aMule - en to sq translation catalogue (1130 entries)

en: Add a Friend
sq: Shto nje shoke

en: You have to enter a valid IP and port!
sq: Ju duhet te futni nje IP dhe nje porte te vlefshem!

en: Information
sq: Informacion

en: The specified userhash is not valid!
sq: Userhash-i i specifikuar nuk eshte i vlefshem!

en: Failed
sq: E Deshtuar

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
sq: Vendndodhja juaj eshte ndryshuar tek System Default i pershtatur per nje nderrim konfigurimi. Me vjen keq.

en: Info
sq: Informacion

en: WARNING
sq: KUJDES

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
sq: Ju nuk keni asnje server ne listen e serverave tuaj.
    Deshironi qe aMule te shkarkoje nje liste te re tani?

en: Server list download
sq: Shkarkim per listen e serverave

en: Could not bind ports to the specified address: %s
sq: Nuk mund te lidh portat tek adresa e dhene: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
sq: Porta %u nuk eshte me vlere. Ju do te keni ID te ulet

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
sq: Porta %u nuk eshte e vlefshme!
    
    Kjo do te thote qe ju do te keni ID te ulet.
    
    KOntrolloni rrjetin tuaj per tu siguruar qe porta eshte hapur per hyrje dhe dalje.

en: Failed to create OnlineSig File
sq: Deshtoi te krijoje failin per Firmen Online

en: Failed to create aMule OnlineSig File
sq: Deshtoi te krijoje failin per Firmen Online te aMule-s

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
sq: Vendi i zgjedur duket se nuk do te instalohet ne kutine tuaj. (Shenim: Une do te mundohem ta vendos ate)

en: This is the first time you run aMule %s
sq: Kjo eshte hera e pare qe ju po persorni aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
sq: Ky eshte nje version per testim,i azhornuar per dite, dhe

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
sq: ne nuk japim siguri per te ai nuk do te thyej asgje,nuk do te djegi shtepine tuaj,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
sq: ose te vrasi qenin tuaj. Por ai *do te* behet i sigurte per tu perdorur.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
sq: Me shume informacion,mbeshtetje dhe leshime te reja do ti gjeni tek faqet tona,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
sq: tek www.amule.org ose ne kanalin tone IRC #amule tek irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
sq: Raportoni cdo gabim tek http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
sq: Kartela e faileve per Firmen Online qe ju specifikuat eshte e PAVLERE!
     Firma Online do te C'AKTIVIZOHET deri sa ju ta rregulloni tek Preferencat.

en: ERROR: can't open logfile
sq: GABIM: nuk mund te hapet logfile

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
sq: KUJDES: faili i log-ve eshte bosh. Dicka nuk shkon.

en: Log has been reset
sq: Faili i Log eshte risetuar

en: ServerMessage: %s
sq: Mesazhe nga Serveri: %s

en: Failed to download the nodes list.
sq: Deshtoi ne shkarkimin e listave nod.

en: Failed to open the downloaded version check file
sq: Deshtoi te hapi failin per kontrollin e versionit qe sapo shkarkuat

en: Corrupted version check file
sq: Fili per kontrollin e versionit eshte i demtuar

en: You are using an outdated version of aMule!
sq: Ju po perdorni nje version te vjeter te aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
sq: Versioni juaj i amUle eshte %i.%i-%i dhe versioni i fundit eshte %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
sq: Versioni i fundit mund te gjendet gjithmone tek http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
sq: KUJDES: Versioni juaj i aMule-s eshte i vjeteruar: %i.%i-%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
sq: Kopja juaj e aMule eshte azhornuar.

en: Failed to download the version check file
sq: Deshtoi ne shkarkimin e failit per kontrollin e versionit

en: with LowID
sq: me ID te ulet

en: with HighID
sq: me ID te larte

en: Connected to %s %s
sq: I lidhur tek %s %s

en: Connecting to %s
sq: Duke u lidhur tek %s

en: Kad started.
sq: Kad filloi.

en: Kad stopped.
sq: Kad u ndalua.

en: Connected to Kad (ok)
sq: I lidhur ne Kad (Ne rregull)

en: Connected to Kad (firewalled)
sq: I lidhur ne Kad (Me firewall)

en: Disconnected from Kad
sq: I shkeputur nga Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
sq: Rrjeti Kad nuk mund te perdoret nqs porta UDP eshte c'aktivizuar tek Preferencat, nuk po filloj.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
sq: Rrjeti Kad eshte c'aktivizuar tek Preferencat,nuk eshte duke u lidhur.

en: ERROR: %s
sq: GABIM: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
sq: Kjo eshte aMule %s dhe bazohet ne eMule.

en: Running on %s
sq: Duke punuar ne %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
sq: Vizitoni http://www.amule.org per te kontrolluar nqs eshte ne dispozicion nje version i ri.

en: aMule remote control
sq: Kontrolli remote i aMule

en: Copyright (c) 2003-2019 aMule Team
sq: Copyright (C) 2003-2019 aMule Team

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
sq: Kademlia: Peer-to-peer routing i bazuar ne metriken XOR.

en: Message
sq: Mesazh

en: Connecting
sq: Duke u lòidhur

en: Kad: Firewalled
sq: Kad: Me Firewall

en: Kad: Connected
sq: Kad: I lidhur

en: Kad: Connecting
sq: Kad: Po lidhet

en: Kad: Off
sq: Kad: Fikur

en: Cancel
sq: Fshij

en: Stop the current connection attempts
sq: Ndalo tentativat e lidhjes qe po behen

en: Disconnect
sq: Shkeputu

en: Disconnect from the currently connected networks
sq: Shkeputu nga rrjetet e lidhura

en: Connect
sq: Lidhu

en: Connect to the currently enabled networks
sq: Lidhu tek rrjetet

en: aMule (%s | Connected)
sq: aMule (%s | e lidhur)

en: aMule (%s | Disconnected)
sq: aMule (%s | e shkeputur)

en: Exit confirmation
sq: Konfirmimi i daljes

en: Skin directory '%s' does not exist
sq: Direktoria e skin '%s' nuk ekziston

en: Networks
sq: Rrjetet

en: Networks Window
sq: Dritaret e rrjeteve

en: Searches
sq: Kerkimet

en: Searches Window
sq: Dritaret e kerkimeve

en: Downloads
sq: Shkarkime

en: Shared Files Window
sq: Dritarja e faileve te ndara

en: Messages
sq: Mesazhe

en: Messages Window
sq: Dritarja e mesazheve

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Statistics Graph Window
sq: Dritarja e grafikut te statistikave

en: Preferences
sq: Preferencat

en: Preferences Settings Window
sq: Dritarja e rregullimeve te preferencave

en: Import
sq: Importimi

en: The partfile importer tool
sq: Veglat per importimin e pjeseve te faileve

en: About
sq: Rreth

en: About/Help
sq: Rreth/Ndihme

en: Kad network
sq: Rrjeti Kad

en: No network
sq: Nuk ka rrjet

en: Connect to remote amule
sq: Lidhu me Remote te amule

en: Connection failed
sq: Lidhja deshtoi

en: All
sq: Te gjithe

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
sq: Deshtoi te rimarri failet e ndara nga perdoruesi '%s'

en:  (Fake eMule version %#x)
sq:  (eMule e falsifikuar versioni %#x)

en:  (Fake eMule)
sq:  (eMule e falsifikuar)

en: xMule (Fake eMule)
sq: xMule (eMule e falsifikuar)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
sq: 1.x (e bazuar ne eMule v0 %u)

en: NickName: %s ID: %u
sq: Emri: %s ID: %u

en: Requested: %s
sq: Kerkuar: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
sq[0]: Statistikat e failit per kete sesion: U pranua %d nga %d kerkesa, %s te transferuara
sq[1]: Statistikat e failit per kete sesion: U pranuan %d nga %d kerkesat, %s te transferuara

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
sq[0]: Statistikat e failit per te gjitha sesionet: U pranua %d nga %d kerkesa, %s te transferuar
sq[1]: Statistikat e faileve per te gjitha sesionet: U pranua %d nga %d kerkesat, %s te transferuara

en: Requested unknown file
sq: Po kerkoni nje faili te panjohur

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
sq: Filtrim mesazhi nga '%s' (IP: %s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
sq: Mesazh i ri nga '%s' (IP:%s)

en: Category
sq: Kategori

en: New Category
sq: Kategori e re

en: Choose a folder for incoming files
sq: Zgjidh nje kartele per failet ne hyrje

en: You must specify a name for the category!
sq: Ju duhet te specifikoni nje emer per kategorine!

en: You must specify a path for the category!
sq: Ju duhet te specifikoni nje rruge per kategorine!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
sq: E pamundur te krijoje nje kartele per failet ne hyrje per kete kategori.Ju lutem specifikoni nje rruge te vlefshme!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
sq: Sesioni i chatit filloi: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
sq: *** I lidhur me klientin ***

en: *** Connecting to Client ***
sq: *** DUke u lidhur me klientin ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
sq: *** Deshtoi te lidhet me klientin / Lidhja humbi ***

en: Close tab
sq: Mbyll tabelen

en: Close all tabs
sq: Mbylli te gjitha tabelat

en: Close other tabs
sq: Mbyll tabelat e tjera

en: Add to Friends
sq: Shto tek shoket

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
sq[0]: Faili i kreditit u ngarkua, %u klienti eshte njohur
sq[1]: Faili i kreditit u ngarkua, %u klientet u njohen

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
sq[0]:  - Kreditet mbaruan per %u klientin!
sq[1]:  - Kreditet mbaruan per %u klientet!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
sq: NUk u gjet faili cryptkey.dat,duke e krijuar.

en: Client Details
sq: Detajet e klientit

en: LowID
sq: ID i ulet

en: HighID
sq: ID i larte

en: Connected
sq: I lidhur

en: Disconnected
sq: I shkeputur

en: Not complete
sq: Nuk eshte e kompletuar

en: Bad Guy
sq: Djale i keq

en: Verified - OK
sq: E verifikuar - Ne rregull

en: Not Available
sq: Nuk eshte aktive

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
sq: Perdoruesi %s (%u) kerkoi listen e faileve tuaja te ndara -> U lejua

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
sq: Perdoruesi %s (%u) kerkoi listen e faileve tuaja te ndara -> Nuk u lejua

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
sq: Perdoruesi %s (%u) kerkoi listen e kartelave tuaja te ndara -> U lejua

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
sq: Perdoruesi %s (%u) kerkoi listen e kartelave tuaja te ndara -> Nuk u lejua

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
sq: Perdoruesi %s (%u) dergoi nje liste te kartelave te ndara qe nuk u kerkua.

