appstream - en to et translation catalogue (181 entries)

en: An utility to work with AppStream metadata
et: AppStream metaandmetega töötamise utiliit

en: AppStream is a metadata specification which permits software components to provide information about themselves to automated systems and end-users before the software is actually installed. The AppStream project provides facilities to easily access and transform this metadata, as well as a few additional services for building feature-rich software centers and similar applications that make use of software metadata.
et: AppStream on metaandmete spetsifikatsioon, mis võimaldab tarkvarakomponentidel anda teavet enda kohta automatiseeritud süsteemidele ja lõppkasutajatele enne tarkvara tegelikku paigaldamist. AppStream-projekt pakub võimalusi, et nendele metaandmetele hõlpsasti ligi pääseda ja neid ümber kujundada, ning pakub ka mõningaid lisateenuseid, mis võimaldavad luua funktsionaalselt rikkalikke tarkvarakeskusi ja sarnaseid rakendusi, mis kasutavad tarkvara metaandmeid.

en: The <em>appstreamcli</em> command-line tool allows to read, write, and transform AppStream XML or YAML metadata as well as to validate it for compliance with the specification. It also provides easy access to the system metadata pool, for example to query for software that provides a specific Mediatype handler or for installing software by its component identifier.
et: Käsurea tööriist <em>appstreamcli</em> võimaldab lugeda, kirjutada ja teisendada AppStream XML- või YAML-metaandmeid ning kontrollida nende vastavust spetsifikatsioonile. Samuti võimaldab see lihtsat juurdepääsu süsteemi metaandmete kogule, näiteks konkreetse Mediatype'i käsitsitajat pakkuva tarkvara päringu tegemiseks või tarkvara paigaldamiseks selle komponendi identifikaatori järgi.

en: Cache location '%s' is not writable.
et: Vahemälu asukoht '%s' ei ole kirjutatav.

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
et: Heli loomine ja redigeerimine

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
et: Muusikamängijad

[ctx: Category of Development]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Development]
en: Debuggers
et: Debuggerid

[ctx: Category of Development]
en: IDEs
et: Lõimitud arenduskeskkonnad

[ctx: Category of Education]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
et: Astronoomia

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
et: Keemia

[ctx: Category of Education]
en: Languages
et: Keeled

[ctx: Category of Education]
en: Math
et: Matemaatika

[ctx: Category of Games]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Games]
en: Action
et: Märul

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
et: Seiklus

[ctx: Category of Games]
en: Arcade
et: Arkaad

[ctx: Category of Games]
en: Blocks
et: Plokid

[ctx: Category of Games]
en: Board
et: Juhatus

[ctx: Category of Games]
en: Card
et: Kaart

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
et: Emulaatorid

[ctx: Category of Games]
en: Kids
et: Lapsed

[ctx: Category of Games]
en: Logic
et: Loogika

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
et: Rollimängud

[ctx: Category of Games]
en: Sports
et: Sport

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
et: Strateegia

[ctx: Category of Graphics]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
et: 3D-graafika

[ctx: Category of Graphics]
en: Photography
et: Fotograafia

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
et: Skaneerimine

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
et: Vektorgraafika

[ctx: Category of Graphics]
en: Viewers
et: Pildinäitajad

[ctx: Category of Office]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
et: Kalender

[ctx: Category of Office]
en: Database
et: Andmebaas

[ctx: Category of Office]
en: Finance
et: Rahandus

[ctx: Category of Office]
en: Word Processor
et: Tekstitöötlus

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
et: Fondid

[ctx: Category of Addons]
en: Codecs
et: Koodekid

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
et: Sisendallikad

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
et: Keelepakid

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
et: Lokaliseerimine

[ctx: Category of Science]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
et: Tehisintellekt

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
et: Astronoomia

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
et: Keemia

[ctx: Category of Science]
en: Math
et: Matemaatika

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
et: Robootika

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Communication]
en: Chat
et: Vestlusrakendus

[ctx: Category of Communication]
en: News
et: Uudised

[ctx: Category of Communication]
en: Web Browsers
et: Veebibrauserid

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
et: Esiletõstetud

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
et: Tekstiredaktorid

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
et: Terminaliemulaatorid

[ctx: Category of Utility]
en: File System
et: Failisüsteemi tarvikud

[ctx: Category of Utility]
en: System Monitoring
et: Süsteemi jälgimine

[ctx: Category of Utility]
en: Security
et: Turvalisus

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Audio & Video
en: Audio & Video
et: Audio ja video

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Development
en: Developer Tools
et: Arendusvahendid

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Education
en: Education
et: Haridus

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Game
en: Games
et: Mängud

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Graphics
en: Graphics & Photography
et: Graafika ja fotograafia

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Office
en: Office
et: Kontorirakendused

note: TRANSLATORS: this is the main category for Add-ons TRANSLATORS: Addons are extensions for existing software components, e.g. support for more visual effects for a video editor
en: Add-ons
et: Lisandmoodulid

