anjuta master - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Anjuta Integrated Development Environment
da: Anjuta - integreret udviklingsmiljø

en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/anjuta_logo.png"></media> Anjuta Integrated Development Environment
da: <media type="image" mime="image/png" src="figures/anjuta_logo.png"></media> Anjuta - integreret udviklingsmiljø

en: Welcome to the <app>anjuta</app> help guide.
da: Velkommen til <app>anjutas</app> manual.

en: Project Management
da: Projekthåndtering

en: Building and running
da: Bygning og kørsel

en: Coding and code navigation
da: Kodning og kodenavigering

en: Debugging
da: Fejlsøgning

en: User interface editor
da: Redigeringsprogram for brugerflade