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
sq: Perdoruesi %s (%u) mbaroi dergimin e listes se faileve te ndara

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
sq: Perdoruesi %s (%u) dergoi listen e faileve te ndara te padeshiruara

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
sq: Perdoruesi %s (%u) nuk lejoi hyrjen ne listen e kartelave/faileve te ndara

en: File Comments
sq: Komentet e faileve

en: Username
sq: Emri i perdorimit

en: File Name
sq: Emri i failit

en: Rating
sq: Vleresimi

en: Comment
sq: Komenti

en: No comments
sq: Nuk ka komente

en: %u comment | %u comments
sq[0]: %u koment
sq[1]: %u komente

en: Auto [Lo]
sq: Automatike [Ulet]

en: Auto [No]
sq: Automatike [Normale]

en: Auto [Hi]
sq: Automatike [Larte]

en: Very low
sq: Shume ngadale

en: Low
sq: Ngadale

en: Normal
sq: Normale

en: High
sq: E larte

en: Very High
sq: Shume e larte

en: Release
sq: Leshim

en: Asking
sq: Duke pyetur

en: Connecting via server
sq: Lidhje nepermjet serverit

en: Queue Full
sq: Radha ne pritje eshte plote

en: On Queue
sq: Ne radhe

en: Downloading
sq: Duke shkarkuar

en: Receiving hashset
sq: Hashsete te ardhura

en: No needed parts
sq: Pjese qe nuk nevojiten

en: Cannot connect LowID to LowID
sq: Nuk mund te lidh nje ID te ulet me nje ID te ulet

en: Too many connections
sq: Shume lidhje

en: Connecting via Kad
sq: Lidhje nepermjet Kad

en: Too many Kad connections
sq: Shume lidhje Kad

en: Banned
sq: Te larguar

en: Connection Error
sq: Gabim ne lidhje

en: Remote Queue Full
sq: Radha e plote

en: Old MLDonkey
sq: MLDonkey i vjeter

en: New MLDonkey
sq: MLDonkey i ri

en: eMule Compatible
sq: Pershtatet me eMule

en: Local Server
sq: Server Lokal

en: Remote Server
sq: Server i larget

en: Source Exchange
sq: Shkembim burimesh

en: Passive
sq: Pasiv

en: Source Seeds
sq: Burime te shpetuara

en: Completed
sq: Te kompletuara

en: In progress
sq: Ne vazhdim

en: Queued
sq: Ne radhe

en: Already downloading
sq: Jam duke e shkarkuar

en: Unknown or bad tempfile format.
sq: Formati i failit temp i panjohur ose i gabuar.

en: Size
sq: Madhesia

en: Transferred
sq: Te transferuara

en: Speed
sq: Shpejtesia

en: Progress
sq: Avancimi

en: Sources
sq: Burime

en: Priority
sq: Perparesia

en: Status
sq: Gjendja

en: Time Remaining
sq: Koha e mbetur

en: Last Seen Complete
sq: Hera e fundit qe u pa e kompletuar

en: Last Reception
sq: Marrja e fundit

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini failin e zgjedhur?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini failet e zgjedhura?

en: Auto
sq: Automatike

en: &Stop
sq: &Ndal

en: &Pause
sq: &Pushim

en: &Resume
sq: &Rimerr

en: C&lear completed
sq: &Pastro te kompletuarit

en: Swap every A4AF to this file now
sq: Sposto cdo A4AF ne kete fail tani

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
sq: Sposto cdo A4F4 ne kete fail (Automatikisht)

en: Swap every A4AF to any other file now
sq: Sposto cdo A4F4 ne cdo fail tjeter tani

en: Extended Options
sq: Opsione te Avancuara

en: Preview
sq: Parashikim

en: Show file &details
sq: Trego &detajet e faileve

en: Show all comments
sq: Trego te gjithe komentet

en: Copy magnet URI to clipboard
sq: Kopjo magnetin URI ne shenimet

en: Copy feedback to clipboard
sq: Kopjo feedback ne shenimet

en: unassign
sq: hiq

en: Assign to category
sq: Vendos tek kategoria

en: &Open the file
sq: &Hap failin

en: Enter new name for this file:
sq: Futni nje emer te ti per kete fail:

en: File rename
sq: Riemertim i failit

en: Downloads (%i)
sq: Shkarkimet (%i)

en: File preview
sq: Parashikimi i failit

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
sq: GABIM: Deshtoi te luaj media-player te jashtem! Komanda: `%s'

en: No part files found
sq: Nuk u gjenden part-files

en: Found %u part file | Found %u part files
sq[0]: U gjend %u part file
sq[1]: U gjenden %u part files

en: Downloading %s
sq: Duke shkarkuar %s

en: You are already trying to download the file '%s'
sq: Jeni duke e shkarkuar kete fail ne nje vend tjeter '%s'

en: You already have the file '%s'
sq: Ju e keni kete fail '%s'

en: You are already trying to download the file %s
sq: Jeni duke u perpjekur te shkarkoni edhe njehere tjeter kete fail %s

en: Unknown protocol of link: %s
sq: Protokoll i panjohur i linut: %s

en: External connection closed.
sq: Lidhja e jashtme u mbyll.

en: External connections disabled due to empty password!
sq: LIdhjet e jashtme u c'aktivizuan sepse fjalekalimi ishte bosh|

en: External connections disabled in config file
sq: Lidhjet e jashtme u c'aktivizuan ne failin e konfigurimeve

en: New external connection accepted
sq: U pranua nje lidhje e jashtme e re

en: External connection refused due to empty password in preferences!
sq: Lidhja e jashtme nuk u pranua sepse fjalekalimi tek preferencat ishte bosh!

en: Connecting client: %s %s
sq: Duke lidhur klientin: %s %s

en: Unknown version
sq: Version i panjohur

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
sq: ID-ja i versionit EC jo korrekt,duhet te kete mospershtatje binaresh. Perdor Core dhe Remote nga i njejti Snapshot.

en: Invalid protocol version.
sq: Version protokoli jo i rregullt.

en: Missing protocol version tag.
sq: Munfon tag-u i versionit te protokolit.

en: Access granted.
sq: Hyrja lejohet.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
sq: Komanda e Remote per pjeset e faileve deshtoi: Nuk u gjet FileHash: %s

en: FileHash not found: %s
sq: Nuk u gjet FileHash: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
sq: OOPS! Gabim ne procesimin e OpCode|

en: Server not added
sq: Serveri nuk u shtua

en: server not found: %s
sq: Serveri nuk u gjend: %s

en: need to define server to be removed
sq: nevojitet percaktimi i serverit qe do te levizet

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
sq: Kerkimi vazhdon. Rezultate ne ardhje!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
sq: Kerkimi WebSearch nga Remote eshte i kote.

en: No points for graph.
sq: NUk ka pika per grafike.

en: Your client is not configured for this detail level.
sq: Klienti juaj nuk eshte i konfiguruar per kete nivel detaji.

en: Already shutting down.
sq: Jam duke dalur.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
sq: Lidhje e jashtme: Duke shtuar linkun '%s'.

en: Invalid link or already on list.
sq: Link i pavlere ose qe eshte ne liste.

en: File not found.
sq: Faili nuk u gjete.

en: Invalid file name.
sq: Emri i failit i pavlere.

en: Unable to rename file.
sq: E pamundur te riemeroje failin.

en: Kad is disabled in preferences.
sq: Kad-i eshte c'aktivizuar tek Preferencat.

en: Already connected to Kad.
sq: Jam i lidhur ne Kad.

en: Connecting to Kad...
sq: Duke u lidhur me Kad...

en: All networks are disabled.
sq: Te gjithe rrjetet jane c'aktivizuar.

en: Disconnected from Kad.
sq: I shkeputur nga Kad.

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
sq: OpCode e pavlere (version protokoli i gabuar?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
sq: Shtim i panjohur '%s' per komanden '%s'.

en: Unknown command '%s'.
sq: KOmande e panjohur '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
sq: 
    Kjo komande nuk mund te kete nje argument.

en: 
    This command must have an argument.
sq: 
    Kjo komande duhet te kete nje argument.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
sq: 
    Kjo komande nuk eshte komplete, ju duhet te perdorni nje nga shtimet me poshte.

en: 
    Available extensions:
sq: 
    Shtime ne dispozicion:

en: Available commands:
sq: Komanda ne dispozicion:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
sq: 
    Te gjitha komandat mund te shkruhen me shkronja te medha ose te vogla.
    Shtyp '%s <command>' per te marre informacion te detajuar ne <command>.

en: Exits from the application.
sq: Del nga aplikimi.

en: Show help.
sq: Trego ndihme.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
sq: Per te marre ndihme per nje komande shtyp help <command> .
    Per te marre listen e plote te komandave shtyp help .

en: 
    Use '%s' for command list
sq: 
    Perdor '%s' per listen e komandave

en: Syntax error!
sq: Gabim Sintakse!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
sq: Gabim ne punimin e komandes - nuk duhet qe te ndodhi me! Raportoni Bug-un ju lutem

en: This command should not have any parameters.
sq: Kjo komande nuk duhet te kete parametra.

en: This command must have a parameter.
sq: Kjo komande duhet te kete nje parameter.

en: Invalid argument.
sq: Argument i pavlere.

en: This is an incomplete command.
sq: Kjo eshte nje komande jo komplete.

en: Type '%s' to get more help.
sq: Shtyp '%s' per te marre me shume ndihme.

en: This is %s %s %s
sq: Ky eshte %s %s %s

en: This is %s %s
sq: Ky eshte %s %s

en: 
    Creating client...
sq: 
    Duke krijuar klientin...

en: 
    Ok, exiting %s...
sq: 
    Ne rregull, duke dalur %s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
sq: Nuk mund te lidhem me nje fjalekalim boshe.
    Ju duhet te specifikoni nje fjalekalim edhe ne failin e konfigurimeve
    ose ne nje linje-komande, ose futni nje kur kerkohet.
    Duke dalur.

en: Show this help text.
sq: Trego kete tekstin ndihmues.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
sq: Host ne te cilin aMule vepron. (default: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
sq: Porta e aMule per Lidhjet e Jashtme. (default: 4712)

en: External Connection password.
sq: Fjalekalimi per Lidhjet e Jashtme.