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Science
en: Science
et: Teadus

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Communication
en: Communication & News
et: Suhtlus ja uudised

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Utilities
en: Utilities
et: Tarvikud

en: General
et: Üldine

en: ALL
et: KÕIK

en: Adults Only
et: Vaid täiskasvanutele

en: Mature
et: Täiskasvanud

en: Teen
et: Teismeline

en: Everyone 10+
et: Kõik 10+

en: Everyone
et: Kõigile

en: Early Childhood
et: Väikelastele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No cartoon violence
et: Ei mingit koomiksite vägivalda

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in unsafe situations
et: Karikatuuritegelased ebaturvalistes olukordades

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in aggressive conflict
et: Karikatuuritegelased agressiivses konfliktis

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving cartoon characters
et: Graafiline vägivald seotud koomiksitegelastega

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No fantasy violence
et: Ei mingit fantaasiavägivalda

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
et: Ohtlikes olukordades olevad tegelased on reaalsusest kergesti eristatavad

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
et: Agressiivses konfliktis olevad tegelased on reaalsusest kergesti eristatavad

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
et: Graafiline vägivald, mis on kergesti eristatav tegelikkusest

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No realistic violence
et: Ei mingit realistlikku vägivalda

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
et: Kergelt realistlikud tegelased ebaturvalistes olukordades

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
et: Realistlike tegelaste kujutamine agressiivses konfliktis

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving realistic characters
et: Graafiline vägivald, mis hõlmab realistlikke tegelasi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No bloodshed
et: Ei mingit verevalamist

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Unrealistic bloodshed
et: Ebareaalne verevalamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic bloodshed
et: Realistlik verevalamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
et: verevalamise ja kehaosade moonutamise kujutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sexual violence
et: Ei mingit seksuaalset vägivalda

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Rape or other violent sexual behavior
et: Vägistamine või muu vägivaldne seksuaalkäitumine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to alcohol
et: Puuduvad viited alkoholile

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to alcoholic beverages
et: Viited alkohoolsetele jookidele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of alcoholic beverages
et: Alkohoolsete jookide kasutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to illicit drugs
et: Puuduvad viited ebaseaduslikele uimastitele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to illicit drugs
et: Viited ebaseaduslikele uimastitele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of illicit drugs
et: Ebaseaduslike uimastite kasutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to tobacco products
et: Puuduvad viited tubakatoodetele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to tobacco products
et: Viited tubakatoodetele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of tobacco products
et: Tubakatoodete kasutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No nudity of any sort
et: Mingit alastust ei leidu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Brief artistic nudity
et: Lühike kunstiline alastus

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prolonged nudity
et: Pikaajaline alastiolek

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to or depictions of sexual nature
et: Puuduvad viited seksuaalsele olemusele ega selle kujutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Provocative references or depictions
et: Provokatiivsed viited või kujutised

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual references or depictions
et: Seksuaalsed viited või kujutised

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic sexual behavior
et: Graafiline seksuaalne käitumine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No profanity of any kind
et: Igasugune rõvedus on keelatud

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mild or infrequent use of profanity
et: Kerge või harva esinev kasutamine rõvedus

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderate use of profanity
et: Mõõdukas roppuste kasutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Strong or frequent use of profanity
et: Roppuste tugev või sagedane kasutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No inappropriate humor
et: Ei mingit sobimatut huumorit

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slapstick humor
et: Slapstick huumor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Vulgar or bathroom humor
et: Vulgaarne või vannitoa huumor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mature or sexual humor
et: Küps või seksuaalne huumor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No discriminatory language of any kind
et: Ei mingit diskrimineerivat keelekasutust

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Negativity towards a specific group of people
et: Negatiivsus konkreetse inimrühma suhtes

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination designed to cause emotional harm
et: Diskrimineerimine, mille eesmärk on tekitada emotsionaalset kahju

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
et: Selgesõnaline diskrimineerimine soo, seksuaalsuse, rassi või usutunnistuse alusel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No advertising of any kind
et: Mitte mingisugust reklaami

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Product placement
et: Tootepaigutus

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
et: Selgesõnalised viited konkreetsetele kaubamärkidele või kaubamärgiga toodetele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
et: Kasutajaid julgustatakse ostma konkreetseid reaalse maailma esemeid

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No gambling of any kind
et: Ei mingisugused hasartmängud

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling on random events using tokens or credits
et: Hasartmängud juhuslikel sündmustel, kasutades märke või krediiti

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using “play” money
et: Hasartmängud "mänguraha" abil

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using real money
et: Hasartmängud pärisraha kasutades

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No ability to spend money
et: Puudub võime raha kulutada

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to donate real money
et: Kasutajaid julgustatakse annetama päris raha

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Ability to spend real money in-app
et: Võimalus kulutada rakenduses päris raha

