vašeg sistema

en: Setting up Remove Process
sr@latin: Postavljam proces uklanjanja

en: Setting up Group Process
sr@latin: Postavljam proces za grupe

en: No Groups on which to run command
sr@latin: Ne postoji grupa nad kojom se može izvršiti komanda

en: List available package groups
sr@latin: Izlistaj dostupne grupe paketa

en: Install the packages in a group on your system
sr@latin: Instalirajte pakete u grupi na vašem sistemu

en: Remove the packages in a group from your system
sr@latin: Uklonite pakete u grupi sa vašeg sistema

en: Display details about a package group
sr@latin: Prikaži detalje o grupi paketa

en: Generate the metadata cache
sr@latin: Napravi keš sa metapodacima

en: Making cache files for all metadata files.
sr@latin: Pravim keš datoteke za sve datoteke sa metapodacima.

en: This may take a while depending on the speed of this computer
sr@latin: Ovo može da potraje u zavisnosti od brzine vašeg računara

en: Metadata Cache Created
sr@latin: Napravljen je keš sa metapodacima

en: Remove cached data
sr@latin: Ukloni keširane podatke

en: Find what package provides the given value
sr@latin: Pronađi koji paket pruža datu vrednost

en: Check for available package updates
sr@latin: Proverite da li su dostupna ažuriranja paketa

en: Search package details for the given string
sr@latin: Pretražite detalje o paketu za zadatu nisku

en: Searching Packages:
sr@latin: Pretražujem pakete:

en: Update packages taking obsoletes into account
sr@latin: Ažurirajte pakete uzimajući prevaziđene u obzir

en: Setting up Upgrade Process
sr@latin: Postavljam proces nadgradnje

en: Install a local RPM
sr@latin: Instaliraj lokalni RPM

en: Setting up Local Package Process
sr@latin: Postavljam proces lokalnih paketa

en: Determine which package provides the given dependency
sr@latin: Odredi koji paketi pružaju datu zavisnost

en: Searching Packages for Dependency:
sr@latin: Pretražujem pakete u potrazi za zavisnostima:

en: Run an interactive yum shell
sr@latin: Izvršavaj interaktivno yum komandno okruženje

en: Setting up Yum Shell
sr@latin: Postavljam yum komandno okruženje

en: List a package's dependencies
sr@latin: Izlistaj zavisnosti paketa

en: Finding dependencies:
sr@latin: Tražim zavisnosti:

en: Display the configured software repositories
sr@latin: Prikaži podešene softverske riznice

en: enabled
sr@latin: uključena

en: disabled
sr@latin: isključena

en: Repo-revision:
sr@latin: Revizija riznice     :

en: Repo-distro-tags:
sr@latin: Distro oznake riznice:

en: Repo-metalink:
sr@latin: Metalink riznice     :

en:   Updated    :
sr@latin:   Ažurirano          :

en: repo name
sr@latin: repo ime

en: Display a helpful usage message
sr@latin: Prikaži korisnu poruku o upotrebi

en: No help available for %s
sr@latin: Nije dostupna pomoć za %s

en: 
    
    aliases:
sr@latin: 
    
    pseudonimi:

en: 
    
    alias:
sr@latin: 
    
    pseudonim:

en: Setting up Reinstall Process
sr@latin: Postavljam proces ponovne instalacije

en: reinstall a package
sr@latin: ponovno instaliram paket

en: Setting up Downgrade Process
sr@latin: Postavljam proces unazađivanja

en: downgrade a package
sr@latin: unazadi paket

en: Another app is currently holding the yum lock; waiting for it to exit...
sr@latin: Neki drugi program trenutno drži yum zaključanim; čekam da taj program izađe...

note: Depsolve stage
en: Resolving Dependencies
sr@latin: Razrešavam zavisnosti

en: 
    
    Exiting on user cancel.
sr@latin: 
    
    Izlazim kada korisnik otkaže.