en: Read configuration from file.
sq: Lexo rregullimin nga faili.

en: Do not print any output to stdout.
sq: Mos printo asnje output tek stdout

en: Be verbose - show also debug messages.
sq: Behu fjaleshume - trego dhe mesazhet e Debug-ut.

en: Sets program locale (language).
sq: Vendos Locale-n e programit (gjuha)

en: Write command line options to config file.
sq: Shkruaj opsionet e lenjes se komandave tek faili i konfigurimeve(rregullimeve)

en: Creates config file based on aMule's config file.
sq: Krijo nje fail per konfigurimin te bazuar ne ate te aMule-s.

en: Print program version.
sq: Printo versioni ne programit.

en: File Details
sq: Detajet e failit

en: Friends
sq: Shkoket

en: Show &Details
sq: Trego &Detaje

en: Add a friend
sq: Shto nje shoke

en: Remove Friend
sq: Fshi nje shoke

en: Send &Message
sq: Dergo &Mesazh

en: View Files
sq: Shiko failet

en: Establish Friend Slot
sq: Vendos slotin per shoket

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
sq: Jeni te sigurt qe deshironi te fshini shokun e zgjedhur?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
sq: Jeni te sigurt qe deshironi te fshini shoket e zgjedhur?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
sq: Ju nuk lejoheni qe te vendosni me shume se nje slot per shoket.
     Vetem nje slot i vetem u vendos.

en: Multiple selection
sq: Perzgjedhje e shumte

en: Send message to user
sq: Dergo nje mesash perdoruesit

en: Message to send:
sq: Mesazhi qe do te dergohet:

en: Remove from friends
sq: Hiqe nga shoket

en: Send message
sq: Dergo mesazh

en: Swap to this file
sq: Sposto tek ky fail

en: Asked for another file
sq: Nje tjeter fail i kerkuar

en: No
sq: Jo

en: Yes
sq: Po

en: Downloading...
sq: Duke shkarkuar...

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
sq: Deshtoi ne ngarkimin e failit ipfilter.dat '%s', rastisem ne nje format te panjohur.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
sq: Deshtoi ne ngarkimin e failit ipfilter.dat '%s', nuk mund te hapet faili.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
sq[0]: U ngarkua %u intervali i adreses se IP nga '%s'.
sq[1]: U ngarkuan %u intervale te adresave IP nga '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
sq[0]: %u linja e deformuar u skarcua.
sq[1]: %u linjat e deformuara u skarcuan.

en: Bootstrap from 
    known clients
sq: Bootstrap nga 
    kliente te njohur

en: Nodes (%u)
sq: Nyjet (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
sq: IP i pavlefshem per bootstrap

en: Invalid port to bootstrap
sq: Porte e pavlefshme per bootstrap

en: Please fill all fields required
sq: Ju lutem plotesoni te gjitha fushat e kerkuara

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te shkarkoni nje fail te ri nodes.dat?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
sq: Duke bere keshtu te gjitha nyjet aktuale do te hiqen dhe do te rifillohet lidhja ne Kademlia.

en: Continue?
sq: Te vazhdoj?

en: Kademlia: search keyword too short
sq: Kademlia: fjala qe u kerkua eshte shume e shkurter

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
sq[0]: Po lexoj %u kontakt Kad
sq[1]: Po lexoj %u kontakte Kad

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
sq[0]: U shkruajt %d kontakt Kadi
sq[1]: U shkruajten %d kontakte Kadi

en: File name
sq: Emri i failit

en: Completing
sq: Duke perfunduar

en: Complete
sq: E kompletuar

en: Paused
sq: Ne pritje

en: Erroneous
sq: E gabuar

en: Waiting
sq: Duke pritur

en: You must specify a non-empty password.
sq: Ju duhet te specifikoni nje fjalekalim jo bosh

en: Invalid password, not a MD5 hash!
sq: Fjalekalim i gabuar, nuk eshte nje hash MD5

en: Connection failure
sq: Lidhja deshtoi

en: Succeeded! Connection established to aMule
sq: Sukses! Lidhja u vendos ne aMule

en: Succeeded! Connection established.
sq: Sukses! Lidhja u vendos.

en: Close
sq: Mbylle

en: Cut
sq: Ndaj

en: Copy
sq: Kopjo

en: Paste
sq: Ngjit

en: Clear
sq: Pastro

en: Select All
sq: Zgjidhi te gjitha

en: Unlimited
sq: E pakufijshme

en: aMule Tray Menu
sq: Menuja e sherbimeve te aMule

en: UL: None
sq: Ngarkim: Asnje

en: UL: %u
sq: Ngarkim: %u

en: DL: None
sq: Shkarkim: Asnje

en: DL: %u
sq: Shkarkim: %u

en: Client Information
sq: Informacion mbi klientin

en: No Nickname Selected!
sq: Nuk eshte perzgjedhur asnje Nickname

en: ClientID:
sq: ID-ja e klientit:

en: Not connected
sq: Nuk jam i lidhur

en: ServerName:
sq: Emri i Serverit:

en: ServerIP:
sq: IP-ja e Serverit:

en: Not Connected
sq: I palidhur

en: Online Signature: Enabled
sq: Firma Online: E aktivizuar

en: Online Signature: Disabled
sq: Firma Online: E c'aktivizuar

en: Total DL: %s
sq: Totali i shkarkimit: %s

en: Total UL: %s
sq: Totali i ngarkimit: %s

en: Hide aMule
sq: Fshih aMule

en: Show aMule
sq: Trego aMule

en: Exit
sq: Dlje

en: Commit
sq: Dergo

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
sq: Ngjarjet jane te treguara ketu. Per nje liste komplete te ngjarjeve, referohuni log-ut ne skeden e Serverave.

en: Loading ...
sq: Duke ngarkuar ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
sq: Numeri i perdoruesve ne serverin qe jeni lidhur edhe ju ...

en: Users: 0
sq: Perdorues: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
sq: Perdoruesit e lidhur tek serveri aktual dhe nje vleresim i numrit te te gjithe perdoruesve.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
sq: Larte: 0.0 | Poshte: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
sq: Mesatarja aktuale e ngarkimeve dhe shkarkimeve. Nese aktivizohet numrat ne thonjeza tregojne overhead-in nga komunikimi me klientin.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
sq: Tregon gjendjen e lidhjes dhe transferimet aktive. Shigjetat e kuqe tregojne qe ju aktualisht nuk jeni lidhur, shigjetat e verdha tregojne qe ju keni nje ID te ulet (me firewall) dhe shigjetat e jeshile tregojne qe ju keni ID te larte (Tipi i lidhjes optimale)

en: Not Connected ...
sq: Nuk eshte i lidhur ...

en: Currently connected server.
sq: Serveri aktualisht i lidhur.

en: Search
sq: Kerko

en: Name:
sq: Emri:

en: Type
sq: Tipi

en: Local
sq: Lokale

en: Global
sq: Globale

en: Extended Parameters
sq: Parametra te zgjeruara

en: Filtering
sq: Filtrim

en: File Type
sq: Lloji i failit

en: Any
sq: Kushdo

en: Archives
sq: Arkive

en: CD-Images
sq: Imazhet-CD

en: Pictures
sq: Figurat

en: Programs
sq: Programe

en: Texts
sq: Tekste

en: Videos
sq: Video

en: Extension
sq: Zgjerimi

en: Min Size
sq: Madhesia Minimale

en: Max Size
sq: Madhesia Maksimale

en: Availability
sq: Te disponueshem

en: Filter:
sq: Filteri:

en: Filter Results
sq: Rezultatet e filterit

en: Invert Result
sq: Nderro pozicionin e rezultateve

en: Hide Known Files
sq: Fshi failet e njohura

en: Start
sq: Fillo

en: More
sq: Me shume

en: Stop
sq: Ndalo

en: Download
sq: Shkarkime

en: Reset Fields
sq: Reseto fushat

en: Results
sq: Rezultatet

en: Clears completed downloads
sq: Pastro shkarkimet e perfunduara

en: General
sq: Te pergjithshme

en: Full Name :
sq: Emri i plote :

en: met-File :
sq: Faili-met :

en: Filesize :
sq: Madhesia e failit :

en: Partfilestatus :
sq: Gjendja e pjeseve te failit :

en: Last seen complete :
sq: Hera e fundit qe u pa i perfunduar :

en: Transfer
sq: Transferimi

en: Found Sources :
sq: Burime te gjetura :

en: Transferring Sources :
sq: Burime ne transferim :

en: Filepart-Count :
sq: Numerimi i pjeseve te failit :

en: Available :
sq: Te disponueshem :

en: Datarate :
sq: Shpejtesia :

en: Download Active Time:
sq: Koha Aktive e Shkarkimit :

en: Transferred :
sq: Te transferuara :

en: Completed Size :
sq: Te kompletuara :

en: Lost to corruption :
sq: Humbje per pjese te prishura :

en: Gained by compression :
sq: Fitimi nga kompresimi :

en: Packages saved by I.C.H. :
sq: Paketa te rekuperuara nga I.C.H. :

en: File Names
sq: Emrat e Faileve

en: Takeover
sq: Mbishkruaj

en: Cleanup
sq: Pastro

en: Apply
sq: Zbato

en: Ok
sq: Ne rregull

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
sq: Komento/Gjyko failin (Teksti do te shikohet nga perdoruesit e tjere)

en: File Quality
sq: Cilesia e failit

en: Not rated
sq: E pavotuar

en: Invalid / Corrupt / Fake
sq: Pa vlere / E prishur / Falso

en: Poor
sq: I varfer

en: Fair
sq: Mjaftueshem

en: Good
sq: Mire

en: Excellent
sq: E perkryer

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
sq: Gjyko failin ose lajmero perdoruesit nese faili eshte i pavlefshem ...

en: Refresh
sq: Rifreskim

en: Downloading, please wait ...
sq: Duke shkarkuar, ju lutem prisni ...

en: Unknown size
sq: Madhesi e panjohur

en: Required Information
sq: Informacion i Kerkuar

en: IP Address :
sq: Adresa IP :

en: Port :
sq: Porta :

en: Additional Information
sq: Informacion i Shtuar

en: Username :
sq: Emri i Perdoruesit :

en: Add
sq: Shto

en: Download-Speed
sq: Shpejtesia-Shkarkimit

en: Current
sq: Aktualisht

en: Running average
sq: Mesatarja e Punes

en: Session average
sq: Mesatarja e Sesionit

en: Upload-Speed
sq: Shpejtesia-Ngarkimit

en: Connections
sq: Lidhjet

en: Active downloads
sq: Shkarkime Aktive

en: Active connections (1:1)
sq: Lidhje Aktive (1:1)

en: Active uploads
sq: Ngarkime Aktive

en: Statistics Tree
sq: Pema e statistikave

en: Username:
sq: Emri i perdoruesit:

en: Client software:
sq: Software i klientit:

en: Client version:
sq: Versioni i klientit:

en: IP address:
sq: Adresa IP:

en: User ID:
sq: ID-ja e Perdoruesit:

en: Server IP:
sq: IP-ja e Serverit:

en: Server name:
sq: Emri i Serverit:

en: Transfers to client
sq: Transferime tek klienti

en: Current request:
sq: Kerkesa aktuale:

en: Average upload rate:
sq: Shpejtesia mesatare e ngarkimeve:

en: Average download rate:
sq: Shpejtesia mesatare e shkarkimeve:

en: Uploaded (session):
sq: Te ngarkuara (sesione):

en: Downloaded (session):
sq: Te shkarkuara (sesione):

en: Uploaded (total):
sq: Ngarkimet (total):

en: Downloaded (total):
sq: Shkarkimet (total):

en: Scores
sq: Piket

en: DL/UP modifier:
sq: Modifikuesi DL/UP:

en: Secure ident:
sq: Identifikim i sigurte:

en: Queue score:
sq: Piket e pritjes:

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
sq: Ky eshte emri qe te tjeret do te shohin kur te lidhen tek ju.

en: The delay before showing tool-tips.
sq: Interval kohor para se te tregohen sugjerimet.

en: This specifies the language used on controls.
sq: Kjo specifikon gjuhen e perzgjedhur.

en: Check for new version at startup
sq: Kerko per versione te reja sapo te filloje

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
sq: Duke aktivizuar kete beni qe aMule te kerkoje per versione te reja sapo te filloje

en: Start minimized
sq: Fillo te minimizuar

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
sq: Duke aktivizuar kete opsion beni qe aMule te minimizohet vetevetiu sapo te filloje.

en: Prompt on exit
sq: Pyet kur del

en: Enable Tray Icon
sq: Aktivizo Ikonen Tray

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
sq: Aktivizon ose C'aktivizon ikonen e System Tray (ose taskbar-in)

en: Minimize to Tray Icon
sq: Minimizoje ne ikonen Tray

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
sq: Duke aktivizuar kete opsion do te beni qe te minimizoni aMule-n ne System Tray sesa ne taskbar.

en: Browser Selection
sq: Zgjedhesi i shfletuesit

en: Browse
sq: Shfleto

en: Open in new tab if possible
sq: Hape ne nje faqe te re nqs eshte e mundur

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
sq: Nqs eshte e mundur hape faqen e re te web-it ne nje faqe tjeter te re

en: Upload
sq: Ngarkim

en: Slot Allocation
sq: Vendndodhja e slotit

en: Autoconnect on startup
sq: Lidje automatike sapo programi te hapet

en: Reconnect on loss
sq: Rilidhu mbas humbjes se lidhjes

en: Remove dead server after
sq: Largo serverat e papune mbas

en: retries
sq: tentativa

en: List
sq: Lista

en: Use priority system
sq: Perdor sistemin e prioritetit

en: Use smart LowID check on connect
sq: Perdor kontrollin e zgjuar per ID e ulet kur lidhesh

en: Safe connect
sq: Lidhje e sigurte

en: Autoconnect to servers in static list only
sq: Lidhu automatikisht vetem me serverat e qendrueshem

en: Set manually added servers to High Priority
sq: Vendosni ne menyre manuale serverat e shtuar ne Prioritet te Larte

en: Add files to download in pause mode
sq: Shto failet tek shkarkimi duke i vene ne pushim

en: Add files to download with auto priority
sq: Shto failet tek shkarkimi me prioritet automatik

en: Try to download first and last chunks first
sq: Mundohu te shkarkosh pjesen e pare dhe te fundit te failit

en: From the same category
sq: Nga e njejta kategori

en: Enter here the min disk space desired.
sq: Futni ketu hapesiren minimale qe deshironi per diskun.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
sq: Shpeto 10 burime per failet e rralla (< 20 burime)

en: Uploads
sq: Ngarkimi

en: Add new shared files with auto priority
sq: Shto faile te reja te ndara me prioritet automatik

en: (Right click on folder icon for recursive share)
sq: ( Klikoni me butonin e djathte ne ikonene e karteles per te ndare ne menyre rekursive)

en: Share hidden files
sq: Nda failet e fshehur

en: Graphs
sq: Grafiket

en: Update delay : 5 secs
sq: Intervali i azhornimit : 5 sek

en: Time for average graph: 100 mins
sq: Intervali grafik i vlerave mesatare: 100 minuta

en: Connections Graph Scale: 100
sq: Shkalla grafike e lidhjeve: 100

en: Background
sq: Sfondi

en: Grid
sq: Zgara

en: Download current
sq: Shkarkimi aktual

en: Download running average
sq: Mesatarja e shkarkimeve ne punim

en: Download session average
sq: Mesatarja e sesioneve te shkarkimit

en: Upload current
sq: Ngarkimi aktual

en: Upload running average
sq: Mesatarja e ngarkimit ne punim

en: Upload session average
sq: Mesatarja e sesionit te ngarkimeve

en: Active connections
sq: Lidhjet aktive

en: Systray Icon Speedbar
sq: Ikona e Speedbar-it ne Systray

en: Kad-nodes current
sq: Nyjet e Kad aktuale

en: Kad-nodes running
sq: Nyjet e Kad jane duke punuar

en: Kad-nodes session
sq: Sesioni i Nyjeve te Kad

en: Select
sq: Zgjidh

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
sq: Numera te treguar te versioneve te klienteve (0= pa kufij)

en: !!! WARNING !!!
sq: !!! KUJDES !!!

en: Max new connections / 5 secs
sq: Lidhe maksimale te reja / 5 sek

en: File Buffer Size: 240000 bytes
sq: Madhesia e Buffer-it te failit: 240000 bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
sq: Madhesia e Radhes ne Ngarkim: 5000 klienta

en: Server connection refresh interval: Disable
sq: Interval i azhornimit te lidhjes se serverit: C'aktivizuar

en: Show extended info on categories tabs
sq: Trego informacion te zgjeruar ne tabelat e kategorive

en: Show transfer rates on title
sq: Trego shpejtesine e transferimit ne titull

en: Vertical toolbar orientation
sq: Orientim Vertikal i toolbar-it

en: Flat
sq: E sheshte

en: Round
sq: E rrumbullakosur

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
sq: aMule do te rreshtoje automatikisht kollonat ne listen tuaj te shkarkimeve

en: External Connection Parameters
sq: Parametrat e Lidhjeve te Jashtme

en: Accept external connections
sq: Prano lidhje te jashtme

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
sq: Futni ketu nje ip te vlefshem ne formatin a.b.c.d per te degjuar nderfaqesin EC. Nje fushe boshe ose 0.0.0.0 do te nenkuptoje cdo nderfaqe.

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
sq: Aktivizo port forwarding UPnP tek porta EC

en: Password
sq: Fjalekalim

en: Web template
sq: Modeli Web

en: Full rights password
sq: Fjalekalim per te drejta komplete

en: Enable Low rights User
sq: Aktivizo Perdorues me te drejta te kufizuara

en: Low rights password
sq: Fjalekalim per te drejta te kufizuara

en: Page Refresh Time (in secs)
sq: Koha e Rifreskimit te Faqes (ne sek)

en: Enable Gzip compression
sq: Aktivizo kompresimin Gzip

en: OK
sq: Ne rregull

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
sq: Kliko ketu per te bere aktive ndryshimet qe u bene tek Preferencat.

en: Reset any changes made to the preferences.
sq: Rikthe ne gjendjen e meparshme ndryshimet te bera tek Preferencat.

en: Title :
sq: Titulli :

en: Comment :
sq: Komente :

en: Incoming Dir :
sq: Direktoria e Hyrjeve :

en: Change priority for new assigned files :
sq: Nderro perparesine per failet e reja te caktuara :

en: Select color for this Category (currently selected) :
sq: Zgjidh ngjyren per kete kategori (e zgjedhur aktualisht) :

en: Reset
sq: Rivendos

en: Click this button to reset the log.
sq: Kliko ne kete buton per te resetuar log-un.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
sq: Kliko ne kete buton per te azhornuar listen e serverave nga URL ...

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
sq: Futni url tek nje fail server.met dhe shtypni butonin ne te majte per te azhornuar listen e serverave te njohur.

en: Enter the name of the new server here
sq: Futni emrin e serverit te ri ketu

en: IP:Port
sq: IP:Porta

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
sq: Futni IP-ne e serverit ketu. duke perdorur formatin x.x.x.x.

en: Enter the port of the server here.
sq: Futni porten e serverit ketu.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
sq: Shto ne menyre manuale nje server (mbushni fushen ne te majte me pare) ...

en: aMule Log
sq: Log i aMule

en: Server Info
sq: Informacion mbi serverin

en: ED2K Info
sq: Informacioni i ED2K

en: Kad Info
sq: Informacioni i Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
sq: Kliko ne kete buton per te azhornuar listen e nyjeve nga URL ...

en: Nodes (0)
sq: Nyjet (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
sq: Fut url e nje faili nodes.dat dhe shtyp butonin ne te majte per te azhornuar listen e nyjeve te njohura.

en: Nodes stats
sq: Statistikat e Nyjeve

en: New node
sq: Nyje e re

en: Port:
sq: Porta:

en: Disconnect Kad
sq: Shkeput Kad

en: Use Secure User Identification
sq: Perdor Identifikimin e Sigurte te Perdoruesve

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
sq: Eshte e rekomandueshme qe ta lejoni kete opsion. Ju nuk mund te merrni kredite nqs SUI nuk eshte i aktivizuar.

en: Protocol Obfuscation
sq: Protokolli i Turbullimit

en: Support Protocol Obfuscation
sq: Mbeshtet Protokollin e Turbullimit

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
sq: Ky opsion lejon Protokollin e Turbullimit, dhe ben qe aMule te pranoje lidhje te turbulluara nga kliente te tjere.

