avogadro - en to tr translation catalogue (169 entries)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
tr: Sürüm:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
tr: Avogadro kitaplığı sürümü:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qtVersionLabel)
en: Qt Version:
tr: Qt sürümü:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
tr: SSL sürümü:

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
tr: BackgroundFileFormat'da molekül ayarlanmadı!

en: No file format set in BackgroundFileFormat!
tr: BackgroundFileFormat'ta dosya biçimi ayarlanmadı!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
tr: BackgroundFileFormat'da dosya adı ayarlanmadı!

en: Ready…
tr: Hazır…

en: Tool
tr: Araç

en: Display Types
tr: Türleri Görüntüle

en: View Configuration
tr: Yapılandırmayı Görüntüle

en: Molecules
tr: Molekül

en: Layers
tr: Katmanlar

[ctx: File toolbar]
en: File
tr: Dosya

[ctx: Tools toolbar]
en: Tools
tr: Araçlar

en: Untitled
tr: Adsız

en: Restart needed
tr: Yeniden başlatma gerekli

en: Please restart Avogadro to use the new language.
tr: Yeni dili kullanmak için lütfen Avogadro'yu yeniden başlatın.

en: Chemical Markup Language
tr: Kimyasal İşaretleme Dili

en: Chemical JSON
tr: Kimyasal JSON

en: Open chemical file
tr: Kimyasal dosya aç

en: Cannot open file
tr: Dosya açılamıyor

en: Can't open supplied file %1
tr: Sağlanan %1 dosyası açılamıyor

en: Open Molecule
tr: Molekül aç

en: Commands
tr: Komutlar

en: Input Generators
tr: Girdi Üreteçleri

en: File Formats
tr: Dosya Biçimleri

[ctx: atomic electrostatics]
en: Charges
tr: Yükler

[ctx: potential energy calculators]
en: Force Fields
tr: Kuvvet Alanları

en: Install Plugin Script
tr: Eklenti Betiğini Kur

en: Script Type:
tr: Betik türü:

en: Select file reader
tr: Dosya okuyucuyu seç

en: Reading File
tr: Dosya Okuma

en: Opening file '%1'
    with '%2'
tr: '%1' dosyası
    '%2' ile açılıyor

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
tr: Molekül yüklendi (%1 atom, %2 bağ)

en: File error
tr: Dosya hatası

en: Error while reading file '%1':
    %2
tr: '%1' dosyası okunurken hata:
    %2

[ctx: %1 = filename]
en: Saved file %1
tr: %1 dosyası kaydedildi

en: Error saving file
tr: Dosya kaydedilirken hata oluştu

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
tr: '%1' kaydedilirken hata oluştu:
    %2

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
tr: Hata: OpenGL içeriği başlatılamadı

en: OpenGL 2.0 or greater required, exiting.
    
    %1
tr: OpenGL 2.0 veya üstü gerekir, çıkılıyor.
    
    %1

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Common image formats
tr: Genel görsel biçimleri

en: All files
tr: Bütün dosyalar

en: Export Bitmap Graphics
tr: Biteşlem Grafik Dışa Aktar

en: Cannot save file %1.
tr: %1 dosyası kaydedilemiyor.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
tr: Bu dosya, moleküldeki tüm bilgileri yazamayabilecek standart olmayan bir formattan içe aktarıldı.
    
    Mevcut biçime aktarmak mı yoksa standart bir biçimde kaydetmek mi istiyorsunuz?

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Save chemical file
tr: Kimyasal dosyayı kaydet

en: Export Molecule
tr: Molekül Dosyası İçe Aktar

en: Saving File in Progress…
tr: Dosya Kaydetme Devam Ediyor…

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
tr: “%1” dosyası kaydediliyor
    “%2” ile

en: &Undo %1
tr: &Geri Al: %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Redo %1
tr: &Yinele: %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
tr: &Yinele

en: &Testing
tr: &Sına

en: Record test…
tr: Sınamayı kaydet…

en: Play test…
tr: Sınamayı oynat…

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
tr: Ye&ni

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
tr: &Aç…

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
tr: &Kapat

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
tr: &Kaydet

note: i18n: file: mainwindow.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Save &As…
tr: &Farklı Kaydet…

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
tr: &Dışa Aktar

en: &Molecule…
tr: &Molekül…

en: Export Molecule…
tr: Molekülü Dışa Aktar…

en: &Graphics…
tr: &Grafikler…

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
tr: &Çık

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
tr: Son Kullanılan Dosyayı Aç

en: No recent files
tr: Son kullanılan dosya yok

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
tr: &Düzen

en: &Copy Graphics
tr: Grafikleri &Kopyala

en: Ctrl+Alt+C
tr: Kontrol+Seçenek+C

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
tr: &Görünüm

en: Set Background Color…
tr: Arka Plan Rengini Ayarla…

en: Rendering…
tr: Oluşturuluyor…

en: Projection
tr: Projeksiyon

en: Perspective
tr: Perspektif

en: Orthographic
tr: Ortografik

en: &Extensions
tr: &Eklentiler

en: User Interface Language…
tr: Kullanıcı Arayüzü Dili…

en: &Periodic Table…
tr: &Periyodik Tablo…

en: &Help
tr: &Yardım

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
tr: &Hakkında

en: &Discussion Forum
tr: &Tartışma Forumu

en: &Avogadro Website
tr: &Avogadro Web Sitesi

en: &Report a Bug
tr: Hata &Bildir

en: &Suggest a Feature
tr: Özellik &Öner

en: System Language
tr: Sistem Dili

en: Language
tr: Dil

en: User Interface Language:
tr: Kullanıcı arayüzü dili:

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
tr: Desteklenen tüm biçimler (%1) ;; Tüm dosyalar (*) ;;

en: Do you want to save the changes to the document?
tr: Değişiklikleri belgeye kaydetmek istiyor musunuz?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
tr: Kaydetmezseniz yaptığınız değişiklikler kaybolacak.