en: doTsSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doTsSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Setting up TransactionSets before config class is up
sr@latin: Postavljam TransactionSets pre nego što se podigne klasa podešavanja

en: Invalid tsflag in config file: %s
sr@latin: Pogrešan tsflag u datoteci podešavanja: %s

en: Searching pkgSack for dep: %s
sr@latin: Pretražujem pkgSack za zavisnost: %s

en: Member: %s
sr@latin: Član: %s

en: %s converted to install
sr@latin: %s prebačen za instalaciju

en: Adding Package %s in mode %s
sr@latin: Dodajem paket %s u načinu rada %s

en: Removing Package %s
sr@latin: Uklanjam paket %s

en: %s requires: %s
sr@latin: %s zahteva: %s

en: Needed Require has already been looked up, cheating
sr@latin: Potreban zahtev je već potražen, obmanjujem

en: Needed Require is not a package name. Looking up: %s
sr@latin: Potreban zahtev nije ime paketa. Tražim: %s

en: Potential Provider: %s
sr@latin: Mogući snabdevač: %s

en: Mode is %s for provider of %s: %s
sr@latin: Režim je %s za snabdevača %s: %s

en: Mode for pkg providing %s: %s
sr@latin: Režim za paket koji snabdeva %s: %s

en: TSINFO: %s package requiring %s marked as erase
sr@latin: TSINFO: %s paket zahteva da %s bude označen za brisanje

en: TSINFO: Obsoleting %s with %s to resolve dep.
sr@latin: TSINFO: menjam %s sa %s radi razrešavanja zavisnosti.

en: TSINFO: Updating %s to resolve dep.
sr@latin: TSINFO: ažuriram %s radi razrešavanja zavisnosti.

en: Cannot find an update path for dep for: %s
sr@latin: Ne mogu da pronađem putanju ažuriranja za zavisnost za: %s

en: Quick matched %s to require for %s
sr@latin: Brzo povezivanje paketa %s kao zahteva za %s

note: is it already installed?
en: %s is in providing packages but it is already installed, removing.
sr@latin: %s je u pruženim paketima ali je već instaliran, uklanjam ga.

en: Potential resolving package %s has newer instance in ts.
sr@latin: Potencijalno razrešavanje paketa %s ima noviji primerak u ts-u.

en: Potential resolving package %s has newer instance installed.
sr@latin: Potencijalno razrešavanje paketa %s ima instaliran noviji primerak.

en: %s already in ts, skipping this one
sr@latin: %s je već u ts-u, preskačem ga

en: TSINFO: Marking %s as update for %s
sr@latin: TSINFO: označavam %s kao ažuriranje za %s

en: TSINFO: Marking %s as install for %s
sr@latin: TSINFO: označavam %s kao instalaciju za %s

en: Success - empty transaction
sr@latin: Uspeh - prazna transakcija

en: Restarting Loop
sr@latin: Ponovo pokrećem petlju

en: Dependency Process ending
sr@latin: Završetak procesa zavisnosti

en: Success - deps resolved
sr@latin: Uspeh - zavisnosti su razrešene

en: Checking deps for %s
sr@latin: Proveravam zavisnosti za %s

en: looking for %s as a requirement of %s
sr@latin: tražim %s kao zahtev za %s

en: Running compare_providers() for %s
sr@latin: Pokrećem compare_providers() za %s

en: better arch in po %s
sr@latin: bolja arhitektura u paketu %s

en: %s obsoletes %s
sr@latin: %s prevazilazi %s

en: archdist compared %s to %s on %s
      Winner: %s
sr@latin: archdist uporedio %s sa %s na %s
      Pobednik: %s

en: common sourcerpm %s and %s
sr@latin: zajednički izvorni rpm %s i %s

en: common prefix of %s between %s and %s
sr@latin: zajednički prefiks %s između %s i %s

en: Best Order: %s
sr@latin: Najbolji redosled: %s

en: doConfigSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doConfigSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
sr@latin: Riznici %r nedostaje ime u podešavanjima, koristim id

en: plugins already initialised
sr@latin: već inicijalizovani dodaci

en: doRpmDBSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doRpmDBSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Reading Local RPMDB
sr@latin: Čitam lokalni RPMDB

en: doRepoSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doRepoSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: doSackSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doSackSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Setting up Package Sacks
sr@latin: Postavljam grupe paketa

en: repo object for repo %s lacks a _resetSack method
sr@latin: repo objektu za repo %s nedostaje a _resetSack metoda

en: therefore this repo cannot be reset.
sr@latin: zbog toga se ovaj repo ne može vratiti na početnu postavku.