en: Use obfuscation for outgoing connections
sq: Perdor turbullimin per lidhjet ne dalje

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
sq: Ky opsion lejon aMule-n qe te perdori protokollin e turbullimit kur lidhet me klientet/serverat e tjere.

en: Accept only obfuscated connections
sq: Prano vetem lidhje te turbulluara

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
sq: Ky opsion e ben aMule-n qe te lejoje lidhje te turbulluara. Ju do te keni me pak burime, por i gjithe trafiku juaj do te turbullohet

en: Everybody
sq: Te gjithe

en: Select who can request to view a list of your shared files.
sq: Zgjidh se kush ka kerkuar te shikoje listene faileve qe ju keni ndare.

en: IP-Filtering
sq: Filtrimi-IP

en: Filter clients
sq: Filtro klientet

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
sq: Lejo filtrimin e IP-ve te klientave te percaktuar ne failin ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
sq: Filtron Serverat

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
sq: Lejo filtrimin e IP-ve te serverave te percaktuara ne failin ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
sq: Lista e Ringarkimeve

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
sq: Ringarko listen e IP-ve per te filtruar nga faili ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Update now
sq: Azhorno tani

en: Auto-update ipfilter at startup
sq: Azhornim-Automatik i ipfilter sapo te ndizet

en: Filtering Level:
sq: Niveli i Filtrimit:

en: Always filter LAN IPs
sq: Gjithmone filtro IP-te LAN

en: Paranoid handling of non-matching IPs
sq: Perdorim Paranoik te IP-ve qe nuk korrespondojne

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
sq: Refuzo paketat nqs IP e klientit eshte e ndryshme nga IP se ku paketat kane ardhur. Perdore me kujdes.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
sq: Perdor ipfilter.dat te sistemit nqs eshte i disponueshem

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
sq: Nese nuk eshte gjetur ndonje ipfilter.dat lokal, lejo perdorimin e failit ipfilter te sistemit.

en: Enable Online-Signature
sq: Lejo Firmen-Online

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
sq: Lejon shkrimin e faileve OS, qe mund te perdorren nga aplikacione te jashtme per te krijuar firma dhe te ngjashme.

en: Update Frequency (Secs):
sq: Frekuenca e azhornimeve (sek):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
sq: Nderron frekuqncen (ne sekonda) te azhornimit te Firmes Online.

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
sq: Shtypni ketu per te zgjedhur direktorine qe permban failet e Firmes Online.

en: Filter incoming messages (except current chat):
sq: Filtron mesazhet ne hyrje (pervec chatit qe po zhvilloni):

en: Filter all messages
sq: Filtron te gjithe mesazhet

en: Filter messages from people not on your friend list
sq: Filtron mesazhet nga njerezit qe nuk ndohen ne listen e miqve tuaj

en: Filter messages from unknown clients
sq: Filtron mesazhet nga klienta t èanjohur

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
sq: Filtron mesazhet qe permbajne (perdor ',' si nje ndarese):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
sq: shto ketu fjalet qe aMule do te filtroje duke bllokuar mesazhet qe ato mbajne

en: Comments
sq: Komente

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
sq: Komente e filtrave permbajne (perdor ',' si nje ndarese):

en: Automatic server connect without proxy
sq: Lidhje automatike e serverit pa nevojen e Proksit(Proxy)

en: Enable authentication
sq: Aktivizo njohjen

en: Enable/disable username/password authentication
sq: Aktivizo/C'aktivizo emri i perdoruesit/njohja e fjalekalimit

en: The username to use to connect to the proxy
sq: Emri i perdorimit qe do perdoret per tu lidhur tek Proksi(Proxy)

en: Password:
sq: Fjalekalimi:

en: The password to use to connect to the proxy
sq: Fjalekalimi per te perdorur per tu lidhur tek Proksi(Proxy)

en: Enable Proxy
sq: Aktivizo Proksin(Proxy)

en: Enable/disable proxy support
sq: Aktivizo/C'aktivizo mbeshtetjen e Proksit(Proxy)

en: Proxy type:
sq: Lloji i Proksit(Proxy):

en: Proxy host:
sq: Hosti i Proksit(Proxy)

en: The proxy host name
sq: Host Name i Proksit(Proxy)

en: Proxy port:
sq: Porta e Proksit:

en: The proxy port
sq: Porta e Proksit(Proxy)

en: Connect to:
sq: Lidhu me:

en: Login to remote amule
sq: Futu tek Remote i aMule

en: User name
sq: Emri i Perdoruesit

en: Remember those settings
sq: Mbaji mend keto rregullime

en: Enable Verbose Debug-Logging.
sq: Aktivizon logging-un e detajuar te mesazheve te debug-ut.

en: Message Categories:
sq: Kategorite e Mesazheve:

en: Waiting...
sq: Ne pritje...

en: Add imports
sq: Shton importimet

en: Retry selected
sq: Provoji perseri te perzgjedhurit

en: Remove selected
sq: Zhvendos te perzgjedhurat

en: Reload your shared files
sq: Ringarko failet e ndara

en: Send
sq: Dergo

en: Sends the specified message.
sq: Dergo mesazhin e specifikuar.

en: Close this chat-session.
sq: Mbylle kete sesion chati.

en: Connect to any server and/or Kad
sq: Lidhu me ndonje server dhe/ose Kad

en: Shared Files
sq: File te ndara

en: Disabled [%s]
sq: Jo aktive [%s]

en: secs
sq: sekonda

en: mins
sq: minuta

en: hours
sq: ore

en: Days
sq: Dite

en: all
sq: te gjithe

en: all others
sq: te gjithe te tjeret

en: Incomplete
sq: E pakompletuar

en: Stopped
sq: E ndalur

en: Archive
sq: Arkivi

en: Text
sq: Tekst

en: Active
sq: Aktive

en: Importing %s: %s
sq: Duke importuar %s: %s

en: Reading temp folder
sq: Duke lexuar kartelen temp

en: Retrieving basic information from download info file
sq: Rekuperim informacioni themelor nga informacioni i failit ne shkarkim

en: Creating destination file
sq: Duke krijuar destinacionin e failit

en: Loading data from old download file (%u of %u)
sq: Duke ngarkuar te dhena nga nje fail i shkarkuar i vjeter (%u te %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
sq: Shpetimi i blloqeve te dhenave ne nje fail shkarkimi te vetem (%u te %u)

en: Retrieving source downloadfile information
sq: Rekuperim informacioni mbi burimet e failit ne shkarkim

en: Adding download and saving new partfile
sq: Shtim shkarkimi dhe duke shpetuar partfile-n e re

en: Import partfiles
sq: Importo pjeset e faileve

en: State
sq: Gjendja

en: %s (Disk: %s)
sq: %s (Disku: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
sq: Ju lutem zgjdhni nje kartele per te kerkuar per shkarkimet e perkohshme! (bejne pjese edhe nenkartelat)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
sq: Deshironi qe burimet e faileve te importuara ne menyre te suksesshme te fshihen?

en: Remove sources?
sq: Te heq burimet?

en: Trying to load backup of met-file from %s
sq: Ngarkimi i backup-it te failit met nga %s

en: Trying to recover file info...
sq: Tentative per rekuperimin e informacionit te failit...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
sq: Rekuperim i failit pa emer - tentativa e rekuperimit si RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
sq: Te gjitha informacionet e mundshme jane rekuperuar :D - duke u munduar ti perdor...

en: Unable to recover file info :(
sq: E pamundur te merren informacione mbi failin :(

en: Failed to open %s (%s)
sq: Deshtoi ne hapjen %s (%s)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
sq: GABIM duke shpetuar partfile: %s (%s ==> %s)

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
sq: Nuk mund te merret gjatesia e '%s' - duke perdorur failin %s .

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
sq: '%s' eshte 0 per ndonje motiv - po perdor failin  %s .

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
sq: E pamundur te shpetohet faili part.met seeds per %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
sq[0]: Te shpetuar %i burimi seed per partfile: %s (%s)
sq[1]: Te shpetuar %i burimet seeds per partfile: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
sq: Gabim ne leximin e failit seeds tek partfile-t (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
sq[0]: U gjend pjese e prishur (%d) ne %d pjesen e failit %s - Rezultati Hash i Failit |%s| Hash i Failit |%s|
sq[1]: U gjend pjese e prishur (%d) ne %d pjeset e failit %s - Rezultati Hash i Failit !%s| Hash i Failit |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
sq: U gjend pjese e kompletuar (%i) ne %s

en: Finished rehashing %s
sq: Hashing i ri i kompletuar %s

en: Finished downloading: %s
sq: Shkarkim i perfunduar: %s

en: Deleting file: %s
sq: Duke fshire failin: %s

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
sq: KUJDES: Nuk ka hapesire te mjaftueshme ne disk! Duke vene ne pushim failet: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
sq: Pjesa e shkarkuar %i eshte e prishur ne failin: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
sq: ICH: Rekuperohet pjesa e demtuar %i per %s -> Bytes te kursyera: %s

en: System default
sq: E vendosur nga sistemi

en: Albanian
sq: Shqip

en: Arabic
sq: Arabe

en: Basque
sq: Baske

en: Bulgarian
sq: Bullgare

en: Catalan
sq: Katallanase

en: Chinese (Simplified)
sq: Kineze (E thjeshtesuar)

en: Chinese (Traditional)
sq: KIneze (Tradicionale)

en: Croatian
sq: Kroate

en: Czech
sq: Ceke

en: Danish
sq: Daneze

en: Dutch
sq: Holandeze

en: English (U.K.)
sq: Anglisht (G.B.)

en: Estonian
sq: Estoneze

en: Finnish
sq: Finlandeze

en: French
sq: Frengjisht

en: Galician
sq: Galiciane

en: German
sq: Gjermanisht

en: Greek
sq: Greqisht

en: Hebrew
sq: Cifut

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: Italian
sq: Italiane

en: Italian (Swiss)
sq: Italiane (Zvic)

