anjuta master - en to gl translation catalogue (276 entries)

en: All windows and dialogs.
gl: Todas as xanelas e diálogos.

en: Windows and dialogs
gl: Xanelas e diálogos

en: Start a program without the debugger.
gl: Iniciar un programa sen o depurador.

en: Run a program
gl: Executar un programa

en: If <app>Anjuta</app> is used to start a program it checks that it is up to date and builds it if needed.
gl: Se se usa <app>Anjuta</app> para iniciar un programa, compróbase que está actualizado e constrúeo se é preciso.

en: From the <gui>main menu</gui>, select <guiseq><gui>Run</gui><gui>Run</gui></guiseq> or press <key>F3</key> to execute the current program.
gl: Desde o <gui>menú principal</gui>, seleccione <guiseq><gui>Executar</gui><gui>Executar</gui></guiseq> ou prema <key>F3</key> para executar o programa actual.

en: The current program and several parameters can be set on the <gui>parameter</gui> dialog. See <link xref="run-parameters-dialog"/> for more information.
gl: No diálogo <gui>Parámetros</gui> pódense estabelecer o programa actual e varios parámetros. Consulte a <link xref="run-parameters-dialog"/> para obter máis información.

en: From the <gui>main menu</gui>, select <guiseq><gui>Run</gui><gui>Program Parameters...</gui></guiseq> to display the dialog.
gl: Desde o <gui>menú principal</gui>, seleccione <guiseq><gui>Executar</gui><gui>Parámetros do programa...</gui></guiseq> para mostrar o diálogo.

en: If your program needs data files, you probably have to install it at least one time before running it. See <link xref="autotools-build-install"/> for more information.
gl: Se o seu programa precisa ficheiros de datos, probabelmente teña que instalalos, cando menos unha vez antes de executalo. Para obter máis información consulte a <link xref="autotools-build-install"/>.

en: Run parameters dialog
gl: Executar o diálogo de parámetros

en: Run Parameters Dialog
gl: Executar o diálogo de parámetros

en: The <gui>run parameter</gui> dialog allows you to define the current program and several parameters.
gl: O diálogo <gui>executar parámetro</gui> permítelle definir o programa actual e diversos parámetros.

en: Program
gl: Programa

en: This is the program that will be executed if you run a program with or without the debugger. The drop-down list allows you to select programs created by the current project, but you can click on the <gui>Browse</gui> button to choose any other program.
gl: Este é o programa que se executará se executa un programa con ou sen o depurador. O menú despregábel permítelle seleccionar programas creados polo proxecto actual, pero pode premer o botón <gui>Examinar</gui> para seleccionar outro programa.

en: Arguments
gl: Argumentos

en: These are the command line arguments used by your program. The drop-down list keeps an history of the last arguments used.
gl: Estes son os argumentos de liña de ordes usados polo seu programa. A lista despregábel almacena un historial dos últimos argumentos usados.

en: Working Directory
gl: Cartafol de traballo

en: The working directory is the current directory when your program will be run.
gl: O cartafol de traballo é o cartafol actual no que se executará o seu programa.

en: Environment Variables
gl: Variábeis de contorno

en: Run in Terminal
gl: Executar nun terminal

en: Project wizard template.
gl: Plantilla do asistente de proxectos.

en: Project wizard template
gl: Plantilla do asistente de proxectos.

en: This <file>.wiz</file> file looks like a XML file and is documented <link href="http://library.gnome.org/devel/libanjuta/stable/project-wizard-format.html">here</link>.
gl: Este ficheiro <file>.wiz</file> semella un ficheiro XML e está documentado <link href="http://library.gnome.org/devel/libanjuta/stable/project-wizard-format.html">aquí</link>.

en: Create a new project from scratch.
gl: Crear un proxecto novo desde o principio

en: Create a Project
gl: Crear un proxecto

en: New projects are created from templates. <app>Anjuta</app> will ask you for various information, like the type of the project, its name and more.
gl: Os proxectos novos créanse desde as plantaillas. <app>Anjuta</app> pediralle diversa información, como o tipo de proxecto, o seu nome e máis.