[ctx: Save]
en: Ctrl+S
tr: Kontrol+S

[ctx: Discard]
en: Ctrl+D
tr: Kontrol+D

en: Network Download Failed
tr: Ağdan İndirme Başarısız

en: Network timeout or other error.
tr: Ağ zaman aşımı veya başka bir hata.

en: Your version: %1
tr: Sürümünüz: %1

en: New version: %1
tr: Yeni sürüm: %1

en: An update is available, do you want to download it now?
tr: Bir güncelleme var, şimdi indirmek istiyor musunuz?

en: Version Update
tr: Sürüm Güncellemesi

en: Error while loading the “%1” file format.
tr: “%1” dosya biçimi yüklenirken hata oluştu.

en: Select file format
tr: Dosya biçimi seç

en: Avogadro cannot open “%1”.
tr: Avogadro, şunu açamıyor: "%1".

en: Cannot open files
tr: Dosyalar açılamıyor

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
tr: &Yapı

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
tr: &Seç

en: Se&ttings
tr: A&yarlar

en: &Window
tr: &Pencere

en: 3D View
tr: 3B Görünüm

note: i18n: file: aboutdialog.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">License: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>
tr: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">Lisans: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">3 Maddeli BSD</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
tr: Tamam

[ctx: File | Open]
note: i18n: file: mainwindow.ui:85 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+O
tr: Kontrol+O

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
tr: &Aç

[ctx: File | Quit]
note: i18n: file: mainwindow.ui:98 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+Q
tr: Kontrol+Q

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
tr: Son Kullanılan Dosyalar

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
tr: Son Kullanılan Dosyaları Temizle

[ctx: File | New]
note: i18n: file: mainwindow.ui:124 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+N
tr: Kontrol+N

[ctx: File | Close]
note: i18n: file: mainwindow.ui:137 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+W
tr: Kontrol+W

[ctx: File | Save]
note: i18n: file: mainwindow.ui:150 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+S
tr: Kontrol+S

[ctx: File | Save As]
note: i18n: file: mainwindow.ui:163 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+Shift+S
tr: Kontrol+Üst Karakter+S

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
tr: Kaydedilene Geri Döndür

note: i18n: file: mainwindow.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Set &Background Color…
tr: &Arka Plan Rengini Ayarla…

[ctx: Undo]
note: i18n: file: mainwindow.ui:197 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+Z
tr: Kontrol+Z

[ctx: Redo]
note: i18n: file: mainwindow.ui:209 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+Shift+Z
tr: Kontrol+Üst Karakter+Z

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
tr: Ortala

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
tr: Görünümü Eksene Hizala

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: Paste]
note: i18n: file: mainwindow.ui:235 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+V
tr: Kontrol+V

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: Copy]
note: i18n: file: mainwindow.ui:243 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+C
tr: Kontrol+C

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
tr: Kes

[ctx: Cut]
note: i18n: file: mainwindow.ui:251 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+X
tr: Kontrol+X

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
tr: Temizle

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: Select All]
note: i18n: file: mainwindow.ui:264 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+A
tr: Kontrol+A

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
tr: Tümünün Seçimini Kaldır

[ctx: Select None]
note: i18n: file: mainwindow.ui:272 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QMenu, menuSelect)
en: Ctrl+Shift+A
tr: Kontrol+Üst Karakter+A

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
tr: Öğreticiler

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
tr: Avogadro Yardımı

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
tr: Sürüm Notları

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
tr: Hata Bildir

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
tr: SSS

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
tr: Avogadro Web Sitesi

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
tr: Tartışma Forumu

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
tr: &İçe Aktar

note: i18n: file: renderingdialog.ui:31 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Enable ambient occlusion shadows
tr: Çevresel perdeleme gölgelerini etkinleştir

note: i18n: file: renderingdialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ambient Occlusion:
tr: Çevresel perdeleme:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, aoEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fogEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dofEnableCheckB
en: Enable
tr: Etkinleştir

note: i18n: file: renderingdialog.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Strength of the ambient shadows
tr: Çevresel gölgelerin gücü

note: i18n: file: renderingdialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shadow Strength:
tr: Gölge Gücü:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:106 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Fog effect for depth cue
tr: Derinlik için sis efekti

note: i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fog:
tr: Sis:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fog Strength:
tr: Sis Gücü:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fog Position:
tr: Sis Konumu:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:208 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Add a depth blur
tr: Derinlik bulanıklığı ekle

note: i18n: file: renderingdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth Blur:
tr: Derinlik Bulanıklığı:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:242 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Strength of the depth blur
tr: Derinlik bulanıklığı gücü

note: i18n: file: renderingdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blur Strength :
tr: Bulanıklık Gücü:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:272 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Position of the depth blur
tr: Derinlik bulanıklığı konumu

note: i18n: file: renderingdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blur Position:
tr: Bulanıklık konumu:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:313 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Add an outline to edge atoms
tr: Kenar atomlara dış hat ekle

note: i18n: file: renderingdialog.ui:316 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Edge Outline:
tr: Kenar Dış Hattı:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
tr: Kaydet

note: i18n: file: renderingdialog.ui:374 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
tr: Kapat