en: doUpdateSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doUpdateSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Building updates object
sr@latin: Izgrađujem objekat ažuriranja

en: doGroupSetup() will go away in a future version of Yum.
sr@latin: doGroupSetup() neće biti prisutna u budućim verzijama Yuma.

en: Getting group metadata
sr@latin: Dobavljam metapodatke grupe

en: Adding group file from repository: %s
sr@latin: Dodajem datoteku grupe iz riznice: %s

en: Failed to add groups file for repository: %s - %s
sr@latin: Nije uspelo dodavanje datoteke grupe za riznicu: %s - %s

en: No Groups Available in any repository
sr@latin: Ne postoji grupa koja je dostupna u bilo kojoj riznici

en: Importing additional filelist information
sr@latin: Uvozim dodatne informacije o spiskovima datoteka

en: There are unfinished transactions remaining. You might consider running yum-complete-transaction first to finish them.
sr@latin: Ostale su nedovršene transakcije. Možda bi prvo trebalo da izvršite yum-complete-transaction da biste ih završili.

en: 
    Packages skipped because of dependency problems:
sr@latin: 
    Paketi su preskočeni zbog problema sa zavisnostima:

en:     %s from %s
sr@latin:     %s iz %s

en: Warning: scriptlet or other non-fatal errors occurred during transaction.
sr@latin: Upozorenje: došlo je do greške u skriptici ili neke druge nekritične greške tokom transakcije.

en: Failed to remove transaction file %s
sr@latin: Nije uspelo uklanjanje datoteke transakcije %s

note: Whoa. What the heck happened?
en: Unable to check if PID %s is active
sr@latin: Nisam u mogućnosti da proverim da li je PID %s aktivan

note: Another copy seems to be running.
en: Existing lock %s: another copy is running as pid %s.
sr@latin: Postoji zaključavanje %s: druga kopija se izvršava kao pid %s.

en: Could not perform checksum
sr@latin: Ne mogu da izvršim kontrolu sume

en: Package does not match checksum
sr@latin: Paket nema odgovarajući kontrolnu sumu

en: package fails checksum but caching is enabled for %s
sr@latin: paket nema odgovarajuću vrednost kontrolne sume ili je za %s uključeno keširanje

en: using local copy of %s
sr@latin: koristim lokalni %s umnožak

en: Insufficient space in download directory %s
        * free   %s
        * needed %s
sr@latin: Nedovoljna količina prostora u direktorijumu %s za preuzimanje
        * slobodno je %s
        * potrebno je %s

en: Header is not complete.
sr@latin: Zaglavlje nije potpuno.

en: Header not in local cache and caching-only mode enabled. Cannot download %s
sr@latin: Zaglavlje nije u lokalnom kešu i samo način rada sa keširanjem je uključen. Ne mogu da preuzmem %s

en: Public key for %s is not installed
sr@latin: Javni ključ za %s nije instaliran

en: Problem opening package %s
sr@latin: Problem sa otvaranjem paketa %s

en: Public key for %s is not trusted
sr@latin: Javni ključ za %s nije poverljiv

en: Package %s is not signed
sr@latin: Paket %s nije potpisan

en: Cannot remove %s
sr@latin: Ne mogu da uklonim %s

en: %s removed
sr@latin: %s je uklonjen

en: Cannot remove %s file %s
sr@latin: Ne mogu da uklonim %s datoteku %s

en: %s file %s removed
sr@latin: %s datoteka %s je uklonjena

en: %d %s files removed
sr@latin: %d %s datoteke su uklonjene

en: More than one identical match in sack for %s
sr@latin: Postoji više od jednog identičnog slaganja u grupi za %s

en: Nothing matches %s.%s %s:%s-%s from update
sr@latin: Ništa se ne slaže sa %s.%s %s:%s-%s iz ažuriranja

en: searchPackages() will go away in a future version of Yum.                      Use searchGenerator() instead.
sr@latin: searchPackages() neće biti prisutna u budućim Yum verzijama.                      Umesto nje koristite searchGenerator().