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to chat with other users
et: Pole võimalust teiste kasutajatega vestelda

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: User-to-user interactions without chat functionality
et: Kasutaja ja kasutaja vaheline suhtlus ilma vestlusfunktsioonita

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderated chat functionality between users
et: Modereeritud kasutajatevahelise vestluse funktsionaalsus

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled chat functionality between users
et: Kontrollimatu vestlusfunktsioon kasutajate vahel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to talk with other users
et: Teiste kasutajatega pole võimalik rääkida

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderated audio or video chat functionality between users
et: Modereeritud audio- või videovestluse funktsionaalsus kasutajate vahel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
et: Kontrollimatu audio- või videovestluse funktsionaalsus kasutajate vahel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of social network usernames or email addresses
et: Sotsiaalvõrgustike kasutajanimede ja e-posti aadresside jagamist ei toimu

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing social network usernames or email addresses
et: Sotsiaalvõrgustike kasutajanimede või e-posti aadresside jagamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of user information with third parties
et: Kasutajateabe mittejagamine kolmandate isikutega

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Checking for the latest application version
et: Rakenduse uusima versiooni kontrollimine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
et: Selliste diagnostikaandmete ühiskasutus, mis ei võimalda teistel kasutajat tuvastada

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing information that lets others identify the user
et: Teabe jagamine, mis võimaldab teistel kasutajat tuvastada

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of physical location with other users
et: Füüsilise asukoha mitte jagamine teiste kasutajatega

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing physical location with other users
et: Füüsilise asukoha jagamine teiste kasutajatega

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to homosexuality
et: Ei mingeid viiteid homoseksuaalsusele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to homosexuality
et: Kaudsed viited homoseksuaalsusele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Kissing between people of the same gender
et: Suudlemine samast soost inimeste vahel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
et: Graafiline seksuaalkäitumine samast soost inimeste vahel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to prostitution
et: Ei mingeid viiteid prostitutsioonile

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to prostitution
et: Kaudsed viited prostitutsioonile

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to prostitution
et: Otsesed viited prostitutsioonile

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of prostitution
et: Prostitutsiooniakti graafiline kujutamine

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to adultery
et: Ei mingeid viiteid abielurikkumisele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to adultery
et: Kaudsed viited abielurikkumisele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to adultery
et: Otsesed viited abielurikkumisele

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of adultery
et: Abielurikkumise akti graafilised kujutised

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sexualized characters
et: Ei mingeid seksualiseeritud tegelasi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Scantily clad human characters
et: Napisõnaliselt riietatud inimtegelased

note: TRANSLATORS: We got a 429 error while trying to download data
en: Failed to download due to server limit
et: Allalaadimine ei õnnestunud serveripiirangu tõttu

en: Failed to download file: %s
et: Faili allalaadimine ei õnnestunud: %s

note: TRANSLATORS: We tried to download an URL, but received a 404 error code
en: URL was not found on the server.
et: Sellist võrguaadressi serveris ei leidu.

note: TRANSLATORS: We received an uexpected HTTP status code while talking to a server, likely an error
en: Unexpected status code: %ld
et: Ootamatu veakood: %ld

note: TRANSLATORS: We tried to download from an URL, but the retrieved data was empty
en: Retrieved file size was zero.
et: Allalaaditud faili pikkus on null baiti.

note: TRANSLATORS: Name of the "gnome:dark" visual environment style.
en: GNOME (Dark)
et: GNOME (tume)

note: TRANSLATORS: List of "grey-listed" words sperated with ";" Do not translate this list directly. Instead, provide a list of words in your language that people are likely to include in a search but that should normally be ignored in the search.
en: app;application;package;program;programme;suite;tool
et: äpp;rakendus;;pakett;programm;tarvik;töövahend

en: Metadata files have errors:
et: Metainfo failides on vigu:

en: keyboard
et: klaviatuur

en: This software only supports a %s kernel, but may run on %s anyway.
et: See tarkvara toetab ainult %s kernelit, kuid võib siiski töötada ka %s'ga.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --format as part of the news-to-metainfo command
en: Assume the input file is in the selected format ('yaml', 'text' or 'markdown').
et: Eelda, et sisendfail on valitud vormingus ('yaml', 'text' või 'markdown').

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --format as part of the metainfo-to-news command
en: Generate the output in the selected format ('yaml', 'text' or 'markdown').
et: Loo väljund valitud vormingus ('yaml', 'text' või 'markdown').

en: You need to specify a MetaInfo filename or component ID.
et: Sa pead määrama MetaInfo failinime või komponendi ID.

note: TRANSLATORS: We are testing the relations (requires, recommends & supports data) for being satisfied on the current system.
en: Relation check for: %s
et: Relatsioonide kontroll: %s

en: Requirements:
et: Nõuded:

en: Recommendations:
et: Soovitused:

en: Supported:
et: Toetatud:
