anjuta master - en to es translation catalogue (11 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Frequently asked questions
es: Preguntas más frecuentes

note: (itstool) path: credit/name
en: GNOME Documentation Project
es: Proyecto de Documentación de GNOME

note: (itstool) path: page/title
en: Anjuta FAQ
es: P+F de Anjuta

note: (itstool) path: section/title
en: Project
es: Proyecto

note: (itstool) path: info/desc
en: Double click on the message.
es: Pulse dos veces sobre el mensaje.

note: (itstool) path: info/desc
en: Double click on the current tab.
es: Pulse dos veces en la pestaña actual.

note: (itstool) path: page/title
en: How to maximize the editor window
es: Cómo maximizar la ventana del editor

note: (itstool) path: page/p
en: It is not one of those recursive names. <app>Anjuta</app> is the name of the girlfriend of the founder of this application, Naba Kumar. This application is dedicated to her.
es: No es uno de esos nombres recursivos. <app>Anjuta</app> es el nombre de la novia del creado de esta aplicación, Naba Kumar. Esta aplicación está dedicada a ella.

note: (itstool) path: info/desc
en: It is not planned.
es: No está planeado.

note: (itstool) path: page/title
en: How can I use Anjuta with an existing project?
es: ¿Cómo puedo usar Anjuta con un proyecto existente?

note: (itstool) path: page/title
en: How to add a directory containing icons to a project
es: Cómo añadir una carpeta de iconos al proyecto.