en: Display project's content.
gl: Mostra o contido do proxecto.

en: View a Project
gl: Ver un proxecto

en: Root
gl: Raíz

en: There is only one node of this kind. It represents the project itself. It is the place where you can set project wide properties like the project name or the project version.
gl: Só hai un nodo deste tipo. Representa o proxecto en sí. É o lugar onde pode estabelecer propiedades que afecten a todo o proxecto, como o nome ou a versión.

en: Module
gl: Módulo

en: Package
gl: Paquete

en: This is a packaged library used in autotools project. They appear as children of each module. For more details, see <link xref="project-manager-library"/>.
gl: Isto é unha biblioteca empaquetada usada en proxectos de autotools. Aparece como un fillo en cada módlo. Para obter máis detalles, consulte <link xref="project-manager-library"/>.

en: Folder
gl: Cartafol

en: This is used to group targets allowing to set common properties. They are often implemented by sub directories. For more details, see <link xref="project-manager-folder"/>.
gl: Isto úsase para agrupar obxectivos, permitindo estabelecer propiedades comúns. A miúdo impleméntanse como subcartafoles. Pode obter máis información, consulte a <link xref="project-manager-folder"/>.

en: Target
gl: Obxectivo

en: Source
gl: Fonte

en: Remove a Target
gl: Quitar un obxectivo

en: Manage Targets
gl: Xestionar obxectivos

en: Add a Target
gl: Engaidr un obxectivo

en: Remove files from a project.
gl: Quitar ficheiros dun proxecto.

en: Remove Files
gl: Quitar ficheiros

en: Manage Files
gl: Xestionar ficheiros

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Edit project properties.
gl: Editar as propiedades do proxecto.

en: Edit a Project
gl: Editar un proxecto

note: Include page in index
en: Project manager.
gl: Xestor de proxectos.

en: Project manager plugin
gl: Engadido do xestor de proxectos

en: Project Backend Plugin
gl: Engadido de «backend» do proxecto

en: Remove a library from a module.
gl: Quitar unha biblioteca dun módulo.

en: Remove a Package
gl: Quitar un paquete

en: Add a library in a module.
gl: Engadir unha biblioteca a un módulo.

en: Add a Package
gl: Engadir un paquete

en: Remove a Module
gl: Quitar un módulo

en: Create a set of libraries.
gl: Crear un conxunto de bibliotecas.

en: Create a Module
gl: Crear un módulo

en: Add a set of libraries to a target.
gl: Engadir un conxunto de bibliotecas a un obxectivo.

en: Add a Module
gl: Engadir un módulo

en: Remove a Custom Library
gl: Quitar unha biblioteca personalizada

en: Manage Libraries
gl: Xestionar bibliotecas

en: Add a custom library to a target.
gl: Engadir unha biblioteca personalizada a un obxectivo.

en: Add a Custom Library
gl: Engadir unha biblioteca personalizada

en: Remove folders from a project.
gl: Quitar cartafoles dun proxecto.

en: Remove Folder
gl: Quitar un cartafol

en: Add, edit or remove folders from a project.
gl: Engadir ou quitar cartafoles dun proxecto.

en: Manage Folders
gl: Xestionar cartafoles

en: Add a folder to a project.
gl: Engadir un cartafol a un proxecto.

en: Add a Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Enter a new group name.
gl: Introducir un nome de grupo novo.

en: Import an existing project.
gl: Importar un proxecto existente.

en: Import a Project
gl: Importar un proxecto

en: Makefile project backend.
gl: «Backend» para proxecto Makefile

en: Makefile project backend plugin
gl: Engadido de proxecto Makefile para o «backend».

note: Include page in index
en: Introduction
gl: Introdución

en: All help topics.
gl: Todos os temas da axuda.

en: Index
gl: Índice

en: Directory project backend.
gl: «Backend» do cartafol do proxecto

en: Directory project backend plugin
gl: Engadido do cartafol de proxecto para o «backend».

en: Monitor expressions and variables.
gl: Monitorizar expresións e variábeis

en: Watch expressions
gl: Vixiar expresións

en: List watched expressions
gl: Lista de expresións vixiadas

en: Variable
gl: Variábeis

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Update watches
gl: Actualizar vixilancias

en: Add a watch on an expression
gl: Engadir unha vixilancia a unha expresión

en: Remove a watch
gl: Quitar unha vixilancia

en: You can remove an expression from the watches list.
gl: Pode quitar unha expresión da lista de vixilancias.

en: All watches can be removed at the same time.
gl: Pódese quitar todas as vixilancias ao mesmo tempo

en: Changing the value of a variable
gl: Cambiar o valor dunha variábel

en: Enter the new value.
gl: Introducir un valor novo.

en: Debugging tips and tricks.
gl: Trucos e consellos para o depurado.

en: Debugging tips
gl: Consellos para o depurado

en: Fixing GLib/GTK+ critical errors
gl: Corrixir erros críticos de Glib/GTK+

en: Click <gui>New</gui> to add a new entry to the list.
gl: Prema <gui>Novo</gui> para engadir unha nova entrada á lista.

en: Click <gui>Apply</gui> to confirm the changes.
gl: Prema <gui>Aplicar</gui> para confirmar os cambios.

en: Run the program with the debugger by selecting <guiseq><gui>Run</gui><gui>Debug Program</gui></guiseq> from the main menu.
gl: Execute o programa co depurador seleccionando <guiseq><gui>Executar</gui><gui>Depurar programa</gui></guiseq> desde o menú principal.

en: Use the program until the critical error occurs.
gl: Use o programa até que suceda o erro crítico.

en: Stopping and continuing.
gl: Para e continuar.

en: Stop and step
gl: Para e pasos

en: Step in
gl: Avanzar

en: Step over
gl: Avanzar sobre

en: Step out
gl: Avanzar ao final

en: Run and continue
gl: Executar e continuar

en: Run To
gl: Executar até

en: Stopping the Program
gl: Deter o programa

en: Examine the stack.
gl: Examinar a rima.

en: Stack
gl: Rima

en: List stack frames
gl: Listar os marcos da rima

en: Active
gl: Activo

en: Thread
gl: Fío

en: Frame
gl: Marco

en: File
gl: Ficheiro

en: Line
gl: Liña

en: Function
gl: Función

en: Address
gl: Enderezo

en: The function arguments.
gl: Os argumentos da función.

en: View the current function
gl: Ver a función actual

en: Get a stack trace
gl: Obter un seguimento da rima

en: Start a program with the debugger.
gl: Iniciar un programa co depurador.

en: Debug a program
gl: Depurar un programa

en: Start a program in the debugger
gl: Iniciar un programa no depurador.

en: Debug an already running application
gl: Depurar un aplicativo en execución

en: Debug a remote application
gl: Depurar un aplicativo remoto

en: Stop the debugger
gl: Deter o depurador

en: Attach to process dialog
gl: Diálogo «Acoplar ao proceso»

en: Attach to Process Dialog
gl: Diálogo «Acoplar ao proceso»

en: Hide paths
gl: Ocultar rutas

en: Hide process parameters
gl: Ocultar parámetros do proceso

en: Display process tree
gl: Mostrar árbore de procesos

en: Local variables
gl: Variábeis locais

en: Listing local variables
gl: Listar as variábeis locais

en: The name of the variable.
gl: O nome da variábel.

en: The variable value.
gl: O valor da variábel.

en: The type of the variable.
gl: O tipo da variábel.

en: Type the new value.
gl: Escrib o novo valor.

en: Miscellaneous information
gl: Información variada

en: View shared libraries
gl: Ver bibliotecas compartidas

en: View signals
gl: Ver sinais

en: Stop
gl: Deter

en: Print
gl: Imprimir

en: Pass
gl: Pasar

en: Examine expressions
gl: Examinar expresións

en: Control program execution.
gl: Controlar a execución do programa

en: Control execution
gl: Controlar a execución

en: Examine program Data.
gl: Examinar os datos do programa.

en: Examine data
gl: Examinar datos

en: Use custom debugger command.
gl: Usar unha orde de depuración personalizada.

en: Custom command
gl: Orde personalizada.

en: You can send a custom command to the debugger like this:
gl: Pódese enviar unha orde personalizada ao depurador usando:

en: Enter your command.
gl: Escriba a orde.

en: Examine CPU information.
gl: Examinar a información da CPU.

en: View CPU registers
gl: Ver os rexistros da CPU

en: View memory
gl: Ver memoria

en: View Disassembly
gl: Ver o desensamblado

en: Managing breakpoints.
gl: Xestionar os puntos de parada

en: Breakpoints
gl: Puntos de parada

en: Listing breakpoints
gl: Listar puntos de parada

en: Location
gl: Localización

en: Condition
gl: Condición

en: Pass count
gl: Contía de pasadas

en: State
gl: Estado

en: Pending:
gl: Pendente:

en: Permanent:
gl: Permanente:

en: Temporary:
gl: Temporal:

en: Setting breakpoints
gl: Estabelecer puntos de parada

en: Editing breakpoints
gl: Editar puntos de parada

en: Removing breakpoints
gl: Quitar puntos de parada

en: To remove all breakpoints:
gl: Para quitar todos os puntos de parada:

en: Enabling and disabling breakpoints
gl: Activar e desactivar puntos de parada

en: You can disable all breakpoints using:
gl: Pode desactivar os puntos de parada usando:

en: Breakpoint Dialog
gl: Diálogo «Punto de parada»

en: function_name
gl: nome_da_función

en: Pass Count
gl: Contía de pasadas

en: Run several commands at a time
gl: Executar varias ordes á vez

en: Continue on errors
gl: Continuar en errores

en: Translate messages
gl: Traducir mensaxes

en: Install as root
gl: Instalar como root

en: Autotools build plugin
gl: Engadido de construción de «autotools»

en: Make command used
gl: Orde «make» usada

en: Use to build all targets in a directory.
gl: Úseo para construir todos os obxectivos nun cartafol.

en: Use to install all targets in a directory.
gl: Úseo para instalar todos os obxectivos nun cartafol.

en: Use to delete all file built in a directory.
gl: Úseo para eliminar todos os ficheiros construídos nun cartafol.

en: Use to build a distributation package, called only in the project directory.
gl: Úseo para construír un paquete distribuído, soamente chamado no cartafol do proxecto.

en: Install targets or project.
gl: Instalar obxectivos ou proxecto.

en: Install targets
gl: Instalar obxectivos

en: Create a distribution package.
gl: Crear un paquete de distribución.

en: Create a distribution package
gl: Crear un paquete de distribución

en: Configure a project
gl: Configurar un proxecto

en: Configure the project
gl: Configurar o proxecto

en: Change the configuration
gl: Cambiar a configuración

en: Remove configuration
gl: Quitar a configuración

en: Autotools configure dialog
gl: Diálogo de configuración de «autotools»

en: Autotools Configure Dialog
gl: Diálogo de configuración de «autotools»

en: Regenerate Project
gl: Rexerar proxecto

en: Configuration
gl: Configuración

en: Build Directory
gl: Construir cartafol

en: Configure Options
gl: Opcións de configuración

en: Compile files.
gl: Compilar ficheiros.

en: Compile files
gl: Compilar ficheiros

en: Remove built files.
gl: Eliminar os ficheiros construídos.

en: Clean targets
gl: Limpar obxectivos

en: Build targets or project.
gl: Construir obxectivos ou proxecto.

en: Build targets
gl: Construír obxectivos

en: Autotools target type.
gl: Tipo de obxectivo de autotools.

