Avogadro 1.93.0 - en to eo translation catalogue (105 entries)

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu molekulo agordita en BackgroundFileFormat!

en: No file format set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu dosierformo agordita en BackgroundFileFormat!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu dosiernomo agordita en BackgroundFileFormat!

en: Ready…
eo: Preta…

en: Tool
eo: Ilo

en: Display Types
eo: Montraj Tipoj

en: View Configuration
eo: Vidi Agordon

en: Molecules
eo: Molekuloj

en: Layers
eo: Tavoloj

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Chemical Markup Language
eo: Kemia Marklingvo

en: Chemical JSON
eo: Kemia JSON

en: Open chemical file
eo: Malfermi kemian dosieron

en: Cannot open file
eo: Ne povas malfermi dosieron

en: Can't open supplied file %1
eo: Ne povas malfermi provizitan dosieron %1

en: Open Molecule
eo: Malfermi Molekulon

en: Commands
eo: Komandoj

en: Input Generators
eo: Enigaĵfariloj

en: File Formats
eo: Dosierformoj

en: Install Plugin Script
eo: Instali kromprograman programeton

en: Script Type:
eo: Speco de programeto:

en: Select file reader
eo: Elekti dosierlegilon

en: Reading File
eo: Legante Dosieron

en: Opening file '%1'
    with '%2'
eo: Malfermante dosieron '%1'
    per '%2'

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
eo: Molekulo ŝargita (%1 atomoj, %2 ligoj)

en: File error
eo: Eraro pri dosiero

en: Error while reading file '%1':
    %2
eo: Eraro dum legado de dosiero '%1':
    %2

en: Error saving file
eo: Eraro pri konservado de dosiero

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
eo: Eraro dum konservado de «%1»:
    %2

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
eo: Eraro: Malsukcesis pravalorizi OpenGL-kuntekston

en: OpenGL 2.0 or greater required, exiting.
    
    %1
eo: Postuliĝas OpenGL 2.0 aŭ pli nova; tial ĉesante.
    
    %1

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Common image formats
eo: Oftaj bildaj dosierformoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Export Bitmap Graphics
eo: Eksporti Rastruman Grafikaĵon

en: Cannot save file %1.
eo: Ne povas konservi dosieron %1.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
eo: Ĉi tiu dosiero estis importita el nenorma dosierformo, kiu eble ne povas priskribi ĉiujn informojn pri la molekulo.
    
    Ĉu vi volas eksporti al tiu nenorma dosierformo, aŭ konservi en norma dosierformo?

en: Export
eo: Eksporti

en: Save chemical file
eo: Konservi kemian dosieron

en: Export Molecule
eo: Eksporti Molekulon

en: Saving File in Progress…
eo: Konservante dosieron…

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
eo: Konservante dosieron «%1»
    per «%2»

en: &Undo %1
eo: Malfari %1 (&U)

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
eo: Malfari (&U)

en: &Redo %1
eo: &Refari %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
eo: &Refari

en: &Testing
eo: &Testado

en: Record test…
eo: Registri teston…

en: Play test…
eo: Ludi teston…

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
eo: Dosiero (&F)

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
eo: Malfermi (&O)…

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
eo: Fermi (&C)

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
eo: Kon&servi

note: i18n: file: mainwindow.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Save &As…
eo: Konservi kiel… (&A)…

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
eo: &Eksporti

en: &Molecule…
eo: &Molekulo…

en: &Graphics…
eo: &Grafiko…

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
eo: Forlasi (&Q)

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
eo: Malfermi Ĵusan

en: No recent files
eo: Neniu ĵusaj dosieroj

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
eo: &Vidi

en: Projection
eo: Projekcio

en: Perspective
eo: Perspektiva

en: Orthographic
eo: Orta

en: &Extensions
eo: &Etendaĵoj

en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
eo: Pri (&A)

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
eo: Ĉiuj subtenataj dosierformoj (%1);;Ĉiuj dosieroj (*);;

en: Do you want to save the changes to the document?
eo: Ĉu vi volas konservi la ŝanĝojn en la dokumento?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
eo: Viaj ŝanĝoj perdiĝos, se vi ne konservos ilin.

[ctx: Save]
en: Ctrl+S
eo: Stir+S

[ctx: Discard]
en: Ctrl+D
eo: Stir+D

en: Error while loading the “%1” file format.
eo: Eraro dum ŝargado de la dosierformo «%1».

en: Select file format
eo: Elekti dosierformon

en: Avogadro cannot open “%1”.
eo: Avogadro ne povas malfermi «%1».

en: Cannot open files
eo: Ne povis malfermi dosierojn

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
eo: Konstrui (&B)

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
eo: Elekti (&S)

en: Se&ttings
eo: Agordoj (&T)

en: &Window
eo: Fenestro (&W)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">License: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">Permesilo: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
eo: Bone

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
eo: Malfermi (&O)

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
eo: Ĵusaj

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
eo: Forviŝi Ĵusaĵojn (&C)

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
eo: Restaŭri Konservitaĵon

note: i18n: file: mainwindow.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Set &Background Color…
eo: Agordi Fonan Koloron… (&B)

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
eo: Centrigi

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
eo: Rektigi Vidon laŭ Aksoj

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
eo: Alglui

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
eo: Kopii

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
eo: Eltondi

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
eo: Forviŝi

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
eo: Elekti Ĉion

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
eo: Elekti Nenion

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
eo: Lerniloj

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
eo: Helpo pri Avogadro

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
eo: Notoj pri Versio

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
eo: Raporti cimon

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
eo: Oftaj Demandoj

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
eo: Retejo de Avogadro

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
eo: Diskutejo

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
eo: &Importi