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Korean
sq: Koreane

en: Lithuanian
sq: Lituane

en: Norwegian (Nynorsk)
sq: Norvegjeze (Nynorsk)

en: Polish
sq: Polake

en: Portuguese
sq: Portugeze

en: Portuguese (Brazilian)
sq: Portugeze (Braziliane)

en: Russian
sq: Ruse

en: Slovenian
sq: Sllovene

en: Spanish
sq: Spanjolle

en: Swedish
sq: Suedeze

en: Turkish
sq: Turqisht

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
sq: Porta TCP nuk mund te jene me te medha se 65532  sepse socket i UDP eshte fiksuar ne TCP+3

en: Default port will be used (%d)
sq: Do te perdoret porta e vendosur (%d)

en: Connection
sq: Lidhje

en: Directories
sq: Direktorite

en: Servers
sq: Servera

en: Files
sq: Failet

en: Security
sq: Sigurimi

en: Proxy
sq: Proksi

en: Remote Controls
sq: Kontrollet e remote

en: Online Signature
sq: Firma online

en: Events
sq: Ngjarje

en: Debugging
sq: Debug

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
sq: MOs ndryshoni keto rregullime vetem nese ju dini
    se cfare jeni duke bere,  perndryshe ju mund te
    perkeqesoni gjerat.
    
    aMule do te punoje ne rregull pa modifikuarr asnje nga
    keto rregullime

en: The type of proxy you are connecting to
sq: Lloji i Proksit(Proxy) qe ju po lidheni

en: aMule must be restarted to enable these changes:
sq: aMule duhet qe te ristartohet qe keto ndryshime te aplikohen:

en: - TCP port changed.
sq: Porta TCP eshte ndryshuar.

en: - UDP port changed.
sq: Porta UDP eshte ndryshuar.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
sq: Ju keni lejuar lidhjet e jashtme por nuk keni specifikuar nje fjalekalim.
    Lidhjet e jashtme nuk mund te lejohen derisa te specifikohet nje fjalekalim.

en: - Language changed.
sq: - Gjuha ndryshoi.

en: - Temp folder changed.
sq: Kartela Temp ndryshoi.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
sq: Kad nuk mund te filloje nqs porta juaj UDP eshte c'aktivizuar.
    Aktivizoni porten UDP ose c'aktivizoni Kad-in.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
sq: 
    Ju duhet te ristartoni aMule-n tani.
    Nqs nuk e ristartoni tani mos u anko nqs te ndodh dicka e keqe.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
sq: Lista e azhornimit automatik te serverave eshte boshe.
    Ju lutem mbushni te pakten nje URL te vlefshme ne failin e server.met.
    Klikoni ne butonin "List" per te futur nje URL.

en: Temporary files
sq: Failet e perkohshme

en: Incoming files
sq: Failet e shkarkuara

en: Online Signatures
sq: Firma online

en: Choose a folder for %s
sq: Zgjidhni nje kartele per %s

en: Browse for videoplayer
sq: Shfletoni per nje videoplayer

en: Select browser
sq: Perzgjidhni shfletuesin

en: Executable%s
sq: Te ekzekutueshme%s

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
sq: Futni ketu URL-te per te shkarkuar failet server.met.
    Vetem nga nje URL per c'do linje.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
sq[0]: Intervali i azhornimit: %d sekonde
sq[1]: Intervali i azhornimit: %d sekonda

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
sq[0]: Koha per mesataren grafike: %d minute
sq[1]: Koha per mesataren grafike: %d minuta

en: Connections Graph Scale: %d
sq: Shkalla grafike e lidhjeve: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
sq[0]: Madhesia buffer e failit: %d byte
sq[1]: Madesia Buffer e failit: %d bytes

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
sq[0]: Madhesia e radhes se ngarkimit: %d klienti
sq[1]: Madhesia e radhes se ngarkimit: %d klientet

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
sq[0]: Intervali i rifreskimit te lidhjeve te serverit: %d minute
sq[1]: Intervali i rifreskimit te lidhjeve te serverit: %d minuta

en: Server connection refresh interval: Disabled
sq: Intervali i rifreskimit te lidhjeve te serverit: I c'aktivizuar

en: Enable command execution on core
sq: Lejo ekzekutimin e komandes ne core

en: Core command:
sq: KOmanda Core:

en: Enable command execution on GUI
sq: Lejo ekzekutimin e komandes ne GUI

en: GUI command:
sq: Komanda GUI:

en: The following variables will be replaced:
sq: Variacionet qe vijojne do te rivendosen:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
sq: Masa minimale duhet te jete me e vogel se masa maksimale.Po injoroj Masen Maksimale..

en: Search warning
sq: PoParalajmerim per kerkim

en: Main
sq: Kryesore

en: Kad search can't be done if Kad is not running
sq: Kerkimi i Kad nuk mund te behet nqs Kad nuk eshte duke punuar

en: Unexpected error while attempting Kad search:
sq: Gabim i paparashikuar duke kerkuar Kad:

en: FileID
sq: FailiID

en: File
sq: Faile

en: Download in category
sq: Shkarko ne kategori

en: Mark as known file
sq: Shenoje si fail te njohur

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
sq: E pamundur te lidhet tek lista e serverave me protokollin e turbullimit. Po provoj pa turbullim.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
sq: E pamundur te lidhem tek serverat qe jane ne liste. Po provoj perseri.

en: Connected to %s (%s:%i)
sq: I lidhur tek %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
sq: Lidhja u vendos ne: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
sq: Gabim i Rende gjate tentatives per tu lidhur. Lidhja e Internetit mund te jete shkeputur

en: Lost connection to %s (%s:%i)
sq: Humbi lidhja tek %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
sq: %s (%s:%i) duket sikur nuk ka shenja jete.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
sq: %s (%s:%i) duket sikur eshte plote.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
sq[0]: Rilidhje automatike tek serveri do te behet ne %d sekonde
sq[1]: Rilidhje automatike tek serveri do te behet ne %d sekonda

en: Connection lost
sq: LIdhja humbi

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
sq: Lidhja tek %s (%s:%i) deshtoi.

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
sq: Lidhja tek %s (%s:%i) nuk u vendos per time-out.

en: Loading server.met file: %s
sq: Duke ngarkuar failin e server.met: %s

en: Server.met file not found!
sq: Faili i server.met nuk u gjete!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
sq: Deshtoi te ngarkoje failin e server.met '%s' u ndeshem ne nje format te panjohur.

en: Failed to open server.met!
sq: Deshtoi per te hapur server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
sq: Faili i server.met nuk eshte i vlefshem, u gjet nje TAG i versionit i pavlere: 0x%x, madhesia %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
sq[0]: %i u gjet server ne server.met
sq[1]: %i u gjeten servera ne server.met

en: %d server added | %d servers added
sq[0]: %d serveri i shtua
sq[1]: %d serverat u shtuan

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
sq: Serveri nuk u shtua: [%s:%d] nuk specifikon nje porte te vlefshme.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
sq: Serveri nuk u shtua: Ip-ja e [%s:%d] eshte e filtruar ose e pavlere.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
sq: Serveri nuk u shtua: Servera me Ip qe mungon:Porta [%s:%d] u gjet ne liste.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
sq: Serveri u shtua: Server tek é%s.%d* duke perdorur emrin '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
sq: Ju jeni i lidhur tek serveri qe deshironi te fshini. ju lutem ne fillim shkeputuni prej tij.

en: Failed to open '%s'
sq: Deshtoi te hapi '%s'

en: Failed to save server.met!
sq: Deshtoi te shpetoje server.met!

en: Invalid URL
sq: URL e pavlere

en: Start downloading server list from %s
sq: Duke filluar shkarkimin e listes se serverave nga %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
sq: Nuk eshte gjetur nje url per auto-shkarkimin e server.met ne adresses.dat

en: Failed to download the server list from %s
sq: Deshtoi te shkarkoje listen e serverave nga %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
sq: Serverat lokale jane te filtruara nga IPFilters, duke u rilidhur ne nje server tjeter!

en: Server Name
sq: Emri i serverit

en: Address
sq: Adresa

en: Port
sq: Porta

en: Description
sq: Pershkrimi

en: Ping
sq: Ping-u

en: Users
sq: Perdoruesit

en: Static
sq: E qendrueshme

en: Version
sq: Versioni

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
sq: Ju jeni lidhur tek nje serveri qe po perpiqeni te fshini. Ju lutem mbylleni lidhjen ne fillim. Serveri NUK u fshi.

en: (Unknown name)
sq: (Emer i panjohur)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
sq: Jeni te sigurte qe doni te fshini kete server te qendrueshem %s

en: Servers (%i)
sq: Serverat (%i)

en: Server
sq: Serveri

en: Connect to server
sq: Lidhu ne Server

en: Mark server as static
sq: Shenoje Serverin si te qendrueshem

en: Mark server as non-static
sq: Shenoje Serverin si te Jo-Qendrueshem

en: Mark servers as static
sq: Shenoji Serverat si te qendrueshem

en: Mark servers as non-static
sq: Shenoji Serverat si te Jo-Qendrueshem

en: Remove server
sq: Hiq Server

en: Remove servers
sq: Hiq Serverat

en: Remove all servers
sq: Hiq te gjithe Serverat

en: Reconnect to server
sq: Rilidhu ne Server

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini te gjithe serverat?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini te gjithe serverin e perzgjedhur?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini serverat e zgjedhur?

en: New clientid is %u
sq: Klienti i ri eshte %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
sq: KUJDES: Ju keni marre nje ID te ulet!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
sq: 	Mbase ngaqe ju jeni mbas nje firewalli ose routeri.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
sq: 	Per me shume informacion ju lutem vizitoni http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
sq: U moren Informacione serveri te panjohura! - shume e shkurter

en: Received %d new server | Received %d new servers
sq[0]: U mor %d server i ri
sq[1]: U moren %d servera te rinj

en: Saving of server-list completed.
sq: Shpetimi i listes se serverit u perfundua.

en: Server rejected last command
sq: Serveri nuk pranoi komanden e fundit

en: Bogus packet received from server: %s
sq: Paketa Bogus te marra nga serveri: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
sq: Gabim qe nuk mund te menaxhohet derisa punohet me paketat nga serveri: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
sq: Nuk eshte e mundur te krijohet nje thread per te zgjidhur DNS per tu lidhur tek %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
sq: IP-ja e Serverit %s ( %s) eshte e filtruar.  Nuk po lidhet.

en: using protocol obfuscation.
sq: duke perdorur protokollin e turbullimit.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
sq: Duke u lidhur tek %s ( %s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
sq: NUk eshte e mundur te zgjidhet DNS per serverin %s: E pamundur te lidhem!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
sq: Serveri nuk u shtua: Nuk ka Hostname ose IP per specifikuar.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
sq: Serveri nuk u shtua: Porta e serverit te specifkuar eshte e pavlere.

