avogadro - en to nb translation catalogue (114 entries)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
nb: Versjon:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
nb: Avogadro-biblioteksversjon:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qtVersionLabel)
en: Qt Version:
nb: Qt-versjon:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
nb: SSL-versjon:

en: Display Types
nb: Visningstyper

en: View Configuration
nb: Vis oppsett

en: Layers
nb: Lag

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Restart needed
nb: Omstart påkrevd

en: Please restart Avogadro to use the new language.
nb: Start Avogadro på ny for å ta i bruk det nye språket.

en: Chemical Markup Language
nb: Kjemisk oppmerkingsspråk

en: Chemical JSON
nb: Kjemi-JSON

en: Open chemical file
nb: Åpne kjemifil

en: Cannot open file
nb: Kan ikke åpne fil

en: Can't open supplied file %1
nb: Kan ikke åpne angitt fil %1

en: Open Molecule
nb: Åpne molekyl

en: Commands
nb: Kommandoer

en: Input Generators
nb: Inndata-generatorer

en: File Formats
nb: Filformater

[ctx: atomic electrostatics]
en: Charges
nb: Ladinger

en: Install Plugin Script
nb: Installer programtilleggsskript

en: Script Type:
nb: Skripttype:

en: Select file reader
nb: Velg filleser

en: Opening file '%1'
    with '%2'
nb: Åpner fil «%1»
    med «%2»

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
nb: Molekyl innlastet (%1 atomer, %2 bindinger)

en: File error
nb: Filfeil

en: Error while reading file '%1':
    %2
nb: Klarte ikke å lese filen «%1»:
    %2

en: Error saving file
nb: Klarte ikke å lagre fil

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
nb: Klarte ikke å lagre «%1»
    %2

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
nb: Feil: Klarte ikke å igangsette OpenGL-kontekst

en: OpenGL 2.0 or greater required, exiting.
    
    %1
nb: OpenGL 2.0 eller senere kreves. Avslutter.
    
    %1

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Common image formats
nb: Vanlige bildeformater

en: All files
nb: Alle filer

en: Cannot save file %1.
nb: Kan ikke lagre fil %1.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
nb: Filen ble importert fra et ikke-standardisert format, som kanskje ikke kunne skrive all infoen i molekylet.
    
    Ønsker du å eksportere til nåværende format, eller lagre i et standardformat?

en: Export
nb: Eksporter

en: Save chemical file
nb: Lagre kjemifil

en: Export Molecule
nb: Eksporter molekyl

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
nb: Lagrer fil «%1»
    med «%2»

en: &Undo %1
nb: &Angre %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
nb: &Angre

en: &Redo %1
nb: &Gjenta %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
nb: &Gjenta

en: Record test…
nb: Opptakstest …

en: Play test…
nb: Avspillingstest …

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
nb: &Ny

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
nb: &Åpne …

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
nb: &Lukk

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
nb: &Lagre

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
nb: &Eksporter

en: &Molecule…
nb: &Molekyl …

en: &Graphics…
nb: &Grafikk …

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
nb: &Avslutt

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
nb: Åpne nylige

en: No recent files
nb: Ingen nylige filer

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
nb: &Rediger

en: &Copy Graphics
nb: &Kopier grafikk

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
nb: &Vis

en: Perspective
nb: Perspektiv

en: Orthographic
nb: Ortografisk

en: &Extensions
nb: &Utvidelser

en: User Interface Language…
nb: Brukergrensesnittsspråk …

en: &Periodic Table…
nb: &Den periodiske tabell …

en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
nb: &Om

en: &Discussion Forum
nb: &Diskusjonsforum

en: &Avogadro Website
nb: %Avogadro-nettsiden

en: &Report a Bug
nb: %Rapporter en feil

en: &Suggest a Feature
nb: %Foreslå en funksjon

en: System Language
nb: Systemspråk

en: Language
nb: Språk

en: User Interface Language:
nb: Brukergrensesnittsspråk:

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
nb: Alle støttede formater (%1);;Alle filer (*);;

en: Your changes will be lost if you don't save them.
nb: Dine endringer vil gå tapt hvis du ikke lagrer dem.

[ctx: Save]
en: Ctrl+S
nb: Ctrl + S

[ctx: Discard]
en: Ctrl+D
nb: Ctrl + D

en: Network Download Failed
nb: Nettverksnedlasting mislyktes

en: Network timeout or other error.
nb: Nettverkstidsavbrudd eller annen feil.

en: Your version: %1
nb: Din versjon: %1

en: New version: %1
nb: Ny versjon: %1

en: Error while loading the “%1” file format.
nb: Kunne ikke laste inn «%1»-filformatet.

en: Select file format
nb: Velg filformat

en: Avogadro cannot open “%1”.
nb: Avogadro kan ikke åpne «%1».

en: Cannot open files
nb: Kan ikke åpne filer

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
nb: &Bygg

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
nb: &Velg

en: Se&ttings
nb: Inn&stillinger

en: &Window
nb: &Vindu

en: 3D View
nb: 3D-visning

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
nb: &Åpne

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
nb: Nylig

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
nb: Nullstill Siste

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
nb: Gå tilbake til Lagret

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
nb: Sentrer

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
nb: Juster visning til akser

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
nb: Lim inn

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
nb: Kopier

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
nb: Klipp ut

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
nb: Nullstill

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
nb: Velg alle

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
nb: Velg ingen

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
nb: Veiledninger

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
nb: Avogadro Hjelp

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
nb: Versjonsmerknader

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
nb: Rapporter en feil

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
nb: OSS

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
nb: Avogadro-nettsiden

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
nb: Diskusjonsforum

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
nb: &Importer

note: i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fog:
nb: Tåke:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
nb: Lagre

note: i18n: file: renderingdialog.ui:374 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
nb: Lukk
