gitlab-ee - en to tr_TR translation catalogue (43 entries)

en: %{count} participant | %{count} participants
tr_TR[0]: %{count} katılımcı
tr_TR[1]: %{count} katılımcı

en: + %{moreCount} more
tr_TR: + %{moreCount} daha fazla

en: - show less
tr_TR: - daha az göster

en: 1st contribution!
tr_TR: İlk katkı!

en: Abuse Reports
tr_TR: Kötüye Kullanım Raporları

en: Access Tokens
tr_TR: Erişim anahtarları

en: Account
tr_TR: Hesap

en: Active
tr_TR: Etkin

en: Activity
tr_TR: Etkinlik

en: Add Changelog
tr_TR: Değişiklik Bilgisi Ekle

en: Add Contribution guide
tr_TR: Katkı kılavuzu ekle

en: Add new directory
tr_TR: Yeni dizin ekle

en: Add todo
tr_TR: Yapılacaklara Ekle

en: AdminArea|Stop all jobs
tr_TR: Tüm işleri durdur

en: AdminArea|Stop all jobs?
tr_TR: Tüm işleri durdur?

en: AdminArea|Stop jobs
tr_TR: İşleri durdur

en: Advanced settings
tr_TR: Gelişmiş ayarlar

en: All
tr_TR: Tümü

en: Allows you to add and manage Kubernetes clusters.
tr_TR: Kubernetes kümelerini eklemeye ve yönetmenize olanak tanır.

en: An error occurred while fetching markdown preview
tr_TR: Markdown ön izlemesi yüklenirken hata oluştu

en: An error occurred while getting projects
tr_TR: Projeler yüklenirken bir hata oluştu

en: An error occurred while loading filenames
tr_TR: Dosya isimleri yüklenirken bir hata oluştu

en: An error occurred while rendering KaTeX
tr_TR: KaTeX'i işlerken bir hata oluştu

en: An error occurred while rendering preview broadcast message
tr_TR: Önizleme yayını iletisi oluşturulurken bir hata oluştu

en: An error occurred while retrieving diff
tr_TR: Değişiklikler yüklenirken bir hata oluştu

en: An error occurred while validating username
tr_TR: Kullanıcı adı doğrulanırken bir hata oluştu

en: An error occurred. Please try again.
tr_TR: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Appearance
tr_TR: Görünüm

en: Applications
tr_TR: Uygulamalar

en: Apr
tr_TR: Nis

en: April
tr_TR: Nisan

en: Are you sure?
tr_TR: Emin misiniz?

en: Assign custom color like #FF0000
tr_TR: #FF0000 gibi özel renk ata

en: Assign labels
tr_TR: Etiket tanımla

en: Assign to
tr_TR: Ata

en: Attach a file by drag &amp; drop or %{upload_link}
tr_TR: Sürükleyip bırakarak bir dosya ekle veya %{upload_link}

en: Aug
tr_TR: Ağustos

en: August
tr_TR: Ağustos

en: Authentication Log
tr_TR: Kimlik Doğrulama Günlüğü

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Authors: %{authors}
tr_TR: Yazarlar: %{authors}

en: Available
tr_TR: Kullanılabilir

en: Avatar will be removed. Are you sure?
tr_TR: Avatar kaldırılacak. Emin misiniz?