en: Searching %d packages
sr@latin: Pretražujem %d pakete

en: searching package %s
sr@latin: tražim paket %s

en: searching in file entries
sr@latin: tražim u unosima datoteka

en: searching in provides entries
sr@latin: tražim u unosima dostavljača

en: No group data available for configured repositories
sr@latin: Nema dostupnih podataka o grupama za podešene riznice

en: No Group named %s exists
sr@latin: Ne postoji grupa pod imenom %s

en: package %s was not marked in group %s
sr@latin: paket %s nije označen u grupi %s

en: Adding package %s from group %s
sr@latin: Dodajem paket %s iz grupe %s

en: No package named %s available to be installed
sr@latin: Nijedan paket pod imenom %s nije dostupan za instalaciju

note: This can happen due to excludes after .up has happened.
en: Package tuple %s could not be found in packagesack
sr@latin: Grupa paketa %s nije nađena u packagesacku

en: No Package found for %s
sr@latin: Nema pronađenih paketa za %s

en: Package Object was not a package object instance
sr@latin: Objekat paketa nije bio primerak objekta paketa

en: Nothing specified to install
sr@latin: Nije određeno ništa za instalaciju

en: Checking for virtual provide or file-provide for %s
sr@latin: Proveravam virtuelnu dostavu ili dostavu datoteke za %s

en: No Match for argument: %s
sr@latin: Ne postoji slaganje za argument: %s

en: Package %s installed and not available
sr@latin: Paket %s je instaliran i nije dostupan

en: No package(s) available to install
sr@latin: Nema paketa dostupnih za instalaciju

en: Package: %s  - already in transaction set
sr@latin: Paket: %s  - već je u skupu transakcije

en: Package %s is obsoleted by %s, trying to install %s instead
sr@latin: Paket %s je zamenjen paketom %s, pokušavam da namesto instaliram %s

en: Package %s already installed and latest version
sr@latin: Već je instalirana najnovija verzija paketa %s

en: Package matching %s already installed. Checking for update.
sr@latin: Paket koji se poklapa sa %s je već instaliran. Proveravam za noviju verziju.

note: update everything (the easy case)
en: Updating Everything
sr@latin: Ažuriram sve

en: Not Updating Package that is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
sr@latin: Ne ažuriram pakete koji su već prevaziđeni: %s.%s %s:%s-%s

en: Package is already obsoleted: %s.%s %s:%s-%s
sr@latin: Paket je već prevaziđen: %s.%s %s:%s-%s

en: Not Updating Package that is already updated: %s.%s %s:%s-%s
sr@latin: Ne ažuriram pakete koji su već ažurirani: %s.%s %s:%s-%s

en: No package matched to remove
sr@latin: Nijedan paket nije određen za uklanjanje

en: Examining %s: %s
sr@latin: Ispitujem %s: %s

en: Cannot add package %s to transaction. Not a compatible architecture: %s
sr@latin: Ne mogu da dodam paket %s u transakciju. Arhitektura nije usaglašena: %s

en: Package %s not installed, cannot update it. Run yum install to install it instead.
sr@latin: Paket %s nije instaliran, ne mogu da ga ažuriram. Izvršite yum instalaciju da biste ga instalirali.

en: Excluding %s
sr@latin: Izuzimam %s

en: Marking %s to be installed
sr@latin: Označavam %s za instalaciju

en: Marking %s as an update to %s
sr@latin: Označavam %s kao ažuriranje za %s

en: %s: does not update installed package.
sr@latin: %s: ne ažurira instalirani paket.

en: Cannot open file: %s. Skipping.
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku: %s. Preskačem je.