en: Kademlia Status:
sq: Statusi i Kademlia:

en: Running
sq: Aktive

en: Status:
sq: Statusi:

en: Connection State:
sq: Gjendja e lidhjes

en: Firewalled state:
sq: Gjendja e firewall-it:

en: No buddy
sq: Nuk ka Shoke

en: Average Users:
sq: Perdorues mesatare:

en: Average Files:
sq: Mesatarja e faileve:

en: Not running
sq: Nuk eshte aktive

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
sq[0]: U gjend %i fail i njohur i ndare
sq[1]: U gjenden %i faile te njohura te ndara

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
sq[0]: U gjenden %i faile te njohur te ndare, %i te panjohura
sq[1]: U gjenden %i faile te njohura te ndara,%i te panjohura

en: Download Status
sq: Gjendja e shkarkimit

en: Requests
sq: Kerkesa

en: Accepted Requests
sq: Kerkesa te pranuara

en: Transferred Data
sq: Te dhena te transferuara

en: Share Ratio
sq: Raporti i ndarjeve

en: Obtained Parts
sq: Pjese te marra

en: Complete Sources
sq: Burime te kompletuara

en: Directory Path
sq: Direktoria Path

en: Add Comment/Rating
sq: Shti Komento/Klasifiko

en: Edit Comment/Rating
sq: Redakto Koment/Klasifiko

en: Rename
sq: Riemerto

en: Add files in collection to transfer list
sq: Shto failet ne koleksionin e listes per transferim

en: Copy magnet &URI to clipboard
sq: Kopjo magnetin &URI ne shenime

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
sq: Ju keni nevoje per nje ID te larte per te krijuar nje sourcelink te vlefshem

en: Shared Files (%i)
sq: Faile te ndara (%i)

en: [PartFile]
sq: [File ne shkarkim]

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
sq: Vlera te ngarkuara (Sesioni (Total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
sq: Overhead-i Total (Paketa): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
sq: Overhead-i i faileve te kerkuara (Paketa): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
sq: Overhead-i i nderrimit te burimit (Paketa): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
sq: Overhead-i i Serverit (Paketa): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
sq: Overhead i Kad (Paketa): %s

en: Active Uploads: %s
sq: Ngarkime Aktive: %s

en: Waiting Uploads: %s
sq: Ngarkime ne pritje: %s

en: Total successful upload sessions: %s
sq: Sesione totale ngarkimi me sukses: %s

en: Total failed upload sessions: %s
sq: Sesione totale ngarkimi te deshtuara: %s

en: Average upload time: %s
sq: Mesatarja kohore e ngarkimeve: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
sq: Te dhenat e shkarkimeve (Sesioni(Total)): %s

en: Found Sources: %s
sq: Burime te gjetura: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
sq: Shkarkime Aktive (pjeset): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
sq: Raporti NG:SHK i sesionit (Total): %s

en: Reconnects: %i
sq: Rilidhjet: %i

en: Time Since First Transfer: %s
sq: Koha qe nga transferimi i pare: %s

en: Connected To Server Since: %s
sq: I lidhur ne server qe prej: %s

en: Active Connections (estimate): %i
sq: Lidhje Aktive (vleresimi): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
sq: Kufiri maksimal i lidhjeve u arrit: %s

en: Average Connections (estimate): %g
sq: Mesatarja e lidhjeve (vleresim): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
sq: Kulmi i lidhjeve (vleresim): %i

en: Clients
sq: Kliente

en: Total: %i Known: %i
sq: Totale: %i Te njohur: %i

en: Working Servers: %i
sq: Servera qe punojne: %i

en: Failed Servers: %i
sq: Servera te deshtuar: %i

en: Total: %s
sq: Totale: %s

en: Deleted Servers: %s
sq: Servera te fshire: %s

en: Filtered Servers: %s
sq: Servera te filtruar: %s

en: Users on Working Servers: %llu
sq: Perdorues ne serverat qe punojne: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
sq: Faile ne serverat qe punojne: %llu

en: Total Users: %llu
sq: Perdorues Total: %llu

en: Total Files: %llu
sq: Totali i Faileve: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
sq: Zenia e Serverit: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
sq: Numeri i faileve te ndara: %s

en: Total size of Shared Files: %s
sq: Totali i madhesise se faileve te ndara: %s

en: Operating System
sq: Sistemi Operativ

en: Not Received
sq: Jo te marra

en: Active connections (1:%u)
sq: Lidhjet Aktive (1:%u)

en: Not available
sq: Nuk eshte ne dispozicion

en: Never
sq: Asnjehere

en: Execute <str> and exit.
sq: Shtyp <str> dhe dil.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
sq: Format IP e pavlere. Perdor xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
sq: Kjo komanda kerkon nje argument, Argumente te vlefshme: all , emri i failit, ose nje numer.

en: Processing by hash:
sq: Perpunim nga Hash:

en: Processing by filename:
sq: Perpunim nga emri i failit:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
sq: Kjo komanda kerkon nje argumet. Argumente te vlefshem jane: nje fail hash.

en: Not a valid number
sq: Nuk eshte numer i vlefshem

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
sq: Nuk eshte hash i vlefshem (gjatesia duhet te jete ekzaktesisht 32 shkronja)

en: Request failed with an unknown error.
sq: Kerkesa deshtoi me nje gabim te panjohur.

en: Operation was successful.
sq: Operacioni u mbyll me sukses.

en: Request failed with the following error: %s
sq: Kerkesa deshtoi me kete gabim: %s

en: IP filtering for clients is %s.
sq: Filtrimi i IP per klientet eshte %s.

en: OFF
sq: Fikur

en: ON
sq: Ndezur

en: IP filtering for servers is %s.
sq: Filtrimi i IP per serverat eshte %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
sq: Niveli aktual i filtrimit te IP eshte %d.

en: Connected to %s %s %s
sq: I lidhur tek %s %s %s

en: Now connecting
sq: Tani po lidhem

en: 
    Download:	%s
sq: 
    Shkarkim:	%s

en: 
    Upload:	%s
sq: 
    Ngarkim:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
sq: 
    Kliente ne radhe:	%d

en: 
    Total sources:	%d
sq: 
    Burime Totale:	%d

en: Number of search results: %i
sq: Numri i rezultateve te kerkimeve: %i

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
sq: Erdhi nje pergjigje e panjohur nga serveri, OpCode = %#x

en: Show short status information.
sq: Trego informacione mbi gjendjen.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
sq: Trego gjendjen e lidhjes, ngarkim/shkarkim shpejtesi aktuale, etj.

en: Show full statistics tree.
sq: Trego pemen e te gjitha statistikave.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
sq: Me deshire, nje numer nga 0-255 mund te dergohet si nje argument tek kjo
    komande, per te treguar se sa versione te tregoje ne nenpeme
    . Asnje numer nuk tregon 'infinit'.
    Shembull: 'statitistics 5' do te tregoje vetem 5 versionet eme te perhapura per cdo lloj klienti.

en: Connect to the network.
sq: Lidhu me rrjetin.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
sq: Kjo do te lidh ne te gjithe rrjetet qe jane te aktivizuara tek Preferencat.
    Ju gjithashtu mund te specifikoni adresen IP ne formen IP:Port, te nje serveri dhe
    te lidhesh vetem tek ai. Mund te perdoret nje adrese IPv4 ose nje emer i zgjidhshem DNS.

en: Connect to Kad only.
sq: Lidhu vetem tek Kad.

en: Disconnect from the network.
sq: Shkeputu nga rrjeti.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
sq: Kjo do te shkepusi aMulen nga te gjithe rrjetet qe eshte e lidhur.

en: Disconnect from Kad only.
sq: Shkeputu vetem nga Kad.

en: Set a preference value.
sq: Vendos nje vlere te preferuar.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
sq: Ndize filtrin e IP si per kliente dhe per serverat.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
sq: Fike filterin e IP si per klientet si per serverat.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
sq: Aktivizo/C'aktivizo filtrimin e IP per klientat.

en: Turn IP filtering on for clients.
sq: Ndiz filtrimin e IP per klientet.

en: Turn IP filtering off for clients.
sq: Fike filtrimin e IP per klientet.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
sq: Aktivizo/C'aktivizo filtrimin e IP per serverat.

en: Turn IP filtering on for servers.
sq: Ndize filtrimin e IP per serverat.

en: Turn IP filtering off for servers.
sq: Fike filtrimin e IP per serverat.

en: Select IP filtering level.
sq: Zgjidh nivelin e filtrimit te IP.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
sq: Niveled e duhura per filtrimin jane nga 0-255, dhe eshte e dhene (fillimisht)
    vlera eshte 127.

en: Set bandwidth limits.
sq: Vendos kufijte e rrjetit.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
sq: Vlera e dhene e ketyre komandave duhet te jete ne kilobytes/sec.

en: Set upload bandwidth limit.
sq: Vendos kufijte ngarkues te rrjetit.

en: Set download bandwidth limit.
sq: Vendos kufijte shkarkues per rrjetin.

en: Get and display a preference value.
sq: Merr dhe trego nje vlere te preferencave.

en: Get bandwidth limits.
sq: Merrni kufijte e bandwdith.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
sq: Eshte e nevojshme te specifikohet tipi i kerkimit qe mund te jete:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Shembull: 'search kad file' do te filloje kerkimin per "fail".

en: Start downloading a file
sq: Shkarko nje fail

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
sq: Duhet te jepet numri i nje faili nga kerkimi i fundit.
    Shembull: 'shkarkimi 12' do te filloje te shkarkoje failin me numer 12 te kerkimit te meparshem.

en: Pause download.
sq: Pusho shkarkimin.

en: Resume download.
sq: Rimerr shkarkimin.

en: Cancel download.
sq: Fshij shkarkimin.

en: Set download priority.
sq: Vendos prioritetin e shkarkimit.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
sq: Vendos prioritetin e nje shkarkimi tek Ulet, Normale, Larte ose Auto,

en: Set priority to low.
sq: Vendos prioritetin tek Ulet,

en: Set priority to normal.
sq: Vendos prioritetin tek Normale.

en: Set priority to high.
sq: Vendos prioritetin tek Larte.

en: Set priority to auto.
sq: Vendos prioritetin tek auto.