en: Autotools project type
gl: Tipo de proxecto de autotools

en: Shared Library (Libtool)
gl: Biblioteca compartida (Libtool)

en: Module (Libtool)
gl: Módulo (Libtool)

en: Static Library (Libtool)
gl: Biblioteca estática (Libtool)

en: Python module
gl: Módulo de Python

en: Java module
gl: Módulo Java

en: LISP module
gl: Módulo LISP

en: Header files
gl: Ficheiros de cabeceiras

en: Man documentation
gl: Documentación man

en: Info documentation
gl: Documentación info

en: Miscellaneous Data
gl: Datos variados

en: Edit autotools target properties.
gl: Editar as propiedades dun proxecto de autotools

en: Edit an Autotools Target
gl: Editar un obxectivo de autotools

en: Build for check only
gl: Construír só para comprobar

en: C compiler flags
gl: Opcións do compilador de C

en: C preprocessor flags
gl: Opcións do preprocesador de C

en: C++ compiler flags
gl: Opcións do compilador de C++

en: Do not install
gl: Non instalar

en: Do not use prefix
gl: Non usar prefixo

en: Include in distribution
gl: Incluír na distribución

en: Installation directory
gl: Cartafol de instalación

en: Java compiler flags
gl: Ocpións do compilador de Java

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: Linker flags
gl: Parámetros do enlazador

en: Manual section
gl: Sección manual

en: Objective C compiler flags
gl: Parámetros do compilador de Objective C

en: Vala compiler flags
gl: Parámetros do compilador de Vala

en: Yacc/Bison compiler flags
gl: Parámetros do compilador de Objective C

en: Edit autotools project properties.
gl: Editar as propiedades dun proxecto de autotools.

en: Name
gl: Nome

en: The name of your project. It can contains space.
gl: O nome do proxecto. Pode conter espazos.

en: Version
gl: Versión

en: This is the project version.
gl: Isto é a versión do proxecto

en: Bug report URL
gl: URL de informe de erros

en: Package name
gl: Nome do paquete

en: Edit autotools folder properties.
gl: Editar as propiedades dun cartafol de autotools.

en: Edit an Autotools Folder
gl: Editar un cartafol de autotools

en: Installation directories
gl: Cartafoles de instalacíon

en: Getting started with the user interface editor
gl: Primeiros pasos co editor de interfaces de usuario

en: Start the user-interface editor
gl: Iniciar o editor de interfaces de usuario

en: Create a new user-interface file
gl: Crear un ficheiro de interface de usuario novo

en: Open an existing user-interface file
gl: Abrir un ficheiro existente de interface de usuario

en: Add widgets
gl: Engadir widgets

en: Organize widgets in containers
gl: Ogranizar widgets en contedores

en: Common widgets and what they are used for
gl: Widgets comúns e para que se usan

en: Add widget properties
gl: Engadir propiedades do widget

en: Generating code for widgets
gl: Xerar código para widgets

en: Automatic generation
gl: Xeración automática

en: Autoconnecting signals
gl: Autoconexión de sinais

en: Add signals to the signal editor
gl: Engadir sinais ao editor de sinais

en: Create the signal handler
gl: Crear o xestionador de sinais

en: Using the symbol browser
gl: USar o examinador de símbolos

en: Navigating in the editor
gl: Navegación no editor

en: Symbol definition
gl: Definición de símbolo

en: Symbol declaration
gl: Declaración de símbolo

en: Auto-indentation
gl: Sangrado automático

en: Manual configuration
gl: Configuración manual

en: Indenting blocks of code
gl: Sangrado de bloques de código

en: Using the API reference
gl: Uso da Referencia da API

en: Browsing the API reference
gl: Examinar a referencia da API

en: Autocompletion and calltips
gl: Autocompletado e chamadas

en: Autocompletion
gl: Autocompletado

en: Effective coding using calltips
gl: Codificación efectiva usando suxestións de chamadas («calltips»)

en: Help for Anjuta DevStudio.
gl: Axuda de Anjuta DevStudio.

en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/anjuta_logo.png">Anjuta logo</media> Anjuta DevStudio
gl: <media type="image" mime="image/png" src="figures/anjuta_logo.png">Logotipo de Anjuta</media> Anjuta DevStudio

en: Project Management
gl: Xestión de proxectos

en: Coding and code navigation
gl: Programar e código de navegación

en: Building Project
gl: Construír o proxecto

en: Debugging Program
gl: Programa de depuración

en: User interface editor
gl: Usar o editor de interfaces

en: Reference
gl: Referencias