en: Problem in reinstall: no package matched to remove
sr@latin: Problem pri ponovnoj instalaciji: nijedan paket nije određen za uklanjanje

en: No package(s) available to downgrade
sr@latin: Nema paketa dostupnih za unazađivanje

en: Package %s is allowed multiple installs, skipping
sr@latin: Paketu %s su dozvoljene mnogostruke instalacije, preskačem ga

en: No Match for available package: %s
sr@latin: Nema dostupnog odgovarajućeg paketa: %s

en: Only Upgrade available on package: %s
sr@latin: Samo je nadgradnja dostupna za paket: %s

en: GPG key retrieval failed:
sr@latin: Dobavljanje GPG ključa nije uspelo:

en: GPG key parsing failed: key does not have value %s
sr@latin: Raščlanjivanje GPG ključa nije uspelo: ključ nema vrednost %s

en: GPG key at %s (0x%s) is already installed
sr@latin: GPG ključ na %s (0x%s) je već instaliran

en: Key import failed (code %d)
sr@latin: Nije uspeo uvoz ključa (kod %d)

en: Key imported successfully
sr@latin: Ključ je uspešno uvezen

en: The GPG keys listed for the "%s" repository are already installed but they are not correct for this package.
    Check that the correct key URLs are configured for this repository.
sr@latin: GPG ključevi izlistani za „%s“ riznicu su već instalirani ali nisu odgovarajući za ovaj paket.
    Proverite da li su podešeni odgovarajući URL-ovi ključeva za ovu riznicu.

en: Import of key(s) didn't help, wrong key(s)?
sr@latin: Uvoz ključa(ključeva) nije pomogao, pogrešan ključ(ključevi)?

en: GPG key at %s (0x%s) is already imported
sr@latin: GPG ključ na %s (0x%s) je već uvezen

en: Key import failed
sr@latin: Nije uspeo uvoz ključa

en: Unable to find a suitable mirror.
sr@latin: Ne mogu da pronađem odgovarajući odraz.

en: Errors were encountered while downloading packages.
sr@latin: Pojavile su se greške za vreme preuzimanja paketa.

en: Please report this error at %s
sr@latin: Prijavite ovu grešku kod %s

en: Test Transaction Errors:
sr@latin: Greške pri proveri transakcije:

note: Mostly copied from YumOutput._outKeyValFill()
en: Loaded plugins:
sr@latin: Učitani dodaci:

en: No plugin match for: %s
sr@latin: Ne postoji slaganje za dodatak: %s

en: Not loading "%s" plugin, as it is disabled
sr@latin: Ne učitavam dodatak „%s“ pošto je isključen

note: Give full backtrace:
en: Plugin "%s" can't be imported
sr@latin: Dodatak „%s“ ne može da bude uvezen

en: Plugin "%s" doesn't specify required API version
sr@latin: Dodatak „%s“ ne određuje verziju zahtevanog API-a

en: Plugin "%s" requires API %s. Supported API is %s.
sr@latin: Dodatak „%s“ zahteva API %s. Podržani API je %s.

en: Loading "%s" plugin
sr@latin: Učitavam „%s“ dodatak

en: Two or more plugins with the name "%s" exist in the plugin search path
sr@latin: U putanji za pretraživanje dodataka postoje dva ili više dodataka pod imenom „%s“

en: Configuration file %s not found
sr@latin: Datoteka podešavanja %s nije pronađena

note: for Configuration files for the plugin not found
en: Unable to find configuration file for plugin %s
sr@latin: Ne mogu da pronađem datoteku podešavanja za dodatak %s

en: registration of commands not supported
sr@latin: registracija komandi nije podržana

en: Repackaging
sr@latin: Ponovno pakovanje

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
sr@latin: Zaglavlje se ne može otvoriti ili ne odgovara %s, %s.

en: RPM %s fails md5 check
sr@latin: Nije uspela md5 provera za %s RPM

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
sr@latin: Ne mogu da otvorim RPM bazu podataka za potrebe čitanja. Možda je već u upotrebi?

en: Got an empty Header, something has gone wrong
sr@latin: Primljeno je prazno zaglavlje, nešto je pošlo naopako

en: Damaged Header %s
sr@latin: Oštećeno zaglavlje %s

en: Error opening rpm %s - error %s
sr@latin: Greška pri otvaranju rpm-a %s - greška %s