en: Show queues/lists.
sq: Trego radhet/listat.

en: Show upload queue.
sq: Trego radhen e ngarkimeve.

en: Show download queue.
sq: Trego radhen e shkarkimeve.

en: Show log.
sq: Trego log.

en: Show servers list.
sq: Trego listen e serverave.

en: Reset log.
sq: Fshi log-un.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
sq: Kjo eshte nje komande e pavlere dhe mund te largohet ne te ardhmen.
    Perdor '%s' ne vendin e saj.

en: aMule text client
sq: Teksti i klientit aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
sq: Duke kembyer hashsetet e vjetra AICH ne '%s' 64b ne '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
sq: KUJDES: Emri i failit '%s' eshte i pavlere dhe eshte riemeruar ne '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
sq: KUJDES: Faili '%s' ekziston,faili i ri i riemertuar ne '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
sq: Jeni te sigurte qe deshironi te fshini te gjithe failet nga kjo kategori?

en: Confirmation Required
sq: Konfirmo kerkesen

en: All others
sq: Te gjithe te tjeret

en: Select view filter
sq: Zgjidh filtrin e shikimit

en: Add category
sq: Shto kategorine

en: Edit category
sq: Redakto kategorine

en: Remove category
sq: Zhvendos kategorine

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
sq: Deshtoi te hapi failin (%s). duke hequr nga lista failet e ndara.

en: Hashset requested for unknown file: %s
sq: Kerkohet Hashset-i per failin e panjohur: %s

en: Resuming uploads of file: %s
sq: Rimarrja e ngarkimeve te failit: %s

en: Suspending upload of file: %s
sq: Duke pezulluar ngarkimin e failit: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
sq: Deshtoi te ekzekutoje komanden `%s' ne `%s' ngjarjet.

en: Download completed
sq: Shkarkimi Perfundoi

en: The full path to the file.
sq: Path-i i plote per tek faili

en: The name of the file without path component.
sq: Emri i failit pa perberesit e Path-it.

en: The size of the file in bytes.
sq: Madhesia e failit ne bytes.

en: Cumulative download activity time.
sq: KOha permbledhese e shkarkimeve.

en: New chat session started
sq: Sesion i ri chati filloi

en: Message sender.
sq: Derguesi i mesazheve.

en: Out of space
sq: Jashte nga hapesira

en: Disk partition.
sq: Particioni i diskut.

en: Error on completion
sq: Gabim ne perfundim

en: Processing file number %u: %s
sq: Numeri i failit ne proces %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
sq: Ju kerkuat hashin e pjeseve (Vetem per failet e perdorur > 9.5 MB)

en: %s ---> Non existant file !
sq: %s ---> Fail qe nuk ekziston !

en: Welcome!
sq: Miresevini!

en: Input parameters
sq: Parametrat e hyrjes

en: File to Hash
sq: Faili per ekzaminim

en: Add Optional URLs for this file
sq: Shtoni URLs opsionale per kete fail

en: Remove
sq: Hiq

en: Create link with part-hashes
sq: Krijo lidhje me pjeset-hash

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
sq: Ndihmo te shperndash sa me shpejte failet e reja dhe te vyera, ne kembim te nje lidhjeje me te gjate

en: MD4 File Hash
sq: Hash MD4

en: Save
sq: Shpeto

en: Copy to clipboard
sq: Kopjo ne shenime

en: About aLinkCreator
sq: Rreth aLinkCreator

en: Nothing to copy for now !
sq: Asgje per te kopjuar tani !

en: Unable to open
sq: E pamundur te hapet

en: Please, enter a non empty file name
sq: Ju lutem, futni nje emer faili jo boshe

en: Nothing to save for now !
sq: Asgje per te shpetuar tani !

en: Cancelled !
sq: i anulluar !

en: Done in %.2f s
sq: I perfunduar ne %.2f s

en: You have already added this URL !
sq: Ju e keni futur edhe me pare kete URL !

en: Please, enter a non empty URL
sq: Ju lutem, futni nje URL jo boshe

en: Unable to open %s
sq: I paafte per te hapur %s

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
sq: %i dita(et) %i ora(et) %i min %i s

en: %02uD %02uh %02umin %02us
sq: %02uD %02uo %02umin %02us

en: %.2f GB
sq: %2f GB

en: %.2f TB
sq: %2f TB

en: wxCas, aMule Online Statistics
sq: wxCas, Statistikat Online te aMule

en: Maximum DL rate since wxCas is running
sq: Shpejtesia maksimale e DL qe kur eshte aktive wxCas

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
sq: Shpejtesia maksimale e DL ne aktivizimet e meparshme

en: System
sq: Sistem

en: Stop Auto Refresh
sq: Ndalo Rifreskimin Automatik

en: Save Online Statistics image
sq: Shpeto imazhet e statistikave online

en: Print Online Statistics image
sq: Printo imazhet e statistikave online

en: Preferences setting
sq: Rregullimet e preferencave

en: About wxCas
sq: Rreth wxCas

en: Start Auto Refresh
sq: Fillo Rifreskimin Automatik

en: Auto Refresh stopped
sq: Rifreskimi Automatik u ndalua

en: Auto Refresh started
sq: Rifreskimi Automatik filloi

en: Save Statistics Image
sq: Shpeto imazhet e statistikave

en: aMule Online Statistics
sq: Statistikat Online te aMule

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
sq: Kishte nje problem duke printuar.
     Mos valle printeri juaj nuk eshte instaluar ne menyre korrekte?

en: Printing
sq: Duke printuar

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
sq: wxCas, Statistikat e Firmes Online te aMule
    
    (c) 2004 The Polish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Bazuar ne CAS nga Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Shperndare nga GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
sq: Oh Oh, aMule nuk eshte duke punuar...

en: aMule is running
sq: aMule eshte duke punuar

en: aMule is running, but disconnected
sq: aMule eshte duke punuar,por e shkeputur

en: aMule is connecting...
sq: aMule po lidhet...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
sq: Oh Oh, Statusi i aMule eshte i panjohur...

en:  has been running for
sq: ka punuar per

en:  is stopped !
sq:  ka ndaluar !

en:  is not connected !
sq:  nuk eshte lidhur !

en:  is connecting...
sq:  po lidhet...

en:  is doing something strange, check it !
sq:  eshte duke bere dicka te cuditshme, kontrolloje !

en:  is connected to
sq:  eshte lidhur me

en: off
sq: Fikur

en:  is on
sq:   Eshte ndezur

en:  with
sq:  me

en: Total Download:
sq: Shkarkimi Total:

en: , Upload:
sq: , Ngarkimi:

en: Session Download:
sq: Sesioni i Shkarkimit:

en: Download:
sq: Shkarkim:

en:  kB/s, Upload:
sq:  kB/s, Ngarkim:

en: Sharing:
sq: Te ndara:

en:  file(s), Clients on queue:
sq:  faili(et), Klientet ne pritje:

en: Time:
sq: Koha:

en:  on
sq:  Ndezur

en: System Load Average (1-5-15 min):
sq: Ngarikimi mesatar i sistemit (1-5-15 minuta):

en: System uptime:
sq: Uptime i Sistemit:

en: Directory containing amulesig.dat file
sq: Direktoria permban failin amulesig.dat

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
sq: Futni ketu direktorine se ku keni vendosur failin e amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
sq: Intervali i rifreskimit ne sekonda

en: Generate a stat image at every refresh event
sq: Prodho nje imazh te statistikave ne c'do rifreskim ngjarje

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
sq: Futni ketu direktorine se ku deshironi te prodhoni nje imazh te statistikave

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
sq: Ngarko periodikisht imazhin tuaj te statistikave ne serverin FTP

en: FTP Url
sq: Url e FTP-se

en: FTP Path
sq: Rruga e FTP-se

en: Enter here the URL of your FTP server
sq: Futni ketu URL e serverit tuaj FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
sq: Futni ketu direktorine e serverit FTP ne te cilen doni te kopjoni imazhin tuaj te statistikave

en: User
sq: Perdorues

en: Enter here the User name to log into your FTP server
sq: Futni ketu emrin e Perdoruesit per te hyre ne serverin FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
sq: Futni ketu fjalekalimin e Perdoruesit per te hyre ne serverin FTP

en: FTP update rate interval in minutes
sq: Intervali i rifreskimit te FTP-se ne minuta

en: Validate
sq: Konvalido

en: Folder containing your signature file
sq: Kartela qe mban failoin e firmes

en: Folder where generating the statistic image
sq: Kartela ku prodhohet imazhi i statistikave

en: Loads template <str>
sq: Duke ngarkuar modelin <str>

en: UPnP port
sq: Porta UPnP

en: Use gzip compression
sq: Perdor kompresimin gzip

en: Allow guest access
sq: Lejo hyrjen e guest-ve

en: Deny guest access
sq: Ndalo hyrjen e guest-ve

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
sq: Rruga per konfigurimin e failit te aMule. MOS E PERDORNI DIREKT!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
sq: C'aktivizo interpretuesin e PHP (nuk aprovohet)

en: Recompile PHP pages on each request
sq: Rimbush faqet PHP ne c'do kerkese

en: aMule Web Server
sq: Web Server i aMule

en: Request failed with the following error: %s.
sq: Kerkesa deshtoi me kete gabim: %s.

en: Index file not found:
sq: Indeksi i failit nuk u gjet:

en: Session expired - requesting login
sq: Sesioni mbaroi - kerkohet hyrja

en: Session ok, logged in
sq: Sesioni ne rregull, u futet ne

en: Session ok, not logged in
sq: Sesioni ne rregul,nuk u futet ne

en: No session opened - will request login
sq: Nuk ka sesion te hapur - kerkese per hyrje

en: Session created - requesting login
sq: Sesioni u krijua - kerkohet hyrja

en: Processing request [original]:
sq: Perpunim i kerkeses [origjinale]:

en: Checking password
sq: Duke kerkuar fjalekalimin

en: Password hash invalid
sq: Hash-i i fjalekalimit nuk eshte i rregullt

en: Password ok
sq: Fjalekalimi ne rregull

en: Password bad
sq: Fjalekalim i gabuar

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
sq: Ju nuk futet asnje fjalekalim: Vendi bosh nuk lejohet.

en: Logout requested
sq: Dalja e kerkuar

en: Processing request [redirected]:
sq: Perpunimi i kerkeses [e ridrejtuar]:
